Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamiętam były opisy na forum pisane przez użytkowników. Można więc poszukać i sprawdzić. Modele te mają swoich fanów, aczkolwiek u mnie najwięcej posłuchu mają z tej serii tylko K240 DF i najstarsze Sextetty. Z nowych w zasadzie tylko M220 PRO. W vintage preferuję serie wyższe: K3/4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee. To chyba sobie podaruję. Basu mam dość K240 Studio, a nadmiar w PRO 80. Jak jeszcze są ciemne to już w ogóle nie dla mnie.

 

Ale to nie jest poziom basu K240 Studio. Stare serie K2xx to kompletnie inna bajka niż w przypadku nowych przetworników tego producenta. Stare AKG nie słynęły z mocnego basu.

 

Najwięcej można go jednak znaleźć w bardzo rzadkich K500 EP oraz ewentualnie K301 na nausznicach ceratkowych. Te pierwsze ostatnio kupił @minczin na Allegro. Wcześniej ja nabyłem swoją sztukę na forum, także ze wszystkich tutejszych użytkowników K500 jesteśmy na tą chwilę jedynymi potwierdzonymi osobami z modelem EP. LP miały już znacznie mniej basu. Nawet jednak w modelu EP i nawet w sytuacji, gdy odblokujemy w pełni porty BR, nie będzie tyle basu, ile jest w Studio na skórkach. Ciemność też jest w starszych modelach jeśli już realizowana, to w formie przyjemnej. Nawet takie K70 potrafią być ciemne i basowe, a mimo to bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Wiele bowiem zależy od ich stanu. Sporo egzemplarzy jest mocno bitych, dlatego najlepiej, jeśli przejdą po drodze przez ręce osoby albo mającej możliwość ich naprawy, albo wiedzę, jak to zrobić. Od razu też wyczyścić, zakonserwować itd.

 

Przykładowo: http://allegro.pl/akg-k260-professional-headphones-i6026295977.html

Tu jest potencjalna okazja na dobry dźwięk. Słuchawki stosunkowo rzadkie, podobne do K240 Monitor. Będzie okazja w miarę tanio zapoznać się z tym jak grają właśnie vintage K2xx. Pomijając jednakże fakt, że do ich rozruszania trzeba bardzo dużo prądu: niskowydajne 600 Ohm, jedne z najtrudniejszych driverów dynamicznych tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K260 to uboższa wersja sextetów.

Moje dobre źródło w AKG kiedyś mi tak doniosło:

"Well the K260 was a headphone type to fill the gap between the K240 and the lower cost models. It had the same capsule version as the K240 but a simplified acoustic design. It was first introduced in 1983. In 1986 it was slightly modified and sold under the name K260S and with the printing 'professional' on the headband.

Acoustically it was equal to the K260."
Czy brać K280? Zależy za ile i w jakim stanie. Według mnie jeśli są w świetnej kondycji i z oryginalnymi padami, to ich wartość wynosi około 250 pln.
A co do padów - czy ktoś z Was miał styczność z K145? Właśnie kupiłem je na popularnym portalu aukcyjnym z nausznikami nadającymi się tylko do wyrzucenia. Zastanawiam się jakie zamienniki można tam zastosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K280 Parabolic. Jak to gra? Dobre to?

Mam K280 Parabolic. Gra to według mojego ucha po ciemnej stronie mocy. Bas jest i potrafi walnąć ale czasami brakuje mu kontroli i potrafi zadudnić(niby są kanały bassreflexu), bardzo ładna średnica natomiast wysokie tony są oszczędne. Fajna scena ale dodają lekki pogłos. Jako fan AKG kupiłem je ze względu na niezłą cenę i niekonwencjonalny uklad driverów - taka ciekawostka w kolekcji. Jak podstawowe słuchawki raczej nie polecam. Trzeba ich posłuchać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K280 Parabolic. Jak to gra? Dobre to?

Mam K280 Parabolic. Gra to według mojego ucha po ciemnej stronie mocy. Bas jest i potrafi walnąć ale czasami brakuje mu kontroli i potrafi zadudnić(niby są kanały bassreflexu), bardzo ładna średnica natomiast wysokie tony są oszczędne. Fajna scena ale dodają lekki pogłos. Jako fan AKG kupiłem je ze względu na niezłą cenę i niekonwencjonalny uklad driverów - taka ciekawostka w kolekcji. Jak podstawowe słuchawki raczej nie polecam. Trzeba ich posłuchać przed zakupem.

Nic czego mod nie załatwi!

Zdecydowanie gorzej jak słuchawki są bezbasowe i przejaskrawione na stocku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do padów - czy ktoś z Was miał styczność z K145? Właśnie kupiłem je na popularnym portalu aukcyjnym z nausznikami nadającymi się tylko do wyrzucenia. Zastanawiam się jakie zamienniki można tam zastosować.

 

Na moje zapytanie odnośnie tego modelu sprzedawca nie raczył mi odpowiedzieć. Pytałem o więcej zdjęć i bezproblemowość na polu balansu / zniekształceń z racji konstrukcji hybrydowej. Ostatecznie chyba nie chciał moich pieniędzy, albo mojego negatywa w przypadku próby kombinowania. Obym się mylił.

 

W pierwszej kolejności próbowałbym nausznic od K171 MKII. http://www.gearnuts.com/images/closeup/xl/1600-K171mk2_detail10.jpg

Chlopaki, wezcie je, bo strasznie mnie kuszą :)

http://allegro.pl/sluchawki-akg-k240-monitor-i6028562722.html

 

Zwłaszcza z tym zdrapanym kapslem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do padów - czy ktoś z Was miał styczność z K145? Właśnie kupiłem je na popularnym portalu aukcyjnym z nausznikami nadającymi się tylko do wyrzucenia. Zastanawiam się jakie zamienniki można tam zastosować.

 

...

W pierwszej kolejności próbowałbym nausznic od K171 MKII. http://www.gearnuts.com/images/closeup/xl/1600-K171mk2_detail10.jpg

 

...

Z tego co widzę to oryginalne były skórkowe - ja bym raczej od K181 próbował.

Jak przyjdą to posłuchaj i pomyśl co byś w nich poprawił, potem pod tym kątem warto dobierać pady (welur czy skórka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do padów - czy ktoś z Was miał styczność z K145? Właśnie kupiłem je na popularnym portalu aukcyjnym z nausznikami nadającymi się tylko do wyrzucenia. Zastanawiam się jakie zamienniki można tam zastosować.

 

Na moje zapytanie odnośnie tego modelu sprzedawca nie raczył mi odpowiedzieć. Pytałem o więcej zdjęć i bezproblemowość na polu balansu / zniekształceń z racji konstrukcji hybrydowej. Ostatecznie chyba nie chciał moich pieniędzy, albo mojego negatywa w przypadku próby kombinowania. Obym się mylił.

 

W pierwszej kolejności próbowałbym nausznic od K171 MKII. http://www.gearnuts.com/images/closeup/xl/1600-K171mk2_detail1

 

 

Hmm, 171 są mniejsze. Jeśli dobrze widzę, to 145 mają taką samą albo bardzo podobną muszlę do 135, a te były większe niż 171.

No nic, pozostaje mi czekać na dostawę, zmierzyć je i znaleźć jakieś zamienniki.

Chlopaki, wezcie je, bo strasznie mnie kuszą :)

http://allegro.pl/sluchawki-akg-k240-monitor-i6028562722.html

 

Zwłaszcza z tym zdrapanym kapslem ;).

 

 

To nie problem, bo po pierwsze to tylko wytarta farba a po drugie mam jeszcze zapasowy kapsel w lepszym stanie.

Zatem, kuszą nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, oprócz tego, że jedne pochodzą z oficjalnej dystrybucji a drugie nie. W rzeczywistości może się okazać, że pochodzą z tej samej fabryki :) Niestety, to już nie te czasy, gdy AKG produkowało pady, których trwałość wynosi co najmniej 30 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - teoretycznie to samo. Jeszcze niedawno w thomannie oryginały kosztowały koło 60zł, więc może te tańsze to wyprzedaż magazynowa.

Oczywiście jest też ryzyko, że to zamienniki, choć wtedy nie powinna pojawić się informacja "Nauszniki AKG" tylko "Nauszniki do AKG".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ dzięki Adam za info o K550 II rekabl. :) !

Możesz się podzielić wiedzą?

 

@RymCymCym napisał :

"Po recablu: dynamika +10, góra +5, średnica (konkretnie wokale) bliżej (więc to albo plus albo minus w zależności od gustu). Scena bez zmian.

(Basy)Wydają się być głębsze ale to przez ogólną poprawę dynamiki."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ dzięki Adam za info o K550 II rekabl. :) !

Możesz się podzielić wiedzą?

 

@RymCymCym napisał :

"Po recablu: dynamika +10, góra +5, średnica (konkretnie wokale) bliżej (więc to albo plus albo minus w zależności od gustu). Scena bez zmian.

(Basy)Wydają się być głębsze ale to przez ogólną poprawę dynamiki."

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności