Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz na stanie K530 i są bardzo dobre tylko masa pogłosów, trzeba je zmodować.

Może będę miał drugie K530 na welurach (wersja LTD) to wtedy może drivery z pierwszych K530 przełożę do budy od K518 i zrobię portable.

Mam też K301 leżą gdzieś takie niestety zjechane, ale do zrobienia jako tako.

K271 też są, stan bdb tylko trzeba kabel dorobić :) Mam już miniXLR i wszystkie materiały do niego.

Zapewne jedne z nich zostawię, pewnie będą to K530 z prostego powodu- k271 sprzedam za ok 300zł a K530 są warte ok 150zł :)

To będą moje zapasowe nauszniki, taka odskocznia od orto, do chodzenia po domu itp.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny harem sobie skompletowałeś, Evil. Brakuje tylko K1000 pośrodku, prawdziwej królowej.

W sumie to bardziej z boku, jako żeby zachować ciągłość numeracyjną. Owszem harem jest spory, do tego stopnia że nie mieszczą mi się wszystkie w kadrze. Ale jakoś udało mi się mimo wszystko złapać je zgodnie z życzeniem:

 

 

DSC_0065panscan.jpg

 

 

Cała ta seria jest piekielnie ładna :o

Prawda, mają coś w sobie. Ogólnie w wintydżu jest sporo słuchawek o moim zdaniem bardzo ciekawym wzornictwie, nie tylko AKG. U Pioneera przecież kiedyś co było, łojesu, poezja dla oczu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może zrobię wieczorem zdjęcie porównawcze

 

Jak obiecałem.

 

DSC_0038panscan.jpg

 

Przynajmniej jest klimatycznie.

 

Już po samych zdjęciach widać, że poziom wykonania to zupełnie inna klasa niż k612. I tak w ogóle to nie widać, że to vintage w przeciwieństwie do Sennheisera czy BD z tego okresu. Mogli by śmiało produkować w takiej postaci do dzisiaj.

 

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest straszne na swój sposób Bartek. Miałem w rękach K612, teraz mam teoretycznie najniższą serię z ich ówczesnych wokółusznych K301 i naprawdę nieźle są wykonane, mimo uczucia, że ktoś poskąpił wykończenia. A w zakresie wyglądu jak najbardziej. Żałuję jedynie, że moje K301 są w wersji LP. EP miała moim zdaniem znacznie ciekawszą opaskę. Teoretycznie mogę sobie ją wymienić w każdej chwili, ale musiałbym taką zdobyć.

 

Udało mi się też dojść już jak wyglądała sprawa z rewizjami i wersjami w tej serii. AKG ogólnie wypuściło łącznie 5 modeli:

  • K300,
  • K300 Monitor,
  • K301 EP,
  • K301 LP
  • i K301XTRA.

 

Te ostatnie nie mają jednak nic wspólnego z poprzednikami - to 32mm wyjęte z K240 w półotwartej ramie od K530 i w innych kolorach. Jest jeden egzemplarz na OLX za 250zł, więc jak ktoś chce sobie zaryzykować, to ma okazję, ale z tego co wiem grają gorzej od pozostałych.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K530 z tego co pamiętam mają 3 zęby na planie Y.

 

 

 

Potwierdzam - sprawdziłem przed chwilą. Ogólnie mam bardzo pozytywne zdanie na temat K530LTD (posiadam je od ponad 7 lat) - przyznaję, że nie jestem takim znawcą, jak większość z Was - ot, zwykły uzytkownik (miałem w życiu mniej niż 10 modeli słuchawek) - ale jakoś nie słyszę tych pogłosów i plastikowej średnicy, o której piszecie. Kiedyś zapakowałem do muszli coś w rodzaju miękkiego wypełniacza i może średnica się nieco uwypukliła, ale uszczuplił się bas i znikło wrażenie przestrzenności (czyli cecha, za którą najbardziej cenię te słuchawki).

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starocie starociami a jakieś opowieści o K550 MK II ?

 

Na razie tylko kilka słów Rymcymcyma : "Przestrzeń jest duża na ucho taka sama jak w mkI, bas jest ciekawszy niż w mkI - nadal punktowy i zwarty ale jest go więcej i ma się wrażenie masowania uszu bo nie tylko się go słyszy ale i czuje :) Ta cecha trochę mi przypomina HP100/150"

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz :

- MOE - Momentum On Ear (te małe)

- Momentum - duże , jeśli 2 to nowa wersja.

 

O to mi chodziło. Trudno porównywać małe MOE do dużych K550 II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko evil użył skrótu MOE2 jako Momentum Over Ear 2. Ten sam skrót a jednak można inaczej rozszyfrować, już kilka razy się z tym spotkałem na forum i tez miałem zagwozdkę: chodzi o On ear czy Over Ear.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg zrobiło robotę z nowymi K550 mkII, duża przestrzeń jak na zamknięte, dobra holografia, grają lekko poza głową, praktycznie dookólnie, fajna wyraźna ale nie wypchnięta góra, Nisko schodzący dość równy bas. Mógłbym z nimi żyć, wady to niestety grzanie w uszy, no i stockowy kabel to dla mnie padaka. Wrażenia spisywane w trakcie słuchania, już po recablu, ale nawet bez wymiany przewodu jest dobrze.

 

I uwaga, mówię to ja, czyli osoba która słuchając K550 w pierwszej wersji po krótkiej chwili zdjęła je z wyraźnym niesmakiem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg zrobiło robotę z nowymi K550 mkII, duża przestrzeń jak na zamknięte, dobra holografia, grają lekko poza głową, praktycznie dookólnie, fajna wyraźna ale nie wypchnięta góra, Nisko schodzący dość równy bas. Mógłbym z nimi żyć, wady to niestety grzanie w uszy, no i stockowy kabel to dla mnie padaka. Wrażenia spisywane w trakcie słuchania, już po recablu, ale nawet bez wymiany przewodu jest dobrze.

 

I uwaga, mówię to ja, czyli osoba która słuchając K550 w pierwszej wersji po krótkiej chwili zdjęła je z wyraźnym niesmakiem.

 

No, po tym co napisałeś zastanawiam się czy jednak jeszcze dzisiaj nie podskoczyć do Ciebie po moje słuchafony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak 749 zł to troszkę zbyt dużo...co najmniej o 100 zł. Przesłuchałem je kilka dni temu w mp3store w Gdańsku i zgadzam się z kolegą michauczok. Dziwi mnie jedynie opinia o kablu bo wydaje się być porządniejszy niż w MK1.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg zrobiło robotę z nowymi K550 mkII, duża przestrzeń jak na zamknięte, dobra holografia, grają lekko poza głową, praktycznie dookólnie, fajna wyraźna ale nie wypchnięta góra, Nisko schodzący dość równy bas. Mógłbym z nimi żyć, wady to niestety grzanie w uszy, no i stockowy kabel to dla mnie padaka. Wrażenia spisywane w trakcie słuchania, już po recablu, ale nawet bez wymiany przewodu jest dobrze.

 

I uwaga, mówię to ja, czyli osoba która słuchając K550 w pierwszej wersji po krótkiej chwili zdjęła je z wyraźnym niesmakiem.

Więcej basu niż w Mk 1?

Co ze średnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzam z tym kabelkiem :) Nie jest jakoś źle wykonany, ma na prawdę ładną wtyczkę, solidnie wyglądające żyły, na oko 24-25AWG, tyle że jest paskudnie ogumowany, plącze się i tak jakby lepi do ręki (guma ma duże tarcie). Mnie by irytował przy częstym użytkowaniu.

 

Edit: Nie wiem za bardzo co mam powiedzieć o ich średnicy, dlatego nie napisałem, jest troszeczkę cofnięta, ale niedużo, nie zauważyłem jakichś poważnych uchybień. Całość jest dość klarowna i przejrzysta, sprawiają wrażenie detalicznych i szczegółowych, ale nie wiem czy to nie zasługa prezentacji, która je eksponuje - dobrze słychać dzwonki, blachy, przeszkadzajki, są precyzyjnie umiejscowione, raczej po bokach. Dociążonej średnicy w nich nie znajdziemy, jest raczej neutralnie.

 

Bierzcie poprawki na to, że nie znam ich zbyt dobrze, a wrażenia piszę na gorąco, nie lubię też na siłę doszukiwać się wad i zabijać sobie przyjemności ze słuchania muzyki. To nadal dynamiki za >1k, a nie killery wszystkiego, przy cenie ~600zł byłby bardzo ciekawą ofertą.

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do użytkowania to bardzo możliwe. Słuchałem ich max 15 min więc ciężko mi w tym temacie się wypowiedzieć. I tak jak nie byłem fanem MK1 to MK2 zrobiły na mnie spore wrażenie. Mocniejszy punktowy bas o niezłej dynamice, mocniejsza średnica niż w MK1 przy zachowaniu dużej sceny. Dla mnie modyfikacje na plus. Szukam po necie jakiś recenzji ale nic konkretnego nie znalazłem a słuchawki są na rynku już kilka dobrych tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale mu tutaj kupowali K551 za 380zł z Niemiec. Jakoś nie chce mi się wierzyć iż różnice są tyle duże żeby dopłacać prawie dwa razy tyle do K550MK2, ale to tylko moje zdanie. Dla mnie 551 w wersji stock są OK.

Edytowane przez BarteqW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności