Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Zenek, no właśnie, tak jak zasugerowałem wcześniej, zamulone uszy i tyle, ma gość K550 Mk2 więc dobry krok we właściwą stronę poczyniony, teraz tylko musi się w nich odnaleźć ;) cała reszta Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

Otóż okazuje się że nie takie znowu zamulone te uszy tylko z tym moim soniaczkiem kiepsko się zgrywają, podłączyłem pod sampler Akai i jest poezja, ale na samplerze słuchanie płyt sprawia pewne problemy ze względu na ilość pamięci, więc poczekają spokojnie na nowego grajka.

Zenek, no właśnie, tak jak zasugerowałem wcześniej, zamulone uszy i tyle, ma gość K550 Mk2 więc dobry krok we właściwą stronę poczyniony, teraz tylko musi się w nich odnaleźć ;) cała reszta Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

Otóż okazuje się że nie takie znowu zamulone te uszy tylko z tym moim soniaczkiem kiepsko się zgrywają, podłączyłem pod sampler Akai i jest poezja, ale na samplerze słuchanie płyt sprawia pewne problemy ze względu na ilość pamięci, więc poczekają spokojnie na nowego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się zastanawiam, czy K601K612 mają takie same drivery jak K701K702 a różnice w brzmieniu to kwestia padów i wkladek. Jeżeli założę do K601 pady od K701, które są wyższe to na pewno poprawi się scena a zmiana wkladek od K701 przemodeluje brzmienie. Tylko czy wtedy K601 zbliżą się brzmieniowo do K701?

Jesteś pewny? Miałem K612 pro, K702 i K7xx i nie sądzę by pakowano tam identyczne przetworniki. W sumie nie porównałem bezpośrednio ale nie wiem czy przypadkiem K612 nie mają całościowo grubszych padów od K702 czy Q701, gdyż w serii K700 są asymetryczne i cieńsze od strony twarzy.

Przekładałem tylko między K702 i K7xx. Trochę te pady zmieniają bas i przestrzeń ale to nadal całkiem inny dźwięk.

Google służy pomocą, 5 minut i mam spis numerów serwisowych dla przetworników w akg

AKG K601 2400Z0006

AKG K701 2400Z0007

AKG k612 2400Z00060

Akg k702 2400Z00080

AKG Q701 2400Z00080

AKG K712 2400Z00090

 

 

Faktycznie, numery serwisowe są inne. Ciekawe, czy przetworniki poszczególnych serii różnią się ilością uzwojeń, grubością i materiałem membrany, a może weryfikacja następuje podczas testów i te które mają gorsze parametry trafiają do niższych modeli.

 

Podejrzewam, że różnią się dampingiem, czyli tymi "naklejkami" które w modach się odkleja ;) . Chyba tylko K612 mają wyższą impedancję. Sprawdzałem kiedyś czym się K612 różnią od K/Q701 (innych modeli nie sprawdzałem), i to rzeczywiście inna cewka by była.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świątecznej zabawie z Momentum 2 Wireless powróciłem do AKG K550 MK II. Fajnie jest posłuchać "bez kabla" ale K550 dają czadu z FCL II !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rekablowane od All999. Chyba Michauczokowo.

"Po recablu: dynamika +10, góra +5, średnica (konkretnie wokale) bliżej (więc to albo plus albo minus w zależności od gustu). Scena bez zmian." (Cytat z Rymcymcyma)

 

Dla mnie po prostu grają super.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali lek... osoba zaznajomiona z mitycznymi audioquestami nighthawk w porownaniu z k550 mk2?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

W k550 mk2 jest więcej powietrza i lekko szerzej, ale to jest moim zdaniem granie klasę gorsze (patrząc na cenę to nic dziwnego). No i oczywiście nighthawki są o wiele bardziej basowe i bardziej szczegółowe, mimo że nie są jaśniejsze. Mało wspólnych punktów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Destruktor za rzeczową odpowiedź. Czy można rozpatrywać Nighthowki jako słuchawki o naturalnym brzmieniu czy zaokrąglają, dosładzają i dociążają dźwięk? Szukam naturalności przy możliwie zamkniętej konstrukcji. Martwi mnie szorstkość 550 mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak rozumiesz "naturalność", bo to może być bardzo wieloznaczne w kwestii brzmienia. Najlepiej udać się do jakiegoś top hifi, a mają sporo salonów, i te nighthawki odsłuchać z myślą że po wygrzaniu im trochę z tego basu jeszcze zejdzie. Ja po tym co mogę wyczytać w internecie na ich temat w życiu bym ich nie kupił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destruktor - dobrze napisane. W przeciwieństwie do K550 2, ANH nie są "bezpieczne"... Trzeba samemu sprwdzić bo kasa spora.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, gdzie jeszcze w sensownycj pieniądzach są K550 mk1/K551? Chyba muszę zapas zrobić, skoro poprawiają jedne z najlepszych swoich słuchawek w ostatnich latach. Zamiast jak w US, zrobić K553 z opcją powrotu do produkcji K550, robić taki zonk :(

Jak mi K550/551 znikną to się zapłaczę. Dzisiaj posłuchałem chwilę K553 (prywatne kolegi z US) i.....TO JUŻ NIE MOJE GRANIE!!!!<CRY>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności