Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

To jest opaska z tych k301 które wysłałem do Michała? Tamta była stara i brzydka a ta wygląda jak nowa :). Całość prezentuje się świetnie :)

Zaręczam, że nie fotoszopkowałem. W ogóle nie wygląda na starą i brzydką, wręcz przeciwnie. Jedynie przy zwężeniach widać było zmęczenie materiału, ale części te są niemal niewidoczne z zewnątrz w 99% ujęć. Dodatkowo zakonserwowałem je tam, aby nie było widać jaśniejszych pęknięć skóry.

 

Swoją drogą tak mi się przypomniało, że cały czas mam ich recenzję w produkcji...

 

DSC_0018_K1_K_WEB.jpg

 

... tylko czasu nie ma na sfinalizowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać recenzję w twoim stylu tych słuchawek na pewno nie jest łatwo. Tzn. Obszerną i bardzo szczegółową. Zwłaszcza, że można je podłączać w wielu konfiguracjach, ze wzmacniaczami słuchawkowymi , jak i typowymi wzmacniaczami stereo dla kolumn głośnikowych.

W sumie miałem tobie pisać pw z propozycją recenzji pewnego sprzętu ale widzę, że masz całą górę sprzętu z niedokończonymi recenzjami :-P.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam, że nie fotoszopkowałem. W ogóle nie wygląda na starą i brzydką, wręcz przeciwnie. Jedynie przy zwężeniach widać było zmęczenie materiału, ale części te są niemal niewidoczne z zewnątrz w 99% ujęć. Dodatkowo zakonserwowałem je tam, aby nie było widać jaśniejszych pęknięć skóry.

 

No to ktoś ją ładnie wyczyścił, bo jak do mnie przyjechały to na pewno tak nie wyglądała. Dobrze, że Michał to u siebie zachował przez prawie rok. Ja bym wyrzucił, zresztą tak też i Jemu poleciłem zrobić z tym co niepotrzebne. :)

 

Wracając do Vintage, miał ktoś okazję słuchać starych K140? O takich:

 

http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-vintage-i5980984982.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wracając do Vintage, miał ktoś okazję słuchać starych K140? O takich:

 

http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-vintage-i5980984982.html

 

 

Takich to nie słuchałem, ale takie tak

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5990527624

 

bardziej mi się podobały niż K240 vintage :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

Wracając do Vintage, miał ktoś okazję słuchać starych K140? O takich:

 

http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-vintage-i5980984982.html

 

Takich to nie słuchałem, ale takie tak

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5990527624

 

bardziej mi się podobały niż K240 vintage :) .

Słucham ich do dziś. Co prawda nie są moje, ale mam do nich dostęp. Fantastyczne granie tych 600ohmówek. Z klona potrafią zagrać lepiej od r70x. Super granie do ciężkiej muzy. Ale trza dużo prądu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać recenzję w twoim stylu tych słuchawek na pewno nie jest łatwo. Tzn. Obszerną i bardzo szczegółową. Zwłaszcza, że można je podłączać w wielu konfiguracjach, ze wzmacniaczami słuchawkowymi , jak i typowymi wzmacniaczami stereo dla kolumn głośnikowych.

W sumie miałem tobie pisać pw z propozycją recenzji pewnego sprzętu ale widzę, że masz całą górę sprzętu z niedokończonymi recenzjami :-P.

 

Niestety fakt. Dlatego recenzję tą puszczę pewnie dopiero na sam koniec, jako podsumowanie testów właśnie na różnym sprzęcie, aczkolwiek sparowanie z M35 na tą chwilę uważam za strzał w dziesiątkę z tymi słuchawkami. Tak samo kluczowe okazały się odpowiednie kable, DAC, wszystko musi się uzupełniać w jedną, spójną całość pełną substancji. Opisanie sprzętu mającego konfigurowalną geometrię przetworników jest ekstremalnie trudne jakoby już z definicji.

 

Aż tak strasznie w sumie też nie jest. W tej chwili na wykończeniu mam Cayina HA-3, więc teoretycznie w ten weekend robi się mały wakat na dodatkowy test. Dopiero później będzie problem, bo zostaje się M-Stage HPA-3B, wszystkie modele Etymotica, Dharmy, C10...

Jeśli tylko więc masz ochotę to zapraszam na PW :).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

Wracając do Vintage, miał ktoś okazję słuchać starych K140? O takich:

 

http://allegro.pl/akg-k140-600ohm-vintage-i5980984982.html

 

Takich to nie słuchałem, ale takie tak

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5990527624

 

bardziej mi się podobały niż K240 vintage :) .

Słucham ich do dziś. Co prawda nie są moje, ale mam do nich dostęp. Fantastyczne granie tych 600ohmówek. Z klona potrafią zagrać lepiej od r70x. Super granie do ciężkiej muzy. Ale trza dużo prądu.

 

 

Też mam takie - swoją drogą można powiedzieć, że Ty, Zenek mnie kiedyś nimi zainteresowałeś ;) A kupiłem na aukcji, którą wrzucił @Perul w okazjach :) Trochę mnie zastanawia to co piszesz bo czytam to już któryś raz - moje nie mają aż tak dużo basu, a Ty je porównywałeś do Denonów :blink: A bashedem nie jestem :P Owszem, po przesiadce z DT880 basu jest sporo, zwłaszcza jak grają z Zenkiem Uno, ale obecnie mam u siebie K550 i tu różnica już nie jest taka duża. Może Zenek czy Aune X1S nie są super mocne prądowo, ale słabe też nie.

 

Może się powtórzę bo gdzieś to już pisałem - czasem te K141 wiszą u mnie długo nieużywane i nawet nachodzą mnie myśli, żeby sprzedać w ramach redukcji kolekcji. Ale jak założę na głowę to nie mam serca sprzedać za niecałe 200zł bo dźwiękowo warte są spokojnie kilka razy więcej. Ostatnio porównywałem wszystkie swoje słuchawki (DT880, M220, K141, HM5) i wyszło mi, że K141 są najbardziej uniwersalne, bez przesady w żadną stronę. Spokojnie mogłyby robić u mnie za jedyną parę. Tylko wyższe średnie potrafią czasem dać się we znaki. No i ze względu na nauszną konstrukcję sceną też nie grzeszą. Chociaż w swoich pozbyłem się gąbek ze środka muszli bo rozpadały się ze starości, a okazało się, że bez nich poprawia się scena, a poza tym brzmienie nie ulega zmianie. W końcu zamówiłem im też nowe pady, zobaczę czy wniosą jakieś zmiany dźwiękowe.

 

 

BTW @EvilKillaruna podziwiam Cię za wytrwałość i konsekwencję w tym co robisz :) Innych testerów / recenzentów sprzętu też. Ja czasami po jednym wieczorze spędzonym na porównaniach mam dość :P

Edytowane przez Herman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herman - ja słucham złotych. Takie masz, czy srebrne? Tu może być różnica. To raz.

Dwa - dla mnie w niektórych utworach Ety HF3 łoją basem, a R70X to subwoofery. K551 - optymalne granie i właśnie HF3 jako ich substytut w podróży.

Ogólnie poza 450.460 i 518 (odrzucam Tiestowe na wstępie) - nie trafiłem AKG które mi się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja mam srebrne. Swoją drogą trochę się pogubiłem już w tych edycjach K141 - chyba najpierw były srebrne, później złote, teraz znowu srebrne - czy jakoś tak. Dodatkowo jeszcze mieszają mi się z K121. Co do oceny ilości basu - myślę, że ja odbieram go podobnie - w końcu DT880 to moje ulubione słuchawki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW @EvilKillaruna podziwiam Cię za wytrwałość i konsekwencję w tym co robisz :) Innych testerów / recenzentów sprzętu też. Ja czasami po jednym wieczorze spędzonym na porównaniach mam dość :P

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Moja wytrwałość bierze się najczęściej z faktu, że słucham bardzo dużo muzyki, a za tym kroczy naturalnie cały bagaż odczuć, emocji oraz chęci, aby było to wszystko na odpowiednim poziomie. I niekoniecznie za fortunę :).

 

Chyba największą przyjemnością, jaką czerpię z ostatnich testów, jest widzieć drogi sprzęt dostający bomby niczym Szpilka w ringu od tego teoretycznie przeznaczonego na odstrzał i czystą formalność. Być może to też satysfakcja, że słuchawki lub urządzenia kosztujące grosze lub też umiejętnie doinwestowane pokazują taki potencjał, takie talenty, możliwości, że ostatnio upada u mnie przede wszystkim wiara w drogi stacjonarny sprzęt audio. Np. w kontekście tego co stało się wczoraj, gdzie SC808 z Bursonami pokonał Cayina HA-3. Tak samo jest ze wspomnianą M-35, która jako sprzęt vintage za grosze (300 zł) jest wręcz dedykowana do K1000, również jakościowo (130 dB SNR). Używałem ją również z Audeze (via HE-Adapter) i przyznam, że zachowywały się one na niej tak, jakby był to świetnej klasy balans. Jedynie za ciemno mi tam było, dlatego K1000 z miejsca odnalazły się na niej ze swoim tiltem na jasność.

 

Z drugiej strony fakt faktem wciąż mam teoretycznie drogiego DACa-80, który osiąga jeszcze lepsze rezultaty niż nawet najbardziej "dopakowany" SC808, toteż służy za konwerter drugiego stopnia, nadający ostateczną barwę i holografię brzmieniu. No i to też powód, dla którego go wycofałem spod młotka.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać dziś AKG K550 MK II. Napędzała je kanapka T4G/Aune B1 (Gain - High).

 

W porównaniu z K550, które kiedyś miałem zmiana (jak dla mnie) jest spora i na dobre. Mamy zachowaną sporą przestrzenną scenę ale bardziej naturalną, nie taką "Halę Ludową" jak w I. Jest też niezły bas, którego brakował mi w I, ale nie jest to coś ala Meze99, jest bardziej punktowy, nie przytłacza. Soprany nie kłują. Dźwięk jest chyba taki lekko "funowy" jak pisał Rymcymcym. Elektroniki słuchało się na nich znakomicie. Odczuwałem pewne podobieństwo do PM-3 , choć te ostatnie są bardziej soczyste ale mniej przestrzenne. Słucha się z przyjemnością z zestawu portable. Do stacjonarki nie podłączałem (byłem u Kuropa w sklepie).

 

Słuchawki są czarne (K550 były bardziej "grey"). Nadal nie ma woreczka, tylko zwykłe ciężkie pudełko.

20160220_110851.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać dziś AKG K550 MK II. Napędzała je kanapka T4G/Aune B1 (Gain - High).

 

W porównaniu z K550, które kiedyś miałem zmiana (jak dla mnie) jest spora i na dobre. Mamy zachowaną sporą przestrzenną scenę ale bardziej naturalną, nie taką "Halę Ludową" jak w I. Jest też niezły bas, którego brakował mi w I, ale nie jest to coś ala Meze99, jest bardziej punktowy, nie przytłacza. Soprany nie kłują. Dźwięk jest chyba taki lekko "funowy" jak pisał Rymcymcym. Elektroniki słuchało się na nich znakomicie. Odczuwałem pewne podobieństwo do PM-3 , choć te ostatnie są bardziej soczyste ale mniej przestrzenne. Słucha się z przyjemnością z zestawu portable. Do stacjonarki nie podłączałem (byłem u Kuropa w sklepie).

 

Słuchawki są czarne (K550 były bardziej "grey"). Nadal nie ma woreczka, tylko zwykłe ciężkie pudełko.

ładne pierony ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak siedzę i słucham to znaczące aż tak nie...

 

Bas średni i niski osłab to na pewno, ale stał się bardziej miły dla ucha- nie jest twardy. Tak samo wysokie- poprawiły się. Scena trochę większa mam wrażenie, w sensie głębsza- holografia lepiej się sprawuje. Nie gubi się tak wszystko jak wcześniej (dalej gubi, ale już nie tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1000 to chybanajlepsze otwarte gamingowe słuchawki :)

 

Są po prostu idealne :) Dzisiaj cały dzień CS'a z synami i muszę przyznać, że wymiatają.

 

Syny, czy AKG? ;)

 

Jak tak siedzę i słucham to znaczące aż tak nie...

 

Bas średni i niski osłab to na pewno, ale stał się bardziej miły dla ucha- nie jest twardy. Tak samo wysokie- poprawiły się. Scena trochę większa mam wrażenie, w sensie głębsza- holografia lepiej się sprawuje. Nie gubi się tak wszystko jak wcześniej (dalej gubi, ale już nie tak).

 

Coś za coś, mnie ten twardy bas pasuje, góra też jest ok, acz wolałbym, żeby było jej trochę więcej/miała więcej iskry, tutaj chyba Q701 by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K1000 to chybanajlepsze otwarte gamingowe słuchawki :)

 

Są po prostu idealne :) Dzisiaj cały dzień CS'a z synami i muszę przyznać, że wymiatają.

 

Syny, czy AKG? ;)

 

Jak tak siedzę i słucham to znaczące aż tak nie...

 

Bas średni i niski osłab to na pewno, ale stał się bardziej miły dla ucha- nie jest twardy. Tak samo wysokie- poprawiły się. Scena trochę większa mam wrażenie, w sensie głębsza- holografia lepiej się sprawuje. Nie gubi się tak wszystko jak wcześniej (dalej gubi, ale już nie tak).

 

Coś za coś, mnie ten twardy bas pasuje, góra też jest ok, acz wolałbym, żeby było jej trochę więcej/miała więcej iskry, tutaj chyba Q701 by się przydały.

 

W klubie AKG?

A da radę wytrzymać w nich wiesz przy takim szamotaniu na głowie? :D

Nie szamoczesz się, faktycznie, zdarzyło mi się odwracać jak mnie synowie oskrzydlali :)

No i na moim łbie trzymają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności