Skocz do zawartości
  • 0

Wygoda słuchawek. Przeskok zamknięte->otwarte.


DarkRodent

Pytanie

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Beyerdynamic DT700 Pro X. Czy wygoda słuchawek jakoś się poprawi po tym czasie? Ucisk, z którego są one znane, chyba już powoli ustępuje. Gorący punkt na głowie od pałąka też już powoli przestaje być odczuwalny. Jednak, nie wiem czy ból karku jest spowodowany nagłym przeskokiem w wadze słuchawek. Gdzie wcześniej nosiłem Isk hd9999 i chwilę Dt770 80Ohm. Czytałem, że różnica w wadze tych dt700, to jakieś 70g więcej od dt700. Zakładając z powrotem isk, po tych dt770, czuję jakbym zakładał tekturową atrapę. Pytanie, czy pałąk jak w ISK czy AKG, zmniejszyłby odczuwalną wagę takich słuchawek. Zastanawiałem się też nad sprawdzeniem jakiś otwartych, typu Akg K712 Pro, albo podobne, gdzie pałąki są z tych elastycznych, a waga słuchawek pozostaje w tych granicach 250g. Jednak bardzo się obawiam kwestii izolacji, płaskiego dźwięku - szczególnie po jakośći tych parametrów w dt700 pro x, chociaż nigdy nie miałem tego typu słuchawek i może nie będzie tak źle, jak sobie wyobrażam taki przeskok (zamknięte->otwarte). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, welder666 napisał(a):

Jakiej jakosci parametrów, jakiego plaskiego dzwieku?

Przez parametry miałem na myśli to, co wcześniej wymieniłem (i to wszystko na spory plus) o dt700. Rzeczy które cholernie mnie zmiotły z krzesła po przejściu z isk na te beyery to szczegółowość wysokich tonów - ile słyszę, czego wcześniej nie słyszałem, dotyczy to również szczegółowości w niskich tonach. A w związku z tym, że chciałbym wygody, którą oferują pałąki w stylu k712 pro (plus welury) i jakość jak dt700 czy bardziej dt900, które to są otwarte, ale boję się o to, jak bardzo będą przeszkadzały mi dźwięki z zewnątrz. Jeżeli mi się uda, to dzisiaj sprawdzę to w odsłuchu w miejscowym sklepie audio, który ma w ofercie jakieś otwarte audio technica.

 

Edytowane przez DarkRodent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K712 mogą być tu rozwiązaniem - są otwarte ale w pewnym sensie grają jak zamknięte, z szeroką prezentacja sceny, ale raczej na poziomie dobrym-wystarczającym niż topowym;-) Izolują trochę lepiej niż inne z serii k7, przez to że maja gęstsze piankowe nausznice. Grają nieco bardziej pogłosowo i z lepszym zejściem basu niż wiele otwartych dynamików, a po odblokowaniu bassportów basu jest niemal tyle co w dt150 ale bez takiego wybrzmiewania jego dolnych rejestrów (czyli pewnie podobnie jak w Twoich 700pro ale bez takiego równego zejścia poniżej 50Hz, akg maja tutaj rolloff czyli im niżej tym bas słabiej wybrzmiewa). 712tki maja dość mocno wyeksponowana górna średnice i detaliczna ale łagodna górę.

A czy będzie Ci przeszkadzało otoczenie? Jakie to otoczenie? Założenie na głowę jakichkolwiek otwartych odcina maksymalnie około 10dB z otoczenia, natomiast zamkniętych 20-30dB.

 

Płaski dźwięk? Słuchawki otwarte grają bardziej na szerokość, dookoła (np akg k7 lub beyery dt990 czy 900pro); porządne zamknięte są w stanie dawać wrażenie może nie bardzo szerokiej sceny ale głębokiej (np dt150). Płaski dźwięk kojarzy mi się z tanimi konstrukcjami zamkniętymi, chociaż i tutaj są wyjątki (np chyba już nie do dostania encore rockmaster live). Niektórzy pisząc płaski dźwięk maja tez na myśli dźwięk bardzo równy grany na dużej scenie na szerokość. To nie musi być wada ale trzeba to zestawić ze swoimi oczekiwaniami.

 

Weź te swoje 700pro do sklepu, albo zamów z możliwością zwrotu 900pro i sprawdź czy konstrukcja otwarta coś Ci daje na plus. 
Ucisk pałąka można trochę zmniejszyć rozciągając go nieco, a jak się boisz rozciągać to załóż na dobę na coś o większej średnicy niż Twoja głowa.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki @PioterD za dosyć trafną wypowiedź. Płaski dźwięk to w moim zamyśle dźwięk bez basu. życia, często nie nadrabiający sceną - typowo gamingowe zabawki, jak SteelSeries Arctis podobno mają z tym problem - całe 0 basu i trzeba go nadrabiać aplikacją producenta - co jest chore, bo słuchawki kosztują tyle, co dt700 ale i więcej i mniej (w zależności od modelu).

 

Byłem dziś we wspomnianym sklepie audio na odsłuchu, gdzie oferta nie jest bardzo szeroka i prosząc o odsłuch otwartej konstrukcji, dostałem na głowę chyba ATH-AD700X lub AD500X. Komfort pierwsza klasa. Myślę, że poznałem też, co to jest szeroka scena otwartych konstrukcji, oczywiście porównując do zamkniętych jak dt700. Zwyczajnie to usłyszałem. Kiedy wróciłem do domu, odpaliłem ten sam kawałek na dt700 i, słysząc charakterystyczne momenty w utworze, utwierdziłem się w przekonaniu, że to właśnie jest różnicą. Troszkę bolała mnie w tych AT góra, ale nie, jak w Pioneer HM5. Drugiej najważniejszej rzeczy, czyli izolacji, nie sprawdziłem, ponieważ, w przeciwieństwie do elektro marketów (media markt itp.), odsłuchy w takim miejscu odbywają się w przygotowanym do tego pokoju, gdzie niczego, oprócz muzyki, czy osoby obok nie usłyszę. Właśnie, jak muzyka grała i prosiłem o vol up czy vol down prowadzącego, to prawie go nie słyszałem, ale jednak słyszałem, jak do mnie mówił. Jednak nie zakłócał mi muzyki - nie słucham też super głośnio, więc test nawet się "udał". Bas w tych AT na odsłuchu rzeczywiście był mocno zredukowany, jednak nie umarł całkowicie. Sprzedawca wytłumaczył mi też, że modele te od Audiotechnica mają fabrycznie mocno odjętego basu, bardziej, niż niektóre otwarte konstrukcje, więc już się tak tego nie obawiam, jeżeli będę zamawiał takie K712.

 

Moje pomieszczenie, to jednoosobowy pokój w akademiku w samym centrum miasta. Jednak sam akademik jest bardzo spokojny, a bez słuchawek, jedyne, co słyszę z ulicy, to karetki/policję. Mam jednak nadzieję, że dźwięk z otwartej konstrukcji nie będzie na tyle donośny, że będzie go wykrywał mój mikrofon na statywie (Novox NC1) - na wysokości głowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, DarkRodent napisał(a):

Sprzedawca wytłumaczył mi też, że modele te od Audiotechnica mają fabrycznie mocno odjętego basu, bardziej, niż niektóre otwarte konstrukcje, więc już się tak tego nie obawiam, jeżeli będę zamawiał takie K712.

Co to za sklep? 😉 ATH-AD700X są stosunkowo równo grającymi słuchawkami z roll-offem basu jak  w wielu otwartych dynamikach (chociaż nie grają tak równo jak np. akg k612 czy HD560S). Górną średnicę mają nieco schowaną ale z kolei nadrabiają na swój sposób zakresem powyżej 10kHz. W tym przedziale cenowym konstrukcji otwartych warto jeszzce sprawdzić wyżej wspomniane AKG i sennheisery, chociaż bez modyfikacji (bassportmod, inne nausznice) nie będą miały takiego basu jaki masz w beyerach dt700, a i wtedy może Ci brakować zakresu poniżej 50Hz, jeżeli go oczekujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, PioterD napisał(a):

Co to za sklep? 😉 ATH-AD700X są stosunkowo równo grającymi słuchawkami z roll-offem basu jak  w wielu otwartych dynamikach (chociaż nie grają tak równo jak np. akg k612 czy HD560S). Górną średnicę mają nieco schowaną ale z kolei nadrabiają na swój sposób zakresem powyżej 10kHz. W tym przedziale cenowym konstrukcji otwartych warto jeszzce sprawdzić wyżej wspomniane AKG i sennheisery, chociaż bez modyfikacji (bassportmod, inne nausznice) nie będą miały takiego basu jaki masz w beyerach dt700, a i wtedy może Ci brakować zakresu poniżej 50Hz, jeżeli go oczekujesz 🙂

Nie jestem basolubem do potęgi i jeżeli bas jest, to go odczuje i nie będę narzekał. Nie potrzebuję koniecznie łupania i jeżeli w takich K712 basu jest mniej, ale zwiększa się szczegółowość i scena, nie ma kłócia/sybilantów to może mi to podejść, szczególnie, że z tymi AT nie było też tak źle. Mówię, u mnie komfort jest dosyć wysoko w wymaganiach, więc jeżeli się w nim zakocham w danych słuchawkach, to jestem w stanie pozwolić na spokojniejszy bas (ale nie na jego brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, DarkRodent napisał(a):

Mówię, u mnie komfort jest dosyć wysoko w wymaganiach

A czy bas w ATH-AD700X Ci odpowiadał? Chodzi mi o to, że akurat w tych słuchawkach jest go względnie sporo w stosunku do innych otwartych dynamicznych słuchawek. W fabrycznych nieprzerabianych modelach, będziesz miał go więcej właśnie w k712 albo w ATH-r70x. Pytanie czy warto dokładać kilka stówek do tych modeli tylko ze względu na nieco większy bas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, PioterD napisał(a):

A czy bas w ATH-AD700X Ci odpowiadał? Chodzi mi o to, że akurat w tych słuchawkach jest go względnie sporo w stosunku do innych otwartych dynamicznych słuchawek. W fabrycznych nieprzerabianych modelach, będziesz miał go więcej właśnie w k712 albo w ATH-r70x. Pytanie czy warto dokładać kilka stówek do tych modeli tylko ze względu na nieco większy bas. 

Zdecydowałem się na sprawdzenie tych K712. Jeżeli otwarte miałyby mi przypaść do gustu, to chyba będzie to odpowiedni kandydat, który miałby do tego doprowadzić. W tych AT - chociaż nie jestem pewien, czy to 700X, czy 500X, basu było mało, mogłoby być odrobinkę więcej, ale może też takie utwory sprawdziłem. W takim np. arctic monkeys do i wanna know, nie brakowało mi go.

Edytowane przez DarkRodent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, PioterD napisał(a):

A czy bas w ATH-AD700X Ci odpowiadał? Chodzi mi o to, że akurat w tych słuchawkach jest go względnie sporo w stosunku do innych otwartych dynamicznych słuchawek.

W porównaniu z AD700X ciężko znaleźć konkurencję z mniejszą ilością basu, AKG240 i w sumie co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Inszy napisał(a):

AKG240

K240II które mam, na nausznicach skórkowych mają basu niewiele mniej, jeżeli w ogóle, niż k612 fabryczne (z otwartymi bassportami to inna sprawa). I z tego co pamiętam, AD700X mocno od nich nie odstawały. Chociażby fabryczne K702 odbierałem jako bardziej anemiczne basowo, ale pewnie działo się tak przez znacznie mocniejszą ekspozycję od 2khz wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K712 Pro dotarły. Powiem tak - ciężki orzech do zgryzienia :D 

Lekkie, super wygodne, nic nigdzie nie uciska. 

Scena szersza - tego się spodziewałem. Basu jest o wiele mniej, niż w dt700 - to też miałem na uwadze.

Na swoje nieprofesjonalne myślenie mogę to porównać tak - w dt700 czuć bas na większej ilości częstotliwości? To znaczy - jak sią niskie zejścia to czuć, ale jak są trochę wyższe tony, też wybrzmiewają, nawet struny gitary akustycznej/klasycznej potrafią przydudnić (dla mnie jest to na plus).

Natomiast w k712 bas jest odczuwalny tam, gdzie jest najintensywniejszy w utworze - czyli te niższe momenty - dźwięk typu struna gitary akustycznej nie wybrzmiewa basem, ale bardziej melodycznie.

Nie wiem, czy ten brak izolacji w k712 aby napewno jest na minus - nie ma tego ciśnienia napierającego na uszy, a jakaś karetka/ moje klikanie na klawiaturze czy myszką, mimo, że słyszalne, to nie jest denerwujące. Gdybym z kimś był w tym samym pokoju, to ten dźwięk nie jest jakoś szczególnie słyszalny na zewnątrz - wydaje mi się, że mam dosyć zdrowy (jeszcze) słuch i w torze audio mam: dac jakieś 40%, dźwięk w systemie na 30%.

Nie znam jeszcze werdyktu, ale konkurencja jest mocna, a na nic kolejnego w najbliższym czasie nie zmienię.

Edytowane przez DarkRodent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co takie zmiany, nowe doświadczenia i porównania robią z człowiekiem.

DT 700 Pro X odesłane. K712 otworzyły mi oczy na nowe "doznania". Jednak niepoprzestanę i mam zamiar sprawdzić, jak to na tym rynku otwartych jest.

Mam zamiar wypróbować DT900 Pro X. Świadomy jestem tego, że będą identycznie średnio wygodne, jak DT700, ale no muszę wiedzieć, chcę porównania, jaka zmiana jest pomiędzy praktycznie braćmi, wręcz bliźniakami z tej samej edycji zamknięte vs otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze, no podobają mi się te AKG. Tylko czemu znowu spotkałem się z czymś niespotykanym - super zazwyczaj wygodny skórzany płaski pasek, nagle trafił mi się lekko nachylony. W sensie, jak na zdjęciu: kiedy zakładam dokładnie tak, jak na manekinie, to ten pasek nie leży gładko od końca do końca na szerokości, tylko przód (grubsza strzałka na zdjęciu) jest jakby lekko nachylony, przez Co, pasek tyłem nie opiera się na powierzchni głowy, za to przodem aż nad to, powodując po godzinie dyskomfort, którego nie spodziwałbym się nigdy po tego rodzaju budowie pałąka - mając wcześniej ISKi.

image.png.1319528c3c65c4f3cd55e0221793129c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla potomnych/tych co będą szukać (jak ja) odpowiedzi na podobne problemy - ostateczny wybór, bez zwrotów, padł na AKG K712. Póki nie zmieni mi się środowisko, w którym je stosuję, to otwarte są strzałem w dziesiątkę :D

Komfort:

- brak zgrzytów z okularami

- lekkie

-wygodne pady

- nie ściskają głowy

-wbijający się pałąk w głowę (dziwne), ale pewnie kiedyś się "wygrzeje", jak nie, to gdzieś czytałem o rozwiązaniu na zmf pilot pads

Dźwięk:

-super scena muzyczna, separacja instrumentów - pierwszy raz mam do czynienia z otwartą konstrukcją

-basu wydaje mi się, że jest tyle, ile powinno być w utworach - nie jest podbity, nie wykreślony całkowicie

Gdyby czytał to gracz:

- szeroka scena w takich słuchawkach, stawia je zapewne w topce, jeżeli chodzi o dokładność kierunków kroków przeciwnika

 

I dziękuję za wszystkie przytoczone tutaj wskazówki, uwagi, rady, dzięki którym trochę się nauczyłem w tym, jak i dwóch innych tematach, które poruszyłem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pałąk mnie na początku też podrażniał, ale po jakimś czasie przestał. Scena jest duża, ale nie wiem, czy mają super precyzyjną holografię. Chyba nie. W grach tak średnio mi się sprawdzały, za to potrafią nieraz zaskoczyć (w niektórych momentach ścieżki do Shoguna np. potrafią dać iluzję, że coś się dzieje w drugim pokoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym to określił tak, że K712 dają wielką scenę, ale nie super dokładną i są świetne do gier single player, gdzie stawiamy na immersję. Do gier są lepsze opcje i hektary przestrzeni niekoniecznie są atutem, bo liczy się lokalizacja źródeł pozornych, a tak na prawdę lwią część roboty odwala silnik gry i nawet korzystając z bardzo tanich słuchawek można odnosić sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.12.2022 o 21:59, Saiya-jin napisał(a):

Scena jest duża, ale nie wiem, czy mają super precyzyjną holografię. Chyba nie. W grach tak średnio mi się sprawdzały, za to potrafią nieraz zaskoczyć (w niektórych momentach ścieżki do Shoguna np. potrafią dać iluzję, że coś się dzieje w drugim pokoju).

 

W dniu 9.12.2022 o 22:52, Hustler napisał(a):

Do gier są lepsze opcje i hektary przestrzeni niekoniecznie są atutem, bo liczy się lokalizacja źródeł pozornych, a tak na prawdę lwią część roboty odwala silnik gry i nawet korzystając z bardzo tanich słuchawek można odnosić sukcesy.

Z mojego doświadczenia w przeskoku pomiędzy słuchawkami w ciągu lekko ponad 1 miesiąca, to po wieloletnich ISK HD9999, jeżeli chodzi o generalne pozycjonowanie w grach (Tarkov/CS?PUBG), nie miałem większego zaskoczenia na DT770 - wszystko mogłem wyhaczyć. Jednak po przeskosku z DT770 na DT700 Pro X, totalnie zgłupiałem i miałem wrażenie, że kierunki kroków zlewały mi się i nie byłem w stanie dobrze ich określić. Po przejściu na K712, znowu wróciło to miłe uczucie zdolności lokalizowania przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności