Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Pady od HM5 pasują do "wszystkich" słuchawek, sobie naciągnąłem welurowe na moje Mk2. Coooo zaaa sceeenaaaaa...aa.a..aaa Bas schudł ale scenaaaa wooow :D sory za mało merytoryczny post ale jadę do rodziców na święta a mój tato jest dumnym i zadowolonym posiadaczem moich starych k550 więc sobie znowu ucho w ucho prównam, ale jesu Cztery Pory Roku "maj gad" jakbym stał przed orkiestrą :D

 

edit: stał przed orkiestrą i z zamkniętymi oczami dokładnie wiedział gdzie który instrument lub sekcja gra :)

 

edit 2: a właściwie to stał pomiędzy muzykami... eargasm :D

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchałem w MP3Store MK2 świeżo wyjętych z pudełka, nówki sztuki. Do końca miesiąca mają promocje za 699 zł. Byłem tak blisko, ale jednak się nie skusiłem. Wszystko przez to, że wziąłem po chwili do ręki ATH-R70X i mi sie spodobało. Zgłupiałem i wyszedłem ze sklepu :D. Obu słuchałem na AK380

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, odchudziło, ale nie usunęło i imo nie zdegradowało dźwięku, stały się jaśniejsze, to odchudzenie to taki krok w kierunku Mk1 ale przecież tam nie było źle, za to pozostały wrażenia "fizyczne" czyli bas czujemy, jest nieco ostrzejszy bardziej punktowy ale nadal jest, w niedzielę porównam ucho w ucho, niemniej, na standardowych padach grają lepiej, tak jak lubię, welurki to taki eksperyment ;) na razie trwa :) muzyka poważna i wszelkiego typu wariacje akustyczne w stulu lubianego przez mnie Estass Tonne robią niesamowitą radość uszom, tam bas nie jest aż tak bardzo potrzebny a brzmienie zachowuje wymagany przeze mnie dla takiej muzyki ciężar :) coś czuję, że mam 2 w jednym ;)

 

@Palpatine, bierz Mk2, nie kombinuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO M220 Pro są lepsze od ATH-R70X.

 

Tańsze, tylko dość trudno dostępne w PL. Ale mają tą zaletę, że ich brzmienie możemy w prosty sposób zmienić poprzez zamianę padów ze stockowych "skórek" na welury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz...MK2 lepsze?

W USA sprzedają je jako AKG K553?

Wszystkie ptaszki ćwierkają, że K553 to nasze K550 Mk2 ale kuna ćwierkają, potwierdzeń brak. Czy Mk2 lepsze od ATH? Nie wiem, nie słuchałem na tyle długo ATH żeby wyrobić sobie w 100% zdanie ale w końcu nabyłem AKG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podrzuć leniwemu jakieś linki proszę.

 

 

edit: po nocy i poranku z welurkami, po zakończonej adaptacji i znalezieniu odpowiedniego seala, welurki na razie zostają na słuchafonach, jest bosko.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy K601\K612 mają takie same drivery jak K701\K702 a różnice w brzmieniu to kwestia padów i wkladek. Jeżeli założę do K601 pady od K701, które są wyższe to na pewno poprawi się scena a zmiana wkladek od K701 przemodeluje brzmienie. Tylko czy wtedy K601 zbliżą się brzmieniowo do K701?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podobają mi się mk2. Przerobiłem już na nich kilka realizacji dźwiękowych mix- mastering, jestem wyjątkowo zadowolony z rezultatów. Codzienne słuchanie muzyki też odkryło nowe smaczki w utworach względem hd545 + otl lub forum608. Nie chcę wpływać na budowanie wybujałego hypeu ale odnalazłem bardzo szczegółowy pomiar dźwięku. https://www.google.pl/search?q=k553+pro+frequency&client=ms-unknown&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicx8elnN7LAhVEAZoKHcsEA1wQ_AUIBygB&biw=360&bih=511&dpr=3#tbm=isch&q=k553.png+frequency&imgrc=c7JwQD1fx774EM%3A

Autor twierdzi że na każdym pomiarze ma taki spadek przy ~7khz. Na moje oko wykres wygląda świetnie, niemal idealnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine, faktycznie opisy brzmienia 553 pasują do brzmienia Mk2, @Setmag hajp hajpem a co słyszymy to nasze, Mk2 zostają u mnie "na zawsze" czyli doputy, doóki się nie pojawi następca, który nieco brzybliży średnicę, ale niewiele takie tyci o muśnięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już ustaliliśmy ale dzieki za potwierdzenie, wracając do samych słuchawek i podmianki padów na welurki od HM5, do elektroniki to połączenie się nie nadaje, no po prostu wiedząc jak graja na "skórce" nawet się nie próbuję polubić tej kobinacji (elektronika+Mk2+welur) ale placebo albo nie, w metalu przyspieszają, stopa nie ginie, ma pier#%$@nięcie gitary są dociążone wokale brzmią jak powinny. Jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy K601K612 mają takie same drivery jak K701K702 a różnice w brzmieniu to kwestia padów i wkladek. Jeżeli założę do K601 pady od K701, które są wyższe to na pewno poprawi się scena a zmiana wkladek od K701 przemodeluje brzmienie. Tylko czy wtedy K601 zbliżą się brzmieniowo do K701?

Jesteś pewny? Miałem K612 pro, K702 i K7xx i nie sądzę by pakowano tam identyczne przetworniki. W sumie nie porównałem bezpośrednio ale nie wiem czy przypadkiem K612 nie mają całościowo grubszych padów od K702 czy Q701, gdyż w serii K700 są asymetryczne i cieńsze od strony twarzy.

Przekładałem tylko między K702 i K7xx. Trochę te pady zmieniają bas i przestrzeń ale to nadal całkiem inny dźwięk.

Google służy pomocą, 5 minut i mam spis numerów serwisowych dla przetworników w akg

AKG K601 2400Z0006

AKG K701 2400Z0007

AKG k612 2400Z00060

Akg k702 2400Z00080

AKG Q701 2400Z00080

AKG K712 2400Z00090

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się zastanawiam, czy K601K612 mają takie same drivery jak K701K702 a różnice w brzmieniu to kwestia padów i wkladek. Jeżeli założę do K601 pady od K701, które są wyższe to na pewno poprawi się scena a zmiana wkladek od K701 przemodeluje brzmienie. Tylko czy wtedy K601 zbliżą się brzmieniowo do K701?

Jesteś pewny? Miałem K612 pro, K702 i K7xx i nie sądzę by pakowano tam identyczne przetworniki. W sumie nie porównałem bezpośrednio ale nie wiem czy przypadkiem K612 nie mają całościowo grubszych padów od K702 czy Q701, gdyż w serii K700 są asymetryczne i cieńsze od strony twarzy.

Przekładałem tylko między K702 i K7xx. Trochę te pady zmieniają bas i przestrzeń ale to nadal całkiem inny dźwięk.

Google służy pomocą, 5 minut i mam spis numerów serwisowych dla przetworników w akg

AKG K601 2400Z0006

AKG K701 2400Z0007

AKG k612 2400Z00060

Akg k702 2400Z00080

AKG Q701 2400Z00080

AKG K712 2400Z00090

 

 

Faktycznie, numery serwisowe są inne. Ciekawe, czy przetworniki poszczególnych serii różnią się ilością uzwojeń, grubością i materiałem membrany, a może weryfikacja następuje podczas testów i te które mają gorsze parametry trafiają do niższych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli K702 i Q701 mają ten sam driver? A pady czymś się różnią?

 

702 można kupić w dobrej cenie ~750zl.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciężko powiedzieć jesli się nie ma jednych i drugich jednocześnie.

Przetworniki i pady te same ale na wykresie są widoczne różnice. Nie wiem jakie egzemplarze mieli do pomiarów, może są np. Jakieś różnice między pierwszymi K702 Made in Austria a nowszym Made in China, podobnie z Q701. 91450f4e464baf5d1f4000bf2fbf98de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności