Skocz do zawartości

DAC do 600-700 zł dla AKG K240 MKII


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam AKG K240 MKII zmodowowane, tj. zaklejone dwie górne dziurki z prawej i lewej strony obok przetwornika oraz pady skórzane Headphone Memory Foam Earpads od Brainwavz, napędzam je creative g6. Jestem z nich generalnie zadowolony, ale też jestem amebą jeśli chodzi o muzykę bo w sumie w swoim życiu miałem jedynie Creative HS-800 Fatality Gaming, długo długo nic i później kupiłem AKG K240 MKII. Główny zamysł kupna słuchawek był pod CS'a, padło na nie bo mają dużą scenę. Teraz CS mnie mniej obchodzi, moda na nich zrobiłem w sumie parę dni temu i zastawiałem się czy jestem w stanie jeszcze jakkolwiek wpłynąć na słuchawki za pomocą innego daca ale tak naprawdę to nie wiem co chcę osiągnąć. Słucham głównie muzyki klubowej, witch house, darkwave, Electropunk, electroclash,  phonk, i wszelako pojętego popu. Coś tam poczytałem i zastanawiam się nad Prodigy Cube 2 albo FiiO BTR5 2021. FiiO nawet do mnie bardziej przemawia bo jest na bluetooth co jest w mojej opinii mocną zaletą. Dodam że w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie zakupię Sennheiser Momentum 4. Dzięki z góry za wszelkie rady!

Edytowane przez pat37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lepiej nowe słuchawki kupić za ten budżet jeśli masz soundbladtera g6, miałem go i gra spoko, do gier się nie nadaje ale ogólną jakość dźwięku akuratna do ceny.  Za budżet który opislas dostaniesz ta sama ogólną jakość dźwięku tylko inaczej podaną decydując się na inne urządzenie dac /amp w tej cenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuman napisał(a):
4 minuty temu, Rafacio napisał(a):

 

Mając budżet 600-700 można przeskoczyć polke wyżej w ogólnej jakości dźwięku

Nie można. Można co najwyżej coś innego kupić niż 240.

Tak właśnie sobie kombinuję co na pięcdziesionę sobie kupić. Może jakaś fajną wkładkę gramofonową, może jakieś planary w końcu, może HD800, a może właśnie K240 mk2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, k240 grają fajnie,miałem dość długo, teraz w szafie leżą m220. Ale przejście na cokolwiek za 700pln, nawet z samego akg da nogolnie lepsza rozdzielczość czy to k702 czy k612, można pójść w beyera,Senki i pewnie kilogramy innych.

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej muzyki co słuchasz, potrzeba basu. AKG K240 MK2 mają duży spadek na niskim basie.
Kup słuchawki które grają bas.
Momentum nie słuchałem ale na wykresie basu mają ogrom - może być w drugą stronę, że jest go za dużo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem momentum over ear, tak się to chyba nazywało i niestety miażdżyły basem. Może dzisiaj inaczej bym to widział, ale wtedy rządziły u mnie różne modele AKG i te sennki zmiażdżyły mnie basem i musiałem się ich pozbyć.

Spojrzałem z ciekawości na te momentum 4. Matko, jakie plasticzane okropieństwo. Szkoda, że nie wyglądają jak porządne stare momentum.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, pat37 napisał(a):

w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zakupić m4.

Pozostaje. W miarę możliwości samemu posprawdzać kilka modeli przed zakupem. Bo na forum odpowiadają ludzie o różnym guście i upodobaniach, a ty nawet nie wiesz jaki ten ich gust jest. To co komuś się podoba tobie wcale nie musi.

Po kilku stronach pytań i odpowiedzi forumowych i tak nadal w zasadzie kupuje się w ciemno.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności