Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj udało mi się posłuchać AKG k550 mkII, zaiwaniłem koledze z pracy. No i jestem pod wrażeniem. Dla mnie dużo lepsze od poprzedniej wersji, nie mają tego misiowatego charakteru, który strasznie denerwował mnie w jedynkach. Wokal jak dla mnie troszkę zbyt oddalony. Standardowy kabel, no rzepa, jakaś dzika ta guma, skręca się toto. Kumpel dał 999 zł W Saturnie. Przypadły mi bardzo do gustu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu Polaków w Anglii....

 

Michał i Adam są (byli) zadowoleni z rekablingu K550 II. Jak tu już pisałem. Wokale mogą być oddalone przez to kreowanie przestrzeni , charakterystyczne dla serii K550. Czyli duża, w K550 moim zdaniem za duża.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wokale mogą być oddalone przez to kreowanie przestrzeni , charakterystyczne dla serii K550. Czyli duża, w K550 moim zdaniem za duża.

Za duża? To co powiesz na ta z K/Q701 czy HD800? Nawet moje DIY Fatality mają większą niż K550. Dla mnie nie ma za dużej przestrzeni ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu Polaków w Anglii....

 

Michał i Adam są (byli) zadowoleni z rekablingu K550 II. Jak tu już pisałem. Wokale mogą być oddalone przez to kreowanie przestrzeni , charakterystyczne dla serii K550. Czyli duża, w K550 moim zdaniem za duża.

A Polacy w angli tacy pomocni ze hej....

 

Rzecz gustu chyba ale wokal powinien być jednak bliski, chyba że to chór no to jeszcze ujdzie oddalenie. A że gust każdy ma swój już sprawa indywidualna ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do padów - czy ktoś z Was miał styczność z K145? Właśnie kupiłem je na popularnym portalu aukcyjnym z nausznikami nadającymi się tylko do wyrzucenia. Zastanawiam się jakie zamienniki można tam zastosować.

 

Na moje zapytanie odnośnie tego modelu sprzedawca nie raczył mi odpowiedzieć. Pytałem o więcej zdjęć i bezproblemowość na polu balansu / zniekształceń z racji konstrukcji hybrydowej. Ostatecznie chyba nie chciał moich pieniędzy, albo mojego negatywa w przypadku próby kombinowania. Obym się mylił.

 

Na szczęście pomyliłeś się :) Przetworniki są sprawne :D!

Teraz muszę znaleźć nowe pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil - może nie umiał odpowiedzieć na twoje pytania :) Potem by było, że cię oszukał jakby coś źle napisał. Dla większości słuchawki to tylko słuchawki i ważne żeby grały.

 

Ostatnio bardzo wkręciły mi się rekablowane AKG K551 od Lemona. W sumie jakby się racjonalnie zastanowić to wystarczyły by mi do szczęścia te AKG i niektóre Sennheisery, bo reszta to eksperymenty i ciekawość, a nie codzienny użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mógł dopytać, nie zadałem mu pytań w formie 1000-krotnie złożonej. Jako sprzedawca jednak nie może pozwolić sobie na aż taką ignorancję podle sprzedawanego przez siebie przedmiotu, aby ograniczyć się tylko do "słuchawki, grają". Gdybym pisał recenzję z takiej perspektywy, powiedz jak wyglądałaby moja wiarygodność? Zaufałbyś mi? Kupił sprzęt na bazie mojego opisu? Tak samo jest myślę i w tym przypadku. Nie ufam ludziom którzy nie mają elementarnego pojęcia o tym co sprzedają. Zresztą wiadomo jak się potem to kończy przy sporach lub reklamacji. "A bo on nie wiedział", "a bo on się nie zna"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz do elektromarketu do pracownika RTV i myślisz, że mimo, że opiekuję się taką tematyką, to będzie ci robił analityczne porównania połowy stoiska? Rzuci kilka powierzchownych informacji, zareklamuje towar od którego ma premię i tyle, a opisów szukaj w portalach branżowych. Jak ktoś tym tylko handluje, to zazwyczaj nie ma czasu rozkładać produktu na części pierwsze, no chyba, że specjalizuje się w wąskim dziale i potrafi to zrobić. Ja ograniczyłem się do zadawania prostych pytań na które nawet osoba z IQ 100 da sobie radę: czy kabel nie jest połamany, czy przy wtyczce nic nie przerywa, czy słuchawki grają równo głośno z obu stron, czy nic nie charczy przy zmianie głośności itp. Takie pytania zrozumie każdy i na podstawie odpowiedzi i zdjęć możesz próbować stworzyć własny obraz. Co innego kupować od pasjonata audio, co innego od handlarza co skupuje towar po bazarach i "wyprzedażach garażowych" i po prostu puszcza dalej. To, że nie odpowie ci na technikalia, to nie znaczy, że sprzęt musi być padnięty, a można złapać naprawdę fajne okazje cenowe. Kilka razy nie zapytałem, opis był lakoniczny i po prostu kupiłem i wtopiłem, ale to była moja wina, bo zamiast zapytać i czekać kilka godzin na odpowiedź, to kupiłem żeby "okazji" nie sprzątnął ktoś inny.

 

Ale to tak offtopem od tematu.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że co innego sprzedaż nowych rzeczy w markecie, a handel starociami :). I nie pytałem o pomiary rezystancji tylko dwie naprawdę proste rzeczy, tak samo jak Ty. Owszem, brak odpowiedzi nie musi oznaczać że sprzęt jest padnięty, a sprzedawca oszustem, ale też widać, że chyba nie zależało mu aż tak mocno na sprzedaży. Wystarczyło cokolwiek odpisać i byłbym zadowolony, lepsze to niż bycie zignorowanym.

 

Tak, niestety driftujemy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy nie zapytałem, opis był lakoniczny i po prostu kupiłem i wtopiłem, ale to była moja wina, bo zamiast zapytać i czekać kilka godzin na odpowiedź, to kupiłem żeby "okazji" nie sprzątnął ktoś inny.

 

No risk no fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz Panie risk fun jak tam z nimi. Działajo? Grajo? Nie pierdzo?

Czy może są już w częściach i czekają na operację zmiany padów i wtedy dopiero poważniejszą ewaluację? :)

 

Grajo, nie pierdzo. Może trochę za bardzo górą jadą, ale to to zdecydowanie efekt bezpadzia. Pady już w drodze, pewnie na WIelkanoc bedo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy nie do końca wiem co powiedzieć o sprzedawanym sprzęcie sprzedaję tylko z odbiorem osobistym i sprawdzeniem na miejscu przez chętnego. Bo czasem coś dla mnie nieistotnego może spowodować małą awanturę. A ktoś obejrzy, sprawdzi, w przypadku słuchawek posłucha i wie czy brać czy nie.

 

Jest może ktoś w Gdańsku z K 612 bądź K 701 komu dałoby się zająć z 15 - 30 minut i posłuchać tychże słuchawek?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do klubu z akg q701.

 

Mają one nie inwazyjny mod w postaci otwartych bas portów. Mam też do nich kabel niestokowy, ale nie wiem przez kogo robiony.

 

Poza domem, na delegacji słucham ich z nuforce icon hdp, który dociążają ich brzmienie na basie , zwiększa się jego masa i koryguje ich niesforną górę.

 

W domu początkowo na aune s16, a pózniej za namową kolegi @Hakuri , który zresztą podczas wizyty u mnie, wpiął mi do toru wzm. lampowy espressivo-e. I tak już zostało bo nie mogłem się oderwać od tego połączenia.

 

PC(foobar2000) -----> Aune s16(dac) -------> espressivo-e(amp) --------> akg q701(BP mod+kabel DIY)

 

Już na samym aune s16 słuchawki nie brzmią źle, ale espressivo wypełnia je brzmieniem tak niesamowicie analogowym, jednocześnie soczystym, trochę powiększa się scena . Już wcześniej słuchałem ich na

 

espressivo, ale nigdy w połączeniu z s16.

 

Najfajniejsze jest to, że w zasadzie mogę słuchać na tym torze każdy gatunek i czuję magnes, który nie pozwala mi zdjąć słuchawek z głowy. Podam przykładowo kilka płyt, aby nie być gołosłownym, a każda z nich brzmi

 

obłędnie świetnie: Brendan Perry - Ark, Dead Can Dance - Spiritchaser, Marilyn Manson - Pale Emperor, Testament- The Formation of damanation, Vader -Tibi et Igni , Behemoth- The satanist,, Seal-7, Two Steps From Hell , Amy Winehouse - Back to Black, Beyonce-Beyonce , Savages- Five Finger Discount,Stankiewicz - Mimikra.

 

Jako ciekawostkę dodam że na tym samym torze słucham też lcd2-f(kabel FAW) z równie doskonałymi rezultatami.

 

Założę się że są lepsze połączenia dla tych słuchawek, ale póki co działam w obrębie tego co mam i postanowiłem się z Wami tym podzielić :) . Nie jest to efekt WOW, bo ciesze się tym torem 40 dni.

Edytowane przez rezystor
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po doborze toru widać ile różni K7xx, K712, K702 65th od reszty serii K700. Dla tych pierwszych bardziej pasuje już neutralny już jasny tor bo same w sobie maja to dociążenie. Chociaż z ciekawości wypożyczyłbym za kaucją takiego skorpiona albo schiit Lyra.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jest może ktoś w Gdańsku z K 612 bądź K 701 komu dałoby się zająć z 15 - 30 minut i posłuchać tychże słuchawek?

Z Gdańska jest @gregdezet i sprzedaje swoje zmodowane K701.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do fanklubu AKG z AKG K550 MK II rekablowanymi... Chyba przez Michauczoka.

 

Przy okazji - cieszylibyście się , gdyby pojawiły się AKG K545 MK II ? Z co najmniej tak fajnym dźwiękiem jak K550 II ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności