Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

@FeX,

 

Z jednej strony pójście w DT150 przy LME+LM to bardzo dobry krok. Z drugiej jednak moim zdaniem czynisz trochę pochopnie, bo DT990 Ed. są zwłaszcza w wersji 600 Ohm wyczulone na mody, pady i zmiany w torze, które sumarycznie mogą (choć nie muszą) zadecydować o tym czy sprzęt się ostatecznie zostanie, czy też nie.

 

AIMa masz aktualnie skonfigurowanego po prostu pod inne słuchawki, właśnie takie jak DT150, tudzież HD650, HE300 czy nawet bardzo tanie HD330 i 660 (choć te ostatnie nawet z SC8000 grają świetnie), dlatego z DT990/600 są takie a nie inne efekty na tą chwilę. Z doświadczenia jednak nie puszczałbym sprzętu w obieg, póki nie popróbuję z nim wszystkich kombinacji czy nawet i pojedynczych kości OPA. Zbyt często okazywało się, że na którejś z ostatnich z listy sprzęt mimo zachowania swojej maniery nagle zaczynał rozmawiać. Nie inaczej jest z DT990/600, acz po prostu trzeba mieć do tego procesu dużą cierpliwość lub zwykłe szczęście ze wstrzeleniem się w dobrą synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo zaczynam kombinować :P di AIMa mi pasowały ATH, bo były niewymagające prądowo i to się sprawdzało. DT990 to już inna bajka.


po prostu trzeba mieć do tego procesu dużą cierpliwość lub zwykłe szczęście ze wstrzeleniem się w dobrą synergię.

 

Tu jest problem :)


Dziwię się, że takie zmiany w dźwięku daje zwykłe dociśnięcię muszli do głowy. Jakby pady były niższe o parę milimetrów dźwięk byłby zdecydowanie lepszy :) muszą się uleżeć.


Evil Ty jako bardziej obeznany, powiedz mi szczerze, czy jest sens upatrywać w AIMie kompletnego źródła? W sensie bez dodatkowych wzmacniaczy? Jakie opki proponujesz, bo na razie to mam LME49720 x2 + LM4562NA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

U mnie co ciekawe DT990 600 om ,pokonały bez problemu DT150....Ale dopiero po tygodniu wygrzewania...

W jakim aspekcie pokonały?

Przyrównychałeś kiedyś basik DT-150 do LCD-2.

A jak to wygląda z DT-990 600 om?

 

Dt 150 to granie nasycone, klimatyczne, bliski wokal, duża naturalność a także dobry ,mocny bas....lekko czasem potrafił mi zamulić....

DT990 600 om z Rapture grają mi sporo wyraziściej, przestrzenniej, naprężonym dźwiękiem, bez zamulenia.

Góra bardzo wyraźna , detaliczna ale nie męcząca...wspaniale słychać odgłosy talerzy perkusji w Jazzie...tak to i HD800 chyba nie umiały.Nie tak metalicznie...

Średnica nie ma tego nasycenia co DT150, jest dalej od słuchacza ale wyraźna i w miarę naturalna, po tygodniu jest ok..z początku narzekałem trochę...

Bas jest świetny, szybki, dosadny, dociążony...Bardziej mi się podoba od tego z T90 , mimo że tamten ma lepszą sporo fakturę...

Ogólnie DT990 z Rapture dobrze się zgrywają...lepiej niż z DT150.

Mniej męczą 990 od DT150, można ich słuchać całe godziny bez zmęczenia, podobne odczucie jak z HD800.

Dt150 są wspaniałe ale z 990 słyszę więcej i wcale nie mniej relaksujące są od 150 tek.....mimo że w inny sposób to robią....dla mnie lepszym, dla kogoś innego to 150 będą lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200:

 

a ten DAC Mdac jest jakim zrodlem (charakter dzwieku)? Serio wg Ciebie DT900 Edition 600 Ohm lepiej sie zgrywaja z Rapture niz Rapture z DT150?

 

---

 

@FeX: ciekaw jestem jak ocenisz polaczenie AIMa z DT150 - czekam na Twoja opinie :).

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Audiolab z dziurki słuchawkowej gra jasno, detalicznie, przestrzennie....gładko i melodyjnie ale rzadkim dźwiękiem.

U mnie DT990 grają lekko ciemnym, gładkim przekazem, zero ostrości na górze, duża scena i sporo powietrza.

Jak słucham DT990 z Rapture to czuję że te słuchawki grają na maksa swoich możliwości, zapewne błędne wrażenie ale takie mam...he,he.

Jak słucham DT150 to jednak mam uczucie że można by je jeszcze lepiej dopasować , pokazać ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

@Soundman1200 Zmieniasz avatary co tydzień? :D Szybko ci się zmieniają gusta słuchawkowe :P

Hah, to prawda....mam nadzieję że 990 starczą na długo. Jutro wrócą moje T90 pożyczone znajomemu, zapowiada się ostra bitwa.

Obawiam się że T90 dostaną baty...mimo swoich wielu zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy może ktoś porównać DT990 Edition 600 do T1?

 

 

 

 

DT990 Edition 600 były jak dla mnie nieprzyjemne. Mocny bas, ostra góra i sybilizacja.

T1 niektórzy krytykują za ostrą górę, ale to kwestia preferencji. Świetnie zgrywają się u mnie z SP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo zaczynam kombinować :P di AIMa mi pasowały ATH, bo były niewymagające prądowo i to się sprawdzało. DT990 to już inna bajka.

po prostu trzeba mieć do tego procesu dużą cierpliwość lub zwykłe szczęście ze wstrzeleniem się w dobrą synergię.

 

Tu jest problem :)

Dziwię się, że takie zmiany w dźwięku daje zwykłe dociśnięcię muszli do głowy. Jakby pady były niższe o parę milimetrów dźwięk byłby zdecydowanie lepszy :) muszą się uleżeć.

Evil Ty jako bardziej obeznany, powiedz mi szczerze, czy jest sens upatrywać w AIMie kompletnego źródła? W sensie bez dodatkowych wzmacniaczy? Jakie opki proponujesz, bo na razie to mam LME49720 x2 + LM4562NA?

 

DT990/600 nie mają problemów natury napędowej na SC808, także tutaj nie poczytywałbym źródła problemu. Po prostu tonalność nie pasuje.

 

Właśnie dlatego pisałem o padach. U siebie wymieniłem silvery na czarne od modelu PRO, które są wykonane z innego weluru, mają większy otwór na ucho oraz są ogólnie grubsze. Zmiany były dla mnie in plus ze względu na lekkie cofnięcie się góry. Można spróbować zawsze kształtowania ręcznego - nasadzenia na szklankę czy coś w ten deseń i dociśnięcie tak, aby uleżały się mechanicznie i bez konsekwencji mniejszego na ucho otworu.

 

Moim zdaniem sens jak najbardziej jest, choć jak pisałem karta ta najczęściej zgrywa się bardzo ładnie i z najmniejszym trudem z ciemniejszym sprzętem. Z modelami jaśniejszymi i V-kowymi jak DT990/600 trzeba niestety już trochę pogłówkować.

Co do OPAMPów: LME+LM to bardzo neutralne na moje uszy combo, co przy DT990 bardziej akcentuje ich własny charakter i nie generuje specjalnego narzutu własnego (tj. nie ma korekcji tonalności). W najbliższym czasie chcę podejść z ich perspektywy do tematu i sprawdzić co dokładnie się tu będzie najlepiej sprawdzało, ale na tą chwilę po głowie chodzi mi LM6172IN + 2xLME49720 / NE5532D.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś już ktoś może wie w sprawie nowego flagowca ?

 

A czy może ktoś porównać DT990 Edition 600 do T1?

T1 to wyższa liga i dla mnie też przyjemniejsze, ale kosztując prawie 4x tyle są chyba całościowo mniej atrakcyjnym zakupem od DT990 600. Te ostatnie mają braki w harmonicznych, ale to słychać dopiero w zestawieniach sprzętowych, które tych braków nie powielają. Szczególnie dźwięk skrzypiec jest wybrakowany na DT990. Na T1 raczej nic nie brakuje, tylko prezentacja jest trochę "bajkowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie co ciekawe DT990 600 om ,pokonały bez problemu DT150....Ale dopiero po tygodniu wygrzewania...

 

W jakim aspekcie pokonały?

Przyrównychałeś kiedyś basik DT-150 do LCD-2.

A jak to wygląda z DT-990 600 om?

Dt 150 to granie nasycone, klimatyczne, bliski wokal, duża naturalność a także dobry ,mocny bas....lekko czasem potrafił mi zamulić....

DT990 600 om z Rapture grają mi sporo wyraziściej, przestrzenniej, naprężonym dźwiękiem, bez zamulenia.

Góra bardzo wyraźna , detaliczna ale nie męcząca...wspaniale słychać odgłosy talerzy perkusji w Jazzie...tak to i HD800 chyba nie umiały.Nie tak metalicznie...

Średnica nie ma tego nasycenia co DT150, jest dalej od słuchacza ale wyraźna i w miarę naturalna, po tygodniu jest ok..z początku narzekałem trochę...

Bas jest świetny, szybki, dosadny, dociążony...Bardziej mi się podoba od tego z T90 , mimo że tamten ma lepszą sporo fakturę...

Ogólnie DT990 z Rapture dobrze się zgrywają...lepiej niż z DT150.

Mniej męczą 990 od DT150, można ich słuchać całe godziny bez zmęczenia, podobne odczucie jak z HD800.

Dt150 są wspaniałe ale z 990 słyszę więcej i wcale nie mniej relaksujące są od 150 tek.....mimo że w inny sposób to robią....dla mnie lepszym, dla kogoś innego to 150 będą lepsze....

No to i mnie teraz nie dziwota, że dt990 600 ohm lepiej mi grają z the wire (pokrewieństwa w brzmieniu do Rapture jest dużo) niż z espressivo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Dla mnie T1 były jednak zbyt jasno grające i góra mocno dawała się we znaki, nawet z dobrej jakości nagraniami potrafiły swoją przenikliwością popsuć przyjemność odbioru.

Ale miałem wtedy jasny tor, więc może przez to tak je odebrałem.

Dobry ale nie za mocny jednak bas i mała scena na boki, mimo że w głąb grały bardzo dobrze, trochę mi nie pasowały na topowe Beyery.

Jak dla mnie 990 600om są bardziej przyjemne w odbiorze, góra nie katuje uszu, nic nie kłuje jak w T1.

Wolę już T90 od niby topowych T1.

Jednak musiałbym porównać T1 również na Rapture, możliwe że odbiór byłby sporo lepszy, ostatnie modele T1 słyszałem grają już ciemniej, przyjemniej niż wczesne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie T1 były jednak zbyt jasno grające i góra mocno dawała się we znaki, nawet z dobrej jakości nagraniami potrafiły swoją przenikliwością popsuć przyjemność odbioru.

 

To prawda. Słabo nagrane płyty odpadają przy T1. Też dużo starszych nagrań nie da się słuchać na nich. Jedynie dobrze zrealizowane produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię przerabiać, mam takie podejście, że produkt powinien być dopracowany, a nie taki mebel z Ikeły

żeby sobie samemu zrobić, oczywiście nie mam nic przeciwko temu aby kupić coś co trzeba samemu zrobić

dopracować ale niech tak będzie sprzedawane.

Wypadało by kiedyś posłuchać T1, choć 990 są bardziej przystępne, byłem kiedyś blisko ale wtedy czegoś innego szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie DT-150 od adivxv5 i muszę stwierdzić, że w duecie z AIMem to słuchawki czołgisty nie dają większych szans DT990 600Ohm. AIM bardzo dobrze uzupełnia przekaz DT-150 i taki zestaw podoba mi się dużo bardziej. Oferując gęste, przyjemnie dociążone brzmienie otrzymują od AIMa te iskierkę jasności, co bardzo dobrze wpływa na wypadkową brzmienia tego duetu. Może jedynie bas wydaje się delikatnie uwypuklony. ale to domena DT-150, które potrafią zejść nisko :)

 

DT990 Edition 600Ohm grają zupełnie inaczej z AIMem, jest ostro, nie ma dociążenia, średnica jest wycięta. Mimo, że lubuję się w wysokich i bardzo podobały mi się DT990Pro, słuchawki ATH, czy AKG K612Pro to tutaj niestety synergii mi bardzo brakuje. Widocznie nie warto łączyć DT990 Edition i AIMa, a trzeba się skupić na bardziej wypełnionych/wyrównanych słuchawkach.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Fex, to wyobraź sobie że u mnie DT990 grają ciemno i nasycenie...to jak to musiało grać z DT150....niemal poziom LCD2 już.

DT150 to jedne z najlepszych słuchawek do 2tys....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po DT-150 założę DT990 600Ohm to mam podobne wrażenie, jak kiedyś miałem przy zmianie DT990Pro na SHP9500 :)

Na AIMie DT990 600Ohm ma sybilanty. Przy sparowaniu z Audigy 2 ZS (no cóż, mam to sprawdziłem :P) sytuacja poprawia się na korzyść DT990, ale wiadomo, brzmi to słabo i ta karta będzie mi służyła tylko do 5.1 i mikrofonu, żebym nie musiał podpinać tego kastrata z 5.1 od AIMa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No to rzeczywiście ten AIM musi grać jasno i przejrzyście....dobre to do ciemnych słuchawek jak DT150 lub LCD2.

Rapture z 990 600 om....to najlepsze połączenie słuchawki + wzmacniacz jakie miałem, może to stąd taki mój entuzjazm..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności