Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Zobaczę jak wróci mój Rapture od Mikołaja...będzie upgrade...full modding extreme ...ma zagrać sporo lepiej.

Wtedy ocenię czy T90 zostają....ale coś mi się wydaje że zrobię brutalną operację i do obudowy z T90 wpakuję driver z 990 600 om.

Jednak większy tan pałąk w T90, dla mnie z duża głową idealnie się tam mieszczę, 990 minimalnie mniejszy pałąk i już uwiera...pady od T90 idealne.

Swoją drogą cieszę się że nie tylko ja doceniłem 990 600 om, dla mnie też to najlepsze granie od Beyerdynamica z tych wszystkich co słuchałem...nie najdoskonalsze technicznie...ale najprzyjemniejsze i muzycznie mi odpowiadające.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku AIMa SC808 zestaw używanych wzmacniaczy operacyjnych potrafi przesunąć trochę zakres rekomendacji słuchawkowych w jedną bądź drugą stronę. Sama karta należy do tych układów, które lubią przechylać się w jaśniejszą stronę, toteż dobór słuchawek ciemniejszych jest naturalnością. Ogólnie wymienione HD650 czy HE300 to dobra pozycja dla SC808 już na stocku, do tego łatwo można dobrać do nich kości podnoszące poprzeczkę jakościową, chociażby posiadane przez FeXa 2x LME49720 + LM4562NA, czy też kombinacje z np. bardzo neutralnymi i "zwyczajnymi" NE5532D.

 

Możliwe, że aby go przyspieszyć, pojawi się jako po prostu sukcesywnie rozbudowywany suplement do istniejącej już recenzji SC808. Nie posiadam co prawda rozbudowanej kolekcji różnych kości, ale jest przynajmniej kilka dobrych połączeń, o których wiem i które warto opisać.

 

@Evil (i inni):

 

zapomnialem dodac, ze AIM jest modded by mikolaj. Opki to 3x OPA2227PA + LM4562NA na bufor sluchawkowy. Ale wkrotce bede sluchal przez RCA (bedzie osobny wzmak sluchawkowy). Wiec zastanawiam sie, czy rekomendacja wyboru sluchawek raczej przyciemnionych do AIMa (z uwagi na jego rozjasnienie na stocku), w dalszym ciagu jest aktualna, czy tez teraz mozna juz brac tez bardziej neutralne (czy nawet wrecz nieco rozjasnione) sluchawki. Nie ukrywam, ze neca mnie Beyery DT990 Edition 600. Ze stockowym AIMem srednio sie zgrywaja (patrz FeX), moze ze zmodowanym AIMem jest juz lepiej, i lepiej to do siebie pasuje :).

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

Czekam na wynik pojedynku Edition vs Pro :)

Nie dobrze by było gdyby słuchawki o ponad tysiak droższe był gorsze.

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

Można się spierać co do preferencji, ale obiektywnie dt990 edition 600 czy tam 250 ohm, to przy t90 miłe, ale jednak pierdziawki - zupełnie nie ta liga.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

Czekam na wynik pojedynku Edition vs Pro :)

Nie dobrze by było gdyby słuchawki o ponad tysiak droższe był gorsze.

 

 

Zdarza się ;)

 

Tak naprawdę T90 vs DT990Pro to trochę inne granie, podobnie będzie z Pro vs Edition. Edition mimo wszystko bliżej T90 charakterystyką choć o klasę może więcej niżej od nich.

Pro mają troszkę inną barwę od wyższych modeli.

T90 to póki co najdynamiczniejsze słuchawki jakie dotychczas słyszałem. Niesamowita energia, której brak Edition.

 

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

Można się spierać co do preferencji, ale obiektywnie dt990 edition 600 czy tam 250 ohm, to przy t90 miłe, ale jednak pierdziawki - zupełnie nie ta liga.

 

 

 

To prawda równorzędny rywal to nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sięgam pamięcią do niegdysiejszego (i krótkiego niestety odsłuchu) T1, to i od nich T90 wypadają chyba lepiej... rzetelniej

Jedynie ta nienaturalnie wyeksponowana góra daje w tyłek, ale da się ją poskromić

 

 

Ja uwielbiam tę górę :) Jak to pięknie wybrzmiewa w muzyce rockowej aaahhh....

 

Do elektroniki jednak jest tego za dużo i wybieram DT990 Pro z tym mięsistym dołem jaki oferują i łagodniejszą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Zgodzę się że T90 są lepsze technicznie od 990 600om , to słychać od razu ale....no właśnie.

Gdy za to oceniać je pod względem przyjemności odsłuchu, wielogodzinnego, wybaczalności dla słabszych nagrań, pastelowości przekazu..tutaj 990 górują nad T90....

Słuchawki na Tesli mają to do siebie że grają dość dosadnie i obcesowo, wyraźnie i dynamicznie....to jest super jak ktoś tego szuka.

Ale jak ktoś szuka relaksu i odpoczynku to 990 zawsze wybierze....

Słucham na Rapture , tutaj 990 grają mi sporo większą sceną od T90 , większą na boki i w głąb....większą Vką.....średnica dalej od T90.

Na Rapture bas i szybkość 990 jest wcale nie gorsza od T90.....T90 grają bardziej środkiem, słabiej po bokach...to mi się też nie podoba.

990 grają mi jak małe HD800 bez sybilacji....więc trudno ich nie lubić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cenię t90 za rzetelność właśnie (balans tonalny to coś do czego szybko się ucho adaptuje, bo w naturze też bywa różny), szybkość i co za tym idzie zdolność do przenoszenia transjentów.

 

Zgodzę się że T90 są lepsze technicznie od 990 600om , to słychać od razu ale....no właśnie.

Gdy za to oceniać je pod względem przyjemności odsłuchu, wielogodzinnego, wybaczalności dla słabszych nagrań, pastelowości przekazu..tutaj 990 górują nad T90....

Słuchawki na Tesli mają to do siebie że grają dość dosadnie i obcesowo, wyraźnie i dynamicznie....to jest super jak ktoś tego szuka.

Ale jak ktoś szuka relaksu i odpoczynku to 990 zawsze wybierze....

Słucham na Rapture , tutaj 990 grają mi sporo większą sceną od T90 , większą na boki i w głąb....większą Vką.....średnica dalej od T90.

Na Rapture bas i szybkość 990 jest wcale nie gorsza od T90.....T90 grają bardziej środkiem, słabiej po bokach...to mi się też nie podoba.

990 grają mi jak małe HD800 bez sybilacji....więc trudno ich nie lubić....

Tak, t90 grają czerstwo-zwyczajnie i potrafią zmęczyć, chyba że ktoś lubi "nażreć się muzyką". Nie mógłbym ich mieć jako jedyne fonusie. Z resztą wystarczy zapuścić żurawia w moją sygnaturkę ;)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....większą Vką.....średnica dalej od T90.

 

 

Nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale właśnie zauważyłem, że DT990 grają bardziej w oddali jakby wokal jest dalej, a w T90 bliżej głowy przez to wyraźniejszy. W T90 jest jakby więcej detali, a DT990 właśnie jak wspomniałeś bardziej relaks mniej szczegółów zostaje narzuconych słuchaczowi. Tzn. się owszem one są detaliczne, lecz właśnie sposób w jaki to zostaje podany jest inny, troszkę inna prezentacja przez co takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No tak , o to mi chodziło....w 990 mamy daleko średnicę ale za to blisko górę, często gra nam przy uchu, czuć większą przestrzeń i głębię sceny...

Przynajmniej ja na Rapture tak mam....Audio GD też pewnie daje nieźle radę....to dobre sprzęty jak słyszę.

Wbrew pozorom detalicznosć 990 wcale nie jest dużo gorsza....jest szerzej rozrzucona na scenie i lepiej ją słychać, mimo że mniej dźwięcznie niż na T90.

Więc mimo niby przewagi T90 to ja wybieram gorsze ale bardziej muzyczne 990...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej3, może krótko porównałbyś 990pro z 990 600om....bo widzę że oba modele masz. A ciekawią mnie bardzo 990 pro....jakie są różnice miedzy nimi?

 

Postaram się to zrobić jutro. Posłucham z 2h Edition i potem założę Pro do porównania ;) Jedyna różnica to pady w DT990 Pro mam czarne, ale to chyba nie ma wpływu, wydaje mi się, że różnią się tylko kolorem. Więc stockowe Pro z szarymi padami powinny dać ten sam efekt.

 

Jak nie będę leniem to dam zdjęcie trzech par razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności