Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Mnie tam najlepiej leżą pady od T90....

Kurczę , przełożyłem gąbki od 990 600om, te co są w środku muszli...z T90 zrobiłem pół zamknięte....zostawiłem gąbki antykurzowe.i....grają całkiem fajnie...

Bez ostrości teraz.....może jest dla nich jeszcze szansa jako pół zamknięte....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę mieć jutro obydwie pary, z tym, że czarne pady ponoć trochę wpływają na dźwięk i są różnice między stockowymi.

U mnie różnica między szarymi klapniętymi a czarnymi nowymi jest bardzo duża. Na tych pierwszych się da słuchać ;) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

to moze dlatego ze za slaby tor masz do dt990 :) sam mowisz ze trudniejsze do napedzenia :)

moim zdaniem nei ma tam takiej przepasci. Owszem T90 szybsze, bardziej rozdzielcze. Ale juz scena, holografia wcale bym nie powiedzial. I naturalnosc oraz emocje... dla mnie T90 sa z niejwyprute :/ takie wyzylowanie parametrow zapominajac o muzyce. Tak odbieralem za kazdym razem T90.

dt990 tez nie jest idealem bo tez do mojego jakim jest he500 nadal brakuje. Ale T90 brakuje wiecej...

 

ale coz... moze trzeba dac T90 kolejna szanse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to jednak kusicie na te T90...pewnie tanio kupiliście używki i teraz jesteście paniska :) . Regularna cena dobra nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupując T90 słuchałem ich przez 4godziny po czym założyłem DT990 Pro. Nie mogłem uwierzyć, że T90 są tyle lepsze.

 

Teraz założyłem DT990 Edition na 4 godziny po czym założyłem T90. Sorki, ale panowie DT990 Edition nie mają szans z T90. Góra, dół, scena, wokal, dynamika to wszystko jest lepsze w T90.

 

Na dodatek T90 łatwiej napędzić, ale tego można było się spodziewać.

 

Za pojedynek Edition vs Pro zabiorę się zapewne jutro ;)

to moze dlatego ze za slaby tor masz do dt990 :) sam mowisz ze trudniejsze do napedzenia :)

moim zdaniem nei ma tam takiej przepasci. Owszem T90 szybsze, bardziej rozdzielcze. Ale juz scena, holografia wcale bym nie powiedzial. I naturalnosc oraz emocje... dla mnie T90 sa z niejwyprute :/ takie wyzylowanie parametrow zapominajac o muzyce. Tak odbieralem za kazdym razem T90.

dt990 tez nie jest idealem bo tez do mojego jakim jest he500 nadal brakuje. Ale T90 brakuje wiecej...

 

ale coz... moze trzeba dac T90 kolejna szanse ;)

 

Widzę, ze moje przemyślenia pokrywają sie z duza częścią kolegów. Raczej nie leży to po stronie napędzenia. Ja nawet gaina nie podbijam ;) synergia też raczej nie, bo AudioGD jest raczej neutralny do wszystkiego czego słuchałem.

Dziś sobie porównam obie wersje 990. Jestem ciekaw zdania Fexa na temat Dt150, które są na mojej liście do przesłuchania ;)

 

Pamiętajmy też, ze grubby masz zupełnie inne słuchawki po recablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT150 z AIMem brzmią mi lepiej niż DT990/600. Chyba przestały mnie bawić kolorowanki w stylu Beyerów, a one jeszcze bardziej się uwidaczniają na AIMie. Jedyne czego mi brakuje w DT150 + AIM to otwarcia, przestrzenności, nieco słabszego basu :) Chociaż jako zamknięte to chyba obecnie jedne z najlepszych zamkniętych jakie słyszałem :)


Dzisiaj zdam relację z porównania DT990Pro, DT990/600, DT150 na AIMie, może przyjdzie OPAMP, którego wskazał mi Evil, to też dam znać czy warto :) Może K612Pro do tego dołączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT150 to lepsze słuchawki całościowo niż DT990/600. Mają bardzo realistyczną i kompletną średnicę, podobnie jak T90, czego o 990/600 nie można powiedzieć. Brzmienie skrzypiec ma DT990/600 jest słodkie, ale zubożone harmonicznie. W stosunku do T90 po modach nie ma w nich z połowy zawartości dźwiękowej. Inna sprawa, że inne elementy zestawu grającego potrafią robić to samo z dźwiękiem i w takim torze T90 nie zabłysną.

 

OPA2227 + LM4562 to teoretycznie dobre zestawienie, bo pierwszy lekko muli, a drugi troszkę piłuje na średnicy, tyle że to taka synergia na zasadzie prowadzenia ślepego przez kulawego. ;) To są wszystko "stare, dobre" op-ampy, których poziom przeskakuje się innymi rozwiązaniami. Dźwięku OPA2227 nie znoszę od zawsze, jakiś taki denny jest, LM4562 znowu przedobrzony. najlepszy podwójny z Nationala to LME49722, tylko raczej nie na bufor. Tutaj można dodać np. ADA4610-2BRZ. Seria ARZ gra słabiej. Mam jedne i drugie kupione w Farnellu po kilka sztuk na stanie niepotrzebne. Sprzedam po kosztach nabycia, za drobną dopłatą posadzone na przejściówce "PCB-less" ze złoconymi nóżkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam nadzieję FeX, że OP się sprawdzi z DT990. Mi akurat się podoba, aczkolwiek wszystko jest de gustibus i równie dobrze może się nie sprawdzić na czyjeś uszy, bo preferencje, muzyka, realizacje, anatomia itd.

Z regularnego sprzętu innego, niż AIM, DT990/600 po modach (pady, wytłumianie, gąbka na portach BR) całkiem znośnie brzmią z Icona HDP na AKMie i TPA6120A2. Bez modów było wyraźnie gorzej w tym względzie, także ze słuchawkami można zawsze jeszcze trochę popracować, są na to podatne. Może za jakiś czas pomyślę nad zrobieniem im rekablingu na dwa mXLR, ale bardziej pod kątem ewentualnego testowania kabli na potrzeby recenzji.

 

Pod DT150 możesz jeszcze spróbować potrójnego połączenia 49720, ale to już bardziej z czystej ciekawości.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam po recablu i one tu zyskuja przede wszystkim na zlagodzeniu gory, rozdzielczosci i holografii. Wiec po rekablu gora jeszcze mniej by Ci sie podobala skoro wolisz ostrzejsza musztrowa z T90 :)

Mysle ze tu duzo po prostu chodzi o gusta i subiektywny naturalizm. Dla przykladu ja nie znosze (dobrych obiektywnie) k612 czy k701...

 

Natomiast przekonujecie mnie coraz bardziej aby dac jeszcze szanse z T90. Moze lampa zrobi z nich ludzi ;) Bo oczywiscie ze sa technicznie lepsze niz T90 tylko jak mowilem moim zdaniem zbyt duzym kosztem. Takiej klinicznosci - a ja wole koncert w klimatycznym klubie niz w sali operacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przekonujecie mnie coraz bardziej aby dac jeszcze szanse z T90. Moze lampa zrobi z nich ludzi ;) Bo oczywiscie ze sa technicznie lepsze niz T90 tylko jak mowilem moim zdaniem zbyt duzym kosztem. Takiej klinicznosci - a ja wole koncert w klimatycznym klubie niz w sali operacyjnej :)

Kliniczność usuwa mod. Wtedy scena się kształtuje inaczej, zwłaszcza wgłąb się zaczyna zapuszczać, do tego pojawia się sporo planktonu niesłyszalnego wcześniej, a góra się wyrównuje, nie jest jak ze skalpela. Recabling T90 natomiast usuwa kotarę, która okazuje się być w tym fabrycznym kablu, i dodaje swobody dźwiękowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można albo rzeczywiście dać coś z delikatniejszą górą lub zastosować mod Majkela albo jedno i drugie.

 

Ja nie zastosowałem się do żadnego z powyższych kroków :P Może wówczas mógłbym na T90 słuchać i elektroniki bez "szklistych" nalotów.

 

Polecam koniecznie posłuchać.

Od wczoraj mam u siebie źródło z najnowszym modem Majkela ( chyba też rev. C) przeznaczone dla jednego z Forumowiczów.

Reszta toru to Headonic i T90 też z modami Majkela.

Słuchałem wszelakiej muzyki ( klasyka, jazz, elektronika i tzw. łomot) cięgiem od 21 do 1.30. Dziś wstałem o 4.30 (sic!), by posłuchać jeszcze i mnie wsysło tak, że spóźniłem się do pracy godzinę... :)

Dodam tylko, że na co dzień słucham na systemie, którego trzonem jest końcówka lampowa.

Edytowane przez Cytrus71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam u siebie na AIMie , przynajmniej tak mi mikołaj pisał LME49720 x2 + LM4562NA. No i czwarty to stock w takim razie. Czyli jakich jeszcze OP mogę szukać? Jakieś 2 sztuki bym kupił, żeby pobawić się nieco :) Tylko nie wciskajcie mi badziewia, bo ja na OP się nie znam, ale słuch mam całkiem dobry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD330, dla mnie to ich nie można porównywać :) HD330 to ciemne, basowe, mało detaliczne granie, grają tak, jak kosztują :) mogę się podobać, ale do Beyerów to im baaaardzo daleko.

mi też tak grały, pytam bo gdzieś czytałem że to ten sam poziom a co świadczy o bzdurach jakie ludzie wypisują na forach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam u siebie na AIMie , przynajmniej tak mi mikołaj pisał LME49720 x2 + LM4562NA. No i czwarty to stock w takim razie. Czyli jakich jeszcze OP mogę szukać? Jakieś 2 sztuki bym kupił, żeby pobawić się nieco :) Tylko nie wciskajcie mi badziewia, bo ja na OP się nie znam, ale słuch mam całkiem dobry :P

 

Zrobiłem 2 dni temu małą aktualizację recenzji SC808 z uwzględnieniem paru przykładowych kombinacji OPAMPów, które spisywałem sobie na boku na różnych etapach pracy z tą kartą. Z czasem pewnie będą dochodziły kolejne, więc przydatność recenzji powinna stale rosnąć. Może coś się z tego przyda lub chociaż nakieruje na dalsze poszukiwania.

 

 

Miałem HD330, dla mnie to ich nie można porównywać :) HD330 to ciemne, basowe, mało detaliczne granie, grają tak, jak kosztują :) mogę się podobać, ale do Beyerów to im baaaardzo daleko.

 

 

Dokładnie. HD330 to kompletnie przeciwne granie. Świetnie zagrały (jak na swoją cenę) z AIM SC8000 swoją drogą. HD660 tak samo bardzo dobrze czują się na tego typu układach. Sumarycznie do siebie pasują kosztowo, ale DT880 to zupełnie inna liga i inny wymagany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności