Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

DT990 600Ohm mają w tym aspekcie przewagę, ale na AIMie brakuje mi w nich średnicy i góra jest zbyt krzykliwa.

No i scenicznie DT990 sporo lepsze...

 

Bo w takich sytuacjach zmienia się kostki i formuje brzmienie pod swój gust. Obie wspomniane rzeczy przed chwilą udało mi się na DT990/600 doszlifować, a raptem zmieniłem tylko bufor, jedną kostkę. Co prawda bas troszkę wzrósł, ale nadal jest przyjemny i zupełnie nie męczy. LCD-3 potwierdzają kierunek zmian względem stocków i LM4562. Właśnie na tym polega potęga sprzętu z wymiennymi OPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Evilu pytałem, co polecasz, bo ja zupełnie na opkach się nie znam. Pytanie jakie oraz jaka jest ich cena :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Jeżeli rzeczywiście można tak diametralnie zmienić brzmienie to chętnie spróbuję, bo te słuchawki maja potencjał, a widocznie obecny zestaw opkow potrafi zagrać synergicznie z DT150 i tutaj należy używać ich wyższości.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

PS. Podawałem jakie mam obecnie opki. Nie znam ich charakteru.

Jeśli górę można obciąć, kosztem większego basu, to ja idę na to.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie polecam rzeczy w ciemno, toteż dopiero gdy sprawdziłem naocznie (nausznie) mogłem z pełną odpowiedzialnością stwierdzić powyższe. Niestety nie miałem możliwości potwierdzenia swoich przypuszczeń wcześniej,

Chodzi o połączenie, które podejrzewałem o takie a nie inne granie w jednej ze swoich poprzednich wypowiedzi: 2x LME49720 + LM6172IN. Wystarczy więc, że wymienisz sobie bufor, na Allegro widzę kilka aukcji za 14-17 PLN, więc koszta moim zdaniem śmiesznie małe.

 

Pamiętaj że to wciąż zmiany w dużej mierze kosmetyczne. Słuchawki zawsze będą zachowywały swój charakter, czy nam się to niestety podoba, czy też nie. Nie będzie więc tam "obcięcia" takiego, że góry np. w ogóle nie będzie itd. Można będzie ją przytemperować, o tak, ale jeśli tonalność słuchawek po prostu nie trafia w gust jako ogół, to niestety nie do końca da się to uratować OPAmi. Przy zastosowaniu nowego połączenia kostkowego warto tak jak pisałem wcześniej pobawić się też i samymi słuchawkami: wywalić foam net pady sprzed przetworników i umieścić je jako kolejną warstwę wytłumiającą w środku słuchawek.

 

Pamiętam. LM4172 + LME49720 tak jak mówiłem wcześniej są moim zdaniem świetnie dopasowane do takich słuchawek jak DT150. Gra to przestrzennie i stosunkowo neutralnie, dlatego tonalność słuchawek ma tu prawo największego głosu. Bodajże tak samo opisywałem to połączenie u siebie w recenzji, długo siedząc na takiej kombinacji. Do DT990/600 jednak nie pasuje to w sensie najlepszego korygowania ich brzmienia, toteż od rana bawię się dzisiaj w "dłubanko" z kostkami, póki mam chwilę czasu.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie.

 

Tak na marginesie można jeszcze spróbować wymienić LME na Burr Browny. Posiadam niestety tylko OPA2604AP i w połączeniu z LM6172IN jest co prawda ciemniej, ale robi się mniej czysto i wyczuwalnie mocniej na basie. Gdyby znaleźć coś podobnego, ale grającego na wyższym poziomie, byłoby moim zdaniem nieźle. Ogólnie bardziej widziałbym to połączenie dla DT880 niż DT990.

 

Przetestowałem jeszcze kilka pomniejszych połączeń posiadanych przez siebie układów na SC808, więc może udałoby mi się zrobić z tego krótką publikację w najbliższym czasie. Na ten moment pod słuchawki takie jak DT990/600 wydaje mi się, że 6172+49720 (możliwe, że też 49990) jest jednym z ciekawszych połączeń. Nie rozwiązują wszystkich problemów, ale to myślę dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość problemu załatwiłyby czarne welury beyera, moje drewniane DT990 pro nieźle na nich przymulają ;). Jak chcesz mogę podesłać na spróbowanie.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sluchawki (pol)otwarte Beyera (i ew. nie tylko Beyera) polecacie do jasnego/rozjasnionego zrodla, jakim jest AIM SC808? Czy Beyer ma w swoim asortymencie przyciemnione nieco sluchawki (pol)owarte w stylu (brzmieniowym) Sennkow HD600/HD650? Ew. cos innego podobnego zgrywajacego sie z innych marek (a moze te Sennki beda najlepsze). Musze kupic jakies (pol)otwarte do AIMa do kompletu (poza zamknietymi DT150). Co byscie polecili? MAx ceny na razie nie podaje celowo.

 

@Evil: bardzo bym chcial przeczytac Twoj art o opkach do AIMa, i ich wplywie na brzmienie, i dobor do roznych sluchawek: mam nadzieje, ze takowy art powstanie :).

 

pozdrawiam,

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sluchawki (pol)otwarte Beyera (i ew. nie tylko Beyera) polecacie do jasnego/rozjasnionego zrodla, jakim jest AIM SC808? Czy Beyer ma w swoim asortymencie przyciemnione nieco sluchawki (pol)owarte w stylu (brzmieniowym) Sennkow HD600/HD650? Ew. cos innego podobnego zgrywajacego sie z innych marek (a moze te Sennki beda najlepsze). Musze kupic jakies (pol)otwarte do AIMa do kompletu (poza zamknietymi DT150). Co byscie polecili? MAx ceny na razie nie podaje celowo.

 

@Evil: bardzo bym chcial przeczytac Twoj art o opkach do AIMa, i ich wplywie na brzmienie, i dobor do roznych sluchawek: mam nadzieje, ze takowy art powstanie :).

 

pozdrawiam,

 

W przypadku AIMa SC808 zestaw używanych wzmacniaczy operacyjnych potrafi przesunąć trochę zakres rekomendacji słuchawkowych w jedną bądź drugą stronę. Sama karta należy do tych układów, które lubią przechylać się w jaśniejszą stronę, toteż dobór słuchawek ciemniejszych jest naturalnością. Ogólnie wymienione HD650 czy HE300 to dobra pozycja dla SC808 już na stocku, do tego łatwo można dobrać do nich kości podnoszące poprzeczkę jakościową, chociażby posiadane przez FeXa 2x LME49720 + LM4562NA, czy też kombinacje z np. bardzo neutralnymi i "zwyczajnymi" NE5532D.

 

Możliwe, że aby go przyspieszyć, pojawi się jako po prostu sukcesywnie rozbudowywany suplement do istniejącej już recenzji SC808. Nie posiadam co prawda rozbudowanej kolekcji różnych kości, ale jest przynajmniej kilka dobrych połączeń, o których wiem i które warto opisać.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sluchawki (pol)otwarte Beyera (i ew. nie tylko Beyera) polecacie do jasnego/rozjasnionego zrodla, jakim jest AIM SC808? Czy Beyer ma w swoim asortymencie przyciemnione nieco sluchawki (pol)owarte w stylu (brzmieniowym) Sennkow HD600/HD650? Ew. cos innego podobnego zgrywajacego sie z innych marek (a moze te Sennki beda najlepsze). Musze kupic jakies (pol)otwarte do AIMa do kompletu (poza zamknietymi DT150). Co byscie polecili? MAx ceny na razie nie podaje celowo.

 

@Evil: bardzo bym chcial przeczytac Twoj art o opkach do AIMa, i ich wplywie na brzmienie, i dobor do roznych sluchawek: mam nadzieje, ze takowy art powstanie :).

 

pozdrawiam,

 

Z tego, co pamietam to DT770LE 32ohm graly w desen Sennheiser-ow, tj. gesto, z dobrze zaznaczona srednica, wysokie lekko schowane, ale to sa zamkniete, wiec... ;). Ja tam bym bral X2-ki, po ulubionych HD600, to wlasnie te Fidelio zostaja u mnie na stale :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM6172IN kupiony, czekam na przesyłkę.

Perul może mi dostarczy pady, to już w ogóle będzie bajer :)

 

Co prawda nie spodziewam się, że słuchawki mnie do siebie przekonają na AIMie, ale chciałbym usłyszeć jakąś różnicę :)

Bardziej się tobie podobały Pro podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Dzisiaj mi doszły z powrotem T90 od znajomego...Przełożyłem do nich gąbki wewnętrzne, wytłumiające z 990 ....lepiej to teraz jakby gra, bas mocniejszy niż gdy jest tylko ten filtr antykurzowy z tyłu muszli.

Ale nadal wolę pastelowość przekazu 990 600 om...he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

To witam w klubie :D

W klubie Beyerdynamica?....no miałem albo słuchałem trochę tego towaru...hehe....miałem DT150, 990 32 om,990 250 om, T1, 990 600 om oraz T90 ( obecnie mam), ...słuchałem 880 pro i T70.

Ciekawią mnie 990 pro i 880 pro 600 om....za krótko słuchałem 880....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności