Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co po DT990 Pro, co będzie ich rozwinięciem z zachowaniem najlepszych cech Beyerów scena, zejście na basie. Chciałbym też więcej środka tym razem. Znajdę coś do 1000zł?! AKG Q701?! Czy dopiero Beyery T90? Jak się w ogóle mają Q701 do DT990 Pro?

Wymien kabel w K551, jak jeszcze tego nie zrobiles. Q701 to jest rozwiniecie K551 (rekablowane!), tylko z wieksza przestrzenia, mniejsza bezposredniosc, lepsza separacja, po BPM wieksze uderzenie basu.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co po DT990 Pro, co będzie ich rozwinięciem z zachowaniem najlepszych cech Beyerów scena, zejście na basie. Chciałbym też więcej środka tym razem. Znajdę coś do 1000zł?! AKG Q701?! Czy dopiero Beyery T90? Jak się w ogóle mają Q701 do DT990 Pro?

 

To tak nie działa że wyższe modele są rozwinięciem niższych. Wyższe modele są po prostu wyższe - inne, z wyższą kulturą grania, ale nie koniecznie z rozwinięciem plusów niższych modeli. Przeważnie idzie to po prostu w zwiewność w wypełnianie luk i niedoskonałości. Dodanie micro w zamian za masę i muzykalność. Jeśli chcesz rozwinięcia dt990pro to trzeba rozwinąć je resztą toru ;)

 

Jak dla mnie sensownym posunięciem jest mieć coś dla odmiany. By móc sobie urozmaicać, a potem wracać z przyjemnością. Mieć jedne muzykalne o rozdzielcze słuchawki, a drugie funowe i z wykopem na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 nie ma imo nic lepszego.

Zobacz dt990 edition 600ohm. Lepsza srednica, dojrzalsze granie.

Powyzej. Lcd-x sa dla mnie rozwinieciem. He500,.t90, t1 itp. nie przekonaly mnie na ryle aby rezygniwac z dt...

 

6tysi to już troszkę przesada ;)

 

 

 

 

 

Panowie co po DT990 Pro, co będzie ich rozwinięciem z zachowaniem najlepszych cech Beyerów scena, zejście na basie. Chciałbym też więcej środka tym razem. Znajdę coś do 1000zł?! AKG Q701?! Czy dopiero Beyery T90? Jak się w ogóle mają Q701 do DT990 Pro?

Wymien kabel w K551, jak jeszcze tego nie zrobiles. Q701 to jest rozwiniecie K551 (rekablowane!), tylko z wieksza przestrzenia, mniejsza bezposredniosc, lepsza separacja, po BPM wieksze uderzenie basu.

 

 

K551 mam recablowane, ale po odsłuchach to dla mnie jednak nie ta sama klasa co DT990 :)

 

 

 

 

Panowie co po DT990 Pro, co będzie ich rozwinięciem z zachowaniem najlepszych cech Beyerów scena, zejście na basie. Chciałbym też więcej środka tym razem. Znajdę coś do 1000zł?! AKG Q701?! Czy dopiero Beyery T90? Jak się w ogóle mają Q701 do DT990 Pro?

 

To tak nie działa że wyższe modele są rozwinięciem niższych. Wyższe modele są po prostu wyższe - inne, z wyższą kulturą grania, ale nie koniecznie z rozwinięciem plusów niższych modeli. Przeważnie idzie to po prostu w zwiewność w wypełnianie luk i niedoskonałości. Dodanie micro w zamian za masę i muzykalność. Jeśli chcesz rozwinięcia dt990pro to trzeba rozwinąć je resztą toru ;)

 

Jak dla mnie sensownym posunięciem jest mieć coś dla odmiany. By móc sobie urozmaicać, a potem wracać z przyjemnością. Mieć jedne muzykalne o rozdzielcze słuchawki, a drugie funowe i z wykopem na przykład.

 

 

 

Szukanie wyrafinowanego dźwięku...też trochę boję się wydać ponad 1000zł by potem dojść do wniosku, że to nie to "urozmaicenie", którego szukam ;) Sprzedać je potem ze sporą stratą. Najbezpieczniejszy byłby odsłuch. W MM czy Saturnie nie ma możliwości odsłuchania Beyerów T90, muszę pogooglować czy gdzieś w BDG można się na taki odsłuch wybrać. Nie wiem czemu, ale akurat ten model mnie naprawdę ciekawi :) Skoro nie jest rozwinięciem DT, to może chociaż będzie tym "urozmaiceniem" którego szukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3 Posłuchaj koniecznie T90... Mi spodobały się najbardziej ze wszystkich Beyerów. Nawet bardziej niż T1 :). Dlatego teraz są w mojej sygnaturce :D. Średnica w T90 jest ok ale przy tym co wyprawiają na basie i górze to średnica po prostu się nie wyróżnia :).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3 Posłuchaj koniecznie T90... Mi spodobały się najbardziej ze wszystkich Beyerów. Nawet bardziej niż T1 :). Dlatego teraz są w mojej sygnaturce :D. Średnica w T90 jest ok ale przy tym co wyprawiają na basie i górze to średnica po prostu się nie wyróżnia :).

T90 po modach wyprosiły z mojego domu Grado PS1000. Grają równiej i uczciwiej, nieco bardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod, co by przytemperować lekko górę w T90?

 

Dla mnie to też najlepsze Beyery, chociaż T1 nie słuchałem. Ogólnie świetne słuchawki, ale chyba trzeba ostrożnie do nich tor dobrać. Takie małe HD800 prawie. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod, co by przytemperować lekko górę w T90?

 

Dla mnie to też najlepsze Beyery, chociaż T1 nie słuchałem. Ogólnie świetne słuchawki, ale chyba trzeba ostrożnie do nich tor dobrać.

 

Ja robię lekki dołek na EQ żeby zniwelować bayer peaka - 10kHz i to mi wystarczy :). No ale fakt wymagają dobrego toru...

eq.png

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że do T90(modowane Majkela) to nawet ja się przekonuję :blink: (nigdy bym się o to nie podejrzewał). Jedyne co mi nie pasuje to ten syk żelazka na mokrym prześcieradle, który pojawia się czasem na górze. Poza tym mają bardzo równe rzetelne brzmienie, z wykopem na kontrolowanym basie; dają świetny wgląd w nagranie. Nie wiem czy dałbym radę odbywać z nimi długie sesje odsłuchowe, bo relaksu nie zapewniają, ale gdybym płodził wzmaki, to do strojenia używałbym T90. Potwierdzam opinię Majkela, że PS1000 po wymianie przetworników, wypadły gorzej - piki na górze, bas ze studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję kupić bd dt 770 pro 80ohm do Fiio E07k czy jest sens czy lepiej pójść w stronę ath m50?

Słucham głównie muzyki elektronicznej i rapu.

M50 już nie są produkowane, a do DT770 zawsze znajdziesz zamienne cześci po latach, jak się zużyją... Poza tym to głównie kwestia gusut. Ja wolę dźwięk beyerów — M50 mi w ogóle nie podeszły. No i wygoda na + dla beyerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze (sprawne) beyery. Wreszcie mogę oficjalnie dołączyć do fanklubu :)

beydt990.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są pierwsze porządne słuchawki, od prawie dwóch lat ma Fidelio X1 - grają inaczej (ciemniej) niż DT990 600ohm, ale, żeby gorzej to bym nie powiedział.

 

Z napędzeniem to nie ma problemu - mam teraz u siebie tyle wzmacniaczy, że mogę przebierać i każdy z nich (nawet te tanie konstrukcje) daje im spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym napedzeniem to zalezy chyba od definicji "napedzenia". Bo o ile one (w przeciwienstwie do wersji Pro) moim zdaniem faktycznie sa fajne juz z dziruki integry to bardzo fajnie sie odwdzieczaja za dobry tor - takze jaki jest kres ich mozliwosci to sam jeszcze nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym napedzeniem to zalezy chyba od definicji "napedzenia". Bo o ile one (w przeciwienstwie do wersji Pro) moim zdaniem faktycznie sa fajne juz z dziruki integry to bardzo fajnie sie odwdzieczaja za dobry tor - takze jaki jest kres ich mozliwosci to sam jeszcze nie wiem :)

Mając Rapture to podejrzewam, że już znasz kres ich możliwości jeśłi chodzi o napędzenie, natomiast co do DACa, to pewnie można jeszcze zmieniać. Mi dobrze zagrały nawet z s:flo2, fakt, że trzeba było rozkręcić (gdzieś na 80-90%), ale wszystko na swoim miejscu było.

Co do basu to DT nie mają takiego zejścia jak X1 - mam taki utwór testowy

 

 

Modowane D1100 genialnie na nim wypadają - po prostu pompują ciśnienie w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z tym napedzeniem to zalezy chyba od definicji "napedzenia". Bo o ile one (w przeciwienstwie do wersji Pro) moim zdaniem faktycznie sa fajne juz z dziruki integry to bardzo fajnie sie odwdzieczaja za dobry tor - takze jaki jest kres ich mozliwosci to sam jeszcze nie wiem :)

Mając Rapture to podejrzewam, że już znasz kres ich możliwości jeśłi chodzi o napędzenie, natomiast co do DACa, to pewnie można jeszcze zmieniać. Mi dobrze zagrały nawet z s:flo2, fakt, że trzeba było rozkręcić (gdzieś na 80-90%), ale wszystko na swoim miejscu było.

Co do basu to DT nie mają takiego zejścia jak X1 - mam taki utwór testowy

 

 

Modowane D1100 genialnie na nim wypadają - po prostu pompują ciśnienie w uszy.

 

Ja naturalność basu testuję na duecie Forcione/Haden, a potęgę na Kraftwerk elektrokardiogram ma oba typy punktowy i taki wypełniający schodzący nisko.

DT-770 250 fajnie sobie radzą, choć DT-1350 robią to moim zdaniem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy "mod" DT990 za mną. Wymiana padów na te od Takstarów Hi2050. Brzmieniowo bardzo podobnie, ale najniższy bas mniej przez nie ucieka :)

Trochę też dogiąłem pałąk to średnie zyskują - już wiem skąd się bierze opinia, że DT990 najlepiej grają na klapniętych padach ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności