Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Ktore beda mialy wiecej gory niz 990pro. Brakuje mi troszke ostrosci w tych rejestrach. Srodek i dol pasma jest w 990pro jak najbardziej w porzadku.

 

Naskrobane wirtualnie

Z serii dt990 to pro maja najwiecej gory i ostrosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore beda mialy wiecej gory niz 990pro. Brakuje mi troszke ostrosci w tych rejestrach. Srodek i dol pasma jest w 990pro jak najbardziej w porzadku.

 

Naskrobane wirtualnie

Mysle, ze T90 spelnilyby Twoje oczekiwania. Uwazam je za roziwniecie DT990, jest wieksza szczegolowosc, zadziornosc srednicy, bas bardziej dokladny/punktowy, ale z kolei ma mniejsze wypelnienie, cos za cos ;).

Dla fanow Beyer-a to powinny byc docelowe sluchawki, szczegolnie w swojej polce cenowej. Tylko dobrac do nich dobre zrodlo, ktore doda gestosci/masy, i lekko zaokragli/zlagodzi wyzsze rejestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z serii dt990 to pro maja najwiecej gory i ostrosci...

Jesteś pewien?

Dla mnie najmniej ostre są 990 600Ohm, potem są Pro a najostrzejsze są 990 250Ohm. 32 nie słuchałem.

 

bezposrednio nie porownywalem, ale z pamieci tak... ale pamiec jak to pamiec zawodna wiec moze masz racje.

ja wersje edition w kazdym raziem odbieram jako lagodniejsza od pro. slodsza. Pro jako ostrzejsze, dajace wszystkie dzwieki po pierwsze bardziej na twarz, po drugie bardziej krawedziowo.

 

choc 32ohm tez nei slyszalem z dt990... zupelnie o nich zapomnialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio nie porownywalem, ale z pamieci tak... ale pamiec jak to pamiec zawodna wiec moze masz racje.

ja wersje edition w kazdym raziem odbieram jako lagodniejsza od pro. slodsza. Pro jako ostrzejsze, dajace wszystkie dzwieki po pierwsze bardziej na twarz, po drugie bardziej krawedziowo.

 

choc 32ohm tez nei slyszalem z dt990... zupelnie o nich zapomnialem :)

Pewnie dlatego, że w Pro góra nie przyćmiewa średnicy i mogą się wydać ostrzejsze na wyższej średnicy. W Premium 250 góra sprawia, że średnica jest bardziej wycofana. Dla mnie wypchnięta średnica w większości słuchawek sprawia wrażenie ostrości i nienaturalności, chlubne wyjątki to HD5x5 Sennheisera oraz znane mi orto. Muszę posłuchać jeszcze wyższych AKG oraz ostatnio popularnych SHP9500 z lekkim kocykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktore beda mialy wiecej gory niz 990pro. Brakuje mi troszke ostrosci w tych rejestrach. Srodek i dol pasma jest w 990pro jak najbardziej w porzadku.

 

Naskrobane wirtualnie

Mysle, ze T90 spelnilyby Twoje oczekiwania. Uwazam je za roziwniecie DT990, jest wieksza szczegolowosc, zadziornosc srednicy, bas bardziej dokladny/punktowy, ale z kolei ma mniejsze wypelnienie, cos za cos ;).

Dla fanow Beyer-a to powinny byc docelowe sluchawki, szczegolnie w swojej polce cenowej. Tylko dobrac do nich dobre zrodlo, ktore doda gestosci/masy, i lekko zaokragli/zlagodzi wyzsze rejestry.

 

Ale przecież T90 to przy DT990 (600 ohm) to mają wykastrowane wokale (średnie), jak dla mnie to skok w bok - lepiej technicznie, ale barwa zdecydowanie mniej przyjemna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mialy byc zadziorniejsze na srednicy, czyli jak rozumiem mniej przyjemne ;). A swoja droga, ja nie odczuwalem duzych brakow na srednicy, jedynie wspomniana ostrosc i brak wypelnienia basu,

technicznie o "wiele" lepsze ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ma ich duzo. Jest cudowna srednica, ciekawie dopalona, bas ladnie rozciagniety, moze ciut za mocno napompowany. Ale gora ciut za mocno wycofana.

 

Naskrobane wirtualnie

 

Chyba masz jakieś uszkodzone te Beyery ;) . Ja 990 pro odbierałem jako z wycofaną średnicą i wyostrzoną górą i jakoś tak jakby trochę "przekłamywały" przekaz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 są równiejsze od DT990Pro - nie mają tak napompowanego basu, technicznie jest znacznie lepszy, ale wiadomo co za tym idzie - mniej funowy. Średnica nie jest jakaś wycofana, moim zdaniem - na pewno mniej niż w DT990Pro, ale z kolei góra w T90 jest agresywna i jest jej dużo ilościowo, nawet powiedziałbym, że więcej niż w 990. Przez to podbicie może wydawać się sykliwa i ostra, ale to tylko pierwsze wrażenie. Ważny jest też dobór sprzętu, powinien być bardzo dynamiczny i lekko mięsisty w swojej sygnaturze. Ciężko niestety połączyć te dwa ostatnie.

 

Edit:

Ja w sumie bardzo długo żałowałem, że sprzedałem swoje T90, bo dopiero zakup GS1000 zadowolił mnie na tyle, aby móc sobie wybaczyć sprzedaż T90 :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem to odnośnie T90 pisałem, ale wracając do Twojej sytuacji z DT990, to jednak stawiałbym na sprzęt mimo wszystko, bo w DT990Pro góry nie brak, no chyba że na starość :ph34r: Na dodatek ten Evo DAC jak patrzę, to jest na PCM1795, nie wiem jak on się zachowuje, ale przy PCM179 3/4 góry nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starość jeszcze bym tego nie zrzucał. Co prawda czwarty krzyż na karku, ale jeszcze całkiem nieźle się trzymam ;) . Level in potrafią zakłuć, czyli nie jest tak źle.

Może to kwestia ostatnio moich preferencji. Był tu taki jeden co cyknięć talerzy słuchał, a mi po samsungach jakoś tak jasności na granicy sssyknięcia brakuje. I nie piszę o tym, żeby było podbicie na granicy 7-8 kHz, do granicy sybilizacji, po prostu jasno, ale nie zapominając o reszcie pasma.

 

Zdecydowanie teraz jestem po jasnej stronie mocy.

 

Cóż, muszę poszukać zatem. A tak byłem zadowolony z dziewięćsetdziewięćdziesiątek....do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dorwij gdzieś GS1000, bo tam góry też nie brakuje, ilościowo z pamięci mówiąc jest jej mniej niż w T90, ale gra zupełnie inaczej, bardziej błyszczy i porywa niż syczy i powala ilością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu poznałem efekty zmiany kabla w T90, a efekt zmiany jacka i wyjęcia gąbek poznałem już wcześniej. Po tym Grado PS1000 opuściły mój dom. Natomiast efekt recablingu jest taki, że już nie myślę o powrocie do Grado. Użyłem eksperymentalnie przewodów, które mi się walają od ponad 20 lat, ale z przyczyn mechanicznych sięgnąłem po niego i z ciekawości. Lada dzień przyjdzie paczka z czymś teoretycznie zbliżonym konstrukcyjnie, to wypróbuję na swoim egzemplarzu. W każdym razie już mi tak nie smakuje ten dźwięk z fabrycznym kabelkiem jak dotychczas, a drzemiący potencjał z T90 wyszedł duży.

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności