Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moonlight. Może to dobry trop, z tym że głównie spotykam się z opiniami o Black Pearl, gdzie głównymi atutami wydaje się szczegółowość i dynamika, a ja jednak chciałbym raczej muzykalne urządzenie. No i też problem z odsłuchem. Chyba że w Wawie ktoś mógłby udostępnić do poznania. :)

Lepiej wziąć Headonica. Za kilka dni będzie w Warszawie taki z op-ampem dobranym do Beyerów T1, właśnie żeby było muzykalniej. Właściciel jest chętny na udostępnienie wzmacniacza. W ogóle w Headonicu op-amp jest wymienny, więc można mieć wpływ na jego ostateczne brzmienie.

 

Jak najbardziej. Wezmę Headonica na meet forumowy, więc zainteresowani będą mogli posłuchać nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając słuchawek, słuchałem 880, 770 i 990, z tym że 880 Edition, a 770 Pro. I 770 Pro mi nie podeszły, choć chciałem najpierw zamknięte słuchawki. Ale zaznaczam, że jestem niedoświadczonym użytkownikiem słuchawek i pewnie wrażenia fizjologiczne (większy ucisk, skóropodobne pady w 770) mieszały mi się trochę ze słuchowymi.

 

Nie wiem jaka wersja (imepdancja) DT770 Pro ma skóropodobne pady bo Pro 250Ohm ma welurowe.

hmmm

 

>majkel<

 

Czym różni się najtańsza wersja Headonica Basic od pozostałych?

Czy w tej wersji op-amp też jest wymienny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel to może do tego Headonica jakiś odmienny charakterem op-amp też załącz ;) . A tak w ogóle to jak taka podmiana ma się do gwarancji - tylko u Ciebie, czy można samemu?

 

Co do X-can v2 to możliwe, że też na meet dotrze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogłem coś pomylić co do skóropodobnych, bo słuchałem kilku, zapamiętałem jeszcze AKG K550 i Soundmagic HP100.

 

A kiedy będzie taki meet słuchawkowy?

Zresztą to jednak już inny budżet. Headphonic pewnie jest bardzo dobry, ale prawie dwa razy droższy od Moonlighta, a ja ponad 1000 to raczej nie wyskoczę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukając słuchawek, słuchałem 880, 770 i 990, z tym że 880 Edition, a 770 Pro. I 770 Pro mi nie podeszły, choć chciałem najpierw zamknięte słuchawki. Ale zaznaczam, że jestem niedoświadczonym użytkownikiem słuchawek i pewnie wrażenia fizjologiczne (większy ucisk, skóropodobne pady w 770) mieszały mi się trochę ze słuchowymi.

 

Nie wiem jaka wersja (imepdancja) DT770 Pro ma skóropodobne pady bo Pro 250Ohm ma welurowe.

hmmm

 

>majkel<

 

Czym różni się najtańsza wersja Headonica Basic od pozostałych?

Czy w tej wersji op-amp też jest wymienny?

 

Najtańsza nie ma przełącznika wzmocnienia ani wyjść pre na RCA. Jedzie tylko na wysokim wzmocnieniu. Obudowa jest mniejsza. Op-amp jest zawsze w podstawce.

@Majkel to może do tego Headonica jakiś odmienny charakterem op-amp też załącz ;) . A tak w ogóle to jak taka podmiana ma się do gwarancji - tylko u Ciebie, czy można samemu?

Lepiej, żebym ja to robił ze względu na umiejscowienie op-ampa. Użytkownik świadomy technicznie nie będzie miał problemu go wymienić. Na meetingach nie polecam robienia takich zamian, bo czasami w pośpiechu wetknie się go niedokładnie lub do góry nogami i może nastąpić awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bardziej miałem na myśli pobyt tego wzmacniacza u mnie ;) . W porównaniu do T1 to moje słuchawki nie są jasne (chociażby Fidelio X1), więc trudniej będzie docenić walory wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

jako świeżo upieczony właściciel DT880 Edition 250 ohm chciałbym zgłosić akces do fanklubu. :)

Teraz jestem na etapie szukania wzmaka. Nie chciałbym zakładać jeszcze nowego tematu, bo było ich trochę, ale wariantów jest wiele. Jakieś tam tropy mam, ale pasowałby gabarytowo wzmak wąski, bo najwygodniej byłoby mi postawić go obok zwykłego i jest tam tylko 13 cm.

A pytanie moje jest takie, czy ktoś słuchał może tych beyerów z Musicalem Fidelity X-Cans v. 2, bo akurat one są wąskie i lampowe, a takie podobno najlepiej się zgrywają z beyerami.

Jeśli pukam pod zły adres, to proszę mnie wyrzucić i już. :]

Pozdrawiam

DT880 potrzebują muzykalnego toru żeby nie wyszło zbyt technicznie . Ostatnio miałem okazję słuchać DT880 z X-can i było bardzo dobrze .Za źródło miałem swojego Denona który w charakterystyce jest dość ''milusiowaty''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 potrzebują muzykalnego toru żeby nie wyszło zbyt technicznie . Ostatnio miałem okazję słuchać DT880 z X-can i było bardzo dobrze .Za źródło miałem swojego Denona który w charakterystyce jest dość ''milusiowaty''

 

Pozdrawiam

 

A porównywałeś może z dziurką w denonie? Tzn. czy była jakaś różnica in plus. Poza tym skoro już odtwarzacz ciepły, to trudno stwierdzić, czy wzmak ciepły sam z siebie, czy nie.

 

Grubbby,

u ciebie PH25.2 przebiło FatCube? Taki wniosek można wyciągnąć z podpisu.

Edytowane przez Rotgut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - dt990 pro bardziej mi sie podobaly z ph25.2. Jego lekkie ocieplenie i oslodzenie srednicy, przez co jej wyciagniecie, bardzo dobrze sie komponowalo z Pro.

Teraz mam edition 600ohm, ktore same z siebie maja jak dla mnie bardzo fajna slodka srednice... i tu pewnie bede musial sobie jeszcze raz zatoczyc krag i popatrzec na synergie z naszymi konstrukcjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

a nie brakuje ci rozdzielczości góry? Tzn. ja testowałem dac 35.2 i była piękna, gładka, wciągająca średnica, ale niestety góra zanadto rozmyta, jakby taki aksamitny kocyk ktoś nałożył na kolumny.

Jednak wzmak to nie dac i tu tego może nie być. Zapytałem z ciekawości. Tam na dziurce wzmacniacza w ogóle nie słyszałem lepszej jakości względem dziurki w odtwarzaczu, ale podobno tam wzmak tak ma, jest tylko dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC 35.2 czy 25.3 ? :) nie mialem stycznosci z tym DACiem Music Halla, ale wszelkie testy mówią, że w tym urządzeniu wzmak jest na doczepkę i jest to zupełnie inna i gorsza konstrukcja niż wzmak ph25.2.

Ty mówisz o słuchaniu na kolumnach - więc rozumiem masz na myśli stricte jego funkcjonalność DAC - tu się nie wypowiem bo jak mówię nie słyszałem...

 

U mnie w torze rDac - ph25.2 góry mi nie brakowało w dt990 Pro. W 600ohm nie obraziłbym się jakbym osiągnął nieco większego pazura na górze / wyższej średnicy. Ale póki co nie wiem czy ten typ tak ma (dt990 600ohm) czy to właśnie wzmak do nich już średnio pasuje.

jak się dowiem to powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chętnie się dopiszę do fanklubu.

Mam 2 pytanka.

Które słuchawki portable zamknięte grają brzmieniowo najbliżej do dt 990 pro?

2. Warto wysłać 990 pro na recabling? Zmiany są znaczące czy znikome?

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności