Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem wynika że drivery po prostu delikatnie się zmieniały przez te wszystkie lata produkcji serii dt.

Bardzo ciężko było by produkować identyczne przetworniki przez tak długi okres czasu nie zmieniając technologii produkcji i użytych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to raczej w formie pol zartu napisalem:) sam jestem ciekaw. Moze gdzies uda mi sie dorwac starsze egz.

 

Ps. Ale zeby nie bylo to wygniecenie padow w Pro na prawde duzo pomaga...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :)

 

Ja się zastanawiam czy beyer zrobi jakieś T2 :P Do tej pory jakoś za wiele na ten temat nie słyszałem (tzn. w sumie chyba 0 oficjalnych wieści na ten temat), ale fajnie jakby wypuścili coś nowego. Niekoniecznie T2, chociaż T80, bo zrobiła się taka dziwna luka w numeracji między T70, a T90 :P

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 stare, znaczaco sie roznia od nowych. Przede wszystkim, stare sa duzo jasniejsze, bardziej szczegolowe, analityczne z mocniej wycofana srednica. Maja wieksza dynamike, bardziej punktowy

i mniej wypelniony bas. Ogolnie ciekawe sluchawki dla osob, lubujacych sie w JASNYM, sterylnym i szybkim brzmieniu. Ze zle zrealizowanym materialem, ida iskry i cisna sie lzy do oczu :unsure::D.

 

Baaardzo wygodne palaki z tasma naglowna, po prostu miod, malina :rolleyes:.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 to raczej styl dt880. Plasko, dla mnie bez emocji i nudno :P dt990 jednak bardziej funowe, lekka Vka ktora fajnie niweluje kabel i dobor toru. Bardziej wypelnione, energetyczne, dla mnie naturalne.

Graja szerzej, wiecej powietrza i wyrazniejsza separacja. Acz bardziej graja na twarz, nie z oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

="grubbby" post="11516" timestamp="14051008600 to raczej styl dt880. Plasko, dla mnie bez emocji iw DTi nudno :P dt990 jednak bardziej funowe, lekka Vka ktora fajnie niweluje kabel i dobor toru. Bardziej wypelnione, energetyczne, dla mnie naturalne.

Graja szerzej, wiecej powietrza i wyrazniejsza separacja. Acz bardziej graja na twarz, nie z oddali.

A ja mam zupełnie inne wrażenie, ale zawsze powtarzałem,wiele zależy od sprzętu towarzyszącego a niestety każdy z nas ma inny.

Dla mnie HD600 grają bardziej nasyconym dźwiękiem, bardziej gęstym wszystko rysowane jest grubszą kreską, instrumenty są większe z lepszym wypełnieniem, wokal gra blisko głowy co akurat średnio mi odpowiada, ale za to jest przyjemniejszy. Wybrzmienie strun gitarowych jest wręcz namacalne i bardzo przyjemne, co akurat lubię, bas potrafi bardzo nisko zejść.

Ogólnie moje HD600 od początku grają ciepłym nasyconym brzmieniem, co jest trochę sprzeczne z ogólną opinią o nich. Wrażenie to odniosłem zarówno na Moonlight majkela, jak i espressivo.

 

DT990 Pro /250 Ohm z kolei powiedział bym, że grają lekko scena jest przez to bardziej oddalona niż w HD600 gdzie tam scenę mam bliżej siebie, a wokal już prawie w głowie.

W DT 990 Pro tego nie ma, co akurat bardziej mi odpowiada, wysokie tony są bardziej zaznaczone może nawet w niektórych nagraniach "piskliwe", bas jest bardziej punktowy niż w HD600, ale z troszkę inną barwą w HD600 jest lepsze wypełnienie, wokal jest oddalony tak jak scena, co jak już mówiłem akurat mi odpowiada. Czasami w wokalu słychać głoski syczące, czego w HD600 nie stwierdzam w moim systemie.

Ogólnie w porównaniu z HD600 tutaj w (DT990 pro) wszystko jest zaznaczone cieńszą kreską, ale nie tak cieniutką jak w DT 770 :)

DT990 grają mniejszą Vką niż dt770, moim zdaniem są przyjemniejsze i bardziej liniowe od tych drugich.

DT990 pro to fajna odmiana dla HD600 bardziej mi pasują niż np. DT770 pro.

Moim zdaniem Beyery DT990 pro 250 Ohm są fajnymi słuchawkami o taką odmienność od HD600 mi właśnie chodziło, słuchałem niedawno zamkniętych DT770 i nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia jedynie takie że wszystko w nich było malutkie i cienkie w porównaniu z senkami.

Tutaj już takiego wrażenia nie mam, choć nie są jeszcze wygrzane :)

Acha i pierwsze co zwróciło moją uwagę to wygoda, większa niż z HD600.

 

Gra to u mnie z CD z lampami w stopniu wyjściowym, przez espressivo połączone Albedo Flat One lub z lapka Foobar pliki 24/96 przez Audioquest Cinnamon USB do CA Stream Magic 6 przez FlatOne do Espressivo.

P.S.

CD zasilane przez kabel Neel 7ES Gold, Espressivo przez kabel DIY Supra LoRad wpięty w DCblocker Tomanka.

Piszę o tym, bo nie jest to bez znaczenia dla wplywu na brzmienie.

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych postach mam na mysli pro... rzeczywiscie niedopowiedzenie.

Jesli chodzi o wypelnienie to na srednicy pelna zgoda. Dt990pro bardziej odchudzona.

Ale juz kontrabas, gitara basowa, perksuja takiej masy nie ma w jhd600 jak w dt.

Holografia imo tez oczko wyzej w beyerach.

U mnie sluchane na rdac z teddy pardo, ph25.2 , zasilka na helukabel, ic srebro 6n solid core zrodlo komputer po audionova usb master lub monster cable.... acz moim zdaniem az takie szczegoly nie maja wplywu na tak ogolny odbior :P

Ps. Fakt jednak ze z hd600 mialem do czynienia tylko krociotko majac goscia. Ale roznie byly dla mnie spore wiec blad moze byc acz nieduzy... mam nadzieje:)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku tygodni jestem nie do końca szczęśliwym wlascicielem dt990 pro ze względu na nieodpowiednie źródło. Tutaj mam pytanie : jakie źródło polecacie? Lubie dźwięk surowy i wyrazisty, lekko basowy byle nie stłumiony, ciepły. Z fiio e07k szału nie ma. Zastanawiałem się nad aune t1 ale czy dźwięk nie będzie 'przesłodzony' w stosunku do tego jaki Lubie? Może jakieś inne propozycje? W granicach cenowych aune t1 tj 700zł. Słucham elektroniki wszelkiego rodzaju, dobrej gitary i muzyki filmowej. Lubię też rozległą scenę i efekt przestrzenności.

Edytowane przez dajbuchaxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ktoś może próbował połączenia karty dźwiękowej prodigy HD2 z DT770 250 Ohm? Producent karty zapewnia, że sprzęt jest w stanie uciągnąć właśnie max 250 ohm ale jeszcze pozostaje kwestia brzmienia. Ogólnie to rozglądam się za czymś w granicach do 450zł używany sprzęt też wchodzi w grę :)

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na meecie T1 walczyły bardzo dzielnie i z podniesioną głową, rywalizowały z takimi tuzami jak lcd3, lcd2, he5le, he500.
Brakowało im wypełnienia i dociążenia, ale scenicznie były według mnie najciekawsze.

Parę osób na meecie powiedziało że one nie są ostre i jasne, ba, twierdzili wręcz że są słodkie i naturalne, zaokrąglone. Jak różne są opinie o tych słuchawkach...

Bardzo ciekawe połączenie z CAYINEM, dobrawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton , T1 z prawie wszystkiego brzmią na prawdę fajnie i klasowo :)
Nie pasowały mi tylko na torze Miłosza pod Audeze, bo jak mówił Miłosz, ten tor jest troche suchy i jasny, żeby zniwelować wady audeze. Tak więc z T1 się to nie zgrało zbyt dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności