Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, pady są wygodne. Może nieco twardsze niż oryginały (można je uprać i trochę miękną), ale przy tym (małym) docisku do głowy w ogóle tego nie czuć. Są też nieco wyższe przez co jest więcej miejsca na ucho, niestety/stety dźwięk się oddala i traci trochę masy.

 

@rev - nie jestem jeszcze do końca przekonany czy ze mną dłużej zostaną, więc póki co się wstrzymam, bo jednak niektórzy lubią mieć gwarancję ;) .

Chociaż z drugiej strony, taki Cordial CMK422 mógłby im sporo pomóc na (lekkie ale jednak) ostrości i podkreślenie średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest. Gruby chwali zloconego solid core (na clairvoyant czy jak to sie pisze :) ) oraz tradycyjna plecionke z OCC, np:

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/page-108#entry1119469

 

skoro przeszkadzaja Ci wysokie to bez srebrzanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za opinię - mógłbyś napisać na czym porównywałeś?

 

Dodam że głównie chodzi mi o aspekt techniczny - czyli po prostu które "lepiej" grają, lepiej budują scenę, przenoszą więcej szczegółów, grają "realniej" etc.

 

Porównania charakteru obu słuchawek nie potrzebuję.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię - mógłbyś napisać na czym porównywałeś?

 

Dodam że głównie chodzi mi o aspekt techniczny - czyli po prostu które "lepiej" grają, lepiej budują scenę, przenoszą więcej szczegółów, grają "realniej" etc.

 

Porównania charakteru obu słuchawek nie potrzebuję.

Q701 graja lepiej technicznie, wieksza separacja, glebia, dokladniejszy i mocniejszy (po odblokowaniu!) bas, sa troche jasniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up chodziło o porównanie k551 do dt880 :P

 

I to porównanie najlepiej łeb w łeb, na takim samym sprzęcie.

 

A czy Q701 grają lepiej technicznie, dokładniej? Cóż, chciałbym kiedyś dokładniej porównać :)

 

Niestety ale dla mnie mają za mocny bas, ostatnio słuchałem krótką chwilę k601/612pro (niestety nie wiem dokładnie) i tutaj znów się przekonałem jak bardzo dt 880 mi pasują.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K551 nie słuchałem, tylko K550, AKG przy DT880 są takie bezpłciowe, neutralne, ale nudne, poza tym jak dla mnie to nie ta liga, w DT słychać że to są słuchawki z wyższej półki, K550 po prostu dobrze grają. W urządzeniach przenośnych na pewno lepiej sprawdzą się AKG.

Dla mnie DT880 sa bezplciowe, lagodne i neutralne, takie czasoumilacze bez pazura ;). K551/550 maja wiekszy drajw na srednicy, w przeciwienstwie do wycofanej w DT880, dlatego np. do rocka raczej sie nie nadaja,

chyba, ze ktos lubi takie granie ;).

Edit

Ktore maja za mocny bas?

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie pamiętam dokładnie na czym słuchałem.

Na pewno DT są lepsze technicznie.

Q701 mają za bardzo wycofaną średnicę, to był dla mnie największy minus tych słuchawek.

 

@PENDRAGON, No właśnie DT880 to są czasoumilacze, przekazują wszystko tak jak powinny, bez zbędnych dodatków. Jakiś czas temu zmieniłem eksperymentalnie pady na te z HM5, basu było dla mnie wtedy za dużo i wróciłem do standardowych. Z kolei DT990 już za bardzo podkoloryzowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DT880 nie maja wycofanej srednicy? Poza tym, nie wydaje mi sie, zeby Q701 mialy ja wycofana, przeciez AKG graja glownie srednica ;). Cos nie "hallo" bylo z Twoim torem, bo mam zgola odmienne zdanie o tych modelach.

 

Nie przekazuja tego, co powinny, poniewaz nie oddaja realnych wybrzmien i energii, ktora jest zawarta w oryginale. DT880 sa gladkie/wygladzone, jak pupa niemowlaka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 mają lekko wycofaną/neutralną, ale na pewno nie w takim stopniu jak Q701.

 

@nie oddaja realnych wybrzmien i energii, ktora jest zawarta w oryginale.

Po części się zgodzę, w elektronice lub cięższym metalu może czegoś brakować, w blues'ie sprawdzają się idealnie ;)

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q701 i wycofana średnica? Wot? IMO nie dość, że nie mają jej wycofanej to jeszcze jest pik w wyższej średnicy, który dodaje drajwu i energii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki są dla mnie zbyt odległe, przez szeroką/głęboką scenę, co utożsamiam z wycofaną średnicą.

 

To w takim razie, czy w DT880 nie powinna być dla Ciebie jeszcze bardziej cofnięta?

 

Mnie się wydaje, że to 880 mają nie tyle cofniętą, co naturalną średnicę. Może niektórzy odbiorą ją jako cofniętą, ale to przez to, że tutaj to akurat góra jest trochę wyeksponowana. Piszę o wersji 600 ohm, reszty nie znam.

 

Może Ty po prostu lubisz jak wokal jest blisko, ale średnica to nie tylko wokal przecież.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie ten peak w q701 dla mnie nienaturalnie rozjasnia srednice - i moze dac efekt wlasnie jej odciazenie i wycofania calej sceny, nie stricte srednicy ,a np wlasnie wokali, zwlaszcza meskich.

ja tego nie odbieram jako dodanie drajwu i energi a wlasnie pozbawienie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra wyeksponowana jest w DT990, o DT880 tego bym nie powiedział.

 

@To w takim razie, czy w DT880 nie powinna być dla Ciebie jeszcze bardziej cofnięta?

 

Jest cofnięta względem wersji Pro, w stosunku do Q701 na pewno nie.

 

@Może Ty po prostu lubisz jak wokal jest blisko, ale średnica to nie tylko wokal przecież.

 

Blisko lub neutralnie, w Q701 każdy instrument jak i wokal są zbyt oddalone, podobnie jak w HD560 mk2, dlatego praktycznie na starcie je przekreśliłem.

 

Co do różnic między impedancjami w DT880, http://www.head-fi.org/t/506963/dt880-600ohm-bs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności