Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne dynamiki za 5000 PLN? No, thanks.

Nowe są zdecydowanie za drogie, ale używane w dobrym stanie powiedzmy za 50-60% kwoty to już szybciej :) Ja obecnych słuchawek to tylko ety mam od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka ostatnio wspominał, że BD zapowiada na przyszły rok nowego flagowca, ale niestety widać, że jeszcze musimy poczekać.

Wspominał coś więcej? Otwarte będą? Bo drogiego flagowca otwartego nie mają - T1 są półotwarte, a T5p zamknięte.

 

Kolejne dynamiki za 5000 PLN? No, thanks.

T1 aż 5k nie kosztują, a w niektórych sklepach można było dostać za nawet ~2700zł jakiś czas temu. Beyer w sumie jakiś koszmarnie drogi nie jest, szczególnie patrząc na jakość jaką oferuje - DT880 czy 990 cenowo są całkiem nieźle porównując np. do Sennków HD600/650. Więc po co krakać, że 5k, a nawet jak 5k to ok, o ile będą na tyle dobre :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr Ryka ostatnio wspominał, że BD zapowiada na przyszły rok nowego flagowca, ale niestety widać, że jeszcze musimy poczekać.

Wspominał coś więcej? Otwarte będą? Bo drogiego flagowca otwartego nie mają - T1 są półotwarte, a T5p zamknięte.

 

Kolejne dynamiki za 5000 PLN? No, thanks.

T1 aż 5k nie kosztują, a w niektórych sklepach można było dostać za nawet ~2700zł jakiś czas temu. Beyer w sumie jakiś koszmarnie drogi nie jest, szczególnie patrząc na jakość jaką oferuje - DT880 czy 990 cenowo są całkiem nieźle porównując np. do Sennków HD600/650. Więc po co krakać, że 5k, a nawet jak 5k to ok, o ile będą na tyle dobre :)

 

 

Ceną chciałem nawiązać do AKG, które też do niedawna było rozsądnie wyceniane... IMO nowe flagowce od Beyera, jeśli powstaną to będzie właśnie coś w okolicy 5 koła.

 

W sam raz do sparowania z wzmakiem A2 za 6K :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli miały by głębię i lekkość T1, bas i górę T90, scenę Q701 i wokale planarów to chętnie zapłacę 5k :).

 

HD800?

 

 

Chcesz te KEFy??? :D

 

Serio, HD800 mają planarną średnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr Ryka ostatnio wspominał, że BD zapowiada na przyszły rok nowego flagowca, ale niestety widać, że jeszcze musimy poczekać.

Wspominał coś więcej? Otwarte będą? Bo drogiego flagowca otwartego nie mają - T1 są półotwarte, a T5p zamknięte.

Piotr Ryka says:

Jak dla mnie, to te słuchawki mają szczególnie dużo romantyzmu, o czym pisałem w recenzji AKG K812. Faktem jest jednak, że grają wyjątkowo pięknie z moim wzmacniaczem i głównie na podstawie tego je oceniam. Na miano flagowych z całą pewnością zasługują, ale na przyszły rok Beyerdynamic zapowiada nowego flagowca. Na razie tylko nieoficjalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Nie, nie mają. Mają dużo fajnych rzeczy, ale to nadal świetne dynamiki. Nie są to planary i nigdy nie będą.

Na szczęście nie grają do końca jak planary....inaczej nie byłyby najlepszymi dynamikami na świecie....

Choć jak dobrze napędzić HD800 to pojawia się magia brzmienia, u mnie pokonały bez problemu LCD3, mimo ich wspaniałego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 sporo brakuje do tytułu najlepszych dynamików świata. No może nie sporo, ale jednak brakuje.

Chociaż jak zwykle, wszystko wynika z preferencji.

Ale w kwestii budowania trójwymiarowej sceny to powiedział bym że większość flagowców tego nie ma co HD800 potrafią w tej kwestii. Z drugiej strony już nie jeden raz spotkałem się z opinią którą podzielam że o ile ta trójwymiarowość jest efektowna to rozmieszczenie instrumentów w przestrzeni brzmi czasami "dziwnie" tudzież "mało logicznie". Kto ich słuchał wie o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii budowania scena, z utworów "niebinauralnych" moim zdaniem T1/T5P robią to lepiej.

W kwestii sceny bezwględnie K1000 są kompletnie poza konkurencją.

W kwestii holografii i napowietrzenia HE-5LE Mahoniowe i Staxy.

HD800 mają za to największe źródła pozorne jakie w życiu słyszałem. Ale jako wadę w budowaniu sceny należy im zapisać brak spójności - potrafią rozłożyć instrumenty na składowe i podać je z różnych miejsc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale jako wadę w budowaniu sceny należy im zapisać brak spójności - potrafią rozłożyć instrumenty na składowe i podać je z różnych miejsc.

 

Właśnie to miałem na myśli pisząc o "dziwnym" tudzież "mało logicznym" rozmieszczaniu instrumentów w przestrzeni. Holografia jest na absolutnie najwyższym poziomie w tych słuchawkach przynajmniej na wzmacniaczu Sonic Pearl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o HD800 to trudno się z @Fatso nie zgodzić.

Nie maiłem niestety przyjemność posłuchać K1000 ani T1/T5 ale DT1350 ładnie grają

szeroko ale płasko.

Teraz poznaję HE-560 i dość znacznie zmieniają się od czasu pierwszego założenia na głowę

mam nadzieję że to już koniec zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do 1000 nie ma imo nic lepszego.

Zobacz dt990 edition 600ohm. Lepsza srednica, dojrzalsze granie.

Powyzej. Lcd-x sa dla mnie rozwinieciem. He500,.t90, t1 itp. nie przekonaly mnie na ryle aby rezygniwac z dt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności