Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzisiaj posłuchałem chwilę K553 (prywatne kolegi z US) i.....TO JUŻ NIE MOJE GRANIE!!!!<CRY>

Niewiele takich opinii. Większość piszę w samych superlatywach o Mk2. Mi również bardziej się podobają. Możesz napisać co według Ciebie przemawia za pierwszą wersją?
Ja jestem po prostu miłośnikiem starej rewizji i bardziej cenię przestrzeń i ich górę. K553 są przygładzone, nawet fajniejsze. Ale straciły swą unikalność, zbliżając się do innych marek. M.in DT770. Ja je cenię właśnie za to, że nie mają zamiennika aż do FAD Pandora Hope VI, a i tu przestrzeń mniejsza.

Cenię starszą rewizję oczywiście

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj posłuchałem chwilę K553 (prywatne kolegi z US) i.....TO JUŻ NIE MOJE GRANIE!!!!<CRY>

Niewiele takich opinii. Większość piszę w samych superlatywach o Mk2. Mi również bardziej się podobają. Możesz napisać co według Ciebie przemawia za pierwszą wersją?
Ja jestem po prostu miłośnikiem starej rewizji i bardziej cenię przestrzeń i ich górę. K553 są przygładzone, nawet fajniejsze. Ale straciły swą unikalność, zbliżając się do innych marek. M.in DT770. Ja je cenię właśnie za to, że nie mają zamiennika aż do FAD Pandora Hope VI, a i tu przestrzeń mniejsza.

Cenię starszą rewizję oczywiście

 

Ja przesłuchałem ostanio obie wersje. Wersja II ma faktycznie mniejszą scenę, ale I z kolei w niektórych koncertówkach powodowała że słuchacz miał uczucie jakby wszystkie odbywały w Hali Stulecia (nienaturalny pogłos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 mogą buty czyścić K550 II.

Na kolanach... ;)

 

 

edit:

Zenku, załóż na K550 Mk2 welurki od HM5 i masz stare K550 jak ta lala plus nie pocą się uszy i przestrzeni nieco więcej ;) porównywałem ucho w ucho, jak są jakieś różnice to "dla nietoperzy" ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzisiaj posłuchałem chwilę K553 (prywatne kolegi z US) i.....TO JUŻ NIE MOJE GRANIE!!!!<CRY>

Niewiele takich opinii. Większość piszę w samych superlatywach o Mk2. Mi również bardziej się podobają. Możesz napisać co według Ciebie przemawia za pierwszą wersją?
Ja jestem po prostu miłośnikiem starej rewizji i bardziej cenię przestrzeń i ich górę. K553 są przygładzone, nawet fajniejsze. Ale straciły swą unikalność, zbliżając się do innych marek. M.in DT770. Ja je cenię właśnie za to, że nie mają zamiennika aż do FAD Pandora Hope VI, a i tu przestrzeń mniejsza.

Cenię starszą rewizję oczywiście

 

Ja przesłuchałem ostanio obie wersje. Wersja II ma faktycznie mniejszą scenę, ale I z kolei w niektórych koncertówkach powodowała że słuchacz miał uczucie jakby wszystkie odbywały w Hali Stulecia (nienaturalny pogłos).

 

Te Zenka są wygłuszone w środku, tam nie ma nienaturalnych pogłosów, jedynie czysta przestrzeń :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może porozmawiamy o wadach k550 mk2.

Suche i szorstkie brzmienie w połączone z surową fakturą które czasami dają boleśnie znać w rockowo-metalowych kawałkach. Czy zmiękczyć źródłem czy szukać innych słuchawek o równej charakterystyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DT770 mogą buty czyścić K550 II.

Na kolanach... ;)

 

 

edit:

Zenku, załóż na K550 Mk2 welurki od HM5 i masz stare K550 jak ta lala plus nie pocą się uszy i przestrzeni nieco więcej ;) porównywałem ucho w ucho, jak są jakieś różnice to "dla nietoperzy" ;)

 

 

Jakiś tutorial? ;) ja próbowałem, ale poddałem się bo prędzej bym chyba rozwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Moze pomaga to, jak wczesniej pisalem, ze moje welurki sa pozbawione siateczki i tej gumki wzmacniajacej. Wiec u mnie zalozenie jest banalnie proste. Wsuwasz poczatek w szparke, hehe, i jedziesz w koleczko. Tylko po co chcesz welurki do k550 starych zakladac. To calkowicie zabije Ci bas

 

MoBiLnIe BeZ OgOnKoW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam welurów, tylko skórki asymetryczne i po prostu chciałem sprawdzić jak zagrają, tak z ciekawości.

Jak tylko chcesz sprawdzić, to wystarczy przyłożyć bez zakładania na rant. Bardzo często tak robię jak pady do słuchawek dopasowuję, może ciut mniej basu jest, ale do sprawdzenia wystarczy.

Założyć pady od HM5, które pasują na 9,5cm średnicy, podczas gdy K550 mają 10,5cm średnicy, to ciężka sprawa. Ale powinno dać radę, bo na ramki hifimanów da radę założyć a one też mają 10,5cm. Warto wcześniej rozciągnąć rant mocujący (ludzie na kubek zakładali, ja zrobiłem to rękami), żeby go potem nie uszkodzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145 usd * 3,77 * 1,23 = 675 zł

 

U nas są po 700 od ręki, no taki średni ten biznes.

W sumie masz rację. Zajarałem się jak gwizdek i jakoś dziwnie to policzyłem. Bez Vatu, czyli licząc na farta by wyszło 540 zł.

Jeśli Vat naliczą to od 119$ (bez kosztów wysyłki).

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Reign in blood i 612PRO to jest to.

 

Dziś już grają nieco inaczej niż wczoraj. Nie wiem skąd się biorą opinie, że nie ma basu. Jest i to wystarczająca ilość. Co ciekawe słuchawki po kilku godzinach grania stały się łatwiejsze do napędzenia. Na wzmacniaczu gałka mniej odkręcona, a i na telefonie mimo, że nadal cicho to głośniej niż po wyjęciu z pudełka - słychać też to przy porównaniu z 240S. Mniejsza różnica w głośności się zrobiła.

 

Ech. Wbrew temu co ludzie piszą to są świetne słuchawki do metalu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi podoba się to jak grają 612. I teraz nie wiem czy iść dalej drogą AKG czyli 701, 702 czy też 712. Czy jest może ktoś w Trójmieście z w/w słuchawkami chętny na spotkanie w celu ich posłuchania choćby kilkanaście minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Z dziury Pianocrafta (CRX-E300) K612 gra lepiej niż K240 S. W sumie nie potrzeba nic innego niż to Piano. O2 nie jest potrzebny, ale do K 240 jest bo z Yamahy jest tylko basowe buczenie. Jutro - bo dziś już za późno - podłączę O2 do wyjścia magnetofonowego Piano i zobaczę co będzie w stosunku do dziury.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności