Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Czy jakiś dobry człowiek mógłby przetestować na dt990 600 ohm parę numerów z płyty Days Before Rodeo Travisa Scotta. Chciałbym się dowiedzieć czy brzmi to dobrze. Czy ten bas ma wykop.

Dla mnie brzmi całkiem dobrze....bas ma zwarcie i fajny kop, sprężyście brzmi...nie ma takiej mocy jak w DT150 ale ja to wolę nawet.

Ale takie cuda to z Rapture mam, na Audiolabie jak posłuchałem jest sporo gorzej, łagodniej i miękko....

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły czarne pady od Perula i mogę powiedzieć, że ....... jestem zawiedziony tym, jakie zmiany są wprowadzane przez te pady :wacko:

Bas nieprzyjemnie się rozlewa, a reszta znacznie przygasa. Zmieniają się o 180 stopni, a mi zależało tylko na górze. Niestety dla mnie to połączenie nie jest najlepsze.

 

Zaraz będę wkładał OP-ka, więc pojawię się z nowymi informacjami :)

 

Na razie wygniecione pady z DT990Pro od jd1210 robią całą robotę, a moje leżą pod małą prasą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady niestety robią często krecią robotę. To kluczowy element akustyczny, który wpływa w DT990 na brak powtarzalności efektów między parami należącymi do różnych właścicieli. 6172 na pewno wpłynie na średnicę i ją przybliży, ale co do reszty niestety zdaje się, że przez właśnie pady nie będę w stanie przewidzieć. Nadal sugerowałbym rozważenie wytłumienia od środka wkładkami znajdującymi się normalnie od strony ucha, przez co zredukują się skraje. Można też rozważyć Kirkland mod w kopułach, ale za cenę szybszego i bardziej precyzyjnego basu skoczy góra.


 

Na razie wygniecione pady z DT990Pro od jd1210 robią całą robotę, a moje leżą pod małą prasą :P

 

Warto je nasadzić na jakąś szklankę lub coś owalnego i dopiero wtedy prasować. Uniknie się efektu prasowania do środka nausznicy, przez co otwór na ucho pozostanie taki sam jak przed zabiegiem. Właśnie przez to pozbyłem się silverów - ich otwory są dla mnie zwyczajnie za małe. EDT990 VB nie mają takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Próbowałem też wkładać te gąbki anty kurzowe do środka muszli 990 600om ale to już było za dużo dobrego...scena się zmniejszała i bas tracił na mocy,Najlepiej mi grają z firmowymi wytłumieniami z tych białych gąbek i wyjętymi wkładkami anty kurzowymi.

Kurczę ktoś powinien wymyślić prasę do padów ...jak widać popyt jest spory ..he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 Pro na szarych padach z Edition:


Przybliżyły się charakterystyką do Edition.

Wokal się oddalił, talerze grają bardziej w oddali.

Bas nie jest już tak łupiący, utracił na mocy, ale wzbogacił się o rozpoznawalny midbas i subbas.

Nadal jednak nie gra to tak szeroko i głeboko jak w Edition, ale jest lepiej niż na płytszych czarnych padach.

Edition nadal są bardziej szczegółowe.

Wszystko wskazuje na to, że jest lepiej, ale jednak wolę bliższy wokal.





DT990 Edition na płytszych czarnych padach:


Nadal dźwięk z tych relaksacyjnych.

Gra nadal głębiej, ale już nie aż tak.

Basu może nieznacznie przybyło.

Scena się zmniejszyła i to dość zauważalnie.

Jak dla mnie, gra to nadal jaśniej od wersji Pro.

Wokal się specjalnie nie poprawił, słychać nadal więcej górnych rejestrów. Natomiast jest teraz bliżej twarzy i to na plus.

Ogólnie chyba jednak wolę Edition na stockowych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem nowe czarne pady oryginalne Beyera, ale nie przypominam sobie by były kiedykolwiek takie grube jak te z Edition. Poprzednie szare pady miałem wygniecione, więc nie wiem jak wyglądały stockowe, ale jeśli są to te same co z Edition to jednak okazuje się, że to różne pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o DT990 Edition 600 i pady i efekty ich rozgniecenia:

 

a rozgniecione z DT990 Edition tez daja ten sam efekt (co pady z DT990 Pro)? To sa takie same pady fizycznie?

EDT990 VB to sa te czarne pady jak od Perula?

 

Mi osobiście nowe pady od PRO grały lepiej od nowych z Edition. Nie rozgniatałem specjalnie ani jednych, ani drugich niestety, to i nie powiem.

 

Nie są to identyczne pady.

Pady srebrne (od Edition) = EDT990 V.

Pady czarne = EDT990 VB.

Skrót VB to nic innego jak Velour Black. Srebrne pady są przyjemniejsze w dotyku, gładsze, fizycznie płytsze i mają mniejszy otwór na ucho. Czarne pady to klasyczny materiał tego typu, fizycznie głębsze i z większym otworem na ucho.

 

Tak. Moim zdaniem Edition wyglądają z nimi znacznie lepiej.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Można też rozważyć Kirkland mod w kopułach, ale za cenę szybszego i bardziej precyzyjnego basu skoczy góra....

do tego czarne pady i powinno być dobrze.

 

Oczywiście w teorii, bo w praktyce, to trzeba sprawdzić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kirkland w DT990 mi nie podszedł - za dużo góry, choć bas świetny. Wolałem zwykłą redukcję wytłumieniem i przyciemnienie nausznicami. Słuchawki się prostują, choć nadal grają jak DT990 i kochają się we wszystkim, co średnicowe. Na blogu miałem swego czasu nieprzyjemną dyskusję z niezbyt kulturalnym delikwentem twierdzącym, że te słuchawki nie potrzebują żadnych modyfikacji. Tymczasem już zmiana nausznic ze "starych" na "nowe" jest wobec nich swego rodzaju modyfikacją i może wyciągnąć z brzmienia dodatkowe plusy w pożądaną przez posiadacza stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś może Philipsy X2 i Beyery T90 ?


@Soundman - czemu pozbywasz się T90 ? Czy są to przyczyny stricte Audio ? No bo inne to wiadomo, prywatna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności