Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to tak, nie widziałem nigdzie wersji z inną impedancją. Na ich stronie można sobie zrobić poprzez program Manufaktur słuchawki w dowolnym kolorze, z wybraną impedancją itd, ale niestety nie da się tam zmienić pałąka na ten ze Special Edition. Fajną opcją by było jakby dali też opcją odpinanego kabla 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał(a):

Pro i edyszyn są zupełnie Inne.

@kubachim „usłyszał” na stronie producenta, że dt edyszyn i dt edyszyn black to też sonicznie identyczne słuchawki 😂. Ja pamiętam co innego; więc nawet nie chciało mi się tego sprawdzać łeb w łeb.

Nic nie usłyszałem, najwyżej przeczytałem deklarację producenta ;)

Dlatego dopytuję, bo niby driver ten sam, ale jak gmerali w padach, wkładkach itd. to może różnie być.

 

Z drugiej strony pamięć bywa zawodna i może łeb w łeb by wyszło, że to jednak to samo? :D

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kubachim napisał(a):

Nic nie usłyszałem, najwyżej przeczytałem deklarację producenta ;)

Dlatego dopytuję, bo niby driver ten sam, ale jak gmerali w padach, wkładkach itd. to może różnie być.

 

Z drugiej strony pamięć bywa zawodna i może łeb w łeb by wyszło, że to jednak to samo? :D

Mimo, że mam jeden łeb to porównywałem łeb w łeb i wyszło, że jednak ciut co innego :D 

10 minut temu, marekhall napisał(a):

Hmm, ale po co?

Łatwo zmienić kabel na dłuższy/krótszy lub wymienić w przypadku uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał(a):

Różnica wynika z innego umoszczenia środka budy poza dociskiem

a jest jakieś w ogóle w DT990?

 

@audionanik ale tak z powagą zapytam. Ile masz lat? Bo nad 990 i 880 zwykli rozpływać się słuchacze w okolicach 50 i więcej bo już nie słyszą tej ich powalonej góry. Reszta ohy i ahy wydaje znacznie skromniejsze. Wystarczy wspomnieć że ostatnim razem gdy ukazały się 990 Black Edition to używki zalały allegro i OLX.

Mnie wciąż korci kupno 880 bo to słuchawki pod wieloma względami świetne ale jeszcze 3 lata temu nawet odsłuch próbny był okraszony małym cierpieniem przez tę ich górę.

1 godzinę temu, kubachim napisał(a):

Te pady w DT990 czornych to jest po prostu czarna wersja tych od zwykłych 990-tek czy to pady zbliżone do tych od T1?

te pady zmieniały mocno dźwięk w dt880 idąc w kierunku V i koślawiąc bas ciekaw jestem w takim razie jak grają 990 z nimi ale nikt na razie nie napisał porównania wersji zwykłej z czarną. Chodziły mi ostatnio 990 po głowie celem małych modyfikacji i się teraz znów zastanawiam. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Birken napisał(a):

zapytam. Ile masz lat? Bo nad 990 i 880 zwykli rozpływać się słuchacze w okolicach 50 i więcej bo już nie słyszą tej ich powalonej góry.

55,

ale mój audiogram sprzed dwóch lat wręcz wskazywał wyraźnie, że mam nadwrażliwość na 8khz. Co do „zwykłych słuchaczy” zaś …potrafią twierdzić z kamienną twarzą, że d8000 grają czysto lub słyszeć świetny bas z otl-a na planarach😂, a nawet odnaleźć na nagraniach instrumenty, których nigdy tam nie nagrano:woot:.

 

A tak z powagą, to w tych detekach z niebieskawym cumlem rozdzielczość jest tak dobra, że górne piki dają wyniki, ale nie rażą. Poza tym na mojo 2 można górę nieco spacyfikować; czego mimo audiogramu swego potrzeby nie mam robić.

Godzinę temu, euter napisał(a):

@audionanik Przedawkowałeś Grado. Dlatego teraz Airpodsy i Beyery tak Ci grają 😀

Zaprawdę powiadam, że nie straciłem kontaktu z rzeczywistością dźwiękową, ani z innymi słuchawkami.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suszec napisał(a):

Łatwo zmienić kabel na dłuższy/krótszy lub wymienić w przypadku uszkodzenia

No może, ale nie ma jak stałe, lutowane połączenie. Każde inne to będzie wiązało się z rezystancją przejścia. A już zupełnym nieporozumieniem jest złącze mmcx. Nic nie wkurza mnie tak bardzo w Ultrasone Romeo jak co rusz odłączający się przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marekhall napisał(a):

No może, ale nie ma jak stałe, lutowane połączenie

Też tak zawsze uważałem; a w razie wu, to taki przewód też można przecież wymienić.

7 minut temu, marekhall napisał(a):

A już zupełnym nieporozumieniem jest złącze mmcx

Mam nadzieję, że jego wynalazca został już odnaleziony, skazany i publicznie ścięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał(a):

Też tak zawsze uważałem; a w razie wu, to taki przewód też można przecież wymienić.

Pod warunkiem, że ma się lutownicę i umie się nią posłużyć.

8 minut temu, audionanik napisał(a):

Mam nadzieję, że jego wynalazca został już odnaleziony, skazany i publicznie ścięty.

To byłaby zbyt lekka kara. 

Zamiast tego te wtyczki należy wetknąć mu w dowolnie wybrany otwór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Bo nad 990 i 880 zwykli rozpływać się słuchacze w okolicach 50 i więcej bo już nie słyszą tej ich powalonej góry.

Ja jestem młodszy a zawsze uważałem bajery dt990pro 250 Ohm za milusie słuchawki. Żyletki to T90

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekhall napisał(a):

Ultrasone Romeo jak co rusz odłączający się przewód.

Powaga? U mnie w twoich byłych M ani razu się nie rozłączył. A używam ich chyba najwięcej ze wszystkich co mam.

 

Chyba kupię sobie DT990, ale 32 omowe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Powaga? U mnie w twoich byłych M ani razu się nie rozłączył. A używam ich chyba najwięcej ze wszystkich co mam.

No widzisz jaki jestem? Sobie zostawiłem gorsze, a Tobie wysłałem lepsze :D

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Chyba kupię sobie DT990, ale 32 omowe.

 

Hmm, mi wersja 32 ohmowa tego driwera najmniej podeszla. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 

 , dodatkowy dylemat.

 

https://www.headfonia.com/the-beyerdynamic-we-love-dt770-anniversary-edition/

 

Byłem jedną nogą zdecydowany na wersję 80ohm, ale wychodzi na to że DT770 Pro 32ohm (to to samo co anniversary edition jak rozumiem?) mają lepszą średnicę i nie tylko. Zaczynam się tylko zastanawiać, czy czasem wersja 32ohm nie jest zwyczajnie ignorowana bo "e, brak welurów / założę od razu welury, na pewno będzie lepiej", tudzież "nie po to lampy kupowałem"? Again, docelowo i tak to pod X1 chcę podpinać. Ot, wygląda na nie dość że najbezpieczniejszą, to wcale nie słabszą technicznie opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, unic0rn napisał(a):

ale wychodzi na to że DT770 Pro 32ohm (to to samo co anniversary edition jak rozumiem?) mają lepszą średnicę i nie tylko.

Zawsze możesz za mniejszą cenę kupić MMX300, które to są DT770 32ohm z mikrofonem (ponoć bardzo dobrej jakości ten mikrofon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perul napisał(a):

Zawsze możesz za mniejszą cenę kupić MMX300, które to są DT770 32ohm z mikrofonem (ponoć bardzo dobrej jakości ten mikrofon).

 

Tylko właśnie mają welury, a do tego są otwarte, a ja akurat chcę zamknięte. Poza tym celuję w nówki, a cena nowych MMX300 jest absurdalna w porównaniu do DT770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności