Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam dużo słuchawek. Czy Beyerdynamic 990 Pro 32 ohm edition zrobią na mnie jakieś wrażenie, czy bardziej będą mdłe i  bez duszy? W jakichś testach gorzej wypadają z Audeze EL-8, Bang Olufsen H6 czy inne jak Philips Fidelio X2HR czy X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 13:51, marco-polo napisał(a):

Mam dużo słuchawek. Czy Beyerdynamic 990 Pro 32 ohm edition zrobią na mnie jakieś wrażenie

Jakieś zrobią, ale czy duże to niekoniecznie, zwłaszcza jeśli słuchałeś już wielu innych słuchawek ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perul napisał(a):

Jakieś zrobią, ale czy duże to niekoniecznie, zwłaszcza jeśli słuchałeś już wielu innych słuchawek ;) .

No właśnie jak mam tyle różnych, czy odczuję różnicę?

3 metrowy kabel mnie przeraża ale podobno bardzo komfortowe.

Ogólnie kiedy znudziły mnie się słuchanie na jakichś słuchawkach to zmieniam na inne i jest inne granie.

Nie trzeba zmieniać żadnego toru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak właściwie to byłem zdecydowany na zakup ale ta recenzja(LINK) mnie przestraszyła. Znaczy że są męczące i boję się że podzielą losy Beyerdynamic dt900 pro x które kupiłem, zainwestiwałem w mod balans i kabel ok. 500pln i leżą nie używane że względu na męczącą charakterystykę.

Jakie masz źródełko ? Z czego słuchasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 13:51, marco-polo napisał(a):

Czy Beyerdynamic 990 Pro 32 ohm edition

Miałem 250. Znakomite słuchawki. Dynamika, moc, szybkość wystarczająca. Może nawet takie w wersji 32 omy sobie kupię jeszcze. Może...

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Miałem 250. Znakomite słuchawki. Dynamika, moc, szybkość wystarczająca. Może nawet takie w wersji 32 omy sobie kupię jeszcze. Może...

U mnie przypadłość jest taka że jeżeli zmieniałbym każdą parę słuchawek co 5 minut w swoim domu to nie wiem czy nie starczyłoby mi dnia. Najlepsze placebo jakie znalazłem to każde te słuchawki inaczej grają, niektóre pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marco-polo napisał(a):

Najlepsze placebo jakie znalazłem to każde te słuchawki inaczej grają, niektóre pewnie podobnie.

Czy jest na sali tłumacz?

 

Kiedy przesłuchałeś większość uznanych na rynku słuchawek i chcesz skończyć z audio:

https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/beyerdynamic/2019141274125230910/4010118717888/beyerdynamic-dt990-black-special-edition

Klasyk po lifcie nie bojący się konfrontacji z wielotysięcznikami (no może poza jakością basu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audionanik napisał(a):

Czy jest na sali tłumacz?

on jak posta napisze to ja się boje przeczytać

 

A co do DT990 BE wiele opinii przeczytałem i kilka wykresów widziałem ale chętnie poczytam jeszcze. Skoro czarne pady robiły z 880 coś na kształt 990 ED czyli szły w kierunku V i trochę rozmywały bas to jak graja V-kujące 990 na takich padach? Bass nie robi się goowniany? Na dużej ilości mi nie zależy ale jego szczegóły i dynamikę wielbię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekhall napisał(a):

Multimedium lub placebo. Czy jakoś tak.

Stawiam, że chodziło jej o remedium. 

Cytat

A jeśli chodzi o DT990 - owszem, grają V i tak trochę cukierkowo. 

Ale to tylko Edition grają cukierkowo. Z nie-cukierkowego wzmacniacza to nie wadzi. W DT990 Pro natomiast panuje szarzyzna na średnich tonach. Poza tym nie ma innych takich konstrukcji jak Beyery DT, które tak łatwo i wszechstronnie można sobie dostrajać, i to jeszcze dostając bazę za "grosze". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał(a):

A co do DT990 BE wiele opinii przeczytałem i kilka wykresów widziałem ale chętnie poczytam jeszcze. Skoro czarne pady robiły z 880 coś na kształt 990 ED czyli szły w kierunku V i trochę rozmywały bas to jak graja V-kujące 990 na takich padach? Bass nie robi się goowniany? Na dużej ilości mi nie zależy ale jego szczegóły i dynamikę wielbię.

Codziło mi raczej atrakcyjny wygląd i

51 minut temu, majkel napisał(a):

bazę za "grosze"

bo z deteków można wymodelować mechanicznie i (mniej) kablowo cały wachlarz brzmień. 

Co do wspomnianej bazy, to drajwery z dt990edition (250 lub 600ohm na pewno nie 32) w budzie od t1 poradziły sobie na micie z wynalazkami za wiele tysi, jak np susvara i nie poległy przy hd800. Owszem niektóre poszczególne aspekty wypadły u nich gorzej (jak np bas przy planarach"), ale całościowo przeszły się po wielotysięcznikach z jednym palcem w nosie i drugim w tyłku, co wywołało u mnie atak wewnętrznego paroksyzmu ze śmiechu i do końca spotkania już tylko kiwałem głową ze "zrozumieniem" - jak to warto kupować słuchawki za 30 tysi😐.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał(a):

Codziło mi raczej atrakcyjny wygląd i

bo z deteków można wymodelować mechanicznie i (mniej) kablowo cały wachlarz brzmień. 

Co do wspomnianej bazy, to drajwery z dt990edition (250 lub 600ohm na pewno nie 32) w budzie od t1 poradziły sobie na micie z wynalazkami za wiele tysi, jak np susvara i nie poległy przy hd800. Owszem niektóre poszczególne aspekty wypadły u nich gorzej (jak np bas przy planarach"), ale całościowo przeszły się po wielotysięcznikach z jednym palcem w nosie i drugim w tyłku, co wywołało u mnie atak wewnętrznego paroksyzmu ze śmiechu i do końca spotkania już tylko kiwałem głową ze "zrozumieniem" - jak to warto kupować słuchawki za 30 tysi😐.

Chyba słuchałem tego egzemplarza T1 i grały rzeczywiście bardzo dobrze, ale na szczęście moje D8k Pro LE za 22 tysie wydają się niezagrożone. 😊

Ta cała zabawa w audio to sprawa indywidualna bo każdy ma inny gust, słuch i skalę ocen. 😊

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Ja tu gdzieś na forum czytałem, że dt990pro pod jakimś wzmacniaczem zagrały na poziomie senków he90 i to nie była opinia jednej osoby, bo na audio szoł to było. 

A ludziska tak się ślinią do tych Orfeuszy jak mogą mieć za parę groszy coś porównywalnego 😊.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał(a):

Codziło mi raczej atrakcyjny wygląd i

bo z deteków można wymodelować mechanicznie i (mniej) kablowo cały wachlarz brzmień. 

Co do wspomnianej bazy, to drajwery z dt990edition (250 lub 600ohm na pewno nie 32) w budzie od t1 poradziły sobie na micie z wynalazkami za wiele tysi, jak np susvara i nie poległy przy hd800. Owszem niektóre poszczególne aspekty wypadły u nich gorzej (jak np bas przy planarach"), ale całościowo przeszły się po wielotysięcznikach z jednym palcem w nosie i drugim w tyłku, co wywołało u mnie atak wewnętrznego paroksyzmu ze śmiechu i do końca spotkania już tylko kiwałem głową ze "zrozumieniem" - jak to warto kupować słuchawki za 30 tysi😐.

Ja do budy od T90 włożyłem przetworniki od DT990 (600ohm). Efekt był taki, ze zagrały jak ... DT990 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

Co do wspomnianej bazy, to drajwery z dt990edition (250 lub 600ohm na pewno nie 32) w budzie od t1

jakie pady?

Subbas był? Bo tak średnio z nim w DT990 a midbasu trochę za dużo. Jakby miał ktoś porównanie wersji ED i BE to chętnie poczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Są trudno dostępne i drogie a to powoduje idealizowanie. 

No i ta presja ze strony uznanych autorytetów i  gurów…chcesz dołączyć do ich grona, to cmokaj jak one.

7 minut temu, Birken napisał(a):

jakie pady?

Żółte, czarne znaczy, tylko z Chin.

7 minut temu, Birken napisał(a):

Subbas był? Bo tak średnio z nim w DT990 a midbasu trochę za dużo.

Tak jak pisałem - bas to nie jest ich popisowy zakres…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Subbas był? Bo tak średnio z nim w DT990 a midbasu trochę za dużo. 

Za to są bardzo podatne na eq i bardzo łatwo jest im zdjąć bułę i poprawić zejście 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zdziwko związane z detekami miało miejsce lata temu w Żywcu, kiedy to na koniec mita porównalismy z @rezystorem na Burku CV2+ Odezi LCD4 do moich dt990pro black special edition. Nooo iiii… wnioski były bardzo nieaudiofylskie; typu ale o so chozi z tym całym audio???:blink:

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał(a):

 Nooo iiii… wnioski były bardzo nieaudiofylskie; typu ale o so chozi z tym całym audio???:blink:

No jak to o co? O to, żeby się nie dać ogolić :P

 

DT to świetna seria słuchawek. Czasem wracam do 931 i ciągle mnie mile zaskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności