Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, unic0rn napisał(a):

cena nowych MMX300 jest absurdalna w porównaniu do DT770

Popatrz na Allegro/olx po ile są używane - swego czasu był "wysyp" w okolicach 300zł, za słuchawki prawie jak nowe - były zauważalnie tańsze niż DT770.

 

3 minuty temu, unic0rn napisał(a):

Tylko właśnie mają welury, a do tego są otwarte, a ja akurat chcę zamknięte.

Zgadza się mają welury, ale są zamknięte - brzmieniowo są jak DT770 32ohm (na welurach oczywiście).

Mam MMX300 v1 (carbonowe muszle) mogę Ci podesłać na posłuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał(a):

Popatrz na Allegro/olx po ile są używane - swego czasu był "wysyp" w okolicach 300zł, za słuchawki prawie jak nowe - były zauważalnie tańsze niż DT770.

 

Zgadza się mają welury, ale są zamknięte - brzmieniowo są jak DT770 32ohm (na welurach oczywiście).

Mam MMX300 v1 (carbonowe muszle) mogę Ci podesłać na posłuchanie.

 

A faktycznie, z TYGR mi się pochrzaniło 🤔

 

V1 to jak rozumiem to samo co V2 tylko bez odpinanego kabla. Dzięki za info, muszę pomyśleć. Acz raczej jestem zdecydowany na nówki i na nie-welurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakiś czas temu ekipa z headphones.com zrobiła pomiary Beyerów DT990 Edition z aktualnej produkcji we wszystkich impedancjach. Poniekąd zgadza to się z tym co słyszę, czyli, że wersja 600 ohm ma najgłębszy dołek na 4,5 kHz co potęguje przestrzeń, do tego najwięcej góry i tego "powietrza", ale też najwięcej basu. To wszystko składa się zapewne na to co ludzie często określają mianem "słodkiego" dźwięku. 250 ohm gra bardziej grzecznie (mniejsza Vka), a 32 ohm teoretyczne najrówniej (najbliżej targetu).

 

600 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 600 Ohm

 

250 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 250 Ohm

 

32 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 32 Ohm

 

Cały wątek: Beyerdynamic DT 990 Premium - Official Thread - Official Headphone Model Discussion - The HEADPHONE Community (headphones.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Suszec napisał(a):

Swoją drogą jakiś czas temu ekipa z headphones.com zrobiła pomiary Beyerów DT990 Edition z aktualnej produkcji we wszystkich impedancjach. Poniekąd zgadza to się z tym co słyszę, czyli, że wersja 600 ohm ma najgłębszy dołek na 4,5 kHz co potęguje przestrzeń, do tego najwięcej góry i tego "powietrza", ale też najwięcej basu. To wszystko składa się zapewne na to co ludzie często określają mianem "słodkiego" dźwięku. 250 ohm gra bardziej grzecznie (mniejsza Vka), a 32 ohm teoretyczne najrówniej (najbliżej targetu).

 

600 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 600 Ohm

 

250 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 250 Ohm

 

32 ohm

Beyerdynamic DT990 Premium 32 Ohm

 

Cały wątek: Beyerdynamic DT 990 Premium - Official Thread - Official Headphone Model Discussion - The HEADPHONE Community (headphones.com)

Ciekawe, faktycznie 600-tkl tak mocno wystrzelony sopran mają? Moje 250-tki już wymagały lekkiego temperowania.

Aczkolwiek ja mam 5-letnie 990-tki, więc nie wiem jak sie mają do współczesnych wypustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kubachim napisał(a):

Ciekawe, faktycznie 600-tkl tak mocno wystrzelony sopran mają? Moje 250-tki już wymagały lekkiego temperowania.

Aczkolwiek ja mam 5-letnie 990-tki, więc nie wiem jak sie mają do współczesnych wypustów.

Imho mają, ale ta góra się dosyć szybko uspokaja wraz z ubiciem padów (nie muszą być wcale płaskie jak naleśniki), a poza tym to nie jest jeden drażniący peak, a cały zakres wyniesiony o parę ładnych dB, więc też się to całkiem inaczej odbiera (podbicie harmonicznych większości instrumentów). Ogólnie to w sprzęcie pro (przedwzmacniaczach mikrofonowych albo w mikrofonach) jest nieraz wbudowany tryb eq czasami dosłownie nazwany "air", co podbija właśnie te najwyższe zakresy i daje wrażenie większego "napowietrzenia" dźwięku.

 

Oczywiście jak ktoś jest uczulony na sopran to takie słuchawki wręcz zerwie z głowy po pary sekundach, niektóre gatunki też się mogą "nie dogadać" z taką prezentacją, ale rzeczy symfoniczne czy jazz wchodzą jak złoto okraszone takim eterycznie brzmiącym sopranem.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suszec napisał(a):

to nie jest jeden drażniący peak, a cały zakres wyniesiony o parę ładnych dB, więc też się to całkiem inaczej odbiera (podbicie harmonicznych większości instrumentów). Ogólnie to w sprzęcie pro (przedwzmacniaczach mikrofonowych albo w mikrofonach) jest nieraz wbudowany tryb eq czasami dosłownie nazwany "air", co podbija właśnie te najwyższe zakresy i daje wrażenie większego "napowietrzenia" dźwięku.

 

Oczywiście jak ktoś jest uczulony na sopran to takie słuchawki wręcz zerwie z głowy po pary sekundach, niektóre gatunki też się mogą "nie dogadać" z taką prezentacją, ale rzeczy symfoniczne czy jazz wchodzą jak złoto okraszone takim eterycznie brzmiącym sopranem.

 

Kluczem jest tu rozdzielczość tego zakresu. Jeśli słuchawki i sprzęt towarzyszący mają ją na wysokim poziomie, to nie będzie problemu, tak jak z futerkiem o bardzo cienkim, miękkim włosie. Nieprzyjemnie robi się przy kiepskiej rozdzielczości - futrze z grubym, posklejanym w twarde, ostre kołki włosami.

Słucham na bajerach dt990 black specjał edition (250ohm) teraz tego:

 

...i jest po prostu rewelka. Na gradosach nie da się tego słuchać.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał(a):

Kluczem jest tu rozdzielczość tego zakresu. Jeśli słuchawki i sprzęt towarzyszący mają ją na wysokim poziomie, to nie będzie problemu, tak jak z futerkiem o bardzo cienkim, miękkim włosie. Nieprzyjemnie robi się przy kiepskiej rozdzielczości - futrze z grubym, posklejanym w twarde, ostre kołki włosami.

Słucham na bajerach dt990 black specjał edition (250ohm) teraz tego:

 

...i jest po prostu rewelka. Na gradosach nie da się tego słuchać.

Wrzucę sobie wieczorem do posłuchania :D 

 

Rozważam te Special Edition, bo Edition 600 ohm do mnie dotarły z OLX, ale w stanie który mnie nie zadowala, więc puszczę dalej w świat…

 

Special Edition też mają taką genialnie szeroką scenę jak zwykłe Edition? I czy te czarne pady nie zamulają basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suszec napisał(a):

Rozważam te Special Edition

Nie ma czego rozważać; mus jest kupić.

 

11 minut temu, Suszec napisał(a):

Special Edition też mają taką genialnie szeroką scenę jak zwykłe Edition? I czy te czarne pady nie zamulają basu?

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony i ze sceny, i ze strojenia. Idź posłuchaj, zamów na necie, pożycz, czy jak tam wolisz. Jeśli nie weźmiesz będzie to dziwne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, audionanik napisał(a):

Na gradosach nie da się tego słuchać.

Niestety takie miałem obserwacje niezależnie od gatunku muzyki :D

 

Jak okiełznałem DTki padami i wkładkami to wyszła naprawdę dobra zabawka.

Na tyle, że potem łaziłem po AVS po strefie słuchawkowej i prawie nic mi nie pasowało, chyba tylko HD800s i HE1000se mógłbym tak z czystym sercem uznać za upgrade tego, co mam, ew. DT1990 Pro na padach analitycznych. Reszta jakaś taka meh.

 

Pewnie zły tor, złych kabli używałem, niewygrzanych słuchałem i dlatego, ale cóż, takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Nie ma czego rozważać; mus jest kupić.

 

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony i ze sceny, i ze strojenia. Idź posłuchaj, zamów na necie, pożycz, czy jak tam wolisz. Jeśli nie weźmiesz będzie to dziwne.

 

Ja bym poczekał aż @audionanik sprzeda swoje. Czuje że jest już z nimi blisko słońca niczym Ikar ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubachim napisał(a):

HD800s i HE1000se mógłbym tak z czystym sercem uznać za upgrade tego, co mam,

Pierwsze przynudzają, drugie są bardzo rozdzielcze, ale nie mają dynamiki i też przynudzają po kilku odsłuchach.

53 minuty temu, Spawn napisał(a):

 

Ja bym poczekał aż @audionanik sprzeda swoje. Czuje że jest już jest z nimi blisko słońca niczym Ikar ;)

Wokół tego przetwornika krążyłem przez dłuuugie lata, niczym ten rekin czekający aż ofiara się zesra; @majkelowy egzemplarz, który obiektywnie lał wszystkie drogie słuchawki, z jakimi miałem do czynienia w tym czasie, był prawie mi pasujący strojeniem, ale to jeszcze nie było całkiem „to”. Teraz już „to” mam. Teraz wszyscy mogą mnie cmoknąć w pędzelek.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał(a):

Pierwsze przynudzają, drugie są bardzo rozdzielcze, ale nie mają dynamiki i też przynudzają po kilku odsłuchach.

A to już zależy co kto lubi i co komu przynudza lub nie.

 

1 minutę temu, audionanik napisał(a):

Wokół tego przetwornika krążyłem przez dłuuugie lata, niczym ten rekin czekający aż ofiara się zesra; @majkelowy egzemplarz, który obiektywnie lał wszystkie drogie słuchawki, z jakimi miałem do czynienia w tym czasie, był prawie mi pasujący strojeniem, ale to jeszcze nie było całkiem „to”. Teraz już „to” mam. Teraz wszyscy mogą mnie cmoknąć w pędzelek.

Ten driver to od kiedy pakują w Beyery? On się różnie wizualnie od starych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Na xkom są albo były ostatnio za 700zl

Ja wolałem skorzystać z możliwości dogłębnego odsłuchu w Mp3store i lojalnie już tam  nabyć odsłuchany egzemplarz. W xkomie lubią wciskać zwroty.

4 minuty temu, kubachim napisał(a):

Ten driver to od kiedy pakują w Beyery?

Od kilku lat, nie wiem ilu.

 

5 minut temu, kubachim napisał(a):

On się różnie wizualnie od starych? 

Tak. Wyżej pisał pisałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał(a):

Wokół tego przetwornika krążyłem przez dłuuugie lata, niczym ten rekin czekający aż ofiara się zesra; @majkelowy egzemplarz, który obiektywnie lał wszystkie drogie słuchawki, z jakimi miałem do czynienia w tym czasie, był prawie mi pasujący strojeniem, ale to jeszcze nie było całkiem „to”. Teraz już „to” mam. Teraz wszyscy mogą mnie cmoknąć w pędzelek.

 

Ale że lepsze nawet od DT150?? 🤔

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kubachim napisał(a):

Ten driver to od kiedy pakują w Beyery? On się różnie wizualnie od starych? 

Wydaje mi się, że już ładne parę lat. Co najmniej od 2020. "Nowy" jest niebieskawy, a stary był całkiem przezroczysty z niebieskim pierścieniem na zewnątrz. Na foto ten nowy:

Beyerdynamic DT990 Pro - right driver distortion after the headphones 'warm  up' | Audio Science Review (ASR) Forum

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Suszec napisał(a):

Wydaje mi się, że już ładne parę lat. Co najmniej od 2020. "Nowy" jest niebieskawy, a stary był całkiem przezroczysty z niebieskim pierścieniem na zewnątrz. Na foto ten nowy:

Beyerdynamic DT990 Pro - right driver distortion after the headphones 'warm  up' | Audio Science Review (ASR) Forum

Taki driver miałem w dt990pro 250 w okolicach 2016r. Wiem, bo mi się zepsuł i musiałem kupić nowy 😅

 

edycja: spojrzałem na archiwalne zdjęcia i rzeczywiście membrana przeźroczysta. Ta farba pewnie istotnie zwiększa masę membrany? 

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bakus1233 napisał(a):

w okolicach 2016r

To całkiem możliwe, że już wtedy zaczęli stosować te membrany.

17 minut temu, Suszec napisał(a):

Trudno stwierdzić czy to tylko barwnik czy faktycznie ciut inny materiał

To mylar i tamto mylar; pewno tylko trochu inny - cieńszy teraz i gufrowany inaczej. @majkel mówił że te same niebieskie membrany były w t90

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, snuffdbko napisał(a):

@audionanik no i zamówiłem te czorne Bejery przez Ciebie... Mam u siebie DT990 PRO to mogę porównać, czy tam pady poprzemieniać. Trzeba przestać czytać forum, bo niby nic nie brakuje, a potem taki pisze posty i kusi. 😶

Audionanik ludzi ze słabą wolą namówił.  Tfu to nie ludzie... to audiofile 😆

 

Ja dzisiaj właśnie odbieram swój egzemplach czornych DT990 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności