Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

DT990 PRO już sobie wracają do sklepu. A ja dalej się upieram na zakup Beyerów, teraz siedzę i zastanawiam się nad zakupem DT770 jednak. 
Tylko podstawowe pytanie brzmi czy Audiotrak Maya U5 będzie ok na początek czy od razu szukać czegoś innego?

Edytowane przez TheSznikers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x86 napisał(a):

a DT990 Pro X są lepsze :)

 

DT900 Pro X* ;)

 

Jeśli @TheSznikers nie straszne kupowanie na próbe i ewentualne zwracanie to tych DT900 pro X bym na twoim miejscu spróbował. Wolałbym właśnie jak coś dołożyć do lepszych (bardziej pasujących) słuchawek niż inwestować w źródła. I do tego zaaplikował EQ. Taką strategię przyjął @mar173 i był zadowolony z tego co pamiętam. :)

 

I tak nie ma się pewności która słuchawka wygra/spełni oczekiwania dopóki się samodzielnie nie posłucha. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

770 są gorsze od 990pro

Raczej są inne, nie gorsze. 770 mają subbas,  w 990 niskiego basu to nie za bardzo się nasłuchasz. Za to średniego basu jest duuuużo. 🙂 Średnica moim zdaniem lepsza na 770... ogólnie 770 dla mnie bliżeju neutralności niż 990. Jedne i drugie potrafią "przysopranić", co nie zmienia faktu, że lubię posłuchać muzyki na jednych i drugich... szczególnie z lampką. 🙂🙃🙂 

Mi najbardziej pasują wersje 250 om. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał(a):

Wolałbym właśnie jak coś dołożyć do lepszych (bardziej pasujących) słuchawek niż inwestować w źródła.

No tak, tylko jak te 900 PRO X zagrają na takim Fiio KA1 i Maya U5 które obecnie posiadam? Bo wyjdzie, że dołożę do słuchawek a później i tak będę musiał zainwestować w lepsze źródło. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TheSznikers napisał(a):

No tak, tylko jak te 900 PRO X zagrają na takim Fiio KA1 i Maya U5 które obecnie posiadam? Bo wyjdzie, że dołożę do słuchawek a później i tak będę musiał zainwestować w lepsze źródło. 😆

Raczej łatwiej je napędzisz niż DT770 czy DT990. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TheSznikers napisał(a):

No tak, tylko jak te 900 PRO X zagrają na takim Fiio KA1 i Maya U5 które obecnie posiadam?

Tak jak wyżej kolega powiedział. Powinny być łatwiejsze do napędzenia. A jeśli chodzi o:

 

27 minut temu, TheSznikers napisał(a):

 i tak będę musiał zainwestować w lepsze źródło. 😆

 

...to nie ma żadnego przymusu. Jeśli nie celujesz w jakieś konkretne podbarwione granie to mnóstwo sprzętów pewnie i te które masz już - daje radę. Kolega, którego wymieniłem wyżej, najpierw kupił Xduoo za 7 stów, ale potem go zwrócił do sklepu bo dongiel chińczyk za ułamek ceny grał mu tak samo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Amiron Home do DT150?

Wiadomo, że to zupełnie inne konstrukcje, ale tak ogólnie. Jeżeli podoba mi się granie DT150 - rozrywkowe i z mięsem, ale bez utraty detali i buły, to czy podejdzie mi też Amiron?

 

Ledwie co kupiłem DT150 i TYGRy, których nie zdążyłem jeszcze zwrócić, a już mnie ręka świerzbi na kolejne eksperymenty... 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silu00 napisał(a):

Jak się ma Amiron Home do DT150?

Wiadomo, że to zupełnie inne konstrukcje, ale tak ogólnie. Jeżeli podoba mi się granie DT150 - rozrywkowe i z mięsem, ale bez utraty detali i buły, to czy podejdzie mi też Amiron?

 

Amironów trzeba posłuchać samemu, są one kierowane do specyficznej grupy odbiorów. 

 

Sceną będę mieć lepszą bo przetworniki tesla umieszczone pod kątem są, ale po za tym to nie sądzę aby były lepsze. Chyba, że oczaruję się ten wbijający w czachę pik na sopranach. xD 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

pik na sopranach

FR Amiron

 

stara dobra beyerowska szkoła ;) EQ chyba da radę mimo wszystko. 

 

17 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

kierowane do specyficznej grupy odbiorów.

właśnie coś mi mówi, że mogę do niej należeć. Tej konkretnie pary szukam do kinowego, immersyjnego brzmienia, bardziej filmy i single-playerowe gry niż muzyka. 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Jeżeli podoba mi się granie DT150 - rozrywkowe i z mięsem, ale bez utraty detali i buły, to czy podejdzie mi też Amiron?

Chyba nie bardzo, bo Amiron to właśnie buła jak na standardy Beyerydnamic. Grzeczniejsze od DT150 nawet. Mają więcej basu niż DT150, mniej wysokich. Nie, no kompletnie beznadziejne są.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheSznikers napisał(a):

Dobra przekonaliście XD Ale chyba jednak wezmę 700 PRO X bo co zamknięte to zamknięte chyba jednak jestem bardziej za takim typem budowy.


Haha No też powinno być dobrze. DT900 mają liniowy bas, DT700 podbity, więc jak tego szukasz to może być dobry wybór. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

A jak grają te 900 PRO X?

 

DT900 Pro X to nadal beyerowski styl Vkowy, ale nie ma już takiego sypania szkłem w górze jak starsze modele. Bas też równiejszy niż w niższych modelach. Moim zdaniem dobry krok względem DT990. Dobrze spozycjonowane pośrodku między nimi a DT1990 Pro. Grają ciut równiej i lepiej tonalnie niż DT990, ale jeszcze nie są tak dokładne i szybkie jak DT1990 Pro.

Edytowane przez kubachim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):


Haha No też powinno być dobrze. DT900 mają liniowy bas, DT700 podbity, więc jak tego szukasz to może być dobry wybór. 

Zamówiłem DT700, tak poczytałem o tym basie i pomyślałem, że tego szukam. Zobaczymy jak to zagra z tym co mam, jestem dobrej myśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Chyba nie bardzo, bo Amiron to właśnie buła jak na standardy Beyerydnamic. Grzeczniejsze od DT150 nawet. Mają więcej basu niż DT150, mniej wysokich. Nie, no kompletnie beznadziejne są.

Ok, mimo wszystko chcę je przesłuchać. Ale w takim razie zakładam, że bliżej DT150 będą DT 1990 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napiszę 3 grosze z pkt widzenia osoby, dla której Beyery są najmniej zeksplorowaną marką i dlatego ciągnie mnie do nich ;)

Miałem SLuxy 330 i 660 (w różnym czasie) czyli klony 990 (???) i 770 bo mi ktoś powiedział, że grają identyko jak oryginały... a ja głupi posłuchałem. Po paru minutach oba modele poszły w świat... wg mnie wyraźnie słychać że to słuchawki za małe pieniądze.

Potem załapałem się na jakieś odsłuchy dłuższe w mp3store na Działdowskiej (teraz są na Skierniewickiej) w Wawce - pozdrawiam prowadzących ten sklep - co za ekipa - można z nimi gadać godzinami!!! - też od razu wiedziałem, że to nie moja bajka. Jak pomarudziłem, że to nie to, dali mi 900 pro X - to było zupełnie inne doświadczenie - bardzo mi się podobało!

Ale ostatnio, zupełnie przypadkiem też u nich, porównałem je sobie z HD660S i choć ogólnie moje wcześniejsze doświadczenia z HD650 i HD6XX pokazały że to nie moja bajka, to 660S są naprawdę fajne. Niestety sięgnąłem 900ProX, bo pamiętałem jak mi się spodobały... i już o nich nie myślę... :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, FeX napisał(a):

Jak czytam, że będzie podłączone do Mayi to lekki szok emoji28.png

No nic zobaczymy co z tego wyjdzie, mój budżet na tą chwilę został naciągnięty do granic możliwości. Jak będzie średnio to kiedyś może dokupie coś lepszego. A na razie będzie Maya 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności