Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale ich (AKG) problem nie jest bas a brak najwyższej góry i zbitka tej która jest...

 

Nooo, nie wierzę, fan Q701 pisze prawdę o ich górze. Jak ja kiedyś pisałem takie rzeczy, to było be.

 

 

 

Ja nie zaobserwowałem braku najwyższej góry w K701, wręcz przeciwnie dla mnie jedne z lepszych wysokich w dynamikach.

Owszem tej niższej jest sporo i może zagłuszać tą wyższą, ale nie to, żeby jej nie było.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie zaobserwowałem braku najwyższej góry w K701, wręcz przeciwnie dla mnie jedne z lepszych wysokich w dynamikach.

 

Owszem tej niższej jest sporo i może zagłuszać tą wyższą, ale nie to, żeby jej nie było.

 

Perul! No na litość boską!!!

 

Ale co? Przecież przetworniki varimotion naprawdę dają radę w wysokich. Owszem w hawkach są trochę lepsze, a właściwie to nie tyle lepsze, co mniej jest tych niższych wysokich dzięki czemu nie są takie nachalne.

Na pewno pod względem góry K701 bardziej mi się podobały niż HD800 (bezpośrednie porównanie). Może nie tyle o jakość chodzi, co ilość, której czasem w HD800 brakowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie zaobserwowałem braku najwyższej góry w K701, wręcz przeciwnie dla mnie jedne z lepszych wysokich w dynamikach.

 

Owszem tej niższej jest sporo i może zagłuszać tą wyższą, ale nie to, żeby jej nie było.

 

Perul! No na litość boską!!!

 

Ale co? Przecież przetworniki varimotion naprawdę dają radę w wysokich. Owszem w hawkach są trochę lepsze, a właściwie to nie tyle lepsze, co mniej jest tych niższych wysokich dzięki czemu nie są takie nachalne.

Na pewno pod względem góry K701 bardziej mi się podobały niż HD800 (bezpośrednie porównanie). Może nie tyle o jakość chodzi, co ilość, której czasem w HD800 brakowało.

 

Z K701 można pozostać jako jedynymi słuchawkami domowymi. Potem niestety AKG poszła jako firma w drogie i nieopłacalne (jakość grania/cena) flagowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mię o jakość chodzi przecie, 701 grajo deko plamami na górze, impresjonizm panie taki robio.

Zapewne słuchałeś K/Q701 bez wygłuszeń, gdzie odbicia od obudowy powodowały rozmycie góry. Ja fabrycznych to w sumie nawet za bardzo nie pamiętam ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat na fabryce grałem, głuszonych nie znam. Nie tak dawno posłuchałem dla przypomnienia k702 i 712 i te drugie to niewypał (dobrze je zapamiętałem po 2 latach :D), pierwsze do przyjęcia, chyba nawet lepiej niż z pamięci (od k701 też, a różnią się chyba tylko padami i odpinanym kablem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No mię o jakość chodzi przecie, 701 grajo deko plamami na górze, impresjonizm panie taki robio.

Zapewne słuchałeś K/Q701 bez wygłuszeń, gdzie odbicia od obudowy powodowały rozmycie góry. Ja fabrycznych to w sumie nawet za bardzo nie pamiętam ;) .

 

góra tworzy przestrzeń przez co nie ma punktowego chirurgicznego grania i dobrze

do bayera jak potrzeba fajerwerków ;)

 

warto przeczytać

http://www.head-fi.org/t/393139/k702-in-the-studio#post_5171633

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No mię o jakość chodzi przecie, 701 grajo deko plamami na górze, impresjonizm panie taki robio.

Zapewne słuchałeś K/Q701 bez wygłuszeń, gdzie odbicia od obudowy powodowały rozmycie góry. Ja fabrycznych to w sumie nawet za bardzo nie pamiętam ;) .

 

góra tworzy przestrzeń przez co nie ma punktowego chirurgicznego grania i dobrze

do bayera jak potrzeba fajerwerków ;)

 

warto przeczytać

http://www.head-fi.org/t/393139/k702-in-the-studio#post_5171633

 

Żeś z tym beyerem pocisnął...pisałem o naturalnej górze, a Ty se jaja robisz.

K701/702 to nie jest, delikatnie mówiąc szczyt możliwości jeśli chodzi o naturalność góry.

Czy naprawdę uważasz, że od czytania hedfaja zmieni mi się odbiór jakichkolwiek słuchawek? Ależ z Ciebie żartowniś :D.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat na fabryce grałem, głuszonych nie znam. Nie tak dawno posłuchałem dla przypomnienia k702 i 712 i te drugie to niewypał (dobrze je zapamiętałem po 2 latach :D), pierwsze do przyjęcia, chyba nawet lepiej niż z pamięci (od k701 też, a różnią się chyba tylko padami i odpinanym kablem).

Nie chodzi o głuszenie samego przetwornika ale o to co odbija się od obudowy - choćby Majkel zastosował to w T90 (przekładka gąbki na tyną ścianę muszli), żeby górę uspokoić.

Z resztą po TH-X00 sam najlepiej wiesz ile daje wygłuszenie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak góry góry to jedno, a przerabianie instrumentów blaszanych na plastikowe to drugie. Dla mnie porównanie gry saksofonu albo trąbki na T90 w stosunku do Q701 to był pogrzeb tych ostatnich. K701 są okazją kiedy chodzą po 598zł, a zdarzyło się. Niemniej ich okazyjność jest na tym samym pułapie co DT990 Pro, tylko inne ubytki jakościowe doskwierają jednym i drugim.

 

Słuchawki mające być jedynymi muszą być jakoś tam kompletne dźwiękowo, a kompletu nie ma ani u K701, ani u DT990 Pro. Firma AKG w ogóle chodzi dziwnymi drogami od czasów zamknięcia projektu K1000, bo te ostatnie potrafią grać bardzo naturalnie i na średnicy i na górze. K812 - nie wiadomo o co chodzi, K550 - dla mnie kiepskie. K872 - nie będę cytował komentarzy po AVS...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#highfreqmasterrace

 

K702 czy K500, portfel nie sługa, wybrać musi. :unsure:

K702. K 500 więcej wymagają. K 7.. więcej pokażą na słabszym źródle. Choć ogólnie są słabsze. Ale to tylko moim zdaniem. K500 mnie zepsuły do reszty. Ale przecież 701 ci się nie spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702. K 500 więcej wymagają. K 7.. więcej pokażą na słabszym źródle. Choć ogólnie są słabsze. Ale to tylko moim zdaniem. K500 mnie zepsuły do reszty. Ale przecież 701 ci się nie spodobało.

701ki początkowo uznałem, za słabszego oponenta, ale efekt WOW po tygodniu minął i bas-alergia delikatnie dała o sobie znać. A rozterki tak duże, bo planuję po T1 rozejrzenie się za X1s, więc i mocy by starczyło, i przyjemnie by się słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ich z k702. Plytsze, lepszy materiał, miękksze. Bas jest wyższej jakości, schodzi niżej, scena trochę inaczej budowana ale nie mogę powiedzieć, że gorzej. Aczkolwiek te pady są zbyt drogie aby inwestować 190 zł za 1 Pad to jakiś żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności