Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tutaj zapasowe części są potrzebne. Opaski raczej nie da się uratować ani nawet zamaskować ze względu na jasne i łatwo widoczne materiały. Gumki tak jak napisał @necrosinner.

 

Dla czystej zabawy można podejść do tematu od strony np. skórek z EVO albo ich welurów. Może wyjść taniej, choć będzie to granie bardziej przysadziste i z lekkim pogłosem, coś w stronę M220 PRO na skórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady z Thomanna, gumki z pasmanterii. To zrobię jak najszybciej, a dalej się zobaczy.

 

Aha. Na tym Thomannie trzeba szprechać czy do końca po naszemu idzie?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem Thomann ma wersję PL, więc nie powinno być problemu.

 

Na K3/4/5/6 wchodzą również nausznice od SL HD681 EVO. Z welurami ma się więcej wyższego basu, robi się też twardszy, ale spada trochę sceniczność. Ze skórkami zaś słuchawki się ocieplają i ubasawiają. Większym zmartwieniem moim zdaniem jest łącznik przy pałąku służący jako prowadnica opaski. Bez naprawy tego elementu grip może nie być identyczny. Na całe szczęście możesz zamówić tą część od K612 PRO, tudzież cały pałąk w razie konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pady to jednak wolałbym zachować oryginalne brzmienie słuchawek w największym możliwym stopniu. A gdzie można zakupic resztę drobiazgów? Próba z padami od 701 nie wypadła pomyślnie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Trudno. Te pady z Thomann przynajmniej wizualnie czyli pewnie i zewnętrznym pokryciem wyglądają najbardziej podobnie do oryginałów. Z przesyłką o ile pamiętam w okolicach dwóch stów to wychodzi, ale mam wrażenie, że żeby nie stracić tego dlaczego tak szybko te słuchawki wziąłem to chyba warto.

Gumki są zrobione :) .Trochę się naprzeklinałem, trochę szukałem śrubek bo zwiały, ale są. Co prawda trochę słabe bo były dostępne albo cienkie albo grube. Grube niestety już nie wchodzą w rowki. Może znów zmienię bo już umiem.

Przy okazji szukania śrubek wiem już, gdzie powinien dotrzeć odkurzacz, a gdzie prawie nigdy nie dociera.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po niemiecku??? Znam niewiele ponad hande hoch. A może to akurat zadziała?

 

Chyba meczu nie będę oglądać. Siedzę w tych K 500 i chyba tak zostanie aż nie pójdę spać.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady zamówiłem. Dziwne te K 500. Specjalnie ponad godzinę wcześniej wstaję żeby na nich posłuchać muzyki przed wyjściem, a pozostałe pary leżą i tylko patrzą co się dzieje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód dla którego po K500 rozmnożyło mi się 15 par w kolekcji. Wciąga draństwo okrutnie.

 

Aktualnie właśnie testuję welurowe nausznice na K290 Surround w trybie stereo i prócz M220 PRO są to chyba jedyne K2, którym welur robi tak wiele dobrego. Znacznie jaśniejsze, ale nadal basu w pip wraz z posmakiem wyraźnej ciepłoty. Jedyny słyszalny peak w 4,4 kHz, potem wybicie w okolicach 7-8 kHz, reszta znormalizowana. Na skórkach znacznie ciemniej i basowiej. Także podtrzymuję swoją opinię o nich i podium na pierwszym miejscu pośród "cieplaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie ma co żałować. Chodzę niewyspany.

 

Mam pytanie bo wybrałem na Thomanie przelew. Podali dane do przelewu Euro. Czyli przelew w Euro muszę zrobić? Pytam bo nigdy tam nie kupowałem. Ba, nigdy z zagranicy nic nie kupowałem szczerze mówiąc, a jak widać początki są trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły 612 PRO. Podpiąłem je pod jedyny sprzęt źródłowy, jaki posiadam czyli Plenue D + B1 i ja tam jestem szczęśliwym człowiekiem. :) Requiem Mozarta brzmi niesamowicie na tym. Do cięższej muzy jednak Momentum, ale poczekam aż AKG się wygrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i czy się da w ogóle kupić taki element? Evil wspominał wcześniej coś o części od K 612.

Spróbuj się odezwać na serwis@essaudio.pl. Oficjalny serwis AKG w Polsce (przynajmniej z nimi kazali mi się kontaktować z AKG z Austrii).

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie i czy się da w ogóle kupić taki element? Evil wspominał wcześniej coś o części od K 612.

Spróbuj się odezwać na serwis@essaudio.pl. Oficjalny serwis AKG w Polsce (przynajmniej z nimi kazali mi się kontaktować z AKG z Austrii).

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

szukałem grilli to się okazało jeżeli dobrze pamiętam że wersje PRO mają inny serwis od zwykłej linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie i czy się da w ogóle kupić taki element? Evil wspominał wcześniej coś o części od K 612.

Spróbuj się odezwać na serwis@essaudio.pl. Oficjalny serwis AKG w Polsce (przynajmniej z nimi kazali mi się kontaktować z AKG z Austrii).

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szukałem grilli to się okazało jeżeli dobrze pamiętam że wersje PRO mają inny serwis od zwykłej linii

A może tak być. Ja pytałem właśnie o grille do K702 to tam mnie odesłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

250pln para w essaudio

Dół sporo zyskuje ?

 

 

Hibi, trochę czasu minęło więc na chłodno mogę podzielić się doświadczeniami. Trudno powiedzieć czy bas zyskuje, staje się inny. Generalnie scena się delikatnie przybliża, przekaz się dogęszcza, jest bardziej klubowo, dymnie. W zasadzie na sobotnio-wieczorne słuchanie lepiej niż na stockowych. Ale do wyłapywania smaczków standardowe pady lepsza. Jest ze standardowymi lepsza perspektywa i lepsze napowietrzenie. Ale lepiej odpoczywa się z tymi z efektem pamięci. Bardziej luksusowe, wygodne i audiofilskie z odsłuchu. Tak bardziej przyciemniony przekaz i mniej wyczynowy, ale bardzo dużo uroku ma. Nie da się powiedzieć co lepsze. Jedno jest pewne - zmiana padów w serii K to najlepszy system ever made.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowe pady. Inny jest jednak materiał zewnętrzny i troszeczkę to poprowadziło dźwięk pięćsetek w stronę siedemset jedynek. Ale nadal jest dobrze. Na dzień dzisiejszy gdyby nie to, że wiem, że będę żałował wystawiłbym K 701 do komisu. Chyba poszukam jeszcze jednego egzemplarza K500 i innych typu K 4.. czy K 5.. z tych czasów. Generalnie nie mogę się oderwać od K500.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności