Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zastanawiam się nad kupnem AKG k 240 MK II, muzyki będę słuchał z telefonu Samsung Note 4, ale do tego zamierzałbym kupić wzmazniacz słuchawkowy Fijo E10k Olympus 2 co sądzicie o takim połączeniu, da rade jeśli chodzi o kwestie techniczne pomijając kwestie indywidualne dotyczące odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego telefonu może być za cicho. Ja nie słucham zbyt głośno chyba, że mnie poniesie co zdarza się w piątki. Po prostu za cicho.

Z innej beczki. Chętnie odzyskałbym 612 PRO chyba że upoluję sześćset jedynki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego telefonu może być za cicho. Ja nie słucham zbyt głośno chyba, że mnie poniesie co zdarza się w piątki. Po prostu za cicho.

Z innej beczki. Chętnie odzyskałbym 612 PRO chyba że upoluję sześćset jedynki.

Wiem że za cicho dlatego chce zainwestować w wzmacniacz, który mi podkręci te słuchawki, dlatego pytałem czy ten wzmacniacz będzie dobry do tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręci. Ale jeśli zależy ci tylko na wzmocnieniu to lepszy będzie O2. A jeśli miałoby to grać z kompa z USB to lepszy wydaje mi się Prodigy Cube Black Edition.


"Również ostatnio bardzo często łapię się na używaniu K270"

 

Ciekawe czy powinienem chcieć je mieć. Bo 340 chyba chce chociaż pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może DragonFly?

Fajny wybór, rozważałem kupno Dragon Fly ale jednak doszło do mnie, że wole coś z możliwościami jak w przyszłości będe może chciał w jakiś sposób rozbudować swój zestaw. Ale dzięki za chęci :)

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w przyszłości będe może chciał w jakiś sposób rozbudować swój zestaw.

Z E10K mówiłem sobie bardzo podobnie, a poszedł do żyda zaskakująco szybko. W sumie do końca nie wiem czemu, wydawał się sprzętem uniwersalnym, chyba aż za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego telefonu może być za cicho. Ja nie słucham zbyt głośno chyba, że mnie poniesie co zdarza się w piątki. Po prostu za cicho.

 

M220 z mojego Note 4 (N910C) można komfortowo słuchać przy głośności 10/15, oczywiście w cichym otoczeniu. Więc jeśli chodzi o samą głośność to telefon daje radę, choć znam osoby, którym by było za cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po pewnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że ostatecznie kupie DragonFly v1.5, Postawie na gabaryty oraz jakość, a jak w przyszłości będę chciał jakoś rozbudowywać swój zestaw audio to wtedy pomyśle o czymś co mi da te możliwości. Także dziekuje wszystkim, którzy się właczyli w dyskusje by mi doradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przez przypadek bez świadomości słuchałem pół dnia K240 z padami od Custom one pro na sap-5 z włączonym bas boost.

Ależ to gra w elektronice - o niebo lepszy bas boost niż ten z E10K - tam właził na nieprzyjemnie na środek a tu ładnie ociepla.

 

Na takim EQ:

XaxYqLFl.jpg

 

 

 

A ja przecież dużo basu nie specjalnie trawię......

 

Analogicznie myślałem że mi się sluch zepsuł bo VSD5 zagrały samym basem, zacne jednak te VSD5

Na Bas Boost VSD5 zaczynają szumieć zakładam że SAP-5 podnosi także Gain

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zawsze i wszędzie do 500 zł będę polecać K 272 lub 271. K 550 przy tym to miękka faja. Wiadomo. K 500 zostają do klawesynu. I klawesynu z towarzystwem. To nie podlega dyskusji. 272 do metalu. Nie ma lepszych słuchawek do metalu. I nie tylko. moim zdaniem to są mega uniwersalne słuchawki do wszystkiego. Tylko co z K 701 zrobić? Niech ładnie wyglądają na podstawce, a że lubię ich ucisk na uszy to czasem użyję. Nie, nie. Nie sprzedam ich za grosze. Tak ikonicznie biało, wyglądają na tej podstawce, a i nie głupio grają. Zostają.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odblokowania mają dla mnie chyba za dużo basu. Ale one są dobre w metalu tylko reszta lepsza. Zresztą co ty wiesz o metalu jeśli za pomocą odblokowania portu proponujesz mi zwiększenie ilości basu w metalu. Po co w metalu zwiększać ilość basu? Kolejny ignorant. Jeśli dla ciebie metal to bas to znaczy, że nigdy metalu nie słuchałes. Zobacz choćby Kill'em all. Gdzie tam masz bas człowieku. Nie o to chodzi w tej muzyce.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zawsze i wszędzie do 500 zł będę polecać K 272 lub 271. K 550 przy tym to miękka faja. Wiadomo. K 500 zostają do klawesynu. I klawesynu z towarzystwem. To nie podlega dyskusji. 272 do metalu. Nie ma lepszych słuchawek do metalu. I nie tylko. moim zdaniem to są mega uniwersalne słuchawki do wszystkiego. Tylko co z K 701 zrobić? Niech ładnie wyglądają na podstawce, a że lubię ich ucisk na uszy to czasem użyję. Nie, nie. Nie sprzedam ich za grosze. Tak ikonicznie biało, wyglądają na tej podstawce, a i nie głupio grają. Zostają.

słuchałeś FSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,chyba że tak....dla mnie metal bez basu to muzyka bez życia...

Ten ostry,piekielny przekaz wymaga by bas był dominującym ale nie zagłuszającym przekazu składnikiem.

Bas szybki,mocny,dobitny, jak piekielny oddech...chyba nie słyszałeś jeszcze takiego basu,żałuj...

Metal bez basu...błee, to jak dziewczyna bez biustu...ale rozumiem że można to lubić.... :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

`````````

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jak tak doradził posłuchać Focali Listen jak tak, w metalu wymiatają i nie mają tak jak lubisz za dużo basu.

Dla mnie metal to nie imieniny u cioci, ciasto i kompot...

To przekaz na maksa, maksymalnie wyrazista góra,rozdzielczość, średnica wyraźna, w natłoku hałasu przekazu by słyszeć wokalistę..

No i bas co ma masować trzewia i wbijać bezlitośnie w glebę...

Inaczej to lipa szefie i metal na niby...chyba że lubisz metal dla dzieci...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności