Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro 701 nie są już na piedestale to zastanawiam się nad otwarciem bas portu aby były wyraźną przeciwwagą dla K500.. Tylko pytanie - wiem niby było - czym i jak bezpiecznie i bez śladów otworzyć te srebrne maskownice?

 

Z tym zamknięciem fabryki to może być tak, że marka nadal zostanie tylko już żadnej siedziby w Austrii nie będzie. Choć w sumie co to za różnica jak ludzi chcą zwolnić. Z drugiej strony FIAT też już siedziby w Italii nie ma tylko chyba w Holandii czy jakoś tak. A może ktoś wykupi markę AKG z ludźmi? Albo ci ludzie coś swojego zrobią? Tylko jak zrobią garażową firmę to i ceny zrobią garażowe czyli grube jak te wszystkie Hifimany czy inne Audezee. Ciekawe w audio jest dla mnie to, że im bardziej garażowa firma tym wyższe ma ceny.

 

Ja kilka razy z powodzeniem użyłem sond miernika. Należy je ustawić po przeciwnych stronach w odległości około 2-4 dziurek od krawędzi zewnętrznej (wtedy jest większy moment) i dociskając przekręcić.

 

przewody-sondy-pomiarowe-do-miernikow-un

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam sprzedam mój patent jak otwierać zewnętrzne kopułki w AKG serii 6 i 7. Żadne śrubokrety, śrubki czy druciki - przy kilku podejściach praktycznie pewnie jest uszkodzenie tych plastikowych oczek. Ja używałem do tego gumowego czopka, którego dostałem do wymiany żarówek ledowych w lampie. Średnicą pasuje idealnie, przykładamy, dociskamy i obracamy. Myślę, że każdy kawałek gumy się sprawdzi, ważne żeby miał dobry grip i żeby całą powierzchnią złapać kopułkę.

 

Ygy3rhp.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy - próbowałem takiego patentu, ale niestety nie sprawdza się w przypadku długo nie otwieranych, zastanych kopułek. Dopiero 2 grube agrafki naprzeciw siebie, blisko brzegów dały radę. Pomysł Synthaxa z sondami miernika jeszcze lepszy od agrafek, o ile sondy są wystarczająco cienkie i wchodzą w dziurki (w moim mierniku nie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo miałeś nówki sztuki z kartonu, niedawno złożone w fabryce. Moje (byłe) K701 miały kilkanaście lat i ruszenie kopułek w ten sposób było niemożliwe. Piszę o pierwszym odkręceniu po tych kilkunastu latach, bo potem było dużo łatwiej.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym niedawno złożone w fabryce to bywa różnie, czasem długo leżą w kartonie. Moje miały datę 2015 na pudle, czyli rok tak siedziały. Ale na kilkunastoletnich nie testowałem swojej autorskiej metody, wiec pewnie masz rację. :) Ale na upartego myślę, że by przeszło, gdyby włożyć w to odpowiednią siłę. Spójrz na ten czopek, on nawet jest pół łukiem wyprofilowany, jak kopułka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem kawałek taśmy gumowej owinięty po obwodzie, możliwe, że ten Twój "czopek" dałby radę, bo większą powierzchnią przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy można wklejać linki ale zaryzykuję :) Parę dni temu natknąłem się na ciekawy sposób "zmiany charakteru" w K550

http://www.head-fi.org/t/613707/the-akg-k550-impressions-and-discussion-thread/2415#post_12851636

 

Czy ktoś próbował może takiego sposobu? Chętnie sam bym spróbował wykonać to na swoich słuchawkach gdyby nie to, że moje pady całkowicie się rozpadły i słuchawki leżą już 4 miesiące w szafce... Dopóki nie kupię nowych padów nie ma sensu, żeby robił to osobiście bo niewiele się dowiem w jaki sposób zmieniło się granie K550. A z kupnem padów na razie się wstrzymuję, ponieważ zastanawiam się czy nie spróbować coś pomodzić z K550 i ciekawy jestem czy jeśli ta taśma izolacyjna daje taką różnicę to czy nie można by było wsadzić welurowych padów np od HM5. Z tego co czytałem same pady welurowe to słaby pomysł z powodu zaniknięcia basu...

 

Na nast. stronie użytkownik pisze cytuję "I can't believe what a difference that makes. My view on this has now changed completely. When you cover those holes up with electrical tape, the bass is a whole lot more punchy and noticeable. It also seems to reduce the slight harsh sound of the mid range too.", jeśli to prawda to brzmienie mogłoby zmienić się na duuuży plus (przynajmniej dla mnie :D).

Edytowane przez konrad1126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeszcze w latach 70-tych Philips został właścicielem znacznej części akcji firmy (a że był to mariaż nie tylko finansowy, ale również produktowy niech świadczy fakt, iż Philips wykorzystywał w swoich słuchawkach driwery z sextetów).

(...)

 

Moje pierwsze lepsze słuchawki które wgniotły mnie w fotel jak je założyłem to Philips SHP 8900 z początku dystrybucji w Polsce. Pamiętam jak na zagranicznych forach był wówczas duży hype i pisano o driverach od kilkukrotnie droższych AKG. Czy pamiętacie które to były?

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny przetwornik AKG jaki znam o podobnym kształcie do SHP 8900:

 

image.jpg

 

to ten z K550:

 

350x700px-LL-add2419d_k5512.jpeg

 

Żaden inny model z wyższych pełnowymiarowych nie posiada takich kapsuł. Przynajmniej na tyle ile się orientuję.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29d71ef9e787026b46f5e59d3d8c0ec9.jpg

Hej koledzy, używał ktoś może padów hybrydowych od hm5 , albo jakiś innych hybrydowych z M220?

Mam super wygodne pady od bd DT990 ale dzwiek jest dla mnie zbyt ostry i brakuje dołu.

Zmień na pady DT770 - niby wyglądają tak samo, ale są sporo ciemniejsze. Następny stopień "ściemniania" to welury HM5, ale one przy okazji oddalą środek i wyostrzą górę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na pady DT770 - niby wyglądają tak samo, ale są sporo ciemniejsze. Następny stopień "ściemniania" to welury HM5, ale one przy okazji oddalą środek i wyostrzą górę.

A wiesz może jak wygląda zmiana charakteru brzmienia przy asymetrycznych welurach? Nie pytam konkretnie o M220, ale gdyby punktem odniesienia miały być stocki właśnie z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29d71ef9e787026b46f5e59d3d8c0ec9.jpg

Hej koledzy, używał ktoś może padów hybrydowych od hm5 , albo jakiś innych hybrydowych z M220?

Mam super wygodne pady od bd DT990 ale dzwiek jest dla mnie zbyt ostry i brakuje dołu.

Zmień na pady DT770 - niby wyglądają tak samo, ale są sporo ciemniejsze. Następny stopień "ściemniania" to welury HM5, ale one przy okazji oddalą środek i wyostrzą górę.

Gdzieś już trafiłem na takie info, teraz zostało autoryzowane. Dzięki, spróbuję :)

 

Chociaż jeszcze jedno chodzi mi po głowie, czy nie pójść np w skórki od BD... generalnie skórki AKG grają ok, ale nie są wygodne i dziwnie wyglądają przez ten szew na boku.

Update.

Muszę przyznać, że te Akg to najnormalniej grające słuchawki ze wszystkich, które słuchałem. Po prostu normalne (na skórkach akg z opusem#1).

Jeszcze grają jakby w jednej płaszczyźnie, to mam nadzieje, że się jeszcze wygrzeje. Na razie mają >20h.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update2.

Pady od DT770 grają jak skórki AKG. Jestem mile zaskoczony, chociaż nie są tak pluszowe jak te z DT990.

Weszły dość ciasno, ale siedzą stabilnie. Są minimalnie głębsze od skórek AKG.

Bardzo fajne to połączenie opus#1 z M220 na tych welurach. Całkiem naturalne i dość przestrzenne.

 

Warto wymieniać kabel w AKG? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bassport w 612tkach otwierają, a ja bym go szmatą zatkał..

Zmień na ER4S, to jeszcze za nim zatęsknisz (chyba, że przetrzymasz szok w etach - wtedy wszędzie będzie przydużo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że dla wielu to będzie absurd, ale powoli K701 mają dla mnie za dużo basu.

nie zmieniłeś/dodałeś muzyki?

 

 

tak po prawdzie to trochę je zdusiłem padami z pianką z efektem pamięci :)

A do tego dużo słucham Listen a one lepiej pokazuja całe pasmo i nie mają fabrycznie takich braków w górze jak Q701 (stockowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności