Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

K872

na forum widziałem na razie jedną opinię post-AVS wyrażoną w formie pejoratywnego rantu. Autor w statusach sam przyznał się że słuchawki bada przez 10 minut i nie pod kątem tego jak ogólnie grają, tylko tego czy mu się skrajnie subiektywnie podobają, czy też nie. Nie biasowałbym się przedwcześnie na ich temat w żadną stronę.

 

 

Pady od K7

Dokumentacja serwisowa obejmuje oba modele, ale numer części różni się między K612 i K712 (K702 65th / K7XX):

http://cloud.akg.com/9352/k612pro_k712pro_service.pdf

 

Nausznice do K612 PRO mają numer 5033718

Nausznice do K712 PRO mają numer 5021871

 

Zmiany brzmieniowe mogę potwierdzić za Damianem. Są identyczne z moimi obserwacjami. Brak jednoznacznej klasyfikacji w scenie wynika zapewne z tego, że jest to konflikt między nadmierną wielkością a mniejszym rozmiarem ale przy większej "konwencjonalności". Beyerdynamic do T1 też ma drogie nausznice. Sennheiser do HD800 tak samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem AKG K550 MK I, realnie mają na liczniku około 150 godzin. Pady w świetnej kondycji, pędzone z T1 (toteż i 551ki je z niego pędzę). Ogromna ilość niskiego basu, towarzysząca praktycznie we wszystkich partiach utworów - od elektroniki po klasykę (fortepian przyprawia o mdłości). Czy ktokolwiek spotkał się z czymś takim? Podobno grają tak od samego początku, bo byłem skłonny uwierzyć w aż tak drastyczny proces wygrzewania. Zaznaczę jeszcze, że K551-ki w żadnych warunkach z żadnego źródła nie zbliżyły się nawet do tej ilości basu.

 

Uszkodzony przetwornik? Kabel w kondycji prosto z pudełka, nie grzebane, nie ruszane, a kupione ledwo w lutym tego roku.

Edytowane przez Yenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak gąbeczek w basportach po środku przetwornika (czyli tak jak w K545), ewentualnie zapomnieli dać gumek/korków za przetwornikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku 545 - da się z nich zrobić normalne słuchawki ? Z takich ciemno/basowych, coś w stronę K550 MK II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w przypadku 545 - da się z nich zrobić normalne słuchawki ? Z takich ciemno/basowych, coś w stronę K550 MK II.

Podłączam się do zapytania

 

Da się, wystarczy włożyć jakieś (dorobione) gąbeczki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul - nie zetną góry przy okazji ?

Te gąbeczki to się w środku w basporty przetwornika wkłada - nic nie zetnie, a wręcz przeciwnie zaostrzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to to o czym mówicie - basport otwarty, ale cóż, właściciel wybitnie z nich zadowolony i grozi, że ukąsi jak coś w nich będę chciał poprawić.

 

Tymczasem chyba zrozumiałem o co chodziło Zenkowi gdy wielokrotnie zachwalał kombinację 551+X1s. Muszę się z tym jeszcze przespać, ale jest na prawdę ciekawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to to o czym mówicie - basport otwarty, ale cóż, właściciel wybitnie z nich zadowolony i grozi, że ukąsi jak coś w nich będę chciał poprawić.

 

Tymczasem chyba zrozumiałem o co chodziło Zenkowi gdy wielokrotnie zachwalał kombinację 551+X1s. Muszę się z tym jeszcze przespać, ale jest na prawdę ciekawie!

Jak zaczniesz słuchać muzyki, a przestaniesz sprzętu - śmiało można zakończyć z X1s i którymiś detekami, Q/K701/702/7XX, K612, Shure, R70X - dla mnie gra conajmniej bardzo poprawnie w większości kombinacji. Mało narzuca, więc jak lubisz słuchawki takimi jakie są, to będzie OK.

A z K551 i K7XX to jest lepiej niż dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zaczniesz słuchać muzyki, a przestaniesz sprzętu

 

Hej, hej, zwolnij konie! Siedzę w tym od roku, daj mi jeszcze chwilę pogonić tego króliczka!
Wybacz. Dopiero teraz do mnie dotarło jak autorytarnie to zabrzmiało :)

Nie taka była moja intencja - o zaprzestaniu słuchania sprzętu nie tyczyło się Ciebie konkretnie. Było to luźne rozważanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź była także zupełnie luźna, a intencją nie była kontra. ;)

Proponuję zabawę w wypożyczanie. Weź wypaśne sprzęty i popróbuj swoich uszu w ślepych testach.

Można ciekawe wnioski wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto o tym w ogóle pisać, ale ostatnio najczęściej z mojej małej gromadki używam 272. Dziś miałem okazję znów posłuchać K550 i nadal będę twierdził, że o ile słuchawki nie będą grać z telefonu to 272 jest lepszym wyborem. Jedyną zaletą 550 jest łatwość napędzenia. No i może scena, ale scenę mam w pozostałych.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie brzmi następująco czy można K612PRO używać z telefonem i czy będzie dobrze działać.. a jeśli nie to polecacie coś.. obecnie mam superlux hd681 Evo aaa i tak do 400 zł albo 100 euro

Telefon je napędzi, ale to sytuacja analogiczna do 600 ohmowych Beyerów - i tu, i tu lubią wydajne prądowo źródła, a z telefonu nie dadzą się porządnie wysterować. Jeżeli koniecznie szukasz otwartych, to bliżej w kierunku SHP9500. Z zamkniętych K551, oba modele grają dość podobną barwą.

 

//cytuję, wątek przeniesiony

Edytowane przez Yenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto o tym w ogóle pisać, ale ostatnio najczęściej z mojej małej gromadki używam 272.

 

Również ostatnio bardzo często łapię się na używaniu K270, gdy nie wykonuję żadnych odsłuchów. Nie jest to identyczne brzmienie co K272, ale zbliżone na priorytetach, z lepszym jakościowo basem i sopranem. Na wkładkach są w miarę wygodne, aby przy swojej konstrukcji dało się ich używać z różnorodnym sprzętem. Masakrycznie zyskały też z Conductorem V2+, ale przede wszystkim dlatego, że udało mi się w miarę jako tako odtworzyć efekt jaki dawały fabryczne O-ringowe wkładki akustyczne. Już nawet przez ten jeden fakt, a więc ogromną zależność od stanu i rodzaju materiałów eksploatacyjnych, nie sposób jest ich otwarcie polecić, bo efekt końcowy będzie bardzo losowy w zależności od stanu nabytego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności