Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie wydaje mi się, że sam charakter DT990/600Ohm mi nie podszedł, a AIM to spotęgował. DT150 miały swój power, nasycenie, ale nie brakło im detali i sceny. Jednak z czasem wydawało mi się, że DT150 dają od siebie za dużo :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie sprawdzić z DT990 jeszcze jedną rzecz: w Foobarze zbić zakres 5-7 kHz o ok. -3dB. Być może to właśnie tu jest pies pogrzebany.

DT990 to teraz twoje główne słuchawki? To znaczy do czasu sprzedaży Audeze :P .

 

P.S. Będzie kiedyś test Fidelio X2? :ph34r:

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 to teraz twoje główne słuchawki? To znaczy do czasu sprzedaży Audeze :P .

 

P.S. Będzie kiedyś test Fidelio X2? :ph34r:

 

Na tą chwilę tak Panie Bartku, a przynajmniej przez pewien czas (póki nie zdecyduję się po zakupie tabletu na nowego flagowca, albo zostawienie mimo wszystko trójek i wycofanie oferty). Oczywiście różnica w klasie brzmienia między DT a LCD jest kolosalna, ale gdy człowiek przypomni sobie o cenie, wiele rzeczy łatwiej jest mu puścić mimo uszu. Dla recenzji na blogu jest to moim zdaniem in plus, bo precyzyjniej można określić wtedy wartość tańszych słuchawek. Nie spodziewam się też w najbliższym czasie sytuacji, żeby słuchawki aż takiej klasy były potrzebne bezpośrednio w trakcie recenzji.

 

Kto wie, zależy od okazji i ewentualnego gestu sklepu, który sprzęt na test zaoferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści - rozszerzanie mechaniczne* nausznic EDT990 V zakończone pełnym sukcesem. Słuchawki znacznie zyskują na wygodzie w przypadku osób z dużymi uszami. V są przyjemniejsze w dotyku w stosunku do VB, ale te drugie nadal grubsze. Jak wrócę z pracy zastosuję ten sam patent na VB.

 

 

 

* "wbicie" nausznic materiałem do góry na dwa plastikowe kubki na tą samą wysokość na 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test dt990 edition 250ohm...

http://audio.com.pl/testy/beyerdynamic-dt-990:11

 

krotki ale tresciwy, IMO calkiem trafny...

 

Ale Ty to mówisz serio czy z przekorą ?

 

 

 

Beyerdynamic DT990 nie są może idealnie liniowe, ale wcale nie zapominają o dobrym zrównoważeniu, a nawet o ważnej roli środka pasma. "990-tki" mają wiele zalet. Gdybym mógł mieć w domu nie jedną, a kilka par słuchawek na różne okazje - nastrój czy muzykę - to na pewno byłyby wśród nich Beyerdynamiki. Przede wszystkim dlatego, że są pod każdym względem - zarówno fizycznym, jak i akustycznym - bardzo wygodne, niemęczące, można w nich siedzieć i słuchać godzinami.

 

Beyerdynamic DT990, wyjątkowo naturalnie prezentują wokale. Lekko je zaokrąglają, osładzają, poskramiają sybilatny, ostatecznie grają bardziej przyjemnie niż dokładnie, ale bez żadnej przesady. Wysokie tony są delikatne, nienatarczywe, a przy tym otwarte i rozdzielcze.

 

Być może producent miał na uwadze nie ich głośność, ale jakość - tutaj jest się czym pochwalić. Beyerdynamic DT990 nie dostarczą też obszernego, mięsistego basu, niskie tony są dość typowe dla słuchawek otwartych - konturowe, suche, rytmiczne, nie wciskają się do głowy i w każdy dźwięk. Dla mnie w sam raz, ale superbasidła i żyletek proszę szukać dalej. Szukajcie, a znajdziecie.

 

Radek Łabanowski

 

Jak dla mnie to nawet żart miesiąca :D Może autor stoperów nie wyją albo słuchał po jakimś łomotaniu ultrasonów czy innego młota pneumatycznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mowie serio - i to juz podkreslalem w paru watkach. Np. zyletki na dt990 edition... woooot ? Zyletki sa bardziej w Pro... tutaj ja tego nie wylapuje na dobrze dobranym torze synergicznie i dobrze napedzajacym!

wokale dla mnie tez w tej polce jedne z naturalniejszych, jak ogolnie cala barwa...

OWszem suchym bym dolu nie nzwal, ale w zaden sposob dobrze napedzone nie maja lomotania... bardziej podpompowany i nachalny dol to znow domena Pro.

 

Ja mowie o 600ohm, ktore sa nieco lepsze w tych aspektach niz opisywane w tekscie 250ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekscie jest info ze to 250ohm, a chocby po fotkach widac ze to edition


i 250ohm wcale tak daleko nie odbiega od 600ohm zeby nagle sie odwrocil temat sposobu i jakosci ich grania... jest to fajna ewolucja a nie rewolucja.

wiec dobrze napedzone i synergiczne z torem edition 250ohm nadal zagraja bez ostrosci i bez lomotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zamieniales pady tych Pro na edition i na odwrot? bo cierpliwosc i poczekanie az w nowych dt990 pady sie uloza to jest najwazniejsza rzecz...

o sybilacji w dt990 edition 600 nie mialem mowy na ph25.2, rapture, nfb28, espressivo, WBA... na FCL i The Wire bylo z tym gorzej.

 

Powiedz w porownaniu do jakich sluchawek dt990 600ohm graly Ci Vka?

 

najlepiej kontrolowany bas, najprzyjemniejszy bardziej wypelniony (ale nie tak niestety jak w dt880) srodek i najgladsza gora to nie tylko moje zdanie ze ma dt990 w wersji 600ohm:

http://www.head-fi.org/t/513393/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more

 

nie moge znalezc - moze ktos ma wykresy Pro vs 600ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DT990 to ogólnie V-ka. Też słuchałem ich z Rapture, chociaż bardzo dobrze grają z Aune T1, Iconem HDP (gdy są bez gąbek), nawet z SC808 na LM6172IN, jeśli pominie się górę. Mają nienaturalną barwę w rejonie 5-7 kHz oraz wybity przebieg w rejonie 10+ kHz. Na każdym normalnym torze będą pokazywały swój charakter, mniej lub bardziej widocznie. Można go maskować, ale słuchawek nie odwróci się magicznie o 180'. Porównywane z HD800, T1, LCD-2, LCD-3. Modami polegającymi na przywrócenie im tonalności z DT880 można to łatać i to moim zdaniem jest największa zaleta tego modelu. Po zabiegach są to naprawdę solidne w tej klasie słuchawki, niezwyczajne w swej zwyczajności, że tak się wyrażę.

 

@UP

DT990 to jednak większy fun niż 880. Q701 zagrają ze znacznie większą sceną, ale drażnić mogą ich wybicia w punktach 2-4 i 6-8 kHz. Moim zdaniem:

Bas: ilościowo DT990, jakościowo (rozdzielczość) Q701
Średnica: jako pozycja Q701, jako rozdzielczość DT990
Góra: trochę lepsza w DT990, trudniejsza w korekcji w Q701
Scena: rozmiarowo Q701, w poprawności DT990

Wygoda: pojemność na uszy Q701, całościowo DT990

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności