Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zgreg napisał(a):

1600 zł za deskę? :)

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Panie! Toć to Orzesznik Hickory🙂

16 godzin temu, iTomek napisał(a):

Ci od DT 770 PRO X zapytani potwierdzili że mają na stanie i zapraszają ;) Tak samo jeden ze sklepów stacjonarnych w stolicy, i nawet sporo taniej.

Oczywiście nikt nie poda szczegółów, ale zastanawiam sie jak to jest, jakaś partia "przedprodukcyjna"? Czy producent po prostu wysyła wcześniej i niektórzy wychodzą przed szereg?

W X-KOM-ie mają wprawdzie za 899 zł, ale gratis dodają etui na słuchawki o wartości 199 zł, więc, moim skromnym zdaniem, warto zamówić właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 08:53, wulkan napisał(a):

Np. to: https://allegro.pl/oferta/podstawa-pod-glosniki-acoustic-revive-rhb-20-9101600776

też mają (i to 352 sztuki!), a jak się z nimi kontaktuje, to nie mają ani jednej🤣

Tak, ta firma notorycznie tak robi, sprzedają rzeczy, których nie mają u siebie, więc wysyłka jest każdorazowo opóźniona. 

 

Przekraczają tez termin na zwrot pieniędzy, trzeba się domagać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iTomek napisał(a):

Czy producent po prostu wysyła wcześniej i niektórzy wychodzą przed szereg?

Taki scenariusz bym obstawiał ;) Data premiery to zazwyczaj bezpieczny, ostateczny termin już dostępności na szeroką skalę czyt. w końcowych sklepach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 19:32, kuman napisał(a):

Obejrzane, ale się dałem wkręcić 😂

Co do samych wykresów to trudno się było czegoś innego niż 700 pro x spodziewać.

Tutaj kluczem będzie zastosowana gąbka przed przetwornikiem.

Na stronie beyera piszą iż ma być tuning z 770 pro więc gąbki z 700 na pewno nie będzie.....

 

Zielony - stock 700

Czerwony - bez gabki

image.png

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-700-pro-x/

 

 

Teraz już prawdziwe ;)

 

Gąbeczki faktycznie nie ma, co widać na wykresach

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iTomek napisał(a):

Teraz już prawdziwe ;)

 

zerknąłem tylko na wykresy z tego filmiku

w mordę, ile tu basu.....

 

celowałem w te słuchawki jako alternatywę dla th610 pod względem sceniczności

szczytowanie na 8K mnie nie rusza, można łatwo zmordować, zresztą moją prawdziwą pierwszą miłością były dt900@250 w połączeniu z Aune X1S to grało elektronikę i soundtracki szybko,szeroko,,angażująco. Bardzo długo był to zawsze mój pierwszy wybór, dopiero po jakimś czasie przeszedłem na EQ w rejonie 8K.

Miałem także DT770@250 i tam właśnie ilość basu mnie przytłaczała, dodatkowo jest to większa V niż dt990. w sumie Ilość basu też można łatwo zmodować. Z drugiej strony miałem też Beoplay H6 i właśnie te słuchawki nie wiem czy nie grają lepiej niż stock DT770, sęk w tym iż terez to już tylko używki i problem z gąbką na pałąku bo jest jej mało i w używkach już będzie klapnięta co da efekt "na twardo" niczym z Momentum M2...

 

Ciekawe czy będą w mp3store i audiomagic.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie rozumiem jak to się dzieje że 770 tak rzadko są modowane a przynajmniej tak rzadko się to pokazuje. Te słuchawki maja PR jak mało które (niezasłużenie). Ilu to przez lata można spotkać użytkowników którzy jako pierwsze lepsze słuchawki kupują właśnie je a potem np. pytają czy im to z płyty głównej w kompie pójdzie bo do gier potrzebne :D A przecież ta obudowa aż prosi się o modyfikacje choćby w kwestii wytłumienia już więcej modów w sieci znajdę modeli 880 i 990. Jakiś błąd w matrixie czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Birken napisał(a):

Ja wciąż nie rozumiem jak to się dzieje że 770 tak rzadko są modowane a przynajmniej tak rzadko się to pokazuje. Te słuchawki maja PR jak mało które (niezasłużenie). Ilu to przez lata można spotkać użytkowników którzy jako pierwsze lepsze słuchawki kupują właśnie je a potem np. pytają czy im to z płyty głównej w kompie pójdzie bo do gier potrzebne :D A przecież ta obudowa aż prosi się o modyfikacje choćby w kwestii wytłumienia już więcej modów w sieci znajdę modeli 880 i 990. Jakiś błąd w matrixie czy jak? 

Może większe u odsetkowi użytkowników oasuej brzmienie out of the box 770tek i stąd brak potrzeby modów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Birken napisał(a):

A przecież ta obudowa aż prosi się o modyfikacje choćby w kwestii wytłumienia już więcej modów w sieci znajdę modeli 880 i 990. Jakiś błąd w matrixie czy jak?

Zapewne to kwestia ich "bezpiecznego" strojenia, które większości się podoba. Owszem da się je poprawić, ale raczej modami nieodwracalnymi (dorabianie otworów itp), więc i z tego powodu mało kto się zdecyduje na zmiany, samo wygłuszenie wiele tu nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał(a):

Zapewne to kwestia ich "bezpiecznego" strojenia, które większości się podoba. Owszem da się je poprawić, ale raczej modami nieodwracalnymi (dorabianie otworów itp), więc i z tego powodu mało kto się zdecyduje na zmiany, samo wygłuszenie wiele tu nie zmieni.

Mi przeszkadzał bas i znacznie przesadzona góra. Podejrzewam że samo wygłuszenie by tę gorę uspokoiło oraz osłabiło midbas. No a więcej wnieść powinno danie czegoś przed przetwornik. Dobrze kombinuję?

Dla mnie to była V-ka a co rusz czytam o równości ich grania i dochodzę do wniosku że trzeba by zrobić drugie podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Birken napisał(a):

Ja wciąż nie rozumiem jak to się dzieje że 770 tak rzadko są modowane a przynajmniej tak rzadko się to pokazuje.

Nie wiem skad taka opinia. Widziales moze http://headphile.com/page8.html ?

Ja mam jedna z takich sluchawek i potrafia nisko zejsc na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekhall napisał(a):

Nie wiem skad taka opinia. Widziales moze http://headphile.com/page8.html ?

Ja mam jedna z takich sluchawek i potrafia nisko zejsc na basie.

no dobra pomijając te stronę i pewnie wytwórcę to jest tego mało. 

Znaczy że masz jedną z tych pokazanych na stronie?

No ale ten drewniany spliter to sadysta wymyślił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Birken napisał(a):

no dobra pomijając te stronę i pewnie wytwórcę to jest tego mało. 

Znaczy że masz jedną z tych pokazanych na stronie?

No ale ten drewniany spliter to sadysta wymyślił. 

Tak, mam.

Spliter mi nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

T5v3 nie znam, ale stockowe T1v3 są faktycznie mocno specyficzne jak na audiofilskie słuchawki, bo mają bardzo dużo basu. Na tyle dużo, że słuchane po nich NightHawki Carbon wydawały się go nie mieć prawie wcale :)

No może trochę przesadziłem ale mniej więcej coś takiego. Ogólnie jednak mi się podobały, bo pod tą pokrywą basową dalej jest ten sam teslowy sopran wyśmienitej jakości, jak to w Bajerach. No i ja ogólnie lubię bas. Barwa dźwięku też przyjemna. Do tego w razie czego można je w miarę bezinwazyjnie zmodować i tutaj trzeba poszukać poradników @Perula. W ten sposób można zmienić ich charakterystykę na taką moim zdaniem bardziej Crosszone'ową (przynajmniej w kontekście CZ-10). 

 

Co kto lubi. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ceete1981 napisał(a):

Witam, 

Wlasnie jestem w trakcie zakupu pierwszych powazniejszych sluchawek glownie do sluchania w domu. Zamowilem t1v3 ale po przejrzeniu chyba wszystkich reviewsow nie wiem czy nie zmienic zamowienia na t5v3... 

 

Proszę o jakies sensowne argumenty za i przeciw:)

Jak przyjdą, to posłuchaj. Może się spodobają, wtedy zostaw. Jak nie, to zwróć je, wróć tu i napisz co było nie tak, to coś doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaję, charakterystyka częstotliwościowa T1v3 wygląda albo na dziwny eksperyment, albo na wypadek, albo na żart. Nie słuchałem ich i nie wiem czy są dobre technicznie ale nawet jeśli są, to i tak ich to nie uratuje. Jakbym miał kupować coś otwartego od beyera to wybrałbym prędzej DT1990 PRO

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

A ja DT900, z obecnie produkowanych. Te DT1990, to straszne żylety, no chyba że komuś nie przeszkadza 10 dB pik na sopranie :D

looool, ja ten pik słyszałem przez jakieś 5 minut. Bardzo mnie to zaniepokoiło na początku. Ale jak się membrana rozruszała, to zrobiły się bardzo równe na górze. Ba, wcześniej miałem DT990 i tam też nie słyszałem żadnego piku.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał(a):

looool, ja ten pik słyszałem przez jakieś 5 minut. Bardzo mnie to zaniepokoiło na początku. Ale jak się membrana rozruszała, to zrobiły się bardzo równe na górze. Ba, wcześniej miałem DT990 i tam też nie słyszałem żadnego piku.

 

Ja tez jechałem dłuuugo DT990 bez EQ, elektronika i soundtracki kozak, aż nie wpadłem w posiadanie innych słuchawek, wtedy było wtf ?? i od tamtej pory już EQ tej górki na 8K i jeszcze przyjemniej wtedy grajom....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności