Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

ze mnie bohater jak z koziej dupy trabka, ale sobie wrzuce... a co :D jak to niewlasciwy watek to przepraszam :/ ale nie chcialem zakladac osobnego dla drobnostki...

mianowicie moj tylko byl ostateczny pomysl jesli chodzi o komponenty (ostateczny bo nauke i inspiracje, a wrecz konkretne sugestie zaciagalem posrednio lub bezposrednio od naszych medrcow wiec tu podziekuje patrykvel, majkel, fatso, krz, mikolaj, kw1 z pclaba i pewnie tez innych - sorki jak pominalem :/).

Oczywiscie nikt nie powiedzial ze ta nauke i inspieracje dobrze zlozylem w kupe ta koncepcja... no ale coz ;)

natomiast wykonanie to robota Maestro z firmy zaprzyjaznionej Wroclawskiego mp3store oraz po czesci innego elektrolutomagika losowo znalezionego w necie...

ale i tak jestem z siebie dumny ze udalo mi sie wszystko pomierzyc i jak ow drugi magik skopal sprawe to sam dokladnie bylem wstanie wywnioskowac gdzie przepalil sciezke... sie smiejcie a dla mnie to osiagniecie w tej dziedzinie :D

 

a modyfikacje mojego smsl sd650 to zmiana kondow i opampow:

- foliowce wima

- zasilanie Panasy FM

- czesc cyfry sanyo wg i sanyo sepc

- czesc analogowa elna silmic ars

- opampy muses8820 i muses01

 

No i wymiana potencjomatru na alps - model nie pamietam... jedyny jaki w miare szybko sie udalo znalezc ktory w miare pasowal (choc i tak Maestro musial rozwiercac troche panel) :)

 

zakladalem ze to koniec zabawy z tym sprzetem... ale kto wie :)

DSC_0047.JPG

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat same opki to zonglowalem wiele roznych modeli - tez jeszcze przed ta modyfikacja. muses8820 jest na dacu, a muses01 na wzmaku.

w tym sprzecie one graja genialnie. bardziej duzo mi podeszly niz 2228, 2111kp, 49720, 2604, nawet niz 2111am i pare innych wynalaznow. Na drugim miejscu genialna tesla MAA741C (na wzmaku). jaka roznica odnosnie opow troche pisalem (za posrednictwem kw1) tu:

http://forum.pclab.pl/topic/853509-SMSL-SD650/page__view__findpost__p__12171433

 

w FCL mimuses01 jakos w glowie nie zakrecil. wolalem 2111AM. ale krotko testowalem w nim...

co do zmian wniesionych przez kondy to kurcze mocno z pamieci... ale moze uda sie zorganizowac drugi egzemplarz do porownania bezposredniego...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy, zbudowany według tego projektu: http://circuits.blog.rs/blog/circuits/audio-amplifier/2012/09/20/ne5532-headphone-amplifier

Obudowa trochę za duża, ale nic innego nie znalazłem. Sam wzmacniacz działa lepiej niż się spodziewałem, nie szumi i jest bardzo neutralny pomimo ogólnego kosztu budowy wielkości 15zł :D

 

DSC04271.JPG

DSC04279.JPG

DSC04280.JPG

DSC04281.JPG

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory C4 i C8 na 100% poważnie degradują brzmienie wzmacniacza, elektrolity w torze to zło ;) Spróbuj zmierzyć napięcie stałe na wyjściu przed tymi kondensatorami, jak się mieści w 20mV to je wywal. Mierzysz napięcie między masą a kanałem lewym, i miedzy masą a kanałem lewym. Tak samo C1 i C2 na pewno degradują brzmienie, możesz tam wrzucic jakieś tanie miflexy, koszt rzędu 1-2zł, różnica powinna byc spora.

To dak do projektu, a jak chodzi o twoje wykonanie, to gratulacje, oby tak dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory C4 i C8 na 100% poważnie degradują brzmienie wzmacniacza, elektrolity w torze to zło ;) Spróbuj zmierzyć napięcie stałe na wyjściu przed tymi kondensatorami, jak się mieści w 20mV to je wywal. Mierzysz napięcie między masą a kanałem lewym, i miedzy masą a kanałem lewym. Tak samo C1 i C2 na pewno degradują brzmienie, możesz tam wrzucic jakieś tanie miflexy, koszt rzędu 1-2zł, różnica powinna byc spora.

 

To dak do projektu, a jak chodzi o twoje wykonanie, to gratulacje, oby tak dalej.

Dodałbym tu jeszcze C6, żeby kanały grały równo, jeśli podmieni lub wyrzuci C1 :)

 

Edit:

C5 też do wywalenia, po co filtrować baterię :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączam zakres mV to pokazuje error bo napięcie jest za duże (na mierniku mam zakresy 200mV, 2000mV, 20V, 200V i 1000V). Mam jedne niepotrzebne słuchawki od telefonu więc mogę wylutować te kondensatory i zaryzykować sprawdzając czy będzie działało :D

 

Szukałem tych Miflexów, ale nie znalazłem egzemplarzy o odpowiedniej wartości. Czy mogę użyć innych, zbliżonych? Jeśli tak to jakich?

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wychodzi ci takie napięcie, jakbyś mierzył prosto z baterii, a nie na wyjściu. Na tej stronie http://tangentsoft.net/audio/cmoy/ masz podobną dość konstrukcję, ale lepiej opisaną, sprawdzoną, i naprawdę niezłą jak na początek.

 

 

Kondensatory C4 i C8 na 100% poważnie degradują brzmienie wzmacniacza, elektrolity w torze to zło ;) Spróbuj zmierzyć napięcie stałe na wyjściu przed tymi kondensatorami, jak się mieści w 20mV to je wywal. Mierzysz napięcie między masą a kanałem lewym, i miedzy masą a kanałem lewym. Tak samo C1 i C2 na pewno degradują brzmienie, możesz tam wrzucic jakieś tanie miflexy, koszt rzędu 1-2zł, różnica powinna byc spora.

To dak do projektu, a jak chodzi o twoje wykonanie, to gratulacje, oby tak dalej.

Dodałbym tu jeszcze C6, żeby kanały grały równo, jeśli podmieni lub wyrzuci C1 :)

 

Edit:

C5 też do wywalenia, po co filtrować baterię :)

 

Miałem na myśli C1 i C6 właśnie, mój błąd ; ) C5 bym zostawił, bateria 9v ma słabą odpowiedź impulsową (dużą rezystancje wewnętrzną) i przy niskich częstotliwościach może niedomagać.

Takiego cmoya można przy okazji rozwijać - ja sobie dobudowałem bufor taki jak w lehmanie, i napędzam tym nawet ortodynamiki.

Edit:

 

Aha, co do tych kondów to nie ma w zasadzie musu, za mała pojemność będzie obcinać najniższe częstotliwości. Ważne żeby to nie były zwykłe elektrolityczne kondensatory, bo one się do toru sygnałowego zwyczajnie nie nadają ; ) A jak ci wychodzi faktycznie takie napięcie na wyjściu, to nic nie podłączaj bez kondensatorów - uszkodzisz słuchawki.

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz dać zworkę gdy wywalasz kondensatory, żeby dalej grał :) Są one w szeregu z linia sygnału, więc zrobiłeś przerwę w obwodzie :)

Pędzę dopowiedzieć, że to nie jest zasada, i robimy tak tylko jeśli kondy są w ciągu sygnału. Tzn. Jeśli przy ich braku mamy przerwę w obwodzie.

Kiedyś jeden pan, wylutował wszystkie kondy we wzmaku, bo one przecież szkodzą, powstawiał zworki i oburzony zadzwonił do mnie, że mu ****o nie wzmacniacz zrobiłem, bo mu się instalacja świeci...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Hd560 oviation mk2 , ależ one teraz grają , przyciąlem plastik wtyków kabla do hd600, naciągnałem przemocą i podstępem pady od srh1440 na pady oryginalne, uprzednio uprane i wysuszone... Łoją basem, aż miło, przestrzeń zyskała, a reszta dobroci pozostała. Nie wiem, na fali entuzjazmu ;) czy to nie są przypadkiem moje najlepsze słuchawki :D

Edit. Ostatecznie zakroplilem, bo się obsuwały :(

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności