Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Nudziło mi się dzisiaj więc wyciąłem nowy, dłuższy, szerszy i z miększej skóry headband do fostexów ;) Jak zużyję pady od srh840 (po ~2 latach użytkowania nibyskóra już zaczyna odłazić) to zamówię chyba https://mrspeakers.com/product/alpha-pads-genuine-lamb-leather/

VqFoQdS.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem do właściciela. Tak, przed zabiegiem bas jest lekko kluchowaty i nijaki. Po rekablu wyprawia cuda. Do tego rozdzielczość poszła w rejony, o które bym tych słuchawek nie podejrzewał. Ale sprawdzałem dzisiaj do nich 4ry różne kable zanim znalazłem. Do tego rekablowanie tych słuchawek to jakiś koszmar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekabling T50p dawał efekt pozytywny. Miałem takie z Tonsilem.

 

Ten kabel z 1350 nie powoduje efektu mikrofonowego ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się odratować starego wzmaka, na pcb do nowego projektu poczekam pewnie jeszcze ze 2 tygodnie. Z nudów sobie dziś ulepiłem prototyp projektu na njm4556, jako że opki jeszcze z avt do mnie nie przyszły to wsadziłem co miałem pod ręką - na 1 kanale gra LME49990 a na drugim OPA2604. Jakoś to o dziwo gra, mimo niskiej mocy op-ampów 24 i 35 mA dla 600 Ohm. Zasilanie z 2 aku, masa z ich środka. Przyjemne, ciepłe granie, nie mam fajerwerków jak przy projekcie na pcb ale lepiej to gra niż E09k, przez te 2 tyg mam na czym słuchać :)

 

image.jpg

 

Może za miesiąc wkleję wreszcie projekt z obudową xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zrobiłem taki oto kabelek do B&W P7

20140527_010114.jpg 20140527_010132.jpg 20140527_010232.jpg

 

I taki do Superluxów HD681EVO

20140527_010309.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było więc się pojawiam ;) Z ostatnich rzeczy które zrobiłem to naprawa okropnie grających hd565 i poprzekładaniu lepiej wyglądających elementów do jednej pary, która teraz wygląda jak nowa. Obie pary po około 18h pracy grają rewelacyjnie, żadnych zniekształceń. W obu pałąkach i w jednej parze padów wymieniłem gąbkę i teraz jest bardzo wygodnie. Trochę trwało doprowadzenie tych słuchawek do idealnego stanu technicznego i jednej pary do idealnego stanu wizualnego ale było warto. Efekty oceńcie sami. Te lepiej wyglądające słuchawki to te z kablem w oplocie.

 

 

Poniżej kilka zdjęć, które można powiększyć. Zdjęcia w losowej kolejności

 

IMG_0105.jpgIMG_0103.jpgIMG_20140523_091706.jpgIMG_0130.jpgIMG_0133.jpgIMG_0135.jpgIMG_0136.jpgIMG_0141.jpgIMG_0142.jpgIMG_0143.jpg

 

 

 

Starałem się ograniczyć ilość ale wyszło jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już lepiej pociąć tę siateczkę... i tak nie będzie widać. Wypełnić i zakleić. A nie kroić na pół i później takie szwy paskudne zostają jak na fotce nr 8... Jak poduchy do headbanda kiedyś wypełniałem, to też od spodu kroiłem. Dzięki temu po zabiegu wyglądały na nietknięte. Poza tym czym Ty to wypełniałeś, watą? Gąbkę trzeba było na wymiar wyciąć, a nie taką fuszerkę od*******ać :P Tym drugim też by się przydała renowacja, bo mocno sflaczałe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wyciąć gąbkę na wymiar to musiałbym siatkę od spodu całą wyciąć i pomyśleć nad czymś nowym bo by się pokruszyła ;) szwów w rzeczywistości tak nie widać i nie czuć na uszach/ głowie. Ta druga para jest trochę styrana ale nie przeszkadza, po prostu brak jej sztywności natomiast w kwestii wygody jest dobrze, nieco gorzej od zregenerowanych. Wypełniłem to pocięta gąbką, która nieźle się układa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności