Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie audio ale też związane z muzyką coś co popełniłem jakiś czas temu będzie 2-3 miechy :D Piecyk do gitary 2 kanały czysty i przesterowany osobna korekcja dla każdego kanału, oczywiście full lampa moc okolice 1W. Projekt elektryczny i wykonanie wzmaka to wspólny projekt z moim serdecznym kolegą. Buda oklejanie to całkowicie moja robota :D

Ogółnie tego typu sprzęty nie zajmują zbyt dużej części mojej świadomości, ale ten piec jest wyjątkowo fajny. Dobra robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wczoraj i dzisiaj w przypływie szaleństwa, wypchnąłem wszystkie zaległości. No i z nadmiaru wolnego czasu, najpierw się poparzyłem lutownicą, potem wypaliłem w koszulce dziurę. A na koniec dnia, jak już szedłem spać, wreszcie popełniłem dawno brakujący kabelek, tym razem zbalansowany, do Lime Ears :P

 

2014-04-27 22.39.43.jpg

2014-04-27 22.39.24.jpg

2014-04-27 22.39.08.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wczoraj i dzisiaj w przypływie szaleństwa, wypchnąłem wszystkie zaległości. No i z nadmiaru wolnego czasu, najpierw się poparzyłem lutownicą, potem wypaliłem w koszulce dziurę. A na koniec dnia, jak już szedłem spać, wreszcie popełniłem dawno brakujący kabelek, tym razem zbalansowany, do Lime Ears :P

 

attachicon.gif2014-04-27 22.39.43.jpg

attachicon.gif2014-04-27 22.39.24.jpg

attachicon.gif2014-04-27 22.39.08.jpg

 

Są jakieś zmiany w brzmieniu względem firmowego przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przede wszystkim balanced :)

 

A i zmiany w samym brzmieniu są. Scena się rozrosła i zdecydowanie poprawił się atak. Szybkość to kolejny element...Ogólnie kilka niuansów się wyciągnęło we właściwym kierunku.

To w takim razie gratuluję. Tak myślałem, że customowy przewód da radę więcej wyciągnąć z tych słuchawek, gdyż firmowy przewód prezentuje się dość skromnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wczoraj i dzisiaj w przypływie szaleństwa, wypchnąłem wszystkie zaległości. No i z nadmiaru wolnego czasu, najpierw się poparzyłem lutownicą, potem wypaliłem w koszulce dziurę. A na koniec dnia, jak już szedłem spać, wreszcie popełniłem dawno brakujący kabelek, tym razem zbalansowany, do Lime Ears :P

 

attachicon.gif2014-04-27 22.39.43.jpg

attachicon.gif2014-04-27 22.39.24.jpg

attachicon.gif2014-04-27 22.39.08.jpg

 

ymmm a jaki zbalansowan skoro masa na wtyku jest i tak wspólna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze kabel nic nie da bo to tylko przewodnik - przewodzi co mu sie poda. a w zbalansowanym chodzi o to aby podac dwa sygnaly przeciwstawne (lustrzane odbicie, symetryczne), zamiast sygnal i masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to cały tor. Sam kabel nic nie da. Grajek/wzmacniacz/dac musi mieć "balanced output" plus kabel odpowiednio zmodyfikowany :)

Mhmm, zastanawiałem się czy z niezbalansowanego daca można przesłać sygnał na wzmacniacz, który przerobi sygnał na zbalansowany, ale w takim razie chyba nie ;>

oczywiscie ze kabel nic nie da bo to tylko przewodnik - przewodzi co mu sie poda. a w zbalansowanym chodzi o to aby podac dwa sygnaly przeciwstawne (lustrzane odbicie, symetryczne), zamiast sygnal i masa.

 

​właśnie tyle wiedziałem na początku ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj wieczorem zrobiłem IC-ki wg własnego pomysłu. Nawet nie miałem kiedy przetestować ja brzmią, ale ważne, że właściciel zadowolony :)

 

DSC_1395.JPG

DSC_1396.JPG

DSC_1397.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj wieczorem zrobiłem IC-ki wg własnego pomysłu. Nawet nie miałem kiedy przetestować ja brzmią, ale ważne, że właściciel zadowolony :)

 

Bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję rady co do wyboru obudowy. Dziś udało mi się wylutować rezystory z padnietego wzmaka i jutro zabieram się za projektowanie już ostatecznego pcb, chciałbym już to zrobić pod konkretną obudowę.

Noga jestem z tematu gwintowania itp, najłatwiejszym wyborem by był taki hammond, bo ma rynienki na pcb:

http://www.piekarz.pl/?item=37605

 

Natomiast wizualnie podoba mi się o wiele bardziej taka buda:

 

http://www.modushop.pl/90,galaxy-gx147-panel-3mm-srebrny-1gx147-.html

 

W tym drugim przypadku obędzie się bez wiercenia i robienia gwintów na śruby? Da radę np. wsadzić śrubkę od zewnątrz przez ten wylot powietrza i dalej zakręcić nakrętką na pcb?

 

Z góry dzięki za pomoc, jeżeli chodzi o wsadzenie wzmaka do obudowy to jest to mój koszmar, po prostu zawsze mam z tym problemy;/

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Hammonda na pierwszy raz, zaoszczędzisz sobie nerwów przy wierceniu grubego frontu aluminiowego :) Hammond ma fronty z plastiku i o wiele łatwiej się to obrabia. Mówię o frontach, bo miejsce pod gniazdko sieciowe lub inne gniazda też trzeba zrobić, poza uchwytami na PCB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czym wiercić, tylko nie mam sprzętu do robienia gwintów ani w tym wprawy. W sumie mógłbym wybrać inną opcję - coś takiego:

 

http://modushop.pl/238,galaxy-gx288-panel-3mm-srebrny-1gx288-.html

 

Te wersje o wysokości 80mm mają już po dwie rynienki więc na wysokość by wystarczyły. Nie warto robić tak szerokiej pcb bo szkoda kasy, ale zawsze można ją przymocować do kawałka sklejki:) Drugim plusem by była możliwość na stałe wsadzenia tam dużych akumulatorów 12V, ale to już szczegół, najważniejsze dla mnie to jak najprostsze usadowienie pcb w obudowie, chyba jednak opcja z hammondem będzie najtańsza.

 

EDIT: Sam sobie odpowiem:

 

http://pl.mouser.com/ProductDetail/Hammond-Manufacturing/1455N1201BK/?qs=savM97goi5iPYo%252bOXL9K2A==

 

To jest chyba najlepszy kompromis:)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności