Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

A tam... siatki nie trzeba całej wycinać, wystarczy naciąć wkoło. Później można zaszyć, ale nie widzę takiej potrzeby. Nic się nie pokruszy. Po zalepieniu wszystkiego pady będą jak nowe. Sposób lepszy pod każdym względem, nawet czasu mniej pochłonie (nie trzeba zaszywać).

Wiesz, na zdjęciach te pady wyglądają paskudnie, przez co wartość słuchawek leci na łeb i na szyję (gdyż pady senkowe jak wiadomo są paskudnie drogie), dlatego w Twoim interesie jest, żeby nie tylko były wygodne, ale też dobrze się prezentowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz stanu tych padów... Siatki byś nie przyszył po rozpruciu. Widziałeś kiedyś na oczy te pady? Są zbudowane z 4 elementów i sprawa się komplikuje. Mnie tam nie przeszkadza to zeszycie, a to co myślą inni mnie nie obchodzi :P. Do tych drugich będę kupował za jakiś czas nowe pady żeby zachować oryginalny wygląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zrobiłem taki oto kabelek do B&W P7

attachicon.gif20140527_010114.jpg attachicon.gif20140527_010132.jpg attachicon.gif20140527_010232.jpg

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego przewodu. Jestem bardzo zadowolony. Co uległo poprawie to scena, szczegółowość, są lepiej dociążone, separacja, wybrzmiewanie perkusji, itd; świetne są teraz nawet do metalu.

Świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj wieczorem zrobiłem taki oto kabelek do B&W P7

attachicon.gif20140527_010114.jpg attachicon.gif20140527_010132.jpg attachicon.gif20140527_010232.jpg

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego przewodu. Jestem bardzo zadowolony. Co uległo poprawie to scena, szczegółowość, są lepiej dociążone, separacja, wybrzmiewanie perkusji, itd; świetne są teraz nawet do metalu.(...)

"...dostałem też w pracy podwyżkę, mam dwie nowe dziewczyny: brunetkę i blondynkę, i poprawił mi się czas na 100m o 0,5 sekundy. Ludzie - co za kabel!!! "

;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj wieczorem zrobiłem taki oto kabelek do B&W P7

attachicon.gif20140527_010114.jpg attachicon.gif20140527_010132.jpg attachicon.gif20140527_010232.jpg

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego przewodu. Jestem bardzo zadowolony. Co uległo poprawie to scena, szczegółowość, są lepiej dociążone, separacja, wybrzmiewanie perkusji, itd; świetne są teraz nawet do metalu.(...)

"...dostałem też w pracy podwyżkę, mam dwie nowe dziewczyny: brunetkę i blondynkę, i poprawił mi się czas na 100m o 0,5 sekundy. Ludzie - co za kabel!!! "

;)

 

O tych pozostałych rzeczach to bym napisał w hydepark :) Co do tego kabelka, to rozmawiałem chwilę z Krzyśkiem (Szwagiero), który też sobie chwilę ich posłuchał i też mu się spodobało brzmienie.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shady_slim - to chyba normalne, że "sreberko" dodaje detaliczności i góry. Co do basu to najwyraźniej fabryczny kabel ma żyły o małym przekroju a zmiana na większy dodaje basu. Jak zrekablowałem Starquadem KPP, gdzie żyły mają znikomą ilość miedzi, to zrobiły się basowe potwory, mimo, że kabel ten uważany jest za rozjaśniający przekaz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych pozostałych rzeczach to bym napisał w hydepark :) Co do tego kabelka, to rozmawiałem chwilę z Krzyśkiem (Szwagiero), który też sobie chwilę ich posłuchał i też mu się spodobało brzmienie.

Nawet bym powiedział, że ******ście mi się spodobały. Co prawda nie wiem ile z tego to zasługa kabla, bo na stockowym nie słuchałem, ale dla mnie teraz grają świetnie. Gdyby nie ta cena...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tych pozostałych rzeczach to bym napisał w hydepark :) Co do tego kabelka, to rozmawiałem chwilę z Krzyśkiem (Szwagiero), który też sobie chwilę ich posłuchał i też mu się spodobało brzmienie.

Nawet bym powiedział, że ******ście mi się spodobały. Co prawda nie wiem ile z tego to zasługa kabla, bo na stockowym nie słuchałem, ale dla mnie teraz grają świetnie. Gdyby nie ta cena...

 

Jest zmiana i to potwierdzona przez jednego z kolegów, który słuchał ich kilka razy ze stokowym kablem i z nowym. Co do ceny, to trzeba szukać okazji. Ja za swoje zapłaciłem w miarę okazyjnie i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7 są fajne, ale ten kabel faktycznie masakra, ciągle są z nim jakieś problemy:pp

Dobrze Gryf że sobie załatwiłeś nowy ^^

Edytowane przez rev92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7 są fajne, ale ten kabel faktycznie masakra, ciągle są z nim jakiś problem :pp

 

Dobrze Gryf że sobie załatwiłeś nowy ^^

Fabryczny jest koszmarny i zamula te słuchawki. Na kabelku od Perula (srebrzona miedź którą mam też od niego w IC ) otwiera się dźwięk i naprawdę wskakują w inną ligę. Biją zdecydowanie D600 (szczególnie w średnicy) i (choć tylko raz słuchałem), mogą konkurować z D7100 w pewnych aspektach. Dla mnie są to słuchawki portable (na wyjazdy, delegacje) docelowe. Jako alternatywę będę miał niedługo fatality po Perulowym modzie i recablingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobić D600 w średnicy to wiele słuchawek potrafi ;) . Natomiast mają inne aspekty, które czynią je nie do pobicia - głównie scena. Jak na zamknięte ogromna. Ponoć lepsze są pod tym względem od D7100 (opinia MrB) a o K550 to nie wspomnę, bo to nie ta liga.

D600 mają potencjał, tylko charakterystykę im skopali - parę poprawek i mogą być nie gorsze niż D7100.

 

Z mojego krótkiego odsłuchu P7 na tym kablu i z s:flo2, to rzeczywiście ciężko się do czegoś przyczepić pod względem brzmieniowym. Zdecydowanie przestały być ciemne, a takie je pamiętam z wcześniejszego odsłuchu na stockowym kablu na moim klonie, który z UAE23 tworzy neutralno-chłodny tor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu tulejki chronią kabel przed zerwaniem, proszę się przyjrzeć, widać gdzie zaciskam szczypcami. Czerwona barwa owszem może budzić kontrowersje, ale myślę, że już na zdjęciach to fajnie wygląda, a na żywo jest jeszcze lepiej :) Termokurcze układają się, jak im się podoba, zazwyczaj krzywo, na wierzch wydobywają wszystkie nierówności i w ogóle są mało estetyczne...

 

W tym kabelku wszystko ma swoje miejsce i zastosowanie. Cały czas używam drutu 24AWG, to jest kawał sztywnego i łamliwego drania. Muszę naprawdę uważać, żeby w newralgicznych miejscach wszystko trzymało się pewnie i te tulejki taką pewność mi zapewniają. Najbardziej cieszę się z przerobionych FP650, bo standardowo do drutu to one nie nadają się kompletnie (elastyczne, gumowe, łamały tą miedź na wszystkie możliwe sposoby...). Sama 'konstrukcja' kabla uległa też znacznym usprawnieniom. Nie ma już 'sprężynki', pojawił się 'rdzeń' trzymający wszystko w jednym kawałku, zmniejszyła się średnica... kabel jest giętki i ładnie się układa. Chyba jestem już gotów do wykonania następnego projektu, czyli kabelka do IEMów :)

 

A 'dziwne pady' to welury takstara z mp3stora. Są całkiem wygodne, na brzmienie wpływ mają nieznaczny (hd540 są półotwarte), a kosztują... grosze :) Pokazywałem już je na zdjęciach z DT531 (do których wizualnie bardziej pasują z uwagi na mniejszą średnicę muszli).

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że sennheiserowe lepsze :) Prawidłowe pytanie brzmi, czy warto do nich dopłacać. Ale na to już sam sobie musisz odpowiedź. Przejdź się do mp3stora, może będą je akurat mieli, może pozwolą przymierzyć, a jak nie to myślę, że w ciemno też warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że sennheiserowe lepsze :) Prawidłowe pytanie brzmi, czy warto do nich dopłacać. Ale na to już sam sobie musisz odpowiedź. Przejdź się do mp3stora, może będą je akurat mieli, może pozwolą przymierzyć, a jak nie to myślę, że w ciemno też warto je kupić.

Tak też zrobię, bo pro 80 brzmiały średnio ale senki mogą być ok. pady ogólnie znam i są całkiem niezłe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności