Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystałem coś ala mod Rettera , tym razem względem hd600, nałożyłem pady - luzem, od ts671 na te od hd600, flaczki ;) miód malina. Ale to gra!

I 350 pln zaoszczędzone - wziąłem co miałem w domu, zamiast nowe drogie pady kupować...

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu, komfort taki, że wszystkie się chowają ! I nie ma studni, tylko bezkresna przestrzeń ;) porobię jeszcze porównawcze odsłuchy, ale spodziewam się, że zleją wszystko, co mam. W dużym skrócie oviation grają tak jak chciałem, żeby grały srh 1440 z kablem Forzy extended bass. Jestem zachwycony, krótko.

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu ale Ty je wszyłeś ? Je po prostu włożyłem do środka a ten materiał dookoła jako zaczepienie do muszli odwróciłem na pada przez co wzrosła jako taka izolacja, a od skóry nadal masz ten ichny welur. Ala mod Peurla z plastrem w 671.

 

Twardo się robi jak ktoś upycha piankę lub waty bez myślenia bo w ten sam materiał wciskamy więcej gąbki/waty. Przy padach 671 mamy nowy zapas materiału co inaczej się rozkłada.

 

Ustąpiło to nowym padom senna, ale uczucie i tak fajne wielka poducha miękko basowo się zrobiło. Nacisk a od czego regelacja ?

 

Ale JA tu przekonywać nie będę kto chce sam spróbuje.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem tylko pady od ts671 (zdjęcia powyżej) na wyjęte uprzednio pady w wersji flak ;) od hd600, (wyjąłem też tą delikatna gabeczkę miedzy padem od hd600 a przetwornikiem, oczywiście) korzystając z tego, ze te od ts671 są większe. Mocowanie od ts671 obejmuje teraz pad od hd600, można to zdjąć w każdej chwili, ale wyglada nienajgorzej a gra dużo lepiej, podczas używania nie obsuwa się, etc.

A pady od srh1440 (zdjęcia poniżej) siłą naciagnąlem na flaki kompletne od hd560, poupychałem i przykleiłem kropelką mocowanie od srh1440 do plastiku od hd560, bo wiedziałem, jak bardzo poprawiło to grę oviation i byłem zdecydowany, że chcę poświęcić zapasowe pady od srh1440, nówki sztuki, w darze powitalnym dla oviation. Warto było.

Zdjęcia poniżej ilustrują pierwszą moją próbę skutecznego założenia padu srh1440 na sflaczały pad od hd560, było prób jeszcze z pięć, bo pad się zsuwał, kiedy próbowałem zamocować całość już w słuchawce. Wiec go zakroplilem. Aha, w trakcie pracy zmowiłem kilka modlitw, pewnie dlatego sie udało, i to od razu w dwojnasób, bo mnie z hd600 oświeciło ;) to było moje pierwsze DIY, i pewnie ostatnie, bo ja mam dwie lewe do robótek ręcznych.

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem optymistą :) a pady od ts671 na te flaczki od hd600 wszyłem jednak, bo się zsunęły, wyglądają teraz elegancko słuchaweczki. Zostały mi te gabęczki delikatne, płaskie od hd600, niepotrzebne, to je dałem do srh1440, złagodzila się zdecydowanie góra, trochę mięsa też doszło :D zatem zmodowałem dziś przypadkiem, natchniety przez post tutaj Rettera, piwo kolego Ci stawiam :D dzięki, 3 pary słuchawek, dźwiękowo, użytecznie i estetycznie :D Była to pierwsza moja próba mordowania ;) czegokolwiek. Pacjenci przeżyli, chirurg zachlysnął się entuzjazmem... Obiecuję, że kabli robił nie będę :) chociaż... ;)

Obyś nie przesadził z grubością tych padów bo może co strzelić plastik na pałąku ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

ale jednak słowo moda trzeba brać pod uwagę... Zatem zastosowałem mod ochronny, zanim oryginalne gąbki pod pałąk zakupię... Zgodnie z modem Manuela ;) nie zastępujemy "nowym" starego , tylko do starego dokładamy nowe :D

Oczywiście chodzi o właściwy rozkład naprężeń... Ich wzajemne proporcje... Tą gąbeczkę pod pałąkiem też miałem w stanie symbolicznym , teraz jest dużo lepiej, oryginał zakupię, to przykleję, tymczasem, za radą moda, mod ochronny...

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez strachu 580/545 nie pękły i nie puszczą.

Bardziej obawiam się tu 540/560 bo tam faktycznie mało plastiku na pałąku.

 

Za to powinno być wygodniej jak gąbka headbanda też już do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi przypomniałeś: http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/?p=1018469 :P

A takie miałeś ładne słuchawki...

Poduchy z pałąka można w prosty sposób zregenerować. Jako wypełnienia możesz użyć np. kuchennej gąbki do naczyń. Nacięcia robisz na plastiku, materiał zostawiasz w spokoju. Po założeniu wyglądają jak nowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy especially for you! And thank You!

Królowie pośród placu boju...

Spieprzylem wszystko co mogłem... Ale jakoś się, z trudem udało :)

Teraz wiem, jak grają hd600 naprawdę, choc nie wiem czy te moje przez manuelowy mod padowy nie grają przypadkiem lepiej ;) - z Rapture jest tak, że podłaczywszy zakłąłem siarczyście, fenomenalne...

Jak mi pałąk pęknie, kupuje nowe :D albo zrobie mod pałąka :D

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w piątek wieczorem postanowiłem odpocząć po tygodniu pracy i sobie strzeliłem kolejny prototyp wzmaka na JRC4556 (fajnie gra ta kostka, kosztuje 1zł), tym razem wpadłem na pomysł, żeby była tam wylewka masy:) Kupiłem laminat miedziany, przyciąłem płytki na rozmiar, przykręciłem, trochę wiercenia było ale mam jednolitą wylewkę masy (nie jest to wylewka idealna, ponieważ są trochę dłuższe połączenia z podzespołami niż na prawdziwej). Profesjonalne pcb sobie zrobię pewnie za 2 miesiące bo aktualnie mam inne wydatki, ale gra fajnie, porównuję sobie z pamięci do tego jak to grało na masie na gwiazdę. Wzmak w 100% z samych wylutów :)

 

z_wylewk.jpg

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak efekt z tym zasilaczem? Też myślę o czymś takim tylko "na pająka" do D03k. Mam już nawet części, tylko czasu brak :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesz mnie, że to nie jest impulsówka, w tym czarnym pudełeczku :D

 

@Perul

Lepiej i taniej zrobić kilka innych rzeczy w środku D03K :) Jeśli w nim jeszcze nie grzebałeś to daj znać na PW, a nawet jak grzebałeś może coś jeszcze jest do zrobienia, tym bardziej, że tego DAC'a wydali chyba w 3 lub 4 wersjach.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostatnia :D Także ciągle myślę, że nie jest tak źle :D

 

P.S.

Jest szansa, że siedzi tam sam transformatorek, skoro to ACtoAC :D Ale napis made in china mówi mi, że może być inaczej ^^

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak efekt z tym zasilaczem? Też myślę o czymś takim tylko "na pająka" do D03k. Mam już nawet części, tylko czasu brak :( .

Po przesłuchaniu płyty "Black Rain" Ozziego i Ramstaina CALe grają lepiej (na pewno bas) zobaczymy co jutro z tego wyniknie, muszę jakąś elektroniczną w flac znaleźć.

 

 

Pociesz mnie, że to nie jest impulsówka, w tym czarnym pudełeczku :D

 

@Perul

Lepiej i taniej zrobić kilka innych rzeczy w środku D03K :) Jeśli w nim jeszcze nie grzebałeś to daj znać na PW, a nawet jak grzebałeś może coś jeszcze jest do zrobienia, tym bardziej, że tego DAC'a wydali chyba w 3 lub 4 wersjach.

Transformator w środku.

Myślałem o kupnie abasc ale poszedłem do sklepu koleś nie miał nic sensownego więc wziąłem ten i bebechy wczoraj zmontowałem i działa. Jakaś płytka ebonitowa z piwnicy radiator z płytki aluminium zdaje egzamin :)

 

Wakacje więc biorę się i za recabling i mod CALi jak kupię co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolał bym na kablu a nie na wtyczce bo trafo kapkę waży ale aktualnie jestem zadowolony.

na płytce mostek, kondensator 1000, stabilizator i 2 x kondensator 100 nie wiem może by tam można było jeszcze coś dołożyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz stabek? Pierwszy kond za mostkiem to pewnie ten 1000, możnaby dać większy, bo zmniejszysz sobie tętnienia sporo :) I mostek zrobić z innych diod, ale wszystko rozbija się o koszta i chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chickenek

Stabek L7818CV, obawiałem się o jego temperaturę ale gra już 6 godzin bez przerwy i daje radę, da się ten prowizoryczny radiator chwycić w palce i temp. nie rośnie.

Chętnie bym to dalej rozwijał ale jak na pierwsze podejście to i tak jestem dumny że działa jak należy i cieszy uszy.

Będę musiał zasięgnąć języka co i jak dalej by można i z samym zasilaczem jak i HA INFO bo CALe czekają już tylko na koniec sesji kumpla bo jak robić to dwie pary naraz :)

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności