Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pociesz mnie, że to nie jest impulsówka, w tym czarnym pudełeczku :D

 

 

 

To jest transformatorek w obudowie. Jak nazwa wskazuje, wychodzi z niego napiecie AC oraz dodatkowo podali wydajnosc pradowa uzwojen.

 

Nie ufam kotom w worku :D wolałem się upewnić :D

 

Czas spać, kilka prac skończonych, kilka nie zaczętych. Kilka już spakowanych do wysyłki, więc nie zaistniały na zdjęciach super jakości :)

 

IMG_20140623_234857.jpg

 

IMG_20140623_234937.jpg

Edytowane przez Chickenek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, to efekt mopa na pare (rozjaśnione pole po lewej ^^). Dostałem info że można nim fajnie wyczyścić takie rzeczy. Efekty widać, bo po czyszczeniu dostałem nowe info, że muszę mieć do tego specjalną wkładkę, którą trzeba było dokupić osobno :)

 

Morał z tego prosty - chociaż chcesz być bohaterem, jak to rzecze tytuł, nie zawsze dobro zwycięża :D

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mopem to się uśmiałem (ach te parowe wynalazki) :) ale jak patrzę na te CALe to mam ochotę się za swoje zabrać w końcu by wypadało.

Do recablingu po tylu słuchawkach to już masz wprawę szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już u kolegi Perula i jeżeli chodzi o muszle w środku to zrobił co tylko mógł łącznie z modem z denkami od puszek i wygłuszeniem drivera od tyłu, efekty bardzo słyszalne, generalnie słuchawki po modach mnie uwiodły:)

słuchawki cie uwiodły :D LOL :D audiofilia w pełnym wydaniu :) coś ty z nimi robił że cie uwiodły, albo nie nie mów :P

dziwne ludzie mają zboczenia :P ja tam wole jak rubensowska kobieta mnie uwodzi a nie słuchawki :P

 

zaraz tu wpadnie kolega Rolnad i mi nawytyka schorzeń od romantyków za czasów Rubensa :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak grają słuchawki z nowym kablem? Jakie zmiany zaobserwowałeś?

 

@michauczok - tym razem starałem się zrobić mod tak, żeby dźwięk nie został tak odchudzony jak w tych co trafiły do Ciebie. W sporej mierze mi się to udało, ale jak chciałem je jeszcze bardziej dociążyć, to już nie miałem pomysłu jak to zrobić. Dodatkowo zastosowałem filtry pasywne z przodu przetwornika w celu redukcji sybilnatów i poprawy holografii. Jeśli chodzi o przestrzeń to wyszły świetnie, jeśli zaś o brzmienie, to fakt, mogłoby być lepiej (osobiście wolę ciut bardziej dociążone brzmienie), ale raczej nie z tym przetwornikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 nieudanych próbach z powodu wadliwego jacka w końcu tańszym za 3 razem udał się rejacking AKG K316 kumpla na rower :)

Te małe kabelki chciały mnie doprowadzić do szału :D

 

IMG_20140626_233015.jpg

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak grają słuchawki z nowym kablem? Jakie zmiany zaobserwowałeś?

 

@michauczok - tym razem starałem się zrobić mod tak, żeby dźwięk nie został tak odchudzony jak w tych co trafiły do Ciebie. W sporej mierze mi się to udało, ale jak chciałem je jeszcze bardziej dociążyć, to już nie miałem pomysłu jak to zrobić. Dodatkowo zastosowałem filtry pasywne z przodu przetwornika w celu redukcji sybilnatów i poprawy holografii. Jeśli chodzi o przestrzeń to wyszły świetnie, jeśli zaś o brzmienie, to fakt, mogłoby być lepiej (osobiście wolę ciut bardziej dociążone brzmienie), ale raczej nie z tym przetwornikiem.

 

Chętnie bym posłuchał do czego doszedłeś, ja nigdy nie mam cierpliwości do takich drobnych poprawek, jestem na nie troche zbyt głuchy chyba :D Dociążyć je można albo źródłem, albo miękkim drewnem (mahoń, lipa, olcha, etc.) Ew. możnaby przerzucić driver na drewnianą płytke, jak w szacownym dziadku tych słuchawek - MDR-R10. To ostyatnie to tylko luźne przypuszczenie, kiedyś sprawdzę, ale z różnymi driverami.

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowity weekend tym razem

 

Najpierw rekabling+mod CAL

 

20140629_011332.jpg20140629_011350.jpg20140629_011416.jpg

 

A potem interkonekty

 

20140629_011130.jpg20140629_011152.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że spaliłem swoje dwa pierwsze autorskie wzmacniacze z powodu bałaganu w zasilaniu, postanowiłem tym razem na spokojnie podejść do tematu. Do obudowy wsadziłem dwa akumulatory żelowe, unieruchomiłem je metalowymi dystansami odraz płytką do wytrawiania. Do tego wepchałem do środka ładowarkę do akumulatorów. Pierwszy przełącznik od lewej w pozycji górnej daje na wyjściu XLR napięcie symetryczne +-13V, w pozycji środkowej wszystko jest wyłączone, w pozycji dolnej łączy się z drugim przełącznikiem, który idzie do ładowarki i obsługuje odpowiednio pierwszy i drugi akumulator. Powinienem jeszcze dać wyłącznik do ładowarki, żeby nie była cały czas pod prądem, ale już nie miałem cierpliwości.

 

Ten bank zasilania jest wielki, ciężki, brzydki i ledwo pozapinany, ale działa, i jest bazą wyjściową do moich przyszłych konstrukcji, zasilanie symetryczne po wtyczce XLR i brak konieczności podpinania ładowarki, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony:)

 

DSCN7890.jpg

DSCN7891.jpg

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności