Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mrosin72 napisał(a):

 

😊

I czy ktos moze ma link gdzie mozna nabyc rack do Zen’kow?

https://pl.aliexpress.com/item/1005001694180732.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.2a111c240uGFfD&gatewayAdapt=glo2pol

 

U mnie to tak wyglądało :

 

IMG20220918180609.thumb.jpg.9944e502f7cdb2e07a678fc50b1de383.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, pytanko mam takie:

Zen Can podpięty zbalansowanym kablem do Zen DACa.
Słuchawki Beyerdynamic T1 z wtyczką 6.3mm
Adapter od Kulozeby z 6.3mm na zbalansowane 4.4
Na 6.3 wszystko gra super.
Po podpięciu przez ten adapter jak tylko zrobię nieco głośniej dźwięk zaczyna mocno przerywać kiedy wchodzi np więcej basu lub szybsza perkusja.
Sprzęt nie daje rady z T1nkami czy kabelek nie halo? To T1 gen1 więc kabelki na stałe w słuchawkach.

Dzięki wielkie za odp :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś słuchawki Beyery T1 z wtykiem 6.3 pod dziurkę 4.4 w Ifi Can? Nie powinno sie tak robić. Podepnij w drugie gniazdo 6.3

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, beard napisał(a):

Hej wszystkim, pytanko mam takie:

Zen Can podpięty zbalansowanym kablem do Zen DACa.
Słuchawki Beyerdynamic T1 z wtyczką 6.3mm
Adapter od Kulozeby z 6.3mm na zbalansowane 4.4
Na 6.3 wszystko gra super.
Po podpięciu przez ten adapter jak tylko zrobię nieco głośniej dźwięk zaczyna mocno przerywać kiedy wchodzi np więcej basu lub szybsza perkusja.
Sprzęt nie daje rady z T1nkami czy kabelek nie halo? To T1 gen1 więc kabelki na stałe w słuchawkach.

Dzięki wielkie za odp :)
 

oj to chyba coś z kabelkiem masz czyli z podpiętymi masami  . ja korzystałem z adaptera oryginał od ifi z 4.4 na 3.5 

 

https://instalaudio.pl/ifi-audio-headphone-adapter-3-5mm-to-4-4mm.html?gclid=Cj0KCQjwnbmaBhD-ARIsAGTPcfUC_dTDt12bum5cq2lOHsCoH2YTA0NyWZ5BVROfBxu150dT37TlshQaAmd6EALw_wcB

 

i tu nie było problemu :) a najlepiej przejdź na pełen balans po wtyku 4.4 :) ja do HD600 mam kabelek od kolegi z forum Jimmiego Dragona który wyciska z HD600 wszystko co najlepsze a wykonanie pełna profeska :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie.
Korzystam z tego adaptera
Czyli po wykluczeniu wadliwego kabla pozostaje albo korzystanie z gniazda 6.3 albo przerobienie kabla słuchawkowego na 4.4

a tak dopytam, czy istnieje możliwość, że w związku z tym, że Beyerdynamic T1 mają 600ohm to Can przy podłączeniu przez 4.4 szaleje? Jeśli dobrze doczytałem forum to sygnał przy gnieździe 4.4 jest mocniejszy względem 6.3, a u mnie jest totalnie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, beard napisał(a):

Dzięki za odpowiedź Panowie.
Korzystam z tego adaptera
Czyli po wykluczeniu wadliwego kabla pozostaje albo korzystanie z gniazda 6.3 albo przerobienie kabla słuchawkowego na 4.4

a tak dopytam, czy istnieje możliwość, że w związku z tym, że Beyerdynamic T1 mają 600ohm to Can przy podłączeniu przez 4.4 szaleje? Jeśli dobrze doczytałem forum to sygnał przy gnieździe 4.4 jest mocniejszy względem 6.3, a u mnie jest totalnie odwrotnie :)

Przede wszystkim nie powinno się podłączać słuchawek z kablem niesymetrycznym (single-ended) do gniazd symetrycznych. Może dojść do zwarcia i uszkodzenia wzmacniacza. Niby iFi wypuściło adapter, który to umożliwia bez narażenia sprzętu (nie wiem jak ten od kulozębego), ale zdecydowanie bardziej zalecam albo wymienić kabel słuchawkowy na symetryczny (zakładając, że słuchawki są w stanie taki obsłużyć), albo używać 6.3mm w takiej sytuacji.

 

Sygnał przy 4.4mm jest mocniejszy i działa prawidłowo, jak się prawidłowo z niego korzysta ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, beard napisał(a):

sygnał przy gnieździe 4.4 jest mocniejszy względem 6.3, a u mnie jest totalnie odwrotnie :)

...bo z gniazda 4,4 czerpiesz poprzez w/w przejściówkę tylko połówkę sygnału symetrycznego (inną opcją byłoby zwarcie połówek dodatnich lub ujemnych przecież). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał(a):

Jeśli 4,4mm to są osobne L+,L- oraz R+,R- natomiast 6,3 mm to L,R i wspólna masa to na jakiej zasadzie działa taka przejciówka?

Zgodnie z zamieszczonym opisem adaptera ifi 4.4>3.5 

Uwaga: ujemny zbalansowany sygnał nie jest podłączony do masy w adapterze, co umożliwia konwersję wejścia złącza słuchawkowego 3,5 mm do użycia ze zbalansowanym wyjściem 4,4 mm bez ryzyka uszkodzenia wzmacniacza. Ten adapter nie zamienia złącza single-ended na zbalansowany – połączenie pozostaje single-ended. " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kajo1971 napisał(a):

Zgodnie z zamieszczonym opisem adaptera ifi 4.4>3.5 

" ... Ten adapter nie zamienia złącza single-ended na zbalansowany – połączenie pozostaje single-ended. " 

Czyli jeśli dobrze rozumiem,  nie otrzymujemy żadnych korzyści z tego typu połączenia oprócz fizycznej możliwości podłączenia 3.5 do gniazda 4.4, a wrażenia odsłuchowe pozostaną identyczne jak w przypadku połączenia przejściówką 3.5-->6.3? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kajo1971 napisał(a):

Zgodnie z zamieszczonym opisem adaptera ifi 4.4>3.5 

Uwaga: ujemny zbalansowany sygnał nie jest podłączony do masy w adapterze, co umożliwia konwersję wejścia złącza słuchawkowego 3,5 mm do użycia ze zbalansowanym wyjściem 4,4 mm bez ryzyka uszkodzenia wzmacniacza. Ten adapter nie zamienia złącza single-ended na zbalansowany – połączenie pozostaje single-ended. " 

Tyle, że to opis tej od iFi. A co tam wykrafcił kulozęby do ciężko powiedzieć. Chyba, że też to gdzieś opisał na aukcji. W każdym razie, lepiej uważać z taką zabawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artorias napisał(a):

Tyle, że to opis tej od iFi. A co tam wykrafcił kulozęby do ciężko powiedzieć. Chyba, że też to gdzieś opisał na aukcji. W każdym razie, lepiej uważać z taką zabawą.

Szczerze mówiąc odnośnie aukcji przy zakupie kierowałem się jedynie tym zdaniem.
"Adapter pozwala podłączyć do gniazd zbalansowanych jack 4,4mm słuchawki na wtyk 6,3mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Artorias napisał(a):

Tyle, że to opis tej od iFi. A co tam wykrafcił kulozęby do ciężko powiedzieć. Chyba, że też to gdzieś opisał na aukcji. W każdym razie, lepiej uważać z taką zabawą.

No po objawach to wygląda na kabelek więc jak zakupił to niech pisze do kulozębego żeby się określił co jest grane . u mnie zdecydowanie lepiej wysterowywał zen can po tym adapterze z wyjścia 4.4 niż po 6.3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Jak nie ma się opcji w pełni zbalansować słuchawek

W t1 kabel jest czterożyłowy - „masy” idą od muszli i są złączone dopiero w jacku, więc wystarczy tylko zmienić wtyk i będzie lans balans sralans jak ta lala.

A ifi z tym swoim pomysłem na przejściówkę niech aplikuje do Cyrku Zalewski.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audionanik napisał(a):

W t1 kabel jest czterożyłowy - „masy” idą od muszli i są złączone dopiero w jacku, więc wystarczy tylko zmienić wtyk i będzie lans balans sralans jak ta lala.

A ifi z tym swoim pomysłem na przejściówkę niech aplikuje do Cyrku Zalewski.

No to temat przeróbki na 4.4 prozaiczny tylko pytanie jakiej jakości jest kabel stockowy w T1 ? i czy jednak nie warto go wymienić na coś bardziej rasowego ? :) co do przejściówki z 4.4>3.5 i zen can to różnica w porównaniu z wyjściem 6.3 znacząca pod względem wysterowania różnych słuchawek a gościłem u siebie różne także eikon-y 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, beard napisał(a):

Adapter od Kulozeby z 6.3mm na zbalansowane 4.4

Ciekawe, czy jakbym chciał adapter z 6,3mm jacka na wtyczkę zasilającą z bolcem, to też by zrobił? Nasz klient, nasz pan! :D 

 

Tymczasem sprawdź, czy Ci jeszcze wzmacniacz poprawnie funkcjonuje, a tego adaptera nie używaj. T1 dają się zbalansować, ale trzeba usunąć z nich jacka 6,3 w tym celu i założyć coś, co ma 4 piny, albo 5 w przypadku chęci podpięcia ekranu. 

42 minuty temu, audionanik napisał(a):

A ifi z tym swoim pomysłem na przejściówkę niech aplikuje do Cyrku Zalewski.

A to nie pomysł klienta albo Kulozębego? Jakbym ja dostał takie zlecenie, to bym klientowi wytłumaczył, że tak się nie robi, o ile wyjście pentaconn czy inny XLR to rzeczywiście balans. No bo z tym też różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tej nocy padł mi sprzęt. Prawdopodobnie Can, ale może i coś jest z dac. Nie wiem. Stack jako całość nie działa, ani przez rca, ani przez IC 4.4. Nie mam pojęcia dlaczego. Będę słać na GW. 

Edytowane przez Krzysiu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś już próbował u siebie IFI Neo Stream? A może wręcz porównywał do IFI Zen Stream w trybie streamer'a?

Jest różnica? Na head-fi piszą, że jest, ale ciekawe czy duża czy raczej bardzo mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrosin72 napisał(a):

Jest różnica? Na head-fi piszą, że jest, ale ciekawe czy duża czy raczej bardzo mała?

Na pewno taka, że ten Neo jest znacznie ładniejszy. Szczerze, to nawet nie wiedziałem, że iFi taki sprzęt wypuściło. Dzięki za info ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał(a):

Na pewno taka, że ten Neo jest znacznie ładniejszy. Szczerze, to nawet nie wiedziałem, że iFi taki sprzęt wypuściło. Dzięki za info ^^

No obudowa znana z modelu :

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2020341212616220948/5060738783434/ifi-audio-idsd-neo-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac

 

więc wypuścili streamer pod serie Neo i pewno się uzupełniają funkcjonalnie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

 

Podepnę się do tematu (jako że stałem się posiadaczem DAC+CAN)

wg instrukcji CANa tylne wyjście 4,4mm służy do podłączenia np aktywnych głośników

a ja podpiąłem do tego SMSL sAp-10 (4,4mm - XLR)

I gdy podkręcam głośność na SMSLu to zamiast głośniej robi się... ciszej

 

Czy ktoś podpinał cokolwiek tam z tyłu CANa i z jakim efektem?

Edytowane przez Oniryczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności