Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zychoo napisał:

Czy ktoś z szanownych użytkowników Zen Stream mógłby sprawdzić czy przy słuchaniu Tidala przez Tidal Connect i podłączeniu Streama do dac'a przez coax będzie odtwarzany dzwięk Mqa? Bo np. z Volumio, czy Hifiberry OS przy połączeniu malinki do Zen One po coax nie ma Mqa - jest tylko przy połączeniu po USB. Pytam z ciekawości, bo po USB nawet z Mqa i tak dzwięk jest dużo gorszy niż po coax bez Mqa.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

Zen Stream nie posiadam ani Tidal Connecta, ale mogę jedynie zakomunikować, że MQA mi prawidłowo działa po coax z malinki + allo, tyle że sprawdzałem z MConnect (upnp) oraz plików lokalnych MQA.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie dlaczego nie mam Mqa przez Tidal Connect jak mam malinkę połączoną przez coax do Zen One. A wyczytałem na stronie Tidala:

"TIDAL Connect umożliwia dostarczanie muzyki, której chcesz słuchać, nieprzerwanie i bez utraty jakości, do preferowanego sprzętu. Inne technologie przesyłania mają ograniczenia dotyczące jakości słyszanego dźwięku. Jeśli TIDAL Connect jest dostępny, wybierz tę opcję! TIDAL Connect obsługuje pełny zakres jakości dźwięku, jaki można znaleźć w aplikacji TIDAL."

Więc teoretycznie jakość dźwięku przez Tidal Connect powinna być najwyższa... 

 

 

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zychoo napisał:

Więc teoretycznie jakość dźwięku przez Tidal Connect powinna być najwyższa...

Ano, nie wiadomo też czego do końca to jest wina. U Ciebie ten Connect działa na malince z hifiberry, a to oficjalnie nie jest wspierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak wrócę do domu, ale z tego co pamiętam mi nie działało ani z Tidal connect z Ifi Stream ani z malinkami + mconnect ani z malinkami + Tidal z Audirvana. Po usb bez problemu. Nie wiem czy moje dac SMSL M400 i SU9 wspierają mqa po spdif.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artorias napisał:

Ano, nie wiadomo też czego do końca to jest wina. U Ciebie ten Connect działa na malince z hifiberry, a to oficjalnie nie jest wspierane.

Na Volumio, gdzie jest oficjalny Tidal Connect jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, lobuz1 napisał:

Po usb bez problemu. Nie wiem czy moje dac SMSL M400 i SU9 wspierają mqa po spdif.

Słuszna uwaga. Z ciekawości sprawdziłem i Gryphon MQA wspiera ponoć tylko przez USB. U mnie jest po SPDIF, ale dekoduje jako 24/96kHz. Nie wiem jednak czy jest to ograniczenie samego Mconnecta, czy właśnie wejścia coax. Podejrzewam, że jedno i drugie może mieć wpływ. W zasadzie to mi na MQA nie zależy, ale skoro i tak już płacę, a sprzęt ma wsparcie, to fajnie, że chociaż w jakiejś tam formie działa, nawet jeśli nie w pełnym zakresie.

Teraz, Zychoo napisał:

Na Volumio, gdzie jest oficjalny Tidal Connect jest to samo...

Miałem właśnie o to pytać. To trochę lipa, jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zychoo napisał:

No właśnie trochę lipa, chyba s/pdif jest tu problemem przy współpracy z MQA. 

Mała poprawka, nie wziąłem pod uwagę faktu zróżnicowania nagrań na samym Tidalu. Taki kompromis mnie zadowala.

IMG20220721114658.jpg

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zychoo napisał:

Właśnie zastanawia mnie dlaczego nie mam Mqa przez Tidal Connect jak mam malinkę połączoną przez coax do Zen One. A wyczytałem na stronie Tidala:

"TIDAL Connect umożliwia dostarczanie muzyki, której chcesz słuchać, nieprzerwanie i bez utraty jakości, do preferowanego sprzętu. Inne technologie przesyłania mają ograniczenia dotyczące jakości słyszanego dźwięku. Jeśli TIDAL Connect jest dostępny, wybierz tę opcję! TIDAL Connect obsługuje pełny zakres jakości dźwięku, jaki można znaleźć w aplikacji TIDAL."

Więc teoretycznie jakość dźwięku przez Tidal Connect powinna być najwyższa... 

 

 

Masz ustawione w konfiguracji zen stream żeby przepuszczał MQA ? ja mam ustawione na auto i działa MQA i przepuszcza do zen dac-a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kajo1971 napisał:

Masz ustawione w konfiguracji zen stream żeby przepuszczał MQA ? ja mam ustawione na auto i działa MQA i przepuszcza do zen dac-a 

Przez spdif czy usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kajo1971 napisał:

Masz ustawione w konfiguracji zen stream żeby przepuszczał MQA ? ja mam ustawione na auto i działa MQA i przepuszcza do zen dac-a 

Ja nie mam Zen Streama, ale zastanawiam się czy aby nie dokupić do Zen One i Zen Can'a. Tylko chciałem się upewnić, czy z Zen Stream będzie działać Mqa po coax do Zen One. Bo jak mam słuchać po USB, to nie widzę potrzeby kupowania Zen Streama, gram bezpośrednio do Zen One z kompa, czy Androida. Tylko wtedy z kolei dźwięk nie taki jak po coax z np. malinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zychoo napisał:

Ja nie mam Zen Streama, ale zastanawiam się czy aby nie dokupić do Zen One i Zen Can'a. Tylko chciałem się upewnić, czy z Zen Stream będzie działać Mqa po coax do Zen One. Bo jak mam słuchać po USB, to nie widzę potrzeby kupowania Zen Streama, gram bezpośrednio do Zen One z kompa, czy Androida. Tylko wtedy z kolei dźwięk nie taki jak po coax z np. malinki.

to wypożycz sobie na testy zen stream i po sprawdzaj jak to się tobie zgrywa z zen one . notabene dziwne że po USB gra tobie słabiej niż po coax . no tak jak napisałem nie mam możliwości sprawdzenia bo zen dac przyjmuje tylko po USB a gra to rewelacyjnie :) np po coax z dac 1543 no nie grało to wybitnie lepiej lub powiedzmy grało gorzej ale zaintrygowałeś mnie i chyba będę musiał jeszcze raz sprawdzić oczywiście bez MQA 

 

 

 

 

 

 

 

32 minuty temu, lobuz1 napisał:

Przez spdif czy usb?

ja mam to tak ustawione i MQA przepuszcza do zen dac . niestety zen dac przyjmuje tylko po USB Screenshot_2022-07-21-12-59-22-57_cc2b0e47f69dda20e9152b4faed22ad5.thumb.jpg.53050cae995d8147078ec996da32bd4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kajo1971 napisał:

notabene dziwne że po USB gra tobie słabiej niż po coax .

Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Pomijając fakt, że @Zychoo ma nakładkę audio do raspberry, która powstała właśnie w celu poprawy jakości sygnału i obsługuje tylko SPDIF, to z USB jest jeden zasadniczy problem. Ten standard nie powstał do przesyłania sygnału audio, ale z racji wiekszej przepustowości i dużej unierwsalności jest do tego wykorzystywany. USB jest portem bardziej złożonym, bo poza przesyłaniem danych, przesyła też zasilanie, więc sygnał jest narażony na ewentualną degradację. Coaxial dla przykładu służy tylko i wyłącznie do przesyłania danych i powstał głównie pod kątem przesyłania dźwięku. (Jest bardziej dziewiczy pod tym względem)

W praktyce nadal coaxial w większości przypadków zagra lepiej (czyściej, bardziej rozdzielczo), choć dużo też zależy od implementacji po stronie nadanijka i odbiornika sygnału. Sami producenci audio mają też szerszą ofertę świetnych jakościowo kabli spdif, względem usb. Dla przykładu pod USB-C w zasadzie zostaje nam jedynie Wireworld (Chroma/Starlight).

USB za to ma większą przepustowość, więc moża bawić się w DSD512, 1024, co już daje bardzo dobry efekt. Problem jednak w tym, że takie pliki cholernie dużo ważą i są ciężko dostępne (chyba, że konwertujemy sami, ale to już nie to samo)

 

BTW Ktoś wrzucał testy Zen Streamera i bardzo słabo (o dziwo) wypadło USB w nim na tle innych sprzętów. Nie wiem na ile test był wiarygodny, ale autor przetestował chyba 3 streamery  i porównał wszystkie porty cyfrowe. Zen Stream zagrał najlepiej po coaxialu.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artorias napisał:

Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Pomijając fakt, że @Zychoo ma nakładkę audio do raspberry, która powstała właśnie w celu poprawy jakości sygnału i obsługuje tylko SPDIF, to z USB jest jeden zasadniczy problem. Ten standard nie powstał do przesyłania sygnału audio, ale z racji wiekszej przepustowości i dużej unierwsalności jest do tego wykorzystywany. USB jest portem bardziej złożonym, bo poza przesyłaniem danych, przesyła też zasilanie, więc sygnał jest narażony na ewentualną degradację. Coaxial dla przykładu służy tylko i wyłącznie do przesyłania danych i powstał głównie pod kątem przesyłania dźwięku. (Jest bardziej dziewiczy pod tym kątem)

W praktyce nadal coaxial w większości przypadków zagra lepiej (czyściej, bardziej rozdzielczo), choć dużo też zależy od implementacji po stronie nadanijka i odbiornika sygnału. Sami producenci audio mają też szerszą ofertę świetnych jakościowo kabli spdif, względem usb. Dla przykładu pod USB-C w zasadzie zostaje nam jedynie Wireworld (Chroma/Starlight).

USB za to ma większą przepustowość, więc moża bawić się w DSD512, 1024, co już daje bardzo dobry efekt. Problem jednak w tym, że takie pliki cholernie dużo ważą i są ciężko dostępne (chyba, że konwertujemy sami, ale to już nie to samo)

no tak ja ciągle się odnoszę do tego co wypluwa zen stream po USB więc nic mu nie POZOSTAŁO :) tylko wziąć na testy zen stream i samemu sprawdzić :) u mnie ten zestawik od ifi gra rewelacyjnie :):):) z połączeniem po 4.4 do HD600 ( srebro od Albedo DiY między dac a can i 4.4 do słuchawek 4 żyłowy pozłacana miedź od JD ) i ciary są nawet w realizacjach z tidal więc co tutaj więcej dodać :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś taki wynalazek na PCM 2704 który ma również wyjścia s/pdif - czyli jest w sumie również konwerterem z USB na s/pdif. Podłączyłem do Zen One po coax (z kompa przez USB do tego PCM 2704 i dalej do Zen One po coax) i dalej jest słabo, nijak to się ma do malinki z nakładką i wyjściem s/pdif. 

 

pcm2704.png

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 minut temu, element21 napisał:

Cześć Wam

Jaki zasilacz polecacie do Cana ? ten od ifi ipower x czy Tomanka ?

Wiecie może, czy coś się zmieniło w zasilaczu dołączanym do Ifi Streamera ? Gdzieś czytałem, że już nie dają tego od IFI tylko jakiś badziew ?

no do teraźniejszej  produkcji zen stream dokładają jakieś no-name zasilacze . co do zen can to musisz patrzeć na obciążalność bo on chyba ciągnie 2-3A  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, LeonidK napisał:

Warto przy interkonekcie 4.4mm dokupować jeszcze kabel słuchawkowy 4.4mm, konkretnie do Sundary, czy to różnice na granicy percepcji? Zen Stack zarówno HE400SE jak i Sundarę napędza bez problemu na +6dB.

 

Warto, zdecydowanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LeonidK napisał:

Warto przy interkonekcie 4.4mm dokupować jeszcze kabel słuchawkowy 4.4mm, konkretnie do Sundary, czy to różnice na granicy percepcji? Zen Stack zarówno HE400SE jak i Sundarę napędza bez problemu na +6dB.

no u mnie kabelek 4.4 ( od Jimmiego Dragona 4 żyłowa miedź pozłacana )  do HD600 i z zen stack-em zrobiło rasowe granie :) można słuchać godzinami z opadem szczeny :)

nie wiem jak stockowy w Sundarach ale różnica w HD600 kolosalna :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kajo1971 napisał:

no u mnie kabelek 4.4 ( od Jimmiego Dragona 4 żyłowa miedź pozłacana )  do HD600 i z zen stack-em zrobiło rasowe granie :) można słuchać godzinami z opadem szczeny :)

nie wiem jak stockowy w Sundarach ale różnica w HD600 kolosalna :)

 

Potwierdzam, zmiana stockowego kabla w HD600 na zbalansowany (w moim przypadku na miedź 7N OCC) i połączenie z ZENstackiem daje fantastyczny przekaz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś na allegro ale produkt z chin i tak się zastanawiam czy tam wejdą zeny ? bo wymiary opisane tak dziwnie bo czy to wymiary opakowania w które ten stojak wchodzi po złożeniu czy samych elementów tworzących ten stojak ? 

https://allegro.pl/oferta/czarny-akrylowy-futeral-ochronny-na-12226501405

Screenshot_2022-09-01-20-22-04-86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności