Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.09.2022 o 10:29, PioterD napisał:

Jeżeli ZenCan dawał radę Susvarom i było z tego przyjemne słuchanie to chyba byłaby dla tego wzmaka najlepsza rekomendacja ever ;)

 

W dniu 6.09.2022 o 11:00, Artorias napisał:

Tutaj to bym się nie rozpędzał :D O ile pamiętam, to miałem 4 gain + potencjometr prawie na maksimum, ale dla kogoś kto lubi głośniej słuchać, to mocy za mało. Grało to ok, ale raczej sporo brakowało do tego, co te słuchawki są w stanie pokazać. Tutaj niestety nie jestem na tyle kompetentną osobą by sensownie ocenić te słuchawki (Za krótką miałem styczność i jedynie w salonie). Później już miałem drugie podejście do Susvar i na bardziej akuratnym sprzęcie, tyle że Zen CANa już nie mam i nie robiłem porównań side to side. Pod Susvary trzeba już mieć konkret sprzęt. Z tych jeszcze przystępnych cenowo, to nowe combo od Hifiman ponoć całkiem przyzwoicie sobie z nimi radzi.

 

No niestety, ale Zenstack i Susvara się nie nadają do słuchania. Próbowałem z ciekawości. Nawet połowy potencjału tych słuchawek z takiego źródła nie idzie wydobyć. Do tego na podbitym Gainie szum w tle jest nie do zaakceptowania (przynajmniej w porównaniu do mojego drugiego toru).

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

 

 

No niestety, ale Zenstack i Susvara się nadają do słuchania. Próbowałem z ciekawości. Nawet połowy potencjału tych słuchawek z takiego źródła nie idzie wydobyć. Do tego na podbitym Gainie szum w tle jest nie do zaakceptowania (przynajmniej w porównaniu do mojego drugiego toru).

No mi zen can nie napędził zmf eikon :( a to dynamiki a miałem chrapkę na nie więc organoleptycznie trzeba podchodzić do dopasowania słuchawek . Już z DCA Ether Flow 1.1 było zdecydowanie lepiej ale one łatwiejsze do napędzenia . no jeszcze na tapecie focal clear MG i HD800s do sprawdzenia a może HD800 tylko ciężko posłuchać i będzie trzeba wybrać :)

 

Może jakaś dobra duszyczka w okolicy Poznania ma rzeczone HD800 i pozwoli się wprosić na odsłuchy ? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być nie nadają, a napisałem nadają :) W każdym razie juz edytowałem 👍

 

Nie wiem jak grają Eikony, ale Verite też z Zenstackiem grają słabiutko. W sensie słuchać się da, ale mogą te słuchawki zagrać zdecydowanie lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

Miało być nie nadają, a napisałem nadają :) W każdym razie juz edytowałem 👍

 

Nie wiem jak grają Eikony, ale Verite też z Zenstackiem grają słabiutko. W sensie słuchać się da, ale mogą te słuchawki zagrać zdecydowanie lepiej.

 

 

to mam te same odczucia :)no dopiero mocny tranzystor DIY HA2013 ( zamieszczony na zdjęciu ) dał im kopa i to już było całkiem inne granie :) Notabene tor w zen-e nie był do końca zbalansowany bo za 4.4 był adapter na 3.5 i dopiero do zmf Eikon . Wynika z tego że trzeba dopasować słuchawki do zen-a lub kompletna wymiana toru a napewno can-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kajo1971 napisał:

No mi zen can nie napędził zmf eikon :(

To jakie one mają zapotrzebowanie na prąd? Zen CAN po balansie ma około 2W przy 32Ohm z tego co pamiętam. Jesteś pewien, że on nie napędził, a nie po prostu wybitnie się nie sparował, jak chodzi o synergię?

 

Co do EF, to akurat one powstały z myślą o stosunkowo małym poborze, dlatego można ich swobodnie używać ze sprzętem przenośnym. CAN sobie z palcem w nosie z nimi poradzi, tyle że znowu kwestia spasowania pod kątem sygnatury.

Gryfon radzi sobie bez problemu z Etherami i jest wszystko to co ma być. Taki paradoks, że jak słuchałem ich z EF400, które mają 4.4W na kanał, to grało to spokojniej, mniej wyczynowo niż na lampowym Feliks Echo2, które ma 350mW. Dużo zależy od spasowania. Tym nie mniej z mojego doświadczenia, trzeba uważać na DAPy i dongle, bo część sprzętów gra anemiczne z niektórymi słuchawkami. Miałem taką sytuację z moimi NightHawk. Dałem ich komuś posłuchać w salonie, po czym mówi, że on basu nie mają :D Dałem mu swojego Gryphona, posłuchał kilka minut i odwołał wszystko co mówił dodając, że bas jest świetny i doskonale kontrolowany (oczywiście bez włączania żadnych boosterów typu XBass, tyle że z Macbooka i Roon)

 

Teraz, kajo1971 napisał:

Notabene tor w zen-e nie był do końca zbalansowany bo za 4.4 był adapter na 3.5 i dopiero do zmf Eikon

Wiesz, że mogłeś sobie przez to sprzęt uszkodzić? Bo wychodził balans, a na końcu miałeś SE i mogło dojść do zwarcia. To na pewno nie można na bazie takiego połączenia wyciągnąć sensownych wniosków. (Chyba, że to było 3.5mm TRRS, czyli zbalansowane, a nie SE)

 

Teraz, MichalZZZ napisał:

Nie wiem jak grają Eikony, ale Verite też z Zenstackiem grają słabiutko. W sensie słuchać się da, ale mogą te słuchawki zagrać zdecydowanie lepiej.

ZenStack i tak powinien zagrać lepiej niż większość DAPów z pułapu 3-4k, nie licząc kwestii synergii, bo z tym bywa oczywiście różnie. Wychodzi na to, że Ryka miał niezłą fazę, że tak dobrze ten sprzęt ocenił :D Z drugiej strony, przy dobrym sprzęcie stacjonarnym wiadomo, że taki zestawik ma małe szanse. Wszystko jest kwestią perspektywy.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajo1971

 

Prawda. Mimo wszystko bardzo lubię Zenstacka i ma u mnie dożywocie :) Głównie wykorzystuje go do filmów/seriali. Do tego Nigthawki na głowe i jest petarda nagłośnienie. Więcej nic nie trzeba. Mały, poręczny, super wyglądający i dobrze wykonany (oprócz luźnych przycisków) zestaw.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artorias napisał:

To jakie one mają zapotrzebowanie na prąd? Zen CAN po balansie ma około 2W przy 32Ohm z tego co pamiętam. Jesteś pewien, że on nie napędził, a nie po prostu wybitnie się nie sparował, jak chodzi o synergię?

 

Co do EF, to akurat one powstały z myślą o stosunkowo małym poborze, dlatego można ich swobodnie używać ze sprzętem przenośnym. CAN sobie z palcem w nosie z nimi poradzi, tyle że znowu kwestia spasowania pod kątem sygnatury.

Gryfon radzi sobie bez problemu z Etherami i jest wszystko to co ma być. Taki paradoks, że jak słuchałem ich z EF400, które mają 4.4W na kanał, to grało to spokojniej, mniej wyczynowo niż na lampowym Feliks Echo2, które ma 350mW. Dużo zależy od spasowania. Tym nie mniej z mojego doświadczenia, trzeba uważać na DAPy i dongle, bo część sprzętów gra anemiczne z niektórymi słuchawkami. Miałem taką sytuację z moimi NightHawk. Dałem ich komuś posłuchać w salonie, po czym mówi, że on basu nie mają :D Dałem mu swojego Gryphona, posłuchał kilka minut i odwołał wszystko co mówił dodając, że bas jest świetny i doskonale kontrolowany (oczywiście bez włączania żadnych boosterów typu XBass)

 

Wiesz, że mogłeś sobie przez to sprzęt uszkodzić? Bo wychodził balans, a na końcu miałeś SE i mogło dojść do zwarcia. To na pewno nie można na bazie takiego połączenia wyciągnąć sensownych wniosków. (Chyba, że to było 3.5mm TRRS, czyli zbalansowane, a nie SE)

 

ZenStack i tak powinien zagrać lepiej niż większość DAPów z pułapu 3-4k, nie licząc kwestii synergii, bo z tym bywa oczywiście różnie. Wychodzi na to, że Ryka miał niezłą fazę, że tak dobrze ten sprzęt ocenił :D Z drugiej strony, przy dobrym sprzęcie stacjonarnym wiadomo, że taki zestawik ma małe szanse. Wszystko jest kwestią perspektywy.

Masz rację z tym dopasowaniem , synergią itd :) co do adaptera 4.4/3.5 to jest produkt Ifi więc chyba babola nie zrobili ? 

https://instalaudio.pl/ifi-audio-headphone-adapter-3-5mm-to-4-4mm.html?gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnLu9CHYpx_Pp35NhhaT3zEc1vom_vILLpzbMmVNuX315K_-d6ceJHRoC3xAQAvD_BwE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kajo1971 napisał:

Masz rację z tym dopasowaniem , synergią itd :) co do adaptera 4.4/3.5 to jest produkt Ifi więc chyba babola nie zrobili ? 

https://instalaudio.pl/ifi-audio-headphone-adapter-3-5mm-to-4-4mm.html?gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnLu9CHYpx_Pp35NhhaT3zEc1vom_vILLpzbMmVNuX315K_-d6ceJHRoC3xAQAvD_BwE

Uwaga: ujemny zbalansowany sygnał nie jest podłączony do masy w adapterze, co umożliwia konwersję wejścia złącza słuchawkowego 3,5 mm do użycia ze zbalansowanym wyjściem 4,4 mm bez ryzyka uszkodzenia wzmacniacza.

 

Wychodzi na to, że iFi nie zrobiło babola. To ciekawe, że tak łatwo można ten problem obejść :D To ja musiałem przerabiać moje SHP na balans, żeby wykorzystać większa moc, a tu można było trickiem to ograć. W takim razie faktycznie nie popełniłeś błędu.

Dzięki za linka, bo nie wiedziałem, że iFi ma takie cuś w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias

 

Nie wiem jak grają dapy. Wierzę Ci na słowo, że jest tak jak mówisz. Ale już pomijając tą synergię... Nie chce też, żeby zabrzmiało to źle, ale z całym szacunkiem do Zenstacka, to pewnej granicy się z nim nie przeskoczy. Każde słuchawki, kiedy wpinalem z ciekawości pod Zena, a później pod mój główny tor, to różnica w jakości dźwięku była spora (delikatnie mówiąc). Pod każdym względem. Czystości, tła, detali, holografii, rozdzielczości itd. itd. Co nie znaczy, że ZENstack gra źle, nic z tych rzeczy, bo równie dobrze można się nim cieszyć słuchając muzyki i to nie podlega żadnej dyskusji. Poprostu to dobry tor w swojej klasie i tyle. Nic więcej. Prawdą jest też to, że za tyle co on kosztuje, to brać i się nie zastanawiać, bo o konkurencję jak za te pieniądze, to chyba ciężko. Tak jak mówię - ja go bardzo lubię, spełnia swoją rolę doskonale i nie oddam za żadne skarby 🙂👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał:

Nie chce też, żeby zabrzmiało to źle, ale z całym szacunkiem do Zenstacka, to pewnej granicy się z nim nie przeskoczy.

Wiem. Już to wałkowaliśmy ^^

O wielu lampowcach pewnie moglibyśmy napisać podobnie, że czystość tła, dynamika, rozdzielczość, ucięta góra, szumy itd.

ZenStack jest tak zestrojony, żeby grał mięsistym, dość dobrze dociążonym brzmieniem, zachowując też pewną gładkość.

Dla niektórych okazał się wręcz balsamem na po toppingową traumę związaną ze zbyt jasnym, analitycznym i nieco cyfrowym brzmieniem.

Dobre tory tranzystorowe, są w stanie grać czysto, rozdzielczo, ale zachowując organiczność w brzmieniu oraz klasowe wypełnienie, mocno odskakując urządzeniom pokroju ZenStacka. Tyle, że najczęściej też trzeba taki tor doinwestować (powymieniać akcesoria, zadbać o czystość zasilania, jakiś streamer, dobrej jakości pliki itd).

ZenStack jest bardzo fajnym rozwiązaniem na początek, zwłaszcza, kiedy nie chcemy wydawać fortuny. Daje też nam jakieś pole do zabawy, jak chcemy sprawdzić wpływ np interkonektów, zasilaczy liniowych itd, a że ciągnie stosunkowo mało prądu, to nie wydamy na takie akcesoria majątku.

Edytowane przez Artorias
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artorias napisał:

ZenStack jest tak zestrojony, żeby grał mięsistym, dość dobrze dociążonym brzmieniem, zachowując też pewną gładkość.

Dla niektórych okazał się wręcz balsamem na po toppingową traumę związaną ze zbyt jasnym, analitycznym i nieco cyfrowym brzmieniem.

Tak jest, chociaż był to tylko jeden z powodów dla których jednak wycofałem się z dx3pro+, bez traumy. Brzmienie k612 i k712 jest IMO świetne na obydwu zestawach. Ja po prostu bardzo lubię dobrze wykonane sprzęty, analogowe pokrętła, firmy z tradycjami które umieją tak pokierować marketingiem że nawet zastosowanie starszych technologicznie DACów ale dobrze zaimplementowanych i zestrojonych są w stanie wybronić, nie tyle bajkami co finalnym dźwiękiem. Bo taki mają zamysł i wolą się tym kierować niż jakąś tam koniunkturalno-technologiczną presją rynkową. Z Chińczyków lubię tylko Fiio.

ZenStack ma jeszcze taka zaletę że właściwie są to dwa sprzęty, Can’a można sparować z tanim DAC pokroju dongla Apple czy podłączyć pod przyzwoita integre na ALC1200 i też zagra to bardzo dobrze i z dużym zapasem mocy. ZenDac ma tyle mocy i jest tak zestrojony że kompletnie nie strach go używać samego np z K712 - gra to świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioterD napisał:

Tak jest, chociaż był to tylko jeden z powodów dla których jednak wycofałem się z dx3pro+, bez traumy. Brzmienie k612 i k712 jest IMO świetne na obydwu zestawach. Ja po prostu bardzo lubię dobrze wykonane sprzęty, analogowe pokrętła, firmy z tradycjami które umieją tak pokierować marketingiem że nawet zastosowanie starszych technologicznie DACów ale dobrze zaimplementowanych i zestrojonych są w stanie wybronić, nie tyle bajkami co finalnym dźwiękiem. Bo taki mają zamysł i wolą się tym kierować niż jakąś tam koniunkturalno-technologiczną presją rynkową. Z Chińczyków lubię tylko Fiio.

ZenStack ma jeszcze taka zaletę że właściwie są to dwa sprzęty, Can’a można sparować z tanim DAC pokroju dongla Apple czy podłączyć pod przyzwoita integre na ALC1200 i też zagra to bardzo dobrze i z dużym zapasem mocy. ZenDac ma tyle mocy i jest tak zestrojony że kompletnie nie strach go używać samego np z K712 - gra to świetnie.

Wszystko zrozumiałe, ale z tymi tradycjami to bez przesady, Topping powstał w 2008, iFi w 2012 :) 

Jakość spoko, ale mogliby panowie w iFi dojsć do wniosku, że mozna trochę lepsze potencjometry wsadzić, a nie rozjazd kanałów na 20% skali głośności jak w Zen DACu. Niemniej fajna integra, jak ktoś szuka lekkiego ocieplenia i funu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kubachim napisał:

Wszystko zrozumiałe, ale z tymi tradycjami to bez przesady, Topping powstał w 2008, iFi w 2012 :) 

iFi jest submarką AMR, firmy założonej w roku 2000 przez ludzi którzy już wcześniej przez lata siedzieli w audio. Więc tej tradycji można ze 30 lat naliczyć spokojnie jak nie więcej - to też nie jest tak dużo w historii audio, ale jednak wolę to niż marki chińskie tworzone w większości jako konkurencyjna odpowiedź na coś co już ktoś wcześniej wymyślił.

Potencjometry - ok, mają swoje wady. Nawet iFi w opisie na stronie dotyczącej Can'a zaznacza że balans kanałów uzyskuje najlepsze wyrównanie dopiero od godziny "11" wzwyż. U mnie "na słuch" kanały się wyrównują zarówno w Dac jak i w Can już około godziny "8" (zakłądając że najniższe położenie to taka godzina "7").

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą jednego recenzenta zdecydowałem się w moich HD560S wymienić pady na te z modelu HD569/598CS. Firmowe z polskiego oddziału. Panowie - w połączeniu z zenStawem, jest po prostu magia. Holografia, wokale męskie i damskie, ale również instrumenty mają jeszcze więcej analogowości, jeszcze więcej złagodzenia, delikatności. Jakby idealnie wpisywało się w te połączenie z ifi - jeszcze bardziej niż na fabrycznych poduszkach. Jedyny drobny minus, to nieco zmiękczony i wzmocniony bas. Z tego względu zrezygnowałem z dalszego używania ulepszacza basu z can. Wiem, że w klubie jest jedna lub dwie osoby z tymi słuchawkami i równocześnie mająca zestaw ifi. Bardzo polecam sprawdzenie tego połączenia. Koszty są stosunkowo nieduże - tyle co koszt padów i wysyłki.

 

edit:

Dodam, że słuchawki zyskały bardzo na wygodzie. Pewnie z powodu pianki jakby pamięciowej w stosunku do dość twardej fabrycznej gąbki.

Edytowane przez Krzysiu82
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Czy ktos z Was moze szukal czy do Zen Stream daloby sie znalezc jakas fajna obudowe zamiast firmowej? Zeby to wygladalo bardziej jak urzadzenie audio? 😁

Czyli jak? Masz tutaj solidną metalową, estetycznie wykonaną obudowę w stylu serii Zen. Nie sądzę, że coś takiego znajdziesz. Jak Cię tak razi napis Stream to wykonaj i przyklej sobie panel frontowy 😀.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo np. taka Akasa prawie pasuje:

https://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Fanless Chassis&type_sub=Fanless NVIDIA Jetson&model=A-NVD01-M1B
a wyglada fajniej niz obudowa Zen Stream’a.

Dla mnie akurat design Stream’a jest slaby, dlatego pytam 😊

I czy ktos moze ma link gdzie mozna nabyc rack do Zen’kow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Pytam, bo np. taka Akasa prawie pasuje:

https://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Fanless Chassis&type_sub=Fanless NVIDIA Jetson&model=A-NVD01-M1B
a wyglada fajniej niz obudowa Zen Stream’a.

Dla mnie akurat design Stream’a jest slaby, dlatego pytam 😊

I czy ktos moze ma link gdzie mozna nabyc rack do Zen’kow?

Prawie. Przecież ta obudowa jest pod konkretną płytę/procesor i ma zupełnie inne wyjścia.

Obudowa Zen stream też ma zapewne pasywne chłodzenie.

Poszukaj tego Topping  rack na aliexpress.

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności