Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, dj1978 napisał:

Zasilacz liniowy (Topping P50) do Zen Stream to dla mnie must have. Wszystko jest jeszcze większe, scena i ten cały plankton lepiej wybrzmiewa. Krótko mówiąc, nie ma czasu na słuchanie a tu ciężko się oderwać.

Polecam Zen Stream a jak ktoś może się dodatkowo szarpnąć to jak najbardziej liniowy do niego. Najlepiej wymienić też kabelek zasilający DC 15V, bo fabryczny to cienki sznurek i jakiś taki mało wiarygodny🙂

Albo iFi iPowerX. Ifi swój sprzęt, stroi pod swój sprzęt, co nie jest szczególnym zaskoczeniem, ale jak inny daje świetne efekty (a może i nawet lepsze), to warto. Zwłaszcza jeśli cena jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

iFi iPowerX nie miałem okazji ale nie wątpię, ze przynosi pozytywne zmiany.

Mnie jeszcze nurtuje ten Topping HS01, izolator galwaniczny USB. Chwalą go na forum AS w połączeniu Zen Streama, ale raczej zostawię go sobie na deserek.

To ciekawe, że czegoś takiego iFi nie dało w ZenStream. Izolacja galwaniczna to raczej podstawa w tego typu rozwiązaniach. A ich sprzęt bardziej stoi USB. Chyba, że mają swoje urządzonko do tego i celowo nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich chwilach ciesze się, że zainwestowałem w Raspberry + Allo. Tam przynajmniej wiem, że mam izolację galwaniczną dla Coax/BNC i więcej mi nie potrzeba, bo oba moje DACi mają wejście SPDIF. Czasem dla urozmaicenia podepnę sobie dongla R-2R przez USB w malince, które też jest całkiem niezłe (zwłaszcza, że całość zasila iPowerX) i to mi wystarczy. Dokupowanie jakiś dodatkowych urządzeń, które wpięte są do toru audio, jest w moim mniemaniu bardzo niepraktyczne. I tak już mam wystarczający pier**lnik na biurku, żeby dokładać dodatkowy sprzęt "pomiędzy". Na szczęście w moim przypadku nie ma już takiej potrzeby. Zrezygnowałem z natywnych DSD (za mała biblioteka i za dużo ważą. Zresztą Moode z Allo i tak sobie radzi i konwertuje je w locie), więc USB mi nie potrzebne. Problem może być wtedy, kiedy DAC będzie miał wyjątkowo dobrą implementację USB i wyjątkowo słabą dla SPDIF lub w ogóle nie będzie miał innej możliwości poza USB. Wtedy jest sens się bawić.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kupiłem ZEN Streama bo kosztuje tyle co iGalvanic. I Zen Stream robi doskonałą robotę. Błagam nie podnośmy w tym temacie problemu Toppinga HS-01 załóżmy jak co oddzielny watek.

Na forum AS natarczywie promuje go jeden user i atmosfera zrobiła się już nieciekawa nie psujmy "naszego" wątku kontrowersyjnym produktem innej firmy. Skupmy się na IFI.

15 godzin temu, dj1978 napisał:

iFi iPowerX nie miałem okazji ale nie wątpię, ze przynosi pozytywne zmiany.

Mam przynosi pozytywne z zmiany, a przy założeniu że zasila mi dwa urządzenia (DAC po USB) to i cena bardziej do przełknięcia.  :)  Chetnie natomiast bym sprawdził czy w CAN byłaby różnica przy zasilaniu z PowerX. Obecnie do CANa mam iPowera 1.

Kiedyś testowałem jeszcze zmiana zasilania ZEN DACa  USB kontra Ipower5v. Nie byłem w stanie wychwycić różnicy, ale to było jeszcze w czasach przed STRAMOwych.

Edytowane przez Robi68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robi68 napisał:

nie psujmy "naszego" wątku kontrowersyjnym produktem innej firmy. Skupmy się na IFI.

Nie ma to jak głos rozsądku.

 

Ja od siebie dodam, że jak ktoś nie lubi kombinować i bawić się w IoT, to Zen Stream w sumie nie ma konkurencji moim zdaniem. Bardzo dobrze wykonany, obsługuje wszystkie najważniejsze serwisy, do tego USB/Coax. Z tych sprzętów na gotowe, na pewno bardzo mocny zawodnik. Szkoda tylko tego wielkiego napisu "Stream" na środku, no ale musi być łyżka dziegciu w beczce miodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 12:49, Elhaz_77 napisał:

Tu masz link do bardzo dobrego kabla sprzedawanego przez forumowego kolegę:

https://allegro.pl/oferta/dekoni-audio-kabel-do-sennheiser-hd600-4-4mm-bal-10645674351

Tanio nie jest, ale można wypożyczyć za kaucją do posłuchania.

Poza Allegro i dla forumowicza zawsze też jest jakaś zniżka.

Są też inne, bardziej budżetowe oferty z Allegro, ale tu już nie zwrócisz towaru, bo jest traktowany jako robiony na zamówienie.

No i oczywiście można zamówić coś u Jimmiego albo Perula, ale musisz dokładnie wyartykułować jakiego dźwięku oczekujesz.

 

Ehhh... chyba trzeba było kupić kabelek któryś z tych z podpowiedzi. Kupiłem inny na allegro za niecałe 300 zł (nie wypada mi mówić od kogo - bo to był kabel na zamówienie i szanuję pracę wytwórcy). W każdym razie kabel za twardy, trudno go używać, a dźwięk jakiś taki "rozjechany" - w sensie gra ostrzej, ale coś tu jest nie tak. Wróciłem do standardowego od HD650 i przy nim na razie zostanę, bo gra dużooo lepiej...

Mimo to, korci mnie jednak, żeby zaryzykować i zamówić jakiś "konkretny" kabel od któregoś z polecanych tu kolegów - chyba zaryzykuję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zychoo napisał:

Ehhh... chyba trzeba było kupić kabelek któryś z tych z podpowiedzi. Kupiłem inny na allegro za niecałe 300 zł (nie wypada mi mówić od kogo - bo to był kabel na zamówienie i szanuję pracę wytwórcy). W każdym razie kabel za twardy, trudno go używać, a dźwięk jakiś taki "rozjechany" - w sensie gra ostrzej, ale coś tu jest nie tak. Wróciłem do standardowego od HD650 i przy nim na razie zostanę, bo gra dużooo lepiej...

Mimo to, korci mnie jednak, żeby zaryzykować i zamówić jakiś "konkretny" kabel od któregoś z polecanych tu kolegów - chyba zaryzykuję... 

Daj mu trochę pograć to może się ułoży dźwiękowo . Ten kabelek możesz zwrócić jak przez allegro czy temat pozamiatany ? no ja brałem do HD600 balans 4.4 miedź JD 4 żyłowy od kolegi Jimmiego Dragona no w ciemno na zamówienie ale z jego podpowiedziami jaki przewodnik będzie pasował do moich preferencji słuchowych i pod sprzęt no i to był strzał w dziesiątkę :) z zenkami się to świetnie zgrywa i HD600 grają jak o dwie klasy wyżej :) narazie jestem w 100 procentach zadowolony no i tylko w przyszłości leciwe HD600 wymienię na coś bardziej rasowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 10:23, Skione napisał:

A jakie słuchawki tym napędzasz?

 

Nie zauważyłem wcześniej Twojego pytania, więc odpowiadam z opóźnieniem. Słucham nadal na moich starych SHP9500, które przeżywają drugą młodość z Zen stackiem i nieśpiesznie rozglądam się za innymi słuchawkami (pewnie będą HD600, chociaż kuszą jakieś planary i jakieś zamknięte). Na razie trochę kombinuję z zasilaniem i np zasilam czasem Zen One i Wiim Mini z power banków. Zen One gra wg mnie troszkę gorzej zasilany power bankiem niż USB z Macbooka Air, ale nie jest to jakaś przepaść. Natomiast Wiim Mini gra zdecydowanie lepiej zasilany power bankiem niż zwykłym zasilaczem z kompletu sklepowego. Kusi mnie jakiś zasilacz, który zasili zarówno Zen One, jak i streamer (ewentualnie kiedyś może malinkę z HifiBerry Digi HATem). Topping P50 trochę drogi, iFi Power X niewiele tańszy, a zasili tylko jedno urządzenie, więc myślę dalej😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam takie głupie pytanie. Czy DAC "zużywa" się jakoś pod wpływem tego, że jest ciągle włączony? Bardzo denerwuje mnie brak włącznika w Zen Dacu i zastanawiam się, czy lepiej odpinać kabel od PC za każdym razem, czy może on być bez obaw wpięty nawet przez kilka godzin, kiedy korzystam z komputera. Przy takim ciągłym wyciąganiu rozwalę w końcu port w obudowie...

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LeonidK napisał:

Słuchajcie, mam takie głupie pytanie. Czy DAC "zużywa" się jakoś pod wpływem tego, że jest ciągle włączony? Bardzo denerwuje mnie brak włącznika w Zen Dacu i zastanawiam się, czy lepiej odpinać kabel od PC za każdym razem, czy może on być bez obaw wpięty nawet przez kilka godzin, kiedy korzystam z komputera. Przy takim ciągłym wyciąganiu rozwalę w końcu port w obudowie...

No jest to problem. Mam Streama więc zasilam DAC po USB ze Streama i to rozwiązuje problem. Można by też użyć zasilacza zewnętrznego do DAC i listwę 220V z dniazdami master/slave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem posiadaczem zen can i zen blue,zawsze połączone były RCA lub kablem zbalansowanym 4.4.Ostatnio podłączyłem Chromecast audio z zen can wejściem single-ended i dźwięk wydał mi się bardzo ciekawy,taki "pełny" i "dojrzały"... I tu pytanie do Was,co to za rodzaj wejścia ? Pz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arek4258 napisał:

Ostatnio podłączyłem Chromecast audio z zen can wejściem single-ended i dźwięk wydał mi się bardzo ciekawy,taki "pełny" i "dojrzały"... I tu pytanie do Was,co to za rodzaj wejścia

Single-ended.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie wy obeznani w temacie czytałem cały ten wątek mam do was szybkie pytanie czy mogę połączyć ZEN DAC V2 z iFi Audio ZEN Air Can ?

Trochę sobie pluję ze nie kupiłem dwóch od razu ale budżetu na tamtą chwilę nie miałem a widzę taki czarny iFi Audio ZEN Air Can z wyglądu jest bardzo podobny do tamtego tylko cena 499zł a siwy 850zł obecnie kosztuje zagra to razem dobrze i będzie synergia z Hifiman Sundara? Mam jeszcze kilkanaście innych słuchawek ale nie ma czasu pisać na końcu wyjaśnię.

Czy jednak szukać takiej samej siwej wersji jak mój zen dac?

Chodzi o to iFi Audio ZEN Air Can (q21.pl) 

i chce połączyć tym 

Zbalansowany kabel interkonekt 4.4mm do 4.4mm iFi Audio | AVstore.pl

Proszę odpowiedzcie w miarę szybko bo mam budżet ale nie chce by zaraz "coś wypadło" albo się żona do niego dorwała bo będzie po zaoszczędzonych pieniądzach ożeniłem się z jakąś zakupoholiczką nie idzie oszczędzić na własne przyjemności tak w skrócie Zresztą chyba mnie Panowie zrozumieją a tu nie miejsce na takie dyskusje 

Edytowane przez Nino321
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nino321 napisał:

Witam Panowie wy obeznani w temacie czytałem cały ten wątek mam do was szybkie pytanie czy mogę połączyć ZEN DAC V2 z iFi Audio ZEN Air Can ?

Trochę sobie pluję ze nie kupiłem dwóch od razu ale budżetu na tamtą chwilę nie miałem a widzę taki czarny iFi Audio ZEN Air Can z wyglądu jest bardzo podobny do tamtego tylko cena 499zł a siwy 850zł obecnie kosztuje zagra to razem dobrze i będzie synergia z Hifiman Sundara? Mam jeszcze kilkanaście innych słuchawek ale nie ma czasu pisać na końcu wyjaśnię.

Czy jednak szukać takiej samej siwej wersji jak mój zen dac?

Chodzi o to iFi Audio ZEN Air Can (q21.pl) 

i chce połączyć tym 

Zbalansowany kabel interkonekt 4.4mm do 4.4mm iFi Audio | AVstore.pl

Proszę odpowiedzcie w miarę szybko bo mam budżet ale nie chce by zaraz "coś wypadło" albo się żona do niego dorwała bo będzie po zaoszczędzonych pieniądzach ożeniłem się z jakąś zakupoholiczką nie idzie oszczędzić na własne przyjemności tak w skrócie Zresztą chyba mnie Panowie zrozumieją a tu nie miejsce na takie dyskusje 

no to nie podłączysz tym 4.4 :( . z tyłu masz tylko RCA a jedyny wtyk  4.4 jest z przodu do podłączenia słuchawek w jak to mówi ifi topologi s-balanced więc jeżeli połączenie balanced 4.4 kluczowe to musisz dozbierać do pełnowartościowego can-a może z używek żeby nie bolało  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nino321 napisał:

Czyli tylko to będzie najtańsza oferta na chwilę obecną? Wzmacniacz słuchawkowy iFi Audio Zen Can - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl 

Kabel kupie sobie później ewentualnie 

jeżeli chcesz połączenie zbalansowane to tak :) ja mam cały zestawik czyli zen stream/dac V2/can połączone po 4.4 plus kabelek do HD600 też bal 4.4 i gra to naprawdę super :) Pomyśl w przyszłości do Sundar połączenie bal 4.4 . u mnie HD600 dostały nowego życia i granie po kilka godzin dziennie to sama przyjemność :)

Edytowane przez kajo1971
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam do nich balans 3m Hakugei. Zagapiłem się tylko z CANem a czytając cały ten temat to wiele on wnosi do samego DAC a nawet zasilacz lepszy poprawia, podobnie jak połącznie zbalansowane daca z canem. Cos tam kumam tematu ale experterm nie jestem.

Chce poprawić brzmienie dacka chodzi mi najbardziej o scenę i holografie tego mi jeszcze brakuje tego zawsze mam mało na każdym sprzęcie i w tym kierunku chciałbym wyciągnąć jak najwięcej oraz ostatnio po zmianie na sundary doskwiera mi mało kontroli na końcowych zakresach góry i dołu a środek jest ok mimo ze bliski to sceniczny i holograficzny ale lubię jeszcze więcej jak z HD 800 uwielbiam te słuchawki właśnie za to. Tylko budżet mam ograniczony muszę znaleźć kompromis co jeszcze ZEN CAN + kabelek zbalansowany starczy? bo nie chce trucia głowy z moją żoną ze znów coś kupuje po co mi tego tyle itd... zresztą jak pisałem wcześniej to nie miejsce na takie dyskusje. 

Edycja

Zen Can już kupiłem jak coś teraz została kwestia kabli i czy to zasilanie takie potrzebne na już może mógłbym kupić później ?

Edycja

Pomożecie mi znaleźć jakieś tanie i dobre kable USB oraz zasilanie do tego Zestawu? Brakuje mi już tylko tego ale z oszczędności zostało mi już nie wiele

Edycja

Kabel USB kupiłem zostało mi tylko to zasilanie do kompletu i tu pytanie czy zasilać dwa DAC + CAN czy samego CAN? jaki dobry i w miarę tani zasilacz polecacie? 

Cała noc szukałem i znalazłem to: 2x5v mozna by nim zasilic i DAC i CAN

SMSL P2 podwójne wyjście 5 V z zasilaczem liniowym M8A SAP-12 : Amazon.pl: Elektronika

oraz to co wymienione w tym temacie 

Zasilacz impulsowy 5V/2,85A Nirvana SMPS o niskim Botland - Sklep dla robotyków

i oryginalny 

iFi iPower X Low Noise Power Supply DC Adapter Ulepsz swoje Audio / Video / Elektronika - 5v : Amazon.pl: Elektronika

To który się sprawdzi?

 

Temat skończony dzięki za miła rozmowę prywatną i pomoc w skompletowaniu Zen-stawu kajo1971 ;)

Edytowane przez Nino321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was testował już Zen Air Dac z Air Can?
Jestem ciekawa czy warto dokładać do „pełnych” wersji. W jakich sytuacjach lepiej wypadają wersje bez Air. MQA mnie nie interesuje.

W tej chwili używam głównie K701 z Hip DACiem, ale myślę o stacjonarnym sprzęcie po wakacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arwena_oka napisał:

Czy ktoś z was testował już Zen Air Dac z Air Can?
Jestem ciekawa czy warto dokładać do „pełnych” wersji. W jakich sytuacjach lepiej wypadają wersje bez Air. MQA mnie nie interesuje.

W tej chwili używam głównie K701 z Hip DACiem, ale myślę o stacjonarnym sprzęcie po wakacjach.

 

Pełne wersje mają przede wszystkim obieg zbalansowany, oraz wyjścia symetryczne z których dają też więcej mocy, zarówno DAC, jak i CAN. Te sprzęty powinny być też bardziej dopracowane. Nie ma się co oszukiwać, Air to jest po prostu cięcie kosztów i siłą rzeczy odbije się to finalnie na efekcie końcowym.

Ja bym na Twoim miejscu polował na Zen DAC v1, choćby na OLX. Mówi się, że v1 gra bardziej analogowo i muzykalnie, niż v2, która według wielu opinii gra bardziej analitycznie. Do takich słuchawek jakie masz, v1 wydaje się lepszym wyborem. CANa też bym brał normalnego (tego klasycznego). To jest sprawdzone rozwiązanie i zawsze zostaje Ci jakieś pole do upgradu na przyszłość (np interkonekt zbalansowany, lepszy zasilacz), ale nawet z tym co daje producent będzie bardzo dobrze.

Zen DAC + CAN, to było dla iFi wejście w nowy sektor i tam poszło najwięcej jakości za nieduży pieniądz, żeby później szło odcinać kupony.

 

W dniu 31.05.2022 o 07:21, Nino321 napisał:

Edycja

Zen Can już kupiłem jak coś teraz została kwestia kabli i czy to zasilanie takie potrzebne na już może mógłbym kupić później ?

Edycja

Pomożecie mi znaleźć jakieś tanie i dobre kable USB oraz zasilanie do tego Zestawu? Brakuje mi już tylko tego ale z oszczędności zostało mi już nie wiele

Edycja

Kabel USB kupiłem zostało mi tylko to zasilanie do kompletu i tu pytanie czy zasilać dwa DAC + CAN czy samego CAN? jaki dobry i w miarę tani zasilacz polecacie? 

Cała noc szukałem i znalazłem to: 2x5v mozna by nim zasilic i DAC i CAN

SMSL P2 podwójne wyjście 5 V z zasilaczem liniowym M8A SAP-12 : Amazon.pl: Elektronika

oraz to co wymienione w tym temacie 

Zasilacz impulsowy 5V/2,85A Nirvana SMPS o niskim Botland - Sklep dla robotyków

i oryginalny 

iFi iPower X Low Noise Power Supply DC Adapter Ulepsz swoje Audio / Video / Elektronika - 5v : Amazon.pl: Elektronika

To który się sprawdzi?

 

W kwestii zasilania, to chyba dużo zależy od naszego zestawu. Ja miałem odczuwalną różnicę na iPowerX (Czystsze tło, lepiej poukładana scena, precyzyjniejsze umiejscowienie dźwięków w przestrzeni, więcej niuansów dało się wychwycić z samych nagrań).

Najlepsze jest to, że nawet Raspberry pod tym zasilaczem gra wyraźnie czyściej z USB. Celowo porównałem z impulsówką dołączoną przez producenta i różnica była oczywista. Chociaż w kwestii samego CANa niektórzy uważali, że nie mają różnic, więc może to kwestia indywidualna. Mimo wszystko zasilacze impulsowe wprowadzają szumy, czy nam się to podoba czy nie i nie są zalecane do zastosowań audio. Z tych co podałeś, chyba sam musisz przetestować, ja jedynie miałem styczność (i w zasadzie użytkuje) iPowerX, ale nie uważam go za jedyne skuteczne rozwiązanie. Możesz wziąć ten najtańszy, jeśli nie chcesz wydawać za dużo kasy. Będzie i tak lepszy od tego co dorzuca producent, a może różnice pomiędzy resztą stawki będą pomijalne.

W kwestii samego kabla USB, ja polecałem dosyć tanią Taga Harmony, dobrze ekranowana i niezłej jakości przewodnik, ale technologicznie to dalej budżetówka, są lepsze niewiele droższe).

Jak ktoś wątpi w lepszą jakość brzmienia na kablu cyfrowym, to jego strata. Oczywiście, że jest to uzasadnione i było wałkowane wiele razy, nie tylko na tym forum (Zwłaszcza na innych ogólnie rzecz biorąc).

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem CAN, oryginalny balans od IFI do spięcia CAN + DAC. Przyszła pora na zasilacz i USB z oszczędności nie zostało mi już zbyt wiele więc zainwestowałem w najtańszy usb jaki był w tym temacie: KaCsa KCS-UA-B2 Kabel USB 3.0 o dł. 2m od ręki - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl i dołożyłem do reszty oszczędności kupiłem IPower X. Źle zrobiłem z tym kablem ze to na nim oszczędziłem? Twierdzisz ze na jeszcze lepszym kablu USB zyskał bym jeszcze więcej? Przyznam ze zamierzam oszczędzać na jeszcze jednego iPowerX do ZEN by dać mu czystszy prąd i to chyba dało by więcej niż kupno kolejnego lepszego kabla USB? Bo słyszę czasami dziwne ziarno jakby szum w tle gdy jest ciszej ale tylko w niektórych utworach z tym ze kabelka USB jeszcze nie wymieniłem bo do mnie nie dotarł. Reszta już jest zamontowana i słyszę poprawę dźwięku może nie jest to jakaś kolosalna zmiana ale dźwięk jest gładszy uporządkowany przyjemniejszy jak dobrze wychowany dżentelmen podaje wszystko kulturalnie. Oprócz tego ziarna, szumu i lekkich szpilek w wyższym zakresie oraz sybilantów ale to nie na każdym utworze i bardziej losowo się pojawia z tym mam jeszcze problem mam nadzieje ze ten kabel USB wystarczy i to naprawi. Bo dostałem jeszcze rady w sklepie ze problem może być gdzie indziej np: w ręcznie robionym zbalansowanym kablu do słuchawek ze tam się mogły luty poluzować i nakręcał mnie w sklepie na zakup oryginalnego zbalansowanego kabla do sundar 

 

A i ten czarny zasilacz co był w zestawie z CAN mi piszczy lekko w nocy jak jest zupełna cisza.

Przypominało mi się teraz też może najważniejsze w tym problemie ze kiedyś też walczyłem z podobnymi szumami tła w tym miejscu na tej ścianie gdzie jest biurko są wszystkie kable od prądu bo tu jest skrzynka z bezpiecznikami idzie faza itd. oraz zasilanie w tym pierwszym gniazdku jest lekko ponad 240V. Pamiętam ze wtedy pozytywny skutek (90% poprawy) odniosło zakładanie na każdy przewód audio ferytów ale i tak nie do końca to pomogło. 

Edytowane przez Nino321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nino321 napisał:

Twierdzisz ze na jeszcze lepszym kablu USB zyskał bym jeszcze więcej? Przyznam ze zamierzam oszczędzać na jeszcze jednego iPowerX do ZEN

Cóż, moim zdaniem płacenie ponad połowy ceny za zasilacz do DAC, nie jest dobrym rozwiązaniem, masz kolejne urządzenie pod prądem, które może być swobodnie zasilane z USB. Głównym problemem zasilania z USB jest to, że linia od zasilania nie jest wystarczająco dobrze odizolowana od linii danych, jeśli nawet użyjesz iPowera, to komputer pewnie i tak będzie ten prąd wysyłał przez kabel USB, co prawda DAC to zignoruje, bo dostanie prąd z zasilacza, ale dane przez USB i tak dostaną rykoszetem i może dojść do przekłamań lub innych anomalii w dźwięku.

Mówiąc krótko, ja bym na Twoim miejscu ogarnął sobie dobry kabel USB, który ma odpowiednio odizolowaną linię danych od linii zasilającej. Problemem jest jednak cena, bo np polecany Wireworld Starlight to cena prawie 700zł, więc sens średni, nawet zakładając cenę obu urządzeń.

Ja od siebie bardzo polecam Ricable. Oczywiście zakładając, że Zenków używasz bardziej stacjonarnie, bo kabel jest gruby i potężny, ale wrażenie robi świetne: https://mp3store.pl/kable/usb/ricable/2021090777518001227/8055684606910/ricable-magnus-usb-a-b-um05-05m-12602

Najlepiej jakbyś sobie ogarnął tak, by była możliwość zwrotu. U mnie się spisał i myślę, że będziesz zadowolony, ale z góry mówię, że kabel musi chwilę pograć, zanim zrobisz osąd (Kilka godzin będzie ok). Taki kabel, to już fajna baza, jakbyś kiedyś planował zmieniać DACa, więcej nie potrzeba, bo to przewodnik o bardzo dużej czystości (7N) i świetnym ekranowaniu, gdzie inni producenci najcześciej tego nie podają, tylko piszą „Miedź OFC”. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zen dac nie bardzo chce grać po USB z tabletu Samsung Galaxy TAB A8. Po podłączeniu zapala się dioda, ale nie gra, po wielu próbach chwilę zaczął grać i w trakcie słuchania muzyki przestał. Kolejne próby już nie przynoszą efektów. Natomiast ze smartfona gra bezproblemowo, chociaż raz pojawił mi się komunikat w powiadomieniach, że urządzenie bierze za dużo prądu czy jakoś tak. Po ponownym podłączeniu gra bezproblemowo. Także jednak przydałby się zasilacz 😜 

20220602_160009.jpg

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności