Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiorca, który dostrzegł (i usłyszał) że dzisiaj takie urządzenia jak ZenStack czy Topping DX5 przedefiniowały trochę kwestie stosunku jakości do ceny?
Ale nadal he6 czy susvary napędzać czymś co jest zrobione pod dużo mniej wymagające sprzęty ale kto komu broni. Postęp jest ale to nadal mezailans klas produktów.

Do 1000km auta tez zakładasz tanie kapcie za 1000zł komplet?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, retter napisał(a):

Do 1000km auta tez zakładasz tanie kapcie za 1000zł komplet?

Nie mam z tym kłopotu jeżeli spełniają swoją funkcję. Przecież nie kupiłbym auta za 300tys zł po to żeby w końcu móc kupować opony za 8tys komplet. Tzn ja bym wcale takiego auta nie kupił ale to inna sprawa. Ty tak robisz? 😉  nie odmawiam sprzętom grającym za 10tys klasy i jakości, ale skoro często nie da się uzasadnić że grają lepiej ani w pomiarach ani na słuch, to dlaczego miałbym wydać 10tys a nie 2tys?

 

 

Czytając wypowiedzi Thorstena na ASR oraz na headfi, jeszcze takie sprawy mogą być interesujące:

 

- realnie polecanym przez niego zasilaczem do ZenCan jest liniowy 5V/5A a jeżeli impulsówka to wysokiej jakości (sprawności) lub układy z rezerwą gromadzoną na kondensatorach (nie znam się na tym ale brzmi trochę jak odpowiednik zasilania bateryjnego z szybsza możliwością skorzystania ze zmagazynowanej energii) ; wtedy Can nie powinien być w żaden sposób ograniczany w chwilowym poborze prądu (i w jego oddawaniu do słuchawek)

 

- ZenDac ma wbudowany w sobie ten sam układ który znajdziemy w iDefender, ale aktywuje się dopiero gdy użyte zostanie dodatkowe zasilanie (wystarczające 5V/1A)

 

- seria signature nie jest przekonującym zestawem dla Thorstena przy obecnych cenach (chociaż sam używa wersji 6XX), ale nie dlatego że nie jest tyle warta, co z powodu kłócenia się z pierwotną koncepcją zestawu jako możliwie przystępnego cenowo względem oferowanych bardzo dobrych parametrów (obecnie zaleca raczej Zeny z rynku wtórnego); pisze też że największą różnicą w serii signature jest zastosowanie lepszych kondensatorów, co przekłada się na jakość w sposób istotny, ale ważniejsze jest porządne zasilanie, ponieważ cały układ zwykłego ZenCana jest również bardzo wysokiej klasy.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeny są fajną alternatywą dla meze 99 hd600 i pokrewnych, zagrają na tym nawet jakieś orto. Ale o sensownym graniu chyba nikt kto słuchał wymagających orto nie będzie przekonywał innych.

A tu mówimy o he6 i susvarach. To ekstremum wymagających słuchawek. Tego typu słuchawki podłączają przez adaptery pod zaciski wzmacniaczy kolumnowych typowe dla k1000. Ale tak możemy dalej oszukiwać sie ze to zagra.

Samo ifi to dobrze wycenione zabawki często bogato wyposażone.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to może być, że przerywa mi dźwięk gdy ustawię więcej niż na pierwszą przy wzmocnieniu +18db?
Że przetwornik słuchawek nie wyrabia.
Jakie słuchawki taka maja?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy radzę iść na badanie słuchu.
Przerwać może jak kabel nie styka, membrana odrywa się albo tak głośno słuchasz ze wychodzi po za możliwości słuchawek.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak nie słucham głośno, chciałem tylko zobaczyć jak głośno mogę ustawić maksymalnie. Chciałem je trochę wygrzać :-)
A jest możliwość, że to wina przejściówki z 2.5mm na 4.4mm dopiętej do kabla słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde słuchawki mają swoje ograniczenia kiedy dostałem za dużo mocy Tak właśnie reagują

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Dzięki piękne, znów się czegoś dowiedziałem.
A czy to normalne, że Can się lekko nagrzewa podczas pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne, znów się czegoś dowiedziałem.
A czy to normalne, że Can się lekko nagrzewa podczas pracy?
Lekko tak. To normalne prawie każde urządzenie traci energię w postaci ciepła. Najlepiej to widać w procesorach.

Mało który wzmacniacz nie grzeje się podczas pracy, są takie które bardzo grzeją się (klasa A) i jest to normalne.

Gdyby bardzo grzał się to można się martwić bo odbiega to od normy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zear napisał(a):

Panowie a co to może być, że przerywa mi dźwięk gdy ustawię więcej niż na pierwszą przy wzmocnieniu +18db?

Generalnie to może być na granicy wytrzymałości tych słuchawek (nie wiem którym wejściem wprowadzasz sygnał do Can’a co nie zmienia faktu że na wzmocnieniu +18 on ma od groma mocy nawet gdyby to był 1V na wejściu a nie nominalne 2V) ale…
 

Kilka postów wcześniej wrzuciłem info o niedomaganiu Can’a na zasilaczu 5v/2.4. Również 3A to może być za mało. Konstruktor Can’a po 3 latach milczenia ze względu na umowy inwestycyjne opowiedział o wszystkim na forach ASR i headfi. Kupcie zasilacze conajmniej 5V/4A do Can’a a najlepiej wysokiej sprawności 5V/5A. Can w stanie idle potrafi brać prawie 2A prądu. Thorsten Loesch, bo o nim mowa, swojego Can’a zasila własnej konstrukcji zasilaczem 5V/6A (trudno takie znaleźć na rynku) i dopiero wtedy pisze że na pewno absolutnie niczego nie brakuje w dozowaniu amperów do wysokowymagajacych słuchawek - układ Can’a na to pozwala, bierze tyle ile mu potrzeba ale 3A to jest wartość poniżej jego maksymalnego apetytu na prąd. Pan Loesch odszedł z IFI przeszło 2 lata temu, miedzy innymi ze względu na inną wizje rozwoju tej marki i serii Zen (jest z nimi związany prawami licencyjnymi ale póki co dla IFI nie konstruuje).

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big_instalaudioelite5v.jpg?lm=1640257592


…albo taki- sam mam 12V na toroidzie Telema i to fajny sprzęt. Chińczyk podaje że wyciąga max. 6.5A zapewne przy najmniejszym napięciu 5V.

 

https://www.aliexpress.com/item/4001143407169.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.42.21ef1802P1Ivnc

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinanie zasilacza za ponad 1000zł do sprzętu, który kosztował pierwotnie 700, to chyba niezbyt dobry pomysł. Do tego jest to impulsówka, mimo że dobra, to jednak w takiej kwocie wolałbym liniowy.

Ja bym rozejrzał się tutaj: https://muzgaudio.com/produkt/zasilacz-szeregowy-duzej-mocy/

Jest opcja 3-6V, a ich zasilacze to świetny stosunek jakości do ceny, mnóstwo pochwał sypie się na konstruktora z Muzg audio (Są też ciekawe podcasty na Youtube). No i zawsze to ponad 2 razy taniej, niż ten od iFi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę negować sprzętu IFI z obszaru zasilaczy i kabli, ale tak, to może być przesada. Thorsten generalnie nie wypowiadał się w sprawie super jakości zasilania (sam jako przykłady linkował zasilacze laptopowe z aliexpress), ważne aby było to 5V i conajmniej 5A o wysokiej sprawności (czyli zakładam nie mniej niż 82%) żeby nie dławić Can’a przy wymagających planarach.

Pisalem do Abasco  w sprawie impulsówki- nie mają takich ale podobno u jednego z ich dostawców może być dobrej jakości, mam nadzieje że się odezwą.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artorias napisał(a):

Podpinanie zasilacza za ponad 1000zł do sprzętu, który kosztował pierwotnie 700, to chyba niezbyt dobry pomysł. Do tego jest to impulsówka, mimo że dobra, to jednak w takiej kwocie wolałbym liniowy.

Ja bym rozejrzał się tutaj: https://muzgaudio.com/produkt/zasilacz-szeregowy-duzej-mocy/

Jest opcja 3-6V, a ich zasilacze to świetny stosunek jakości do ceny, mnóstwo pochwał sypie się na konstruktora z Muzg audio (Są też ciekawe podcasty na Youtube). No i zawsze to ponad 2 razy taniej, niż ten od iFi.

Potwierdzam kolega Muzg to długoletni doświadczony kolega z forum audiostereo.pl z wieloma projektami DIY i nie tylko więc o jego doświadczenie nie trzeba się martwić :)Artorias twój link to bardziej propozycja dla kolegów którzy coś ogarną z DIY . Co do finalnego produktu to bardziej pod tym linkiem : 

https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kajo1971 napisał(a):

Potwierdzam kolega Muzg to długoletni doświadczony kolega z forum audiostereo.pl z wieloma projektami DIY i nie tylko więc o jego doświadczenie nie trzeba się martwić :)Artorias twój link to bardziej propozycja dla kolegów którzy coś ogarną z DIY . Co do finalnego produktu to bardziej pod tym linkiem : 

https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Masz rację, myślałem, że to prosta sprawa, bo tak wynikało z jednej opinii u nich na stronie, ale faktycznie może to wymagać jednak jakiejś większej wiedzy (pewnie zależnie od wybranej oferty na stronie). Gotowy produkt już nie wygląda tak opłacalnie cenowo, ale dzięki za wyjaśnienie sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kajo1971 napisał(a):

Co do finalnego produktu to bardziej pod tym linkiem : 

https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

1400zl… to ja zostanę przy perspektywie impulsówki za nie więcej niż  50-60zł, byle bez słyszalnych zakłóceń 😉 Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artorias napisał(a):

Wygląda obiecująco i to jeszcze zakończony wtykiem idealnie pasującym do serii zen więc brać na 14 dni i próbować :) Któryś z kolegów z forum próbował zasilacze nonstromo ale to chyba nie ten model ( mniej wydajny prądowo ) i u niego się nie sprawdził więc warto wziąć na testy i sprawdzić " organoleptycznie " :) . No u mnie Tomanek Ulps mini nie dał rady zen can ( 5V/3A ) 

Tu jeszcze liniówka od Lucarto 5V/10A 

https://www.lucartoaudio.pl/zamowienie/7-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Hej

 

A próbował ktoś może tego iFi Zen One czyli takiego droższego Zen daca z wejściem spdif i BT.

Wydaję mi się, z moich dotychczasowych doświadczeń, że relatywnie dużo przyrostu jakości da się uzyskać podłączając do dacka sygnał spdif z konwertera usb/spdif czy streamera. Każdy dac, który miałem (dac-80, pathos converto mk1) miał gorszą jakość przez wbudowane usb niż sygnał spdif z takiego Gustarda u12 czy matrix spdif2.  Z konwertera była większa przejrzystość, poukładanie dźwięku, szybkość, poprawność. Każdy dac gra też troche charakterem jego wbudowanego przetwornika usb/spdif. Burr brown w Pathosie odmulił się dzięki zewnętrznemu konwerterowi i prawdopodobnie tak też by było z Zen One. To jest główny ogranicznik Zen Daca

Myśle też, że Bluetooth często może dać lepszą jakość niż słaby kabel usb czy coax.

To pewnie może być pomocne dla tych co dopiero zastanawiaja się nad zestawem Zena.

Chociaż można sprzedać i dopłacić.

Ja bym tak zrobił zanim bym zaczął szukać lepszego zasilacza. We wzmacniaczach zmiany zasilania są to najsubtelniejsze zmniany w całym łańcuchu dźwiękowym, chociaż oczywiście są, tego nie podważam. W dacku delta sigma natomiast i tak sygnał jest kształtowany z szumu i mocno filtrowany co też osłabia wpływ dobrego zasilania. Ja słuszę też różne kable z zasilacza do dacka czy wewnętrzne okablowanie. Chodzi mi jednak o to tylko, że nie wiem czy jest sens z Zen Dac i nie lepiej pójść w Zen One z którym sygnał już nawet przez BT powinien być lepszy niż z usb i nie koniecznie będzie potrzebny jakiś konwerter.

Są to moje przypuszczenia na podstawie doświadczenia. Nie testowałem tych urządzeń.

Może ktoś to zrobi i podzieli się doświadczeniem🙂

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Panowie :-) kupowanie specjalnie zasilacza za 600 zł jak niczego w Canie nie brakuje, skoro same drivery nie wyrabiają na pierwszej godzinie z +18dB wzmocnienia... albo kabla USB, no nie wiem czy jest sens jak on z ifi Ipower gra cudownie... Ale jak będę miał kiedyś zbędne parę groszy to zobaczę. Póki co jest cudownie DAC +Can wszystko w pierwszej wersji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności