Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam problem ;) . Uszy mam małe ale pewne kości i chrząstki mam dosyć odstające. Może być problem i może być dosyć niewygodnie ;) . Problemem jest też to że mam dosyć małą głowę i wszelkie większe modele słuchawek to dla mnie problem (przynajmniej w k270 i k340 było to problemem). Problemem jest wyciekanie dźwięku przez tylną część pada, po prostu odstaje mi lekko od głowy ;) . Najlepsze były by słuchawki/pady w kształcie elipsy jak sony dr-s3 których używam. Właśnie takie brzmienie jak w sony chciałbym uzyskać z akg. Czyli gęsty analogowy środek, bas zdyscyplinowany, ale ma swoje uderzenie. Wysokie przyjemne, "gęste"/brudne, nie natarczywe. Czyli granie na pełnym relaksie. Chociaż mam świadomość że mogę mieć z tym problem bo rozmiar przetwornika w akg w porównaniu do sony jest mikry :D (sony mają 70mm). Ogólnie to z opisów wydaję mi się że te sony mają charakter dźwięku zbliżony do hd600/hd650 i coś w ten deseń chciałbym z akg ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, witaj w klubie. W swoich K142 ostatecznie pod koniec cyklu użytkowania mogłem wytrzymać max 3h. Już wolę gnieść sobie ucho wspomnianymi K270 i K340, choć w tych ostatnich wkładki asymetryczne jak na razie działają jak złoto. Pomogłyby Ci też pewnie na seal - w K340 miałem z tym ogromny problem właśnie w tylnej części + odcinku żuchwowym. Aktualnie siedzę już chyba trzecią godzinę bez problemu. Z STXa jest to kolejna para, która z TPA (+ Bursony) się polubiła. Nie wiem, ta karta z niektórymi słuchawkami jest taka sobie, ale z niektórymi - wręcz magiczna.

 

Teoretycznie K290 nadal się kwalifikują, ale moim zdaniem nic lepszego co może rywalizować z HD6/50 w vintage AKG prócz K500 EP lub K400 LP na skórkach nie ma. Zwłaszcza te ostatnie powinny być takim świetnym kompromisem łączącym wszystko co wymieniłeś, poza brudem najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( . W takim razie rozejrzę się za k400 albo k500. W k500 pasuje mi ich bardziej intymny i bliski wokal (z tego co pisałeś ;) ) , albo może sie skończyć tak że kupię do sonych nowe pady (ta sama historia co w akg stare pady "sflaczały") i nie będę szukał już nic :) . Fajnie by było, ale jak znam zycie tak się nie skończy bo zaatakuje audionervoza ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( . W takim razie rozejrzę się za k400 albo k500. W k500 pasuje mi ich bardziej intymny i bliski wokal (z tego co pisałeś ;) ) , albo może sie skończyć tak że kupię do sonych nowe pady (ta sama historia co w akg stare pady "sflaczały") i nie będę szukał już nic :) . Fajnie by było, ale jak znam zycie tak się nie skończy bo zaatakuje audionervoza ;) .

 

No to znacznie taniej i szybciej będzie z padami ;).

 

 

Coraz bardziej te K 272 mi się podobają. Co prawda sceny brak, ale są tak fajnie bezpośrednie. Właśnie słucham naszej elbląskiej Traumy. Rewelacja.

 

Scena jest, ale mała. Dlatego tak dobrze obrazują, łatwiej ogarnąć co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sądzicie o wyjęciu szarych ringów/krążków piankowych między przetwornikiem a czarną siatką nausznic? W modelu Q701. Mam wrażenie że przy otwartym bassporcie, nausznicach z efektem pamięci i wyjętymi gąbkami jest moje optimum.

 

Bębny wreszcie grają tak, że czuć podnoszący się z podłogi kurz :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sądzicie o wyjęciu szarych ringów/krążków piankowych między przetwornikiem a czarną siatką nausznic? W modelu Q701. Mam wrażenie że przy otwartym bassporcie, nausznicach z efektem pamięci i wyjętymi gąbkami jest moje optimum.

 

Bębny wreszcie grają tak, że czuć podnoszący się z podłogi kurz :)

Kształt przetwornika w K/Q7.. na to nie pozwala jak niektórzy piszą, także pewnie masz omamy słuchowe :) Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy a co sądzicie o wyjęciu szarych ringów/krążków piankowych między przetwornikiem a czarną siatką nausznic? W modelu Q701. Mam wrażenie że przy otwartym bassporcie, nausznicach z efektem pamięci i wyjętymi gąbkami jest moje optimum.

 

Bębny wreszcie grają tak, że czuć podnoszący się z podłogi kurz :)

Kształt przetwornika w K/Q7.. na to nie pozwala jak niektórzy piszą, także pewnie masz omamy słuchowe :)

 

 

Chwilo trwaj.

 

Nie takie rzeczy pisali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z otwartych słuchawek byście polecili do kompletu do K550 MKII?

W otwartych szukam większej sceny i lekkości, ale dół pasma też jest dla mnie istotny, zwłaszcza jego jakość. Ilość dołu ma być w miarę możliwości optymalna.

Słucham bardzo różnej muzyki, jazz, elektronika, soul, blues, też pop i R&B, wokale i trochę klasycznej ...

Napędzane to będzie z Aune S16.

Kuszą mnie AKG K712, no chyba, że coś z innego klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy a co sądzicie o wyjęciu szarych ringów/krążków piankowych między przetwornikiem a czarną siatką nausznic? W modelu Q701. Mam wrażenie że przy otwartym bassporcie, nausznicach z efektem pamięci i wyjętymi gąbkami jest moje optimum.

 

Bębny wreszcie grają tak, że czuć podnoszący się z podłogi kurz :)

Kształt przetwornika w K/Q7.. na to nie pozwala jak niektórzy piszą, także pewnie masz omamy słuchowe :)

 

 

Chwilo trwaj.

 

Nie takie rzeczy pisali :)

 

Zdaje się, że Q mają inne pady niż K, poza tym nie pisałem, że bas jest kiepski, tylko, że da się lepiej. Jeszcze jest kwestia basportu - z otwartym basu jest więcej, ale kosztem jego szybkości/zwartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Koledzy a co sądzicie o wyjęciu szarych ringów/krążków piankowych między przetwornikiem a czarną siatką nausznic? W modelu Q701. Mam wrażenie że przy otwartym bassporcie, nausznicach z efektem pamięci i wyjętymi gąbkami jest moje optimum.

 

Bębny wreszcie grają tak, że czuć podnoszący się z podłogi kurz :)

Kształt przetwornika w K/Q7.. na to nie pozwala jak niektórzy piszą, także pewnie masz omamy słuchowe :)

Chwilo trwaj.

 

Nie takie rzeczy pisali :)

Zdaje się, że Q mają inne pady niż K, poza tym nie pisałem, że bas jest kiepski, tylko, że da się lepiej. Jeszcze jest kwestia basportu - z otwartym basu jest więcej, ale kosztem jego szybkości/zwartości.
W dynamikach podbity bas zawsze musi być kosztem reszty pasma - jak na szali.

 

Fajne te pady z K712 ale bardzo drogie.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słucham od paru dni nowego nabytku i coraz mniej chce mi się je zdejmować z głowy, a za o zaczyna mnie dziwić brak popularności tego modelu. Nawet jak są jakieś pytania odnośnie zamkniętych w okolicach 500-600 zł to seria K27. nie pojawia się w odpowiedziach. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo K550 ;)

Z tego co można przeczytać np na Audiofanatyku, 272 lubią trochę więcej prądu i są bardziej monitorowe, stąd pewnie ich mniejsza popularność - przy takich K55x wystarczy dobry telefon/dap, nawet lepsza integra w laptopie i jest spokój.

 

Ale chętnie bym sobie porównał samemu gdyby nadarzyła się okazja.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy K240:

Co usłyszałem po wielu testach A/B :

EDT770VB - Pady są ciut wyższe/sztywniejsze od 990. Bas jest niemalże identyczny z padami od custom one pro, innych zmian nie słyszę

EDT990VB - Tutaj odczuwalne rozjaśnienie względem 770 i Custom one Pro. Bardzo podobnie/identycznie jak pady od Hifimanow.

 

 

Wracam z tematem nauszników do K240 :)

Posiadam juz mięciutkie skorzane od custom one pro oraz velury od hifimanów.......

Po kilku miesiącach słuchania bardziej mi bliżej jednak welurowych padów, dlatego tez zakupilem dwa rózne nauszniki do beyerow:

EDT990 VB - te do otwartych słuchawek oraz

EDT770 VB - te do zamkniętych

Jak trochę odsłucham zdam relację....

 

KwtdxV3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W weekend podjąłem, a dziś zrealizowałem decyzję o uwolnieniu kolegi gregdezet od jego nieco zmęczonych życiem K500. Słucham ich już od ponad godziny i już wiem, że chyba trzeba je będzie doprowadzić do lepszego stanu niż są bo zostają ze mną. Grają w zasadzie zupełnie inaczej niż K 701 i w tym zgadzam się z recenzją Evila. Ściągnąłem sobie serwisówkę i będę próbował z nimi coś podziałać. Przede wszystkim gumki. Chętnie też kupiłbym "ekstremalnie trudne do kupienia" pady. Ewentualnie jakie pady najmniej zmienią dźwięk? Co do grania właśnie mnie zachwyciły, aczkolwiek w przeciwieństwie do 701 nie mam już argumentów żeby powiedzieć, że do metalu się nadają. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

 

A co tam. Grają to dopisuję na dole.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W weekend podjąłem, a dziś zrealizowałem decyzję o uwolnieniu kolegi gregdezet od jego nieco zmęczonych życiem K500. Słucham ich już od ponad godziny i już wiem, że chyba trzeba je będzie doprowadzić do lepszego stanu niż są bo zostają ze mną. Grają w zasadzie zupełnie inaczej niż K 701 i w tym zgadzam się z recenzją Evila. Ściągnąłem sobie serwisówkę i będę próbował z nimi coś podziałać. Przede wszystkim gumki. Chętnie też kupiłbym "ekstremalnie trudne do kupienia" pady. Ewentualnie jakie pady najmniej zmienią dźwięk? Co do grania właśnie mnie zachwyciły, aczkolwiek w przeciwieństwie do 701 nie mam już argumentów żeby powiedzieć, że do metalu się nadają. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

 

A co tam. Grają to dopisuję na dole.

Może te pady by zdały egzamin https://www.thomann.de/pl/akg_k501_ohrpolster.htm , nie tak dawno widziałem też na allegro podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te pady pasują również do k500. pytałem jakiś czas temu chyba nawet w tym temacie, Evil potwierdzał.

 

ps. to cena za 1 sztukę, dla niektórych (w tym dla mnie) z początku nie było to tak oczywiste :P

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just for the record - na K500 EP:

- oryginalne pady dają bliższą średnicę, bardziej wygładzony dźwięk na sopranie,
- pady zamienne dają trochę bardziej poukładany dźwięk, nieco jaśniejszy w przekazie.

 

Nie testowałem jednakże nowych padów na K500 LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że do stanu do jakiego Evil doprowadza swoje słuchawki ja tych 500 nie doprowadzę, ale te pady chyba zamówię bo nie mam lepszego pomysłu póki co. Do tego gumki naciągów. Skąd wziąć takie gumki???

 

P.S. No to może ja przetestuję jak się zdecyduję je zamówić. Szkoda, że to z Niemiec. Jak coś chcę to chcę to od razu, a tu trzeba będzie czekać.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności