Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Moje są tak zajechane, że też mi się nie opłaca ich pozbywać. :P 

To ja mam podobnie z K530LTD - po już prawie 14 latach codziennego użytkowania :)

Teraz w domu mam K271, a K530 służą mi w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@domil również dziękuję Tobie, jak i @_salgado_, @januszmuzy za przemiłe spotkanie!🙂👍 Nie da się ukryć, że K701 to kultowe słuchawki, co doskonale widać na Twoim zdjęciu 🙂

 

Korzystając z okazji przesyłam najserdeczniejsze życzenia dla Ciebie oraz pozostałych Koleżanek z forum z Okazji Dnia Kobiet💐😘💐

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tytus1988 napisał:

@domil również dziękuję Tobie, jak i @_salgado_, @januszmuzy za przemiłe spotkanie!🙂👍 Nie da się ukryć, że K701 to kultowe słuchawki, co doskonale widać na Twoim zdjęciu 🙂

 

Korzystając z okazji przesyłam najserdeczniejsze życzenia dla Ciebie oraz pozostałych Koleżanek z forum z Okazji Dnia Kobiet💐😘💐

 

Przemku nie zdążyliśmy podpiąć tej perełki (to 701? ) jak byłem :)

 

Nie Załapała się też do zdjęcia.. ;)

 

20220305_202101.thumb.jpg.8970609b38783926ef66aa4953397da4.jpg

 

 

 

Z góry wyjaśnię, że nie było żadnych płynów na stole ;) , a widoczny kubek o znaczeniu symbolicznym  💪

 

20220305_142629.thumb.jpg.f2b3456c50e03dfce6b9ca1dfda368ec.jpg

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marekhall napisał:

A nie k812?

 

Takie chwilowe zastępstwo :) . No i przyznasz że na zdjęciu wypadły majestatycznie. 

Zresztą w kategorii relacja ceny do możliwości tron k701 należy się bezapelacyjnie.

Edytowane przez domil
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pilotKA napisał:

TAAAAK  -dwukrotnie.

salgado -  jak wypadły dzwiekowo staxy -w ogóle--i na tle   focali np.?

 

W muzyce klasycznej - no cóż.. moim zdaniem L700 to wciąż niekwestionowany król :) I choć jestem fanem Focali, to nie ma co się spierać, gdyż król jest tylko jeden :D kiedyś robiłem dość długi research, przerzuciłem mnóstwo słuchawek z półki cenowej do ok 18k i nic nie było w stanie oddać tyle emocji co l700 i dać przekaz ogólny najbardziej zbliżony do tego co dostaję w filharmonii, orkiestry wszelakie to tam gdzie najwyższe lambdy nie mają sobie równych. I ta opinia jest wciąż aktualna. Ba, nawet 007 przegrały imo w bezpośredniej konfrontacji. Zatem rywalem może być jedynie 009 i najnowsze x9000 - piszę hipotetycznie gdyż nie miałem okazji przetestować, a jedynie słyszałem, że 009 to takie trochę rozwinięcie l700.

 

oczywiście L700 sprawdzają się też w innych gatunkach np instrumentalnym jazzie wypadają genialnie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 20:58, Barbartek napisał:

Czy moja ranga w fanklubie podskoczyła, jeśli kupiłem kolejne AKG? emoji6.png7ce562532888d414f007d1f6906f851c.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

 

O, K712, a widzę, że masz też M1570! Jakbyś je porównał? Miałem przez chwilę M1070 i powiedziałbym, że były to takie trochę lepsze K712. Teraz czaję się właśnie na 1570.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 18:40, domil napisał:

 

Takie chwilowe zastępstwo :) . No i przyznasz że na zdjęciu wypadły majestatycznie. 

Zresztą w kategorii relacja ceny do możliwości tron k701 należy się bezapelacyjnie.

W ogole sa bardzo ladne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
O, K712, a widzę, że masz też M1570! Jakbyś je porównał? Miałem przez chwilę M1070 i powiedziałbym, że były to takie trochę lepsze K712. Teraz czaję się właśnie na 1570.


Nie wchodziłem na forum i dopiero zobaczyłem ten post. Mogę coś spróbować naskrobać Jakiś repertuar konkretnie Cię interesuje? No i weź poprawkę, że AKG jeszcze nie wygrzane.
Jeśli dobrze pamiętam wątek, to w muzycznych zakupach napisałem kiedyś kilka słów o różnicach pomiędzy M1070 a M1570. Słuchałem obu tych par w sklepie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar idąc spontaniczną radą w wątku Sennheisera skusiłem się do zakupu K240mk2, bo jak stwierdziłeś mają zadymioną klubową scenę i dobrze słucha się w nich jazzu...

No cóż...posłuchać bez kolorów można...

 Porównując do Koss Porta Pro są faktycznie lekko barwniejsze i lepsze, ale one grają średnicą, mają wąski zakres, a bas jest udawany niską średnicą i nie ma sceny...a jeszcze klubowej.  One może w swojej klasie, są  jakąś perełką, ale w budowie konstrukcji i dodatków w pudełku ...

Chcę i życzę Tobie, abyś posłuchał lepszych słuchawek, bo tracisz więcej jak połowę przyjemności muzycznych✌😄.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrbudyn napisał:

idąc spontaniczną radą w wątku Sennheisera skusiłem się do zakupu K240mk2

U mnie wytrzymały dwie godziny i wylądowały na giełdzie. Ale nie chciałem nigdy nikogo od nich odwodzić - każdy ma swój słuch ;) K701 czy HD600 były zawsze dla mnie kilka klas wyżej od DT990, ale jednak są tacy, którzy wolą beyery. Taki lajf :)

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał:

U mnie wytrzymały dwie godziny

 

Słodki Jezu, pamiętam je. Mocno traumatyczne przeżycie. Wiem że z pamięci, ale nadal jak myślę k240 to przed oczyma staje mi karton :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

jak myślę k240 to przed oczyma staje mi karton :)

To prawda, dół totalnie bez wyrazu ani faktury. Ale może tak mają brzmieć studyjne słuchawki do krytycznego słuchania? Nie wiem, nie znam się, "moja" muzyka brzmi w nich dla mnie po prostu bardzo źle. Jest taki recenzent muzyczny, którego lubię słuchać (choć nie zawsze się z nim zgadzam), kiedyś nagrał film o tym, jakich słuchawek używa i okazało się, że właśnie K240, więc może jest w nich coś, czego nie słyszymy ;)

 

Tutaj opowiada o swoich słuchawkach i preferencjach:

 

 

 

A to jego główny kanał, na którym recenzuje muzę:

 

 

Może polecę banałem, ale skoro nawet qotsa fajnie mu gra na k240 (a dla mnie to był jazgot nie do zniesienia - qotsa to jedna z moich ulubionych kapel i zawsze m.in. z ich muzą testuję nowy sprzęt), to cieszyć się muzyką można na wszystkim :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Najner napisał:

To prawda, dół totalnie bez wyrazu ani faktury. Ale może tak mają brzmieć studyjne słuchawki do krytycznego słuchania? Nie wiem, nie znam się, "moja" muzyka brzmi w nich dla mnie po prostu bardzo źle. Jest taki recenzent muzyczny, którego lubię słuchać (choć nie zawsze się z nim zgadzam), kiedyś nagrał film o tym, jakich słuchawek używa i okazało się, że właśnie K240, więc może jest w nich coś, czego nie słyszymy ;)

 

Tutaj opowiada o swoich słuchawkach i preferencjach:

 

 

 

A to jego główny kanał, na którym recenzuje muzę:

 

 

Może polecę banałem, ale skoro nawet qotsa fajnie mu gra na k240 (a dla mnie to był jazgot nie do zniesienia - qotsa to jedna z moich ulubionych kapel i zawsze m.in. z ich muzą testuję nowy sprzęt), to cieszyć się muzyką można na wszystkim :)


 


Normalni ludzie nie zwracają uwagi na takie ******ły, sam wiem po sobie, że byłem najszczęśliwszy żyjąc w błogiej nieświadomości o tym, czym jest dobra jakość dźwięku, po prostu słuchało się muzyki :D 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Najner napisał:

więc może jest w nich coś, czego nie słyszymy

 

Na pewno wielu rzeczy, które słyszymy w nich nie ma. Na przykład dobrego basu :)

 

A że dobra muzyka się obroni nawet na Kasprzaku albo tych AKG, to oczywiście zgoda. Sam uwielbiam słuchać przy gotowaniu z jakiego chińskiego pudełka.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrbudyn napisał:

@Bednaar idąc spontaniczną radą w wątku Sennheisera skusiłem się do zakupu K240mk2, bo jak stwierdziłeś mają zadymioną klubową scenę i dobrze słucha się w nich jazzu...

No cóż...posłuchać bez kolorów można...

 Porównując do Koss Porta Pro są faktycznie lekko barwniejsze i lepsze, ale one grają średnicą, mają wąski zakres, a bas jest udawany niską średnicą i nie ma sceny...a jeszcze klubowej.  One może w swojej klasie, są  jakąś perełką, ale w budowie konstrukcji i dodatków w pudełku ...

Chcę i życzę Tobie, abyś posłuchał lepszych słuchawek, bo tracisz więcej jak połowę przyjemności muzycznych✌😄.

 

 

Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat AKG K240!🙂👍 Miałem okazję kilka lat temu wypożyczyć oraz posłuchać modelu AKG K270 Studio i po opisie wnioskuję, że są podobne do siebie. Było to dla mnie brzmienie bardzo wąskopasmowe, które ograniczało się przede wszystkim do średnicy (odbierałem ją jako zamgloną, rozmytą). Jej tembr charakteryzował się przyjemną naturalnością, ale walory techniczne (w tym dynamika) zdecydowanie pozostawiały niedosyt. Porównywane bezpośrednio Nighthawki grały dużo czyściej, bardziej rozdzielczo, a szczególnie z potężniejszym, zdecydowanie lepiej zdefiniowanym basem... 

 

Nie miałem wtedy K701 do porównania, ale odnosząc się do innych zestawianych u mnie z K270 słuchawek, "siedemsetki jedynki" oferują odczuwalnie wyższą klasę brzmienia i głębszy wgląd w nagranie. Na pewno warto je wypróbować. Szczególnie jeśli uda się znaleźć używki w dobrej cenie, wyprodukowane w Austrii.

 

W dniu 8.03.2022 o 16:54, _salgado_ napisał:

 

Przemku nie zdążyliśmy podpiąć tej perełki (to 701? ) jak byłem :)

 

Nie Załapała się też do zdjęcia.. ;)

 

20220305_202101.thumb.jpg.8970609b38783926ef66aa4953397da4.jpg

 

 

 

Z góry wyjaśnię, że nie było żadnych płynów na stole ;) , a widoczny kubek o znaczeniu symbolicznym  💪

 

20220305_142629.thumb.jpg.f2b3456c50e03dfce6b9ca1dfda368ec.jpg

 

 

Przy okazji następnego spotkania postaram się nie zapomnieć :) Być może będzie warto rozpocząć od nich odsłuchy. Dla mnie ich dźwięk ma w sobie dużo uroku. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 00:34, Barbartek napisał:



 

 


Nie wchodziłem na forum i dopiero zobaczyłem ten post. Mogę coś spróbować naskrobać emoji6.png Jakiś repertuar konkretnie Cię interesuje? No i weź poprawkę, że AKG jeszcze nie wygrzane.
Jeśli dobrze pamiętam wątek, to w muzycznych zakupach napisałem kiedyś kilka słów o różnicach pomiędzy M1070 a M1570. Słuchałem obu tych par w sklepie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Żaden konkretny. Po prostu Twoje wrażenia i porównanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 20:28, mrbudyn napisał:

(...)stwierdziłeś mają zadymioną klubową scenę i dobrze słucha się w nich jazzu...(...)

 

 Porównując do Koss Porta Pro

są faktycznie lekko barwniejsze i lepsze,

 

one grają średnicą,

mają wąski zakres,

a bas jest udawany niską średnicą

i nie ma sceny...a jeszcze klubowej. 

 

(...) tracisz więcej jak połowę przyjemności muzycznych

Oratory Optimum-AKG K240 mk.II-Koss Porta Pro.png

image.png

Cudów nie ma... 

Kossy przykrywają wszystko wysokim basem mają nierówną górę ściętą w wyższych rejestrach.  

 

K240 mają podbity wyższy bas ale od 100hz w dół on znika w czeluściach. Widać też, że mają podbarwioną średnicę. Wyższe pasmo też nie jest za ciekawe, ale mają więcej energii w najwyższych rejestrach. 

 

Dla mnie obie pary bez EQ byłyby nieużywalne. Nie wiem ile z kossów dałoby się wyciągnąć, ale można spodziewać się jakiejś poprawy jakby zdjąć im ten bas, ściąć ten 6khz pik i lekko podbić wysokie. Jak na ich form-factor i zastosowanie można byłoby przeżyć z braku laku. Do K240 bym w ogóle nie podchodził, bo jeśli mamy wybór to czemu wybierać słuchawki które wycinają bas i szatkują resztę pasma? 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.03.2022 o 20:28, mrbudyn napisał:

Chcę i życzę Tobie, abyś posłuchał lepszych słuchawek, bo tracisz więcej jak połowę przyjemności muzycznych

Ale ja słuchałem wielu "lepszych" słuchawek (przejrzyj forum) i AKG K271 MkII grają jak na moje uszy bardzo przyjemnie.

Lubię dźwięk skupiony na średnicy, nie znoszę "V".

Każdy lubi co innego. Nie uszczęśliwiajmy innych na siłę.

Sprzętu nie zmieniam, dopóki nie odmówi posłuszeństwa. Teraz kupuję tylko nowe płyty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności