Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

No, ale mamy Artoriasa, który słyszy różnice i żyje w przekonaniu, że efekt placebo u niego nie mógł wystąpić, chociaż nigdy poprawnych testów jeszcze nie przeprowadził, aby to zweryfikować. 

To przyjedź i się załóż, albo ja wpadnę do któregoś z salonów (może być Wrocek/Krk/Wawa), żeby było na neutralnym gruncie. Wiążecie mi oczy, przepinacie kable, jak pomylę się chociaż raz, dostajesz dwa razy tyle, niż ewentualna moja wygrana (a może i w salonie jakiś rabacik dodatkowo dostaniesz) :) Inni użytkownicy pewnie też wpadną popatrzeć.

Ty będziesz wskazywał jaki kabel w której kolejności, więc nie będę miał prawa o niczym wiedzieć.

Jak nie chcesz, to może zorganizuje taką pokazówkę w salonie Kato, bez zakładu, też przy widowni, tylko muszę się ugadać z prowadzącym salon.

 

To jest tak jakbyś powiedział, że dwie pary słuchawek powinny brzmieć identycznie, skoro wykres jest podobny. Ciekawe jak wytłumaczysz to, że np takie Hifiman Deva grają jasno (całe brzmienie), mimo że ich wykres jest zbliżony do innych słuchawek i po samym wykresie nikt nie byłby w stanie tego wywnioskować.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli różne materiały z których wykonane są przewody nie mają wpływu na dźwięk to tak samo smak piwa nie ma prawa się różnić w zależności czy było przechowywane w puszcze, butelce czy dębowej beczce bo przecież na alkoholomierzu wychodzi ciągle to samo :) 

  • Like 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cpu1 napisał:

Jeżeli różne materiały z których wykonane są przewody nie mają wpływu na dźwięk to tak samo smak piwa nie ma prawa się różnić w zależności czy było przechowywane w puszcze, butelce czy dębowej beczce bo przecież na alkoholomierzu wychodzi ciągle to samo :) 

Bo nie ma prawa się różnić :)

https://birofilia.org/historie/piwne-mity-puszka-czy-butelka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bakus1233 napisał:

A przeczytałeś cały artykuł ? :P Przyznaję, że ja nie ale pomimo braku porównania do drewnianej beczki wyłapałem z tekstu różnicę :

"Nietrudno znaleźć browarników uważających, że puszka jest znacznie lepszym opakowaniem na piwo niż butelka. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim puszka chroni znajdujący się w niej płyn przed promieniami słonecznymi, co dla piwa jest kluczowe ponieważ promienie UV powodują utlenianie piwa i prowadzą do powstania wyczuwalnego aromatów kojarzonego ze skunksem, za który odpowiada izopentenylomerkaptan" a więc nawet tutaj jest pewna analogia :)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cpu1 napisał:

A przeczytałeś cały artykuł ? :P Przyznaję, że ja nie ale pomimo braku porównania do drewnianej beczki wyłapałem z tekstu różnicę :

"Nietrudno znaleźć browarników uważających, że puszka jest znacznie lepszym opakowaniem na piwo niż butelka. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim puszka chroni znajdujący się w niej płyn przed promieniami słonecznymi, co dla piwa jest kluczowe ponieważ promienie UV powodują utlenianie piwa i prowadzą do powstania wyczuwalnego aromatów kojarzonego ze skunksem, za który odpowiada izopentenylomerkaptan" a więc nawet tutaj jest pewna analogia :)

Czemu piwo Corona jest sprzedawana w butelkach, które nawet nie są przyciemnione? Powinno walić jak żadne inne. :) Tymczasem jak na piwo przemysłowe jest całkiem znośne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cpu1 napisał:

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim puszka chroni znajdujący się w niej płyn przed promieniami słonecznymi, co dla piwa jest kluczowe ponieważ promienie UV powodują utlenianie piwa i prowadzą do powstania wyczuwalnego aromatów kojarzonego ze skunksem, za który odpowiada izopentenylomerkaptan" a więc nawet tutaj jest pewna analogia

Ja zawsze wybieram butelkę i jeszcze skunksa nie wyczułem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Jeżeli różne materiały z których wykonane są przewody nie mają wpływu na dźwięk to tak samo smak piwa nie ma prawa się różnić w zależności czy było przechowywane w puszcze, butelce czy dębowej beczce bo przecież na alkoholomierzu wychodzi ciągle to samo :) 


Nikt nie twierdzi, że oprawa posiłku czy też trunku nie wpływa na doświadczenia z konsumpcji, wręcz przeciwnie. :)

Tylko ludziska (w obszarze audio) nie tłumaczą sobie swoich wrażeń oprawą tylko rzekomym składem konsumowanego produktu.


W beczkowanym piwie chyba właśnie o to chodzi, że aromaty beczki przenikają do piwa = zmienia się jego skład chemiczny. 

Natomiast w branży winiarskiej czy też innych kategorii trunkowych bywają problemy nawet u "znawców" z rozpoznaniem wartości danego trunku jeśli da się im tylko smakować, a zabiera się całą oprawę łącznie z etykietkami z ceną. Była cała książka o kompromitacji smakoszów w tej branży. Ta analogia akurat przenosi się do świata audio. :)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Czemu piwo Corona jest sprzedawana w butelkach, które nawet nie są przyciemnione? Powinno walić jak żadne inne. :) Tymczasem jak na piwo przemysłowe jest całkiem znośne. 

Bo to piwo zawiera tak znikomą ilość chmiel, który to głównie podlega rozkładowi pod wpływem światła, że w Coronie nie ma prawa czuć skunksa :) Chyba, że butelka będzie wystawiona na długotrwałe działanie promieni słonecznych. To głównie ultrafiolet działa szkodliwie na zawartość butelki. Dlatego brązowe są najbardziej "bezpieczne", ponieważ przepuszczają znikomą ilość ultrafioletu. 

 

A w kwestii wpływu i brzmienia przewodów... Testuję kilka kabelków m.in. do HE6 i wpływ jakiś tam jest, ale to jest tak niewielka zmiana, że czasami przy słuchaniu tak przy okazji i dla relaksu, jest pomijalny. Jak słuchamy detali, szczegółów, to różnice da się wyłapać. Głównie rozdzielczość, pozycjonowanie instrumentów, lekkie podbicia pasma. W żadnym razie nie ma  najmniejszego wpływu na charakterystykę brzmienia słuchawek. Jak dla kogoś słuchawka jest za chuda, to niech zmieni słuchawki, kabel nie sprawi, że z chudzielca zrobimy basowego potwora i odwrotnie. Testuję te same kable (zbalansowane i nie) na HE6, T1v2 i Z1R. Dużo większe zmiany wnosi zamiana źródła, wzmacniacza... ale to jest oczywista oczywistość. Tak sobie myślę, że większość z nas słyszy podobnie, tylko dla jednych niewielka nawet zmiana jest olbrzymim krokiem, wartym każdych pieniędzy i wywołuje efekt euforii. Też to kiedyś miałem, teraz raczej przechodzę w stan obojętności, dalej pewnie będzie dysforia ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że ludzie bardziej wkręceni szukają ciągle lepszych akcesoriów tylko dla samego faktu minimalnej poprawy w stosunku do poprzedniego zestawu (co jest przyjemnością samą w sobie, a nie fakt posiadania dobrze grającego setupu), ot typowe hobby, a kwestia opłacalności (tj. wydania kilku stówek/tysięcy za poprawę rzędu kilka %) to inna sprawa. Ja zauważyłem naprawdę znaczną poprawę po wymianie interkonektów na stare kable Nordosta względem tych dołączonych do Zen Stacka i uważam, że jest to poprawa warta dopłaty, ale jakbym posłuchał kabli za kilka tysięcy, to pewnie tej drobnej różnicy już bym nie wyłapał w ślepym teście. Mam zamiar jeszcze kupić jakiś przyzwoity kabel USB, żeby spać spokojnie ze świadomością, że żadne informacje się nie gubią na słabym kablu (ten z zestawu też gra wyraźnie gorzej, typowy kabel drukarkowy), ale stwierdziłem, że skoro kabel od Sundary jest już przyzwoitej jakości, to nie będę wydawał 300zł na nowy kabel słuchawkowy, bo lepiej będzie te pieniądze w przyszłości dołożyć na upgrade do np. Edition XS.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

ak dla kogoś słuchawka jest za chuda, to niech zmieni słuchawki, kabel nie sprawi, że z chudzielca zrobimy basowego potwora i odwrotnie.

 

Pośrednio może sprawić. Pamiętam do dzisiaj jak zleciłem Chickenkowi rekabling moich AKG K551, nie pamiętam dokładnie co to był za kabel ale słuchawki po powrocie z neutralnych stały się basowymi potworami normalnie. Okazało się, że stockowo ten kabelek wychodzący z muszli był szczelnie obity gumową izolacją a po rekablingu z obu stron zostały otwory które niby tam zadziałały jak np. bass-ducty w Pioneerach SE-M390 :D

 

A co do faktycznych różnic powodowanych przez zmianę okablowania w słuchawkach to ostatnio trochę się bawiłem różnymi kabelkami przy NightHawkach Carbon, miałem: stockowego, Perulowego solid core, miedź Jimmiego i Canare bodajże od kulozegego. Po zainstalowaniu konkretnego kabla wydawało mi się że dźwięk się nieco zmienia, ale jakbym miał konkretnie komuś doradzić co i jak to pewnie bym poległ i skwitował całość eksperymentów że po prostu wydaje mi się że coś tam się zmienia przy każdym kablu. 

Znowu jak po jakiejś dwutygodniowej przerwie z korzystania z Hawków na tym ich audioqłestowym kablu (korzystałem z miedzi Jimmiego dla wygody) to odniosłem wrażenie że dźwięk pociemniał i stał się taki najbardziej "klimatyczny" i taki hołkowo-homogeniczno-posępny. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Jakimś specjalnym klejem? Może lepiej oddać komuś kto się na tym zna

Do tego są najlepsze kleje poliuretanowe. Najprostszym i najtańszym jest butapren.

Im lepszy klej tym lepsze efekty i praca z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zobaczę co uda się załatwić w ramach reklamacji. Skórzane obicie jest naciągane, a nie chcę jeszcze bardziej rozbabrać kleju itd. Szkoda, że pady nie są zszywane dookoła

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Ponoć pady w he-1000se są zszywane. Będę miał nowe, to napiszę co i jak.

 

Wcahld3.jpg

 

Bardzo możliwe, że ogarnę to jeszcze w tym tygodniu, są już odłożone do paczki do mnie.

 

Muszę się tylko dowiedzieć czy stare lecą do zwrotu czy zostają u Ciebie. Jak zostają to mam już pomysł na uzdatnienie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He400se vs he4xx. Które lepsze? Neutralne tak ale bez ewidentnych wad?

Jaki ciepły i ciemny wzmacniacz ale bez kluchy do nich?

4xx ponoć przejrzyste na średnicy bez ubytków na dole ale nudne 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie w temacie ale w końcu już dostałem zbalansowany kabel do Deva Pro. Zamówiony w Warszawie

Zgodny według schematu od producenta wszystko jak należy 4.4mm na 3.5mm TrrS.

Teraz można po balansie. Balans dostępny jest też  z modułu BT R2R

 

deva pro.jpgtrrs.jpg44.jpg

deva kabel.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył ktoś w HE-400SE jakby cichutkie trzaski np. przy poruszaniu głową albo przy lekkim dociśnięciu słuchawek do głowy? Przy naturalnym poruszaniu głową jest efekt podobny do zakłóceń na kablu USB a przy sciskaniu brzmi to tak, jakby wszystko w środku leżało tam luzem... doprowadza mnie to do szału. Tylko z powodu wykonania testowałem też HD600 ale nie moje granie niestety.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeonidK napisał:

Czy zauważył ktoś w HE-400SE jakby cichutkie trzaski np. przy poruszaniu głową albo przy lekkim dociśnięciu słuchawek do głowy? Przy naturalnym poruszaniu głową jest efekt podobny do zakłóceń na kablu USB a przy sciskaniu brzmi to tak, jakby wszystko w środku leżało tam luzem... doprowadza mnie to do szału. Tylko z powodu wykonania testowałem też HD600 ale nie moje granie niestety.

 

Nie było czegoś takiego u mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności