Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, espe0 napisał:

Jak nie dociskacz i nie klika, i jak słuchasz muzyki i nie klika to nie wada.

 

Racja. Ale martwi mnie to głośniejsze pykanie. Czasem jest tak, że są odłożone na biurku, podłączone do włączonego CANa. Dotykam aby założyć i słyszę głośne pyknięcie. Na balansie to mam, sprawdzę jeszcze na zwykłym kablu. Skąd się to bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, u mnie jak dociskam ręką prawą muszlę to też słychać takie pyknięcie.

Przy słuchaniu muzyki jest idealnie, więc nie uważam tego za wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o Hifiman HE-400i / model 2020 / :

czy słychać różnice po wymianie kabla , a może raczej są mało podatne na takie zmiany ? Mam te słuchawki od miesiąca, raczej używam sporadycznie, więc nie mam zamiaru, potrzeby inwestwania w drogie kable. Chcę jednak zmienić kabel na dłuższy - około 3 metrów i zastanawiam się co wybrać. Są jakieś oferty na allegro , kable zrobione z Canare, Mogami czy CORDIAL CMK209. Jest wiele ofert na Ali. A może zamówić coś od forumowych wykonawców ? Czy w cenie do 300 - 400 zł coś sensownego da się wykonać ? 

Słuchawki podpinam tylko pod wzmacniacz stereofoniczny , hybrydowy LAR 120H , jest tam bardzo dobrej jakości gniazdo 6,3 mm, wysterowuje HE-400 bez problemów.

 

Dziękuję za porady od doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GhalMaraz napisał:

To chyba normalne,

Chyba w hifimanach czy audeze, bo normalnie to nie jest normalne. No, ale jeśli klient akceeptujee takie rzeczy to zaakceptuje i rdzewiejące z odpadającą farbą susvary. A skoro kupują to po co robić lepiej?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchając muzyki dociskasz muszle rękami do uszu? Ja tak nie robię, zrobiłem dla testu i Sundary pykają przy takim dociskaniu - bez tego nawet bym nie wiedział, że takie coś występuje.

Klient akceptuje cenę Ultrasone, co jest dziwne wg mnie ale nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego Ultrasone? Hifiman wpuszcza jeden bubel za drugim i tyle. A, że może i dobrze grają? Właśniee czytałem ogłoszenie. Sundary kupione rok temu. Już wymienione przetworniki, wtyki itp. Jak potencjalny kupiec to odbierze? Bo ja bym się trzymał z daleka od produktu, gdzie po pół roku używania została wymieniona kupa elementów. Ile te nowe podziałają? Też pół roku?

13 minut temu, GhalMaraz napisał:

zrobiłem dla testu

Też zrobiłem test. Nic nie pyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ogłoszenie, zadowolonych klientów ze sprawnymi słuchawkami jest bardzo dużo.

Chcesz dobry dźwięk i dobrą cenę kosztem jakości wykonania - kompromis.

Nie chcesz kompromisu, tylko najwyższą jakość wykonania i dobry dźwięk - płać kilka razy więcej.

Każdemu według potrzeb i zasobności portfela.

Przytoczyłem Ultrasone wyrażając opinię o grubo przesadzonej wycenie sprzętu.

Ciebie dziwi akceptacja użytkowników Hifimana, a mnie Ultrasone - wyraziliśmy swoje opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GhalMaraz napisał:

tylko najwyższą jakość wykonania i dobry dźwięk - płać kilka razy więcej.

Chodzi ci o tą najwyższą jakość bez kompromisów?

21 godzin temu, cpu1 napisał:

Trafiłem na ogłoszenie Susvar naszego forumowicza, który uczciwie ukazał wadę w postaci braku farby na metalowej konstrukcji przetworników - wewnętrzne grille :

Susvara.jpg

Przykra sprawa bo wygląda podobnie jak w moich HEXach V2 gdzie farba na jarzmach z wiekiem zaczynała być twarda, krucha i schodziła z łatwością pod paznokciem lub przy przecieraniu. Wg. mnie ta sama kiepska farba została zastosowana w tak wrażliwym miejscu jak przetwornik. Na moje oko to kruszy się i jej odłamki mają szansę wpaść pomiędzy membranę :(

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GhalMaraz napisał:

Mam też podłączone po balansie, ale nic takiego nie występuje.

Może ładunki statyczne? Jeśli nie to może być coś nie tak z przetwornikiem.

Tak teraz myślę apropo tych wyładowań statycznych - od jakiegoś czasu jak wstaje z krzesła przy biurku to kopię po tym prądem :D Czyli dupskiem w dresie wcieram się w materiał i ładuje, a później to oddaje. Ciekawe czy to od tego ;) Będę testował, również nie zbalansowany kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x X x napisał:

Tak teraz myślę apropo tych wyładowań statycznych - od jakiegoś czasu jak wstaje z krzesła przy biurku to kopię po tym prądem :D Czyli dupskiem w dresie wcieram się w materiał i ładuje, a później to oddaje. Ciekawe czy to od tego ;) Będę testował, również nie zbalansowany kabel.

 

Ja dla tego zacząłem bez kapci po domu chodzić. Szczelałem piorunami jak imperator :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, espe0 napisał:

Ja dla tego zacząłem bez kapci po domu chodzić. Szczelałem piorunami jak imperator :P

To jest rozwiązanie, wychodząc w zimie na balkon jest kiepsko :)

Pomaga spryskanie foteli płynem np takim: https://sklep.barwa.com.pl/ania/143-ania-pyn-antyelektrostatyczny-w-spray-u-250-ml.html?gclid=Cj0KCQiA09eQBhCxARIsAAYRiymq8LhW-rYsoSh2t2OANkZEQWa52bZ5QWiEQRA7g_epDYg7clTBsM8aAnkNEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vonBaron napisał:

Wygląda to ciekawie, a szczególnie ten komplet wyjść zarówno słuchawkowych jak i z tyłu urządzenia, a do tego ten przełącznik gain/OS. Ciekawe jak wygląda regulacja głośności tzn. czy jest cyfrowa, czy potencjometr analogowy, bo drabinką rezystorową raczej by się pochwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy widok dziurki 4.4mm. Powoli staje się to standardem i pozwala mieć jeden kabel do DAP i toru stacjonarnego. A że to HiFiMAN, to co? Pewnie nóżki będą mieć różną długość i odpadnie nieco farby, ale zagra dobrze. :D 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.02.2022 o 17:55, Karister napisał:

Cieszy widok dziurki 4.4mm. Powoli staje się to standardem i pozwala mieć jeden kabel do DAP i toru stacjonarnego. A że to HiFiMAN, to co? Pewnie nóżki będą mieć różną długość i odpadnie nieco farby, ale zagra dobrze. :D 

 

I jest właśnie w przedsprzedaży:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś niechętnie chciałem uwierzyć w "jakość hifimana", ale zauważyłem, że wewnątrz pada materiał zawinął się na zewnątrz. Te pady w środku między materiałem osłaniającym przetwornik, a częścią stykającą się z uszami są klejone czy co?

 

image.png

Ktoś już wklejał podobne zdjęcie, ale dawno temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że widzisz niebieską gąbkę? Jak tutaj?

Miałem tak w używanych HE560v1 jak chciałem delikatnie przetrzeć pad z kurzu. 

Wygoda pierwsza klasa tych padów, wykonanie jak widać. Ciekawe tylko, czy w HE1000 jest podobnie czy o coś innego chodzi, bo nie widzę dokładnie ze zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności