Skocz do zawartości

Fanklub Yamaha


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Przy tej cenie nowe Senki 660S2 to jak promocja brzmią :)

Ale posłuchałbym ich z ciekawości, czy lepsze niż Susvarn ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten stojak 20 kilo reszta za słuchawki ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Nie słuchałem ale bazując na pomiarach YH-5000 to sprzęt dla specyficznego odbiorcy szukającego lampowego brzmienia do spokojnych odsłuchów. Dziury w wyższej średnicy w połączeniu z wysokimi zniekształceniami harmonicznymi w tym samym miejscu do tego wybitnie nie "planarnie"  prowadzony bas po solidnym podbiciu łagodnie opadający od 50hz. Nie będą to raczej słuchawki grające bezpośrednio ani z pazurem a raczej relaks i słodki syrop.

 

YH-5000 FR.jpg

 

YH-5000 THD.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 11:04, Spawn napisał(a):

Nie będą to raczej słuchawki grające bezpośrednio ani z pazurem a raczej relaks i słodki syrop.

 

W dniu 10.10.2023 o 16:47, Palpatine napisał(a):

Ten wykres nie zachęca.

Oj tam, dołoży się damping i się "wyprostują" :) 

Pewnie wystarczyłoby zamiast grilla przykręcić "zamknięty kubek"

Yamaha YH-5000 IMG_7627

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że to strojenie jest celowe. Może nawet i efekt być fajny i za 27tys to lepiej żeby taki był ;)

 

Swoją drogą ciekawe że wyglądem to się mocno inspirowali na HD800s i Utopiach czyli dwóch nader wyczynowo grających parach a dźwiękowo to raczej będzie ich przeciwieństwo ;)

 

Top-hifi widzę ma je w ofercie więc raczej na pewno mi nie wypożyczą do odsłuchu. ADX5000 jak chciałem kiedyś to nawet za kaucją nie było opcji i musiałem sobie używki kupić ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał(a):

Zakładam że to strojenie jest celowe. Może nawet i efekt być fajny i za 27tys to lepiej żeby taki był ;)

 

Swoją drogą ciekawe że wyglądem to się mocno inspirowali na HD800s i Utopiach czyli dwóch nader wyczynowo grających parach a dźwiękowo to raczej będzie ich przeciwieństwo ;)

 

Top-hifi widzę ma je w ofercie więc raczej na pewno mi nie wypożyczą do odsłuchu. ADX5000 jak chciałem kiedyś to nawet za kaucją nie było opcji i musiałem sobie używki kupić ;)

Bo oni nie mają ich na demo a nowych nie chcą dawać. Byłem i pytałem a mam niezły kontakt i brałem kilka rzeczy od nich kiedyś na odsłuchy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tommy66 napisał(a):

@Spawn , @lobuz1 czy zakup na odległość nie rozwiązałby problemu ?

Przy takiej cenie raczej wiedza że bierze osoba zainteresowana nabyciem.

 

Aż tak mi nie zależy. Chciałem sobie podjechać do salonu i posłuchać godzinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommy66 napisał(a):

@Spawn , @lobuz1 czy zakup na odległość nie rozwiązałby problemu ?

Przy takiej cenie raczej wiedza że bierze osoba zainteresowana nabyciem.

 

 

W sensie żeby kupić i zwrócić? Na pewno się da tylko że ja dla sportu chce sobie coś sprawdzić i np ewentualnie recenzje dla Was i przede wszystkim samolubnie dla siebie napisać. Od paru lat kupuje już wyłącznie sprzęt z takim podejściem że wiem że na 99% ze mną nie zostanie. Nawet tor stacjonarny mam zbudowany i dobrany stricte jako testowy/pomiarowy/ porównawczy i jak nic nie testuje to go w zasadzie nie używam ;) Zdaje sobie sprawę że jak kupie nowe w sklepie i z góry wiem że zwróce to będą stratni bo już nie sprzedadzą ich jako nowe. Źle bym się czuł robiąc takie rzeczy celowo. Wiem, mięczak jestem :)

 

29 minut temu, audionanik napisał(a):

Może mają jakieś inne zalety…np nie przypieprzają się o nieschowane naczynia do zmywarki?

 

Przynajmniej czujesz wtedy że żyjesz :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś historię o ADX5000 , na tej podstawie myślałem że Jesteś zainteresowany, a nóż podejdą.

 

,,Źle bym się czuł robiąc takie rzeczy celowo. Wiem, mięczak jestem''

też nie popieram , jeszcze mi się nie zdarzyło robić zwrotu.

Jednak przy takiej cenie zakup na odległość to chyba jedyny rozsądny sposób aby je dokładnie zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności