Skocz do zawartości

Fanklub Custom Art


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Custom Art wypuścił coś co wygląda na spadkobiercę FIBAE 4 (i chyba 6?). 

FIBAE 5 – Custom Art (thecustomart.com)

 

Układ driverów jest bardzo ciekawy: 

Single 10mm Dynamic Driver Sub-Low,

Dual BA Mid

Single Planar High

Single Planar Super High

 

Te planary odtwarzające tylko wysokie bardzo mnie interesują, przymierzam się do ich odsłuchania :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.10.2022 o 08:32, Suszec napisał(a):

Custom Art wypuścił coś co wygląda na spadkobiercę FIBAE 4 (i chyba 6?). 

FIBAE 5 – Custom Art (thecustomart.com)

 

Układ driverów jest bardzo ciekawy: 

Single 10mm Dynamic Driver Sub-Low,

Dual BA Mid

Single Planar High

Single Planar Super High

 

Te planary odtwarzające tylko wysokie bardzo mnie interesują, przymierzam się do ich odsłuchania :)

Była już okazja do odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2022 o 08:32, Suszec napisał(a):

Custom Art wypuścił coś co wygląda na spadkobiercę FIBAE 4 (i chyba 6?). 

FIBAE 5 – Custom Art (thecustomart.com)

 

Układ driverów jest bardzo ciekawy: 

Single 10mm Dynamic Driver Sub-Low,

Dual BA Mid

Single Planar High

Single Planar Super High

 

Te planary odtwarzające tylko wysokie bardzo mnie interesują, przymierzam się do ich odsłuchania :)

Jak dla mnie najbardziej naturalna góra... zdecydowanie wolę implementacje @piotrus-g jak tą w Mestach Mk2, czy Monarchach 🆗 

Na pewno IEMy warte do przesłuchania, a jeśli ktoś zaczyna z Tri-brydami :) to może się miło zaskoczyć i nie szukać "wrażeń" u konkurecji 😛

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Suszec napisał(a):

Dojechały customowe F5, no to zaczyna się zabawa w słuchanie :D

 

Na start tylko nadmienię, że jest bardzo dobrze ❤️ 

Miałem okazje porównywać je z F7 i wybrałem F7ki bo jakoś ten bas w F5 taki rozlazły mi się wydał a góra iskrząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wegiel21 napisał(a):

Miałem okazje porównywać je z F7 i wybrałem F7ki bo jakoś ten bas w F5 taki rozlazły mi się wydał a góra iskrząca.

W CIEMach nie ma podobno iskrzącej góry... osobiście też wole F7/U

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trez0r napisał(a):

W CIEMach nie ma podobno iskrzącej góry... osobiście też wole F7/U

Mi powiedziano iż jak jest szczelność to nie ma różnicy czy wersja custom czy uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał(a):

Mi powiedziano iż jak jest szczelność to nie ma różnicy czy wersja custom czy uni.

Dopóki nie wpakujesz sobie do ucha CIEMów lub custom-tipsów, nie będziesz wiedział, czy był ten seal, czy nie... przeważne cos tam ucieka, a to przy ruchu, czy innym działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wegiel21 napisał(a):

Miałem okazje porównywać je z F7 i wybrałem F7ki bo jakoś ten bas w F5 taki rozlazły mi się wydał a góra iskrząca.

Mi się właśnie bas mega podoba, tylko w uni jak słuchałem to było ciut za mało średnich jak na mój gust, a tutaj jest idealnie. Do elektroniki słuchawki marzenie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy miło mi poinformować że w ramach licytacji na 31. WOŚP wystawiliśmy na aukcje nasze FIBAE 4 i 6 w wersji uniwersalnej.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sceniczne-custom-art-fibae-4-uniwersalne-13218515325

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sceniczne-custom-art-fibae-6-uniwersalne-13218708277

 

Licytujemy od 1zł bez minimalnej.

Aukcja ma w 100% charakter charytatywny - tzn. cała kwota (a nie tylko zysk) będzie przekazana na WOŚP!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Taka nowość: https://pmgaudio.com/apx/

We are excited to release Apx (read: apex [ˈeɪ.peks])! This model is limited to only 25 production sets worldwide and released under our new brand - PMG Audio.

PMG Audio (Piotr Marek Granicki Audio) is a brand under Custom Art’s umbrella focusing on premium high-end products. Our goal is to create audio products that are unique and exclusive, but at the same time a little bit more eccentric. With over a decade of hands-on experience in tuning and building IEMs, we promise to deliver the best sound we can achieve. 
 

Apx specification:

  • 11 Drivers: 1x Rectangular Planar, 1x 10mm DD, 8xBA, 1x Round Planar (all drivers are custom built to PMG Audio's spec);

  • True 7-way passive crossover;

  • Flat Impedance technology;

  • Imp 5 Ohm ±1 Ohm;

  • SPL 107dB @1kHz;

  • Response 3Hz-20kHz;

  • Silver-Copper Alloy with Graphene core cable (2.5, 3.5, or 4.4mm connectors), 0.1 Ohm resistance;

  • Wooden box;

  • Metal and EVA case; 

  • PMG Audio’s set of silicone and foam tips (6 pairs);

  • Certificate of authenticity.

 

Apx is available from now on until stocks last. The orders should be shipped before the end of January 2024.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trez0r napisał(a):

Potwierdzam :) adekwatne, 'na szybko' bez problemu mogą stawać do 'walki' np. z Aroma Jewel...

 

apx01.jpg

Dzięki za wzmiankę i spotkanie dzisiaj!

 

Oczywiście chętnych zapraszam na odsłuch :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym pisać to w dziale Muzyczne Zakupy ;) Niestety... jeszcze chwilę muszę poczekać ;) może nawet dłużej niż chwilę 😄

Od razu odniosę się do tego, co pisał @trez0r - Jewel moim zdaniem może się schować, ale to tylko moja subiektywna opinia bo Jeweli słuchałem tylko raz, i zapamiętałem je z niezbyt przypadającej mi do gustu słabej, suchej góry.

Nie słuchałem wszystkich flagowych modeli wszystkich producentów ale jak dla mnie są to najlepsze IEMy, jakich mi było dane posłuchać. Nie znajduję w nich słabych punktów.

Nie najlepiej u mnie z kwiecistym charakteryzowaniem poszczególnych parametrów brzmienia... skupie się więc na czymś innym. Są to słuchawki bardzo ale to bardzo spójnie brzmieniowo. Niczego tam nie brakuje (bassheadom zawsze będzie brakowało basu ;) ) i nic się nie wybija. Porównałem je do swoich Odinów i oczywiście mogę wskazać w czym Odiny są słabsze ale nie mogę wskazać w czym są lepsze... nie są to jakieś duże różnice... ale... tu chciałbym poruszyć inny aspekt ... Czy warto za za APexy tyle zapłacić, bo pewnie cena jest tu dość emocjonującym dla wielu parametrem. Mając doświadczenie początkującego audiofila i doświadczonego handlowca (25 lat) powiem tak: to nie jest drogo, to jest tylko dużo pieniędzy 😎.

Kwestia przekonania siebie samego do wydania 100% więcej, by uzyskać może 3-5% lepiej nie jest proste. Osobiście uważam, że przy pewnym już obyciu z tematem warto rozważyć olanie metody drobnych kroków. Tym bardziej, że dziś nie trzeba kupować w ciemno, można zapoznać się z praktycznie każdą marką i produktem przed zakupem.

To wymaga oczywiście przede wszystkim wiedzy i dyscypliny. Nikt nie będzie chodził po salonach przez dwa lata na odsłuchy, zanim kupi pierwsze słuchawki... Potem oczywiście mając już uzbierane kilka nausznych, kilka iemów, kilka źródeł część może dojść do wniosku, że po co to wszystko, skoro i tak słucham góra dwóch? Oczywiście fajnie mieć dużą kolekcję, która cieszy oko i zbiera kurz ;) - rozumiem to i szanuję ale ten etap mam już za sobą.

Do brzegu zatem...

Jeśli ktoś dysponuje odpowiednim budżetem, to ma problem zakupu iemów endgame rozwiązany, śmiem twierdzić na kilka lat.

Gratuluję @piotrus-g !

edit: no i wielkie dzięki za możliwość odsłuchu!

 

IMG20231207135737.jpg

IMG20231207130802.jpg

Edytowane przez Karkolomny
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności