Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, paratykus napisał:

ale tak serio to chyba sobie kupię jakieś "A", bo ta stara "mniłość" do A15 coś nie rdzewieje. Kurna, to tak jak z pierwszą dziewczyną chyba.

O, że nie pomyślałem, mi się po szufladzie A15 obija, mam A55, takie porównanie mogę wieczorkiem zrobić, jeżeli chcesz. Ale tylko na drucie, nie jestem zwolennikiem słuchania po BT

Bo z pamięci się porównania do A45 nie podejmę, ja defragmentuję mózg regularnie co 3 dni ;)

 

41 minut temu, paratykus napisał:

Który trzyma 10 h po BT ? 55 czy 105?

A105 ogólnie ma kiepską baterię (info z recek)

Ja A55 od momentu jak wpadł mi w uszy ładowałem raz, a męczę go non top, tak max 2-3h bym odjął od czasu podawanego przez producenta, o ładowaniu można zapomnieć ;) 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, brunnerius napisał:

O, że nie pomyślałem, mi się po szufladzie A15 obija, mam A55, takie porównanie mogę wieczorkiem zrobić, jeżeli chcesz. Ale tylko na drucie, nie jestem zwolennikiem słuchania po BT

Bo z pamięci się porównania do A45 nie podejmę, ja defragmentuję mózg regularnie co 3 dni ;)

 

A105 ogólnie ma kiepską baterię (info z recek)

Ja A55 od momentu jak wpadł mi w uszy ładowałem raz, a męczę go non top, tak max 2-3h bym odjął od czasu podawanego przez producenta, o ładowaniu można zapomnieć ;) 

Super, to już prawie, prawie jestem przekonany do A55.

A taką retrospekcję z A15 przez meandry czasu sam zrobiłbym, ale nie mam już grajka.

Ciekawe czy jest duży progres, bo 15-ka debiutowała na IFA 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paratykus napisał:

A taką retrospekcję z A15 przez meandry czasu sam zrobiłbym, ale nie mam już grajka.

Spoczko, klepnę, ale to będzie bardzo późny wieczór, ocierający się o wczesny poranek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunnerius napisał:

Spoczko, klepnę, ale to będzie bardzo późny wieczór, ocierający się o wczesny poranek ;) 

Nie bój nic Panie Kolego.

Nie zaginie w odmętach netu. Przeczytamy rano.

Pewnie nie tylko ja chcę się dowiedzieć czy 5-6 lat dla elektroniki Sony to przepaść czy tylko szczelina !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, hibi napisał:

A55 będzie w środę :) coś tam skrobnę ..

A45 vs A55 

Obstawiam, że trochę będą się różnić sygnaturą.

Czekam z niecierpliwością.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, opisywać brzmienia tak pięknie jak recenzenci nie potrafię, nie będę się również silił na bycie super znawcą, za audiofila się nie uważam, po prostu postaram się jak najlepiej oddać różnice między nimi używając dostępnych mi narzędzi wyrazu ;)

 

W konkursie udział biorą A15 i A55, mają robić za mobilne więc nie testowałem jako źródła do stacjonarki  

 

Wszystkie "upiększacze" dźwięku na obu powyłączane.

 

Ścigają się jadąc na AKG K550MkII (które wiadomo pójdą z ziemniaka więc są ok do takiej zabawy) na poniższych odcinkach w kategorii "który gra lepiej":

2 Cellos - The Resistance, Alborosie - Kingston Town, Amy Macdonald - This Is the Life, Armada Lounge - Crawling, Bandyta OST - Mro Iło, Cirque de Soleil - Alegria, Clannad - In A Lifetime, Devin Townsend - Spirits Will Collide, Eguana - The Sixth Day Of Creation World, Florence and The Machine - Spectrum, GNR - November Rain, Hans Zimmer Live in Prague - Pirates of the Caribbean Captain Jack Sparrow  One Day  Up Is Down  He's a Pirate, Kortez - Pocztówka z Kosmosu, Last Of The Mohicans - Promentory, Leonard Cohen - You Want It Darker, Ludovico Einaudi - Drop, M.Jackson - Dirty Diana, Parov Stellar - Clap Your Hands, Prince - When Doves Cry, Rachmaninov & Myaskovsky - Cello Sonata No. 1 in D Major, Op. 12 - II. Allegro passionato, Rick Braun - Moonshot, Royal Hunt - Clown In The Mirror, Scorpions - Born To Touch Your Feelings, Too Many Zooz - Limbo, Wictor Wooten - A Show Of Hands, Yehudi Menuhin - A Portrait (fragmenty)

 

Nie przesłuchiwałem w całości kawałków bo bym do jutra "testował" ;) 

 

Sędziowie policzyli głosy i w poszczególnych konkurencjach na powyższych odcinkach klasyfikacja była następująca:

 

"brzmienie instrumentów" większością głosów A55 (jest po prostu bardziej naturalny)
"dynamika" większością głosów A55 
"separacja" większością głosów A55 (wyraźnie pooddzielane źródła, A15 też sobie radzi, ale lepszy jest A55)
"detale" zdecydowanie A55 (o tak, A15 gubi detale tam gdzie się pojawia ściana dźwięku lub dużo instrumentów, A55 radzi sobie bez problemu i podaje detali o wiele więcej w, o dziwo, niemęczący sposób)
"scena" większością głosów A55 (jest bardziej dookólna gdzie w A15 też jest spoko ale wszystko w jednej płaszczyźnie, kwestia preferencji)
"bas ogólnie" zdecydowanie A55 (A15 potrafi czasem mlaskać a ja tego w basie nie lubię, bas w A15 jest też czasem mufiasty)
"bas impakt" zdecydowanie A55 (ło potrafi pizgnąć)
"bas wybrzmienie" większością głosów A55
"środek wokale" o włos A55
"środek instrumenty" o włos A55
"góra" większością głosów A55

 

Na kilku kawałkach sędziowie sprawdzili wysterowanie i z tego co mieli pod ręką im wyszło:

MEE P1 <- oba poległy ale P1 to żarłoczne gnomy :D
Shuoer Tape <- oba bez problemu
KC08T <- oba bez problemu 
Audeo PFE <- A55 lepiej, A15 leci niby na obu silnikach ale jeden jakby niedomagał ;)
K550MkII <- oba bez problemu
K712 <- A55 coś tam mu się udaje, A15 leci ale jakby na jednym silniku, uszkodzonym ;)
ATH-M50 <- podobnie jak w K712 ale jakby nieco trochę lepiej

 

Do porównania wysterowania posłużył Schiit Asgard 2 ;)

 

no i A55 gra "czyściej" i "większym i głębszym dźwiękiem" :D:D

 

W sumie mieszanie odczucia mam, bo co prawda A55 wygrał zawody, jednak nie było to w 100% zdecydowane zwycięstwo. Wygrywa na każdym polu i słucha się go przyjemniej i z większym bananem na twarzy. Różnice są łatwe do wychwycenia jednak nie jest to niebo i ziemia. Sony umie w muzykę i tyle (albo odcina kupony ;) ).

 

Ja sobie też go kupię, trochę sobie przewartościowałem mobilne audio.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, brunnerius napisał:

W sumie mieszanie odczucia mam, bo co prawda A55 wygrał zawody, jednak nie było to w 100% zdecydowane zwycięstwo. Wygrywa na każdym polu i słucha się go przyjemniej i z większym bananem na twarzy. Różnice są łatwe do wychwycenia jednak nie jest to niebo i ziemia. Sony umie w muzykę i tyle (albo odcina kupony ;) ).

 

Ja sobie też go kupię, trochę sobie przewartościowałem mobilne audio.

Ło Panie, aleś piękną przeglądówkę zrobił ! Jesteś Wielki 🙂

Wychodzi na to, że A15 "jak na tamte czasy" wcale nie był taki zły.

 

Mobilne audio to ja sobie przewartościowałem jak latałem z DX80+Aune B1. Szybko mi przeszły te ciężary i zabierałem zestaw tylko na stacjonarne wyjazdy.

Mobilne jak dla mnie to ma być lekkie, grać przyjemnie i z nie klękającą baterią

 

Dzięki Kolego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

Ło Panie, aleś piękną przeglądówkę zrobił ! Jesteś Wielki 🙂

Dzięki Kolego !

Proszę bardzo, mówić o czym niema ;) cała przyjemność po mojej stronie.

 

2 minuty temu, paratykus napisał:

Mobilne jak dla mnie to ma być lekkie, grać przyjemnie i z nie klękającą baterią

To mi już wcześniej chodziło po głowie, dni spędzone z A55 tylko mnie w tym uświadczyły.

 

3 minuty temu, paratykus napisał:

Wychodzi na to, że A15 "jak na tamte czasy" wcale nie był taki zły.

No wszystko na to wskazuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój A 35 może nie ma zbyt obszernej sceny, ale zdążyłem zauważyć różnice w zależności od nagrania.

Przy Dire Straits „Alchemy”  (Once upon a time In the West) jest nieźle ale mało głębi, za to jest już z tym lepiej przy Down Around my Place z  udziałem J. Hiatt-a z koncertu w Beacon Theatre (Joe Bonamassa) .

Imponujące jest nagranie koncertu Procol Harum z Edmonton. Przy tak dużym aparacie wykonawczym przy tutti orkiestrowym spokojnie i wyraźnie słychać trójkąt! W dodatku pięknie umiejscowiony na 10-tej lekko w tyle… W tamtych czasach bigbitowcy nie mieli jeszcze wprawy a spece orkiestrowi bigbitowcami pogardzali, zatem przy tym koncercie musieli się dogadać, bo nagranie jest rewelacyjne. Więcej ruchu i planów jest przy Delicate Sound of Thunder Pink Floyd.  I głębia większa i plan szerszy, ale to już realizacje nowsze, no i PF znani byli z dbałości o jakość nagrań.

Jestem wychowany na analogach zatem w genach mam narzekanie na cyfrę, ale z czasem się przekonałem, że możliwe jest osiągnięcie przyjemnego brzmienia.  Pewnie dużą zasługę mają w tym Piotr Fronczewski i Tadeusz Ross, którzy każdy swój dialog rozpoczynali:

– Dwa razy dwa?
– Cztery.
– Za dokładnie!
– Pan spyta jeszcze raz.
– Dwa razy dwa?
– Czczeryy...
– Dobrze!
– Fronczewski.
– Rosssssssss....
– A co tu tak syczy?
– ...ssss. A teraz?
– Przestało.
– A widzi pan!

No więc cyfra długo była za dokładna… A ja muzyki szukam a nie bebechów leżących na kliszy Roentgena czy zdjęciach z rezonansu… Nie znam zbyt wielu odtwarzaczy mobilnych, ale jak czytam, wiele z nich, szczególnie tych z wyższej półki osiągnęło już poziom godny uznania. No i tu Sony popisał się niezłym osiągnięciem: Jak kto lubi kolonoskopie to przy niektórych nagraniach będzie usatysfakcjonowany, głębsze badania laryngologiczne też są możliwe ale najważniejsze jest jedno: drań jest muzykalny i nie przegina w żadną stronę J

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknęło mi się na euroagd, a tam nocna promka na A55 za 739 zet do godz.11-ej.

Co było robić ...😉

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hibi napisał:

A planowałem ci A45 sprzedać ;)

 

1 godzinę temu, hibi napisał:

A planowałem ci A45 sprzedać ;)

A 45 może być brzmieniowo dla wielu lepszy niż A55 - wystarczy filmik cały obejrzeć co go Espe linkował.

Przypomnę, bo pewnie nie każdy obejrzał ( całe 20minut), a warto. Gość ma spokojne, konkretne przemyślenia na podstawie praktycznych doświadczeń:

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 45 może być brzmieniowo dla wielu lepszy niż A55 - wystarczy filmik cały obejrzeć co go Espe linkował.
Przypomnę, bo pewnie nie każdy obejrzał ( całe 20minut), a warto. Gość ma spokojne, konkretne przemyślenia na podstawie praktycznych doświadczeń:
 

Ale tam nie ma porównania a45 do a55


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zOrg napisał:


Ale tam nie ma porównania a45 do a55


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mówi na początku, że seria 40 od 50 różni się tylko przyciskami i minimalnie wyglądem.

Ja błędnie założyłem, że osobiście miał a40, bo się do niej odwoływał.

Mea culpa ! To tak jak się firmę zdalnie prowadzi, a w 2-m oknie słucha youtube🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi na początku, że seria 40 od 50 różni się tylko przyciskami i minimalnie wyglądem.
Ja błędnie założyłem, że osobiście miał a40, bo się do niej odwoływał.
Mea culpa ! To tak jak się firmę zdalnie prowadzi, a w 2-m oknie słucha youtube

Jest Ok

Po prostu szukałem takiego porównania i nie znalazłem ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Music Center PC to mi jest do czegoś potrzebny żeby efektywnie korzystać z A55 ?

Tak dawno temu miałem A15, że zostało tylko mgliste wspomnienie, że to do obsługi biblioteki dźwiękowej.

Przez lata coś się pewnie zmieniło w tym względzie. Np. czy żeby korzystać z DAC na A55 trzeba to robić przez MC PC?

Pytam, bo nie chcę po próżnicy laptopa zaśmiecać, a tam gdzie jutro wyjeżdżam nie ma internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności