Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, euter napisał:

@Spawn A Grado? ;) Jak Ci się podoba wykres GS3000e?

 

challenge-accepted-himym.gif

 

Nie podoba mi się dolny zakres. Obawiam się że będzie buczał tak jak w gs1000i które dawno temu posiadałem przez ten pik na 100hz i niskiego basu to tam sie nie poczuje. Wyższa średnica mocna z tym akcentem na 5khz. Jak by startowali łagodniej i płynnie już od 1khz w góre to mogła by być magia a tak to nie jestem pewien. Widzę że góre utemperowali znacząco w stosunku do gs1000i wiec to na plus. Ogólnie wygląda nienajgorzej i zależy czy ten dość śmiały wykres podparli odpowiednią egzekucją. Krótko mówiąc czy czasem nie syczą i nie kłują albo czy da się to utemperować torem.  Napewno są podkolorowane i nie będą uniwersalne. W słabych realizacjach może być sieczka - tyle wniosków z wykresów. Pewnie i tak wszystko na opak pozmyślałem bo ja się wogóle nie znam a i bez odsłuchu to se można bajać.

 

Godzinę temu, audionanik napisał:

@Spawn ja tam dołkami i brakiem poprawności audiofylskiej już w ogóle przestałem się przejmować.

 

Bo Ty jesteś audiofilskim koksem i za to Ci sie należy szacunek na dzielni ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

a i bez odsłuchu to se można bajać.

 

To może chcesz posłuchać? :) Za tydzień i tak zaczynam urlop, to mogę Ci podesłać, jeśli nikt ich nie kupi w międzyczasie. Nawet sam Piotr Ryka prosił kiedyś dystrybutora o ich podesłanie do recenzji... i nie dostał! A Ty byś dostał i napisał PIERWSZĄ w Polsce recenzje GS-ów 3000e.

 

4 godziny temu, Spawn napisał:

 

Blogerem i sławnym zawodowym recenzentem nie zostałem. 

 

I to się może właśnie zmienić ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, euter napisał:

 

To może chcesz posłuchać? :) Za tydzień i tak zaczynam urlop, to mogę Ci podesłać, jeśli nikt ich nie kupi w międzyczasie. Nawet sam Piotr Ryka prosił kiedyś dystrybutora o ich podesłanie do recenzji... i nie dostał! A Ty byś dostał i napisał PIERWSZĄ w Polsce recenzje GS-ów 3000e.

 

 

I to się może właśnie zmienić ;)

 

Ale mnie podpuszczasz :D A nie boisz się że jak mi nie podejdą to ze swoim zasięgiem mogę pewną manufakturę z Brooklynu wyrzucić z interesu? ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świecie jest tylu dzianych audiofilów, żeby im się to opłacało, czy mają taką marżę i za klika sztuk się zwróci? Czemu te ceny się tak odkleiły? Z chęcią bym nawet rzucił uchem, ale nad kupnem mógłbym się w o ogóle zastanawiać gdyby tam nie było 1 z przodu 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jot R napisał:

Na świecie jest tylu dzianych audiofilów, żeby im się to opłacało, czy mają taką marżę i za klika sztuk się zwróci? Czemu te ceny się tak odkleiły? Z chęcią bym nawet rzucił uchem, ale nad kupnem mógłbym się w o ogóle zastanawiać gdyby tam nie było 1 z przodu 😕

Droższe = lepsze w oczach wielu ludzi, a do tego inne firmy w branży już dawno odleciały z flagowcami w cenach >20k PLN.

 

Chyba jedyny wyjątek to Beyerdynamic, który dalej oferuje flagowca (co prawda obecnie takiego sobie) w cenie 4k…
 

Niemniej bardzo chętnie rzuciłbym uchem co takie Yamaszki zaoferują. Firma ma świetnych inżynierów i spore doświadczenie w audio, więc pomimo ceny może to być ciekawy produkt, a poza tym istnieje nadzieja że z czasem wypuszczą jakieś uboższe wersje słuchawek bazujących na tym nowym przetworniku. Coś dla szarych zjadaczy chleba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suszec napisał:

Chyba jedyny wyjątek to Beyerdynamic, który dalej oferuje flagowca (co prawda obecnie takiego sobie) w cenie 4k…

AKG K-812 niewiele drożej: 6-8 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z tego co śledziłem nie jest jeszcze znana a autorowi „wydaje się”, że będzie to 400-500 tys jenów. Może się trochę opamiętają. Tłumaczone translatorem z japońskiego. 😀

 

17CC25CE-58D9-45BF-ACF5-C3A55C294696.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jot R napisał:

Na świecie jest tylu dzianych audiofilów, żeby im się to opłacało, czy mają taką marżę i za klika sztuk się zwróci? Czemu te ceny się tak odkleiły? Z chęcią bym nawet rzucił uchem, ale nad kupnem mógłbym się w o ogóle zastanawiać gdyby tam nie było 1 z przodu 😕

 

W samej Azji zapewne jest bardzo dużo kasiastych audio-fanów, siedzę na kilku audio grupach na Fejsie i jak widzę na wallu foto jakiegoś sprzętu za grube $$$, to z reguły wrzuca to jakiś gościu z Tajwanu czy innego Singapuru. Myślę, że głównie ten rynek to napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawkami to jak z samochodami Ferrari,Lamborgini itp. Każdy samochód spełnia te same funkcję ale jeździ.

Nie ma co tutaj się rozwodzić. Za taką cenę to ładny tor można zbudować a nawet i pociąg do niego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marco-polo napisał:

Każdy samochód spełnia te same funkcję ale jeździ

No tak, ale takim Ferrari nie wjedziesz tam, gdzie Jeep Wrangler da radę. Z kolei Wrangler na długie trasy autostradą to nieporozumienie - twarde zawieszenie, można się umordować po kilku godzinach jazdy. Ze słuchawkami podobnie - tutaj z kolei zależy, jakiej muzyki słuchasz, jaki masz sprzęt towarzyszący, Twoje własne preferencje i możliwości finansowe - no i na koniec inne słuchawki do domu do muzyki, inne do gier, inne na miasto.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszydzięki za zamieszczenie informacji o nowym flagowcu od Yamahy!😉👍

 

W dniu 18.09.2022 o 08:10, greg_jg napisał:

Pierwszy rzut oka na muszle i skojarzenie z Sennheiser HD 800s ;)

 

Y_01.jpg

 

Y_03.jpg

 

001.jpg

 

webp

 

017.jpg

 

Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami😉👍 Mnie przypominają połączenie tego modelu Sennheisera z Focalami Utopia, co od strony wizualnej już pozycjonuje je w półce cenowej zbliżonej do tych słuchawek francuskiego producenta. W numeracji wyczuwam dość mocne inspirowanie się flagowcami od Audio Techniki.

 

Bardzo się cieszę, że być może w najbliższej przyszłości będzie okazja do ich wypróbowania, bo lubię słuchawki tego producenta i cenię ich przyjemny, pozbawiony ostrości, peaków dźwięk oraz niezwykle naturalną w odbiorze średnicę. 

 

20220919_122736.jpg

 

13 godzin temu, szwagiero napisał:

Wiadomix - nerka już gotowa emoji14.png

Czekałem na ten moment ponad 15 lat.

 

Krzyśku, też zawsze staram się być przygotowany na takie okoliczności i nerka jest w pogotowiu😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności